Zevenhuizen-Moerkapelle Gemeente 26 AUGUSTUS SLUITING GEMEENTEHUIS EN GEMEENTELIJKE DIENSTEN VOORBEREIDING (HER)VESTIGING VOORKEURSRECHT VERGUNNINGEN BESLUITEN ALGEMENE PLAATSELIJKE VERORDENING Gemeentenieuws 24 augustus 2005 BEKENDMAKING VASTSTELLING BELEIDSNOTITIE "DOELGERICHT HAND- HAVEN VAN VROM-REGELGEVING" NIEUWE BELEIDSNOTITIE "DOELGERICHT HANDHAVEN VROM-REGELGEVING" LEGT ACCENT OP PREVENTIEF HANDHAVEN WWW.ZEVENHUIZEN-MOERKAPEIIf K Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij op 12 juli 2005 de beleidsnotitie "Doelgericht handhaven VROM-regel geving" hebben vastgesteld. Het doel van deze beleidsnotitie is te komen tot een zo'n adequaat mogelijk handhavingsni- veau. In de notitie staat op welke wijze de noodzakelijke en beschikbare middelen komend jaar ingezet zullen worden om de ruimtelijke regelgeving te doen naleven. Ter inzage De beleidsnotitie ligt met ingang van vandaag voor een ieder ter inzage bij de afdeling VROM op het gemeentehuis te Zevenhuizen. Wanneer u informatie wilt over het handha vingsbeleid of een exemplaar van de beleidsnotitie "Doelge richt handhaven VROM-regelgeving" wilt ontvangen, dan kunt u contact opnemen met de handhavingscoördinator VROM, de heer AJ. la Soe, op telefoonnummer 0180-637731. U kunt de notitie ook downloaden op onze website: www.zevenhuizen-oerkapelle.nl. Zie voor nadere informatie hiernaast. Op deze gemeentepagina vindt u informatie over de nieuwe beleidsnotitie "Doelgericht handhaven VROM-regelgeving", vastge steld op 12 juli jl. en vanaf heden ter inzage. Op vrijdag 26 augustus a.s. zijn alle gemeentelijke diensten dicht voor het publiek in verband met de jaarlijkse uitgaansdag van het gemeentepersoneel. Voor de aangifte van geboortes en overlijden, die niet tot de volgende werkdag kunnen wachten, kan tussen 8.30-09.00 uur contact worden opgenomen met telefoonnummer 0180-637778. De gemeente wil de kwaliteit en de vei ligheid van de bebouwing verbeteren. Hierbij is preventief toezicht essentieel. Bij preventief toezicht draait het vooral om het houden van toezicht in de uit voeringsfase en het controleren van de verleende bouwvergunning. Door de gemeente zijn toezichthouders aange wezen die bevoegd zijn om percelen en terreinen te betreden. Zij kunnen zich legitimeren. De toezichthouders contro leren tijdens de bouwwerkzaamheden of er met een bouwvergunning wordt gebouwd en of er overeenkomstig de bouwvergunning wordt gebouwd. Daarnaast wil de gemeente ook de kwa liteit en de veiligheid van het gébruik van de bebouwing verbeteren. Er zal preventief gecontroleerd worden of de voorschriften van de verleende gebruiks vergunningen worden nageleefd. De prioriteiten liggen bij: 1. Gebruik in afwijking gebruiksvergun ning voor wat betreft de categorie de niet zelfredzamen: tehuizen, scholen, kinderopvang, peuterspeelzalen en gezondheidsgebouwen (bejaarden, gehandicapten) etc. 2. Bouwen zonder of in afwijking van de bouwvergunning voor wat betreft bouwwerken van behoorlijke con structieve aard. 3. Gebruik in afwijking gebruiksvergun ning voor wat betreft de categoriebe zoekers zijn onbekend met het gebouw waarin ze verblijven: hotel, kamerverhuurbedrijf, café, buurthuis, sporthal,kerk etc. 4. Bouwen zonder of in afwijking van de vergunning voor wat betreft grote complexe gebouwen. 5. Slopen zonder of in afwijking van de sloopvergunning als het gaat om asbest. Tijdig overleg Bij het indienen van een aanvraag voor een bouwvergunning of een sloopver gunning is het van belang het plan goed te doordenken met het oog op een goede uitvoering. Toch zijn er in de uit voeringsfase soms praktische knelpun ten. Belangrijk is deze knelpunten tijdig (vóórdat de indiener van de aanvraag tot uitvoering over gaat) te bespreken met de aangewezen toezichthouder zodat beoordeeld kan worden of de aangedragen oplossing acceptabel is. Risico's voor overtreders Wanneer een werk wordt uitgevoerd zonder (of in afwijking van de) bouwver gunning loopt de overtreder het risico dat de bouw wordt stilgelegd of het gebouwde weer moet worden afgebro ken. Ook wanneer er gesloopt wordt zonder (of in afwijking van de) sloopver gunning of een gebouw wordt gebruikt zonder (of in afwijking van de) gebruiks vergunning is de gemeente bevoegd handhavend op te treden. Het college van burgemeester en wethouders zal illegale situaties herstellen door het opleggen van een last onder dwangsom aan de overtreder of door het toepassen van bestuursdwang. Indien er achteraf alsnog een vergunning kan worden ver leend, worden er dubbele legeskosten in rekening gebracht. Ogen en oren derden belanghebbenden Belanghebbenden kunnen illegale situ aties onder de aandacht brengen. Wan neer uw buurman bijvoorbeeld een loods bouwt zonder de benodigde bouwvergunning, zal de melding wor den geverifieerd. Indien er sprake is van een illegale situatie zal er direct worden opgetreden. Immers, het is een situatie waaraan prioriteit is toegekend. Er kan echter niet in alle gevallen direct worden opgetreden. Denk bijvoorbeeld aan een niet-vergunningsvrije schutting. Aan zo'n situatie is geen prioriteit toege kend. Dergelijke gevallen kunnen wel in een later stadium (eventueel projectma tig) aangepakt worden en afhankelijk van de omstandigheden van het geval zal er bij uitzondering toch direct wor den opgetreden. Evaluatie Na een jaar wordt het beleid pro gramma geëvalueerd en vernieuwd. Op 16 december 2004 heeft de gemeen teraad van Zevenhuizen-Moerkapelle besloten tot vestiging van het voorkeurs recht op grond van artikel 8 Wet voor keursrecht gemeenten (Wvg) voor het gebied globaal gelegen tussen de Zuide lijk Dwarsweg, de Zuidplasweg (provin ciale weg), de Noordelijke Dwarsweg, de Bredeweg en de spoorbaan Den Haag- Utrecht. Tevens is ten oosten van de kern Moerkapelle een gebied opgenomen, globaal gelegen tussen de kern van Moerkapelle en de Middelweg. Deze ves tiging vond plaats naar aanleiding van de ontwikkelingen in de Zuidplaspolder. Het voorkeursrecht geldt voor de duur van twee jaren (na het raadsbesluit) of totdat een ontwerp van een structuur plan ter inzage wordt gelegd. Inmiddels zijn de voorbereidingen voor het ontwerp van het intergemeentelijke structuurplan RZG Zuidpias in volle gang. In verband met de beoogde terinzage- legging van het ontwerp-structuurplan in oktober 2005 maken burgemeester en wethouders thans bekend dat het ont werpbesluit tot hervestiging van het voorkeursrecht op grond van artikel 6 Wvg met bijbehorende bijlagen (kada strale kaart en lijst met aangewezen per celen) met ingang van 25 augustus 2005 gedurende vier weken ter inzage wordt gelegd. Het ontwerpbesluit ziet op een zelfde gebied als de eerdere vestigingen, waarbij is voorgesteld om een aantal bur- gerwoonpercelen buiten de hervestiging te laten. De stukken liggen ter inzage op de afde ling VROM op het gemeentehuis van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, Dorpsstraat 89 in Zevenhuizen, geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.30 uur tot 12.00 uur. Eventueel kunt u een afspraak maken om de stukken buiten de openingstijden in te zien. Hiervoor dient u een afspraak te maken met de heer R. Naaktgeboren, 0180-637777. Zienswijzen In het kader van een zorgvuldige voor bereiding van het door burgemeester en wethouders te nemen besluit tot aanwijzing van gronden, worden belanghebbenden gelet op artikel 4:8 van de Awb tot en met 22 september 2005 in de gelegenheid gesteld om schriftelijk dan wel mondeling hun zienswijzen ten aanzien van ontwerp besluit tot hervestiging van het voor keursrecht naar voren te brengen. De zienswijze kan schriftelijk gericht wor den aan burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen-Moer kapelle, t.a.v. de heer R. Naaktgeboren, postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen. Indien belanghebbenden hun zienswijze mondeling kenbaar wensen te maken dient dit te geschieden via de heer Naaktgeboren. Bekendmaking Vaststelling Beleidsnotitie "Doelgericht handhaven van VROM- regelgeving". Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij op 12 juli 2005 de beleids notitie "Doelgericht handhaven VROM- regelgeving" hebben vastgesteld. Het doel van deze beleidsnotitie is een zo'n adequaat mogelijk handhavingsniveau te verkrijgen, in de notitie staat op welke wijze de noodzakelijke en beschikbare middelen door de gemeente ingezet zul len worden om de ruimtelijke regelge ving na te doen leven. Ter inzage De beleidsnotitie ligt met ingang van heden voor een ieder ter inzage bij de afdeling VROM op het gemeentehuis te Zevenhuizen. Wanneer u meer informa tie wilt over het handhavingsbeleid of een exemplaar van de beleidsnotitie "Doelgericht handhaven VROM-regelge ving" wilt ontvangen, dan kunt u contact opnemen met de handhavingscoördina tor VROM, de heer AJ. la Soe, op tele foonnummer 0180-637731. U kunt de notitie ook downloaden op onze web site: www.zevenhuizen-oerkapelle.nl. Zie voor nadere informatie hiernaast. WEEK 34 Aanvragen bouwvergunning /sloopvergunning /monumen tenvergunning aanvraagdatum: 15 augustus 2005, BR/2005/0049: voor het gedeeltelijk vergroten van een 50kVtransformatorstation Bredeweg 64a te Moerkapelle Verleende vergunningen/vrijstellingen 18 augustus 2005: SA/2005/0008; het slopen van de woning Oogstpad 10 te Moerkapelle Vrijstelling verleend aan Gemeentewerken Rotterdam voor de aanleg van een fietsverbinding tussen Ringvaart en Rotonde N219 aan de Zuidelijke Dwarsweg te Zevenhuizen BR/2005/0046; het vernieuwen /vergroten van een schuur/garage Burg. Klinkhamerweg 16 te Zevenhuizen BL/2005/0045; het vernieuwen van een uitbouw aan de ach terzijde van de woning Lange Zijde 46 te Zevenhuizen B1/2005/0011; het overkappen van het dakterras La Bara- que Zuidplasweg 14 te Zevenhuizen BL/2005/0043; het plaatsen van een garage/schuur Noorde lijke Dwarsweg 24 te Zevenhuizen BL/2005/0041; het gedeeltelijk vernieuwen van een schuur Vlietkade 11c te Zevenhuizen Burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhui zen-Moerkapelle hebben besloten de navolgende vergun ningen/ontheffingen te verlenen aan: Stichting Oogstfeest Zevenhuizen voor het plaatsen van een podium op het Dorpsplein te Zevenhuizen van 1 sep tember 2005 tot 4 september 2005. Stichting Oogstfeest Zevenhuizen om tijdens de feestelijk heden op 2 en 3 september 2005 gebruik te maken van de geluidsinstallatie en muziek ten gehore te brengen. Bizon Mediagroep voor het plaatsen van in totaal 10 drie hoeksreclameborden in de kernen Zevenhuizen en Moerka pelle in de periode van 24 oktober 2005 tot en met 16 november 2005, om aankondiging te doen van "Holiday on Ice" te Rotterdam. Diabetes Fonds Nederland voor het houden van een col lecte van 30 oktober tot en met 5 november 2005 in de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. Tennisvereniging Zevenhuizen voor de organisatie van een kampeerweekend bij "Tennisvereniging Zevenhuizen op 19 en 20 augustus 2005. Tennisvereniging Zevenhuizen voor de organisatie van een barbecue tijdens het kampeerweekend op 19 en 20 augus tus 2005. Automark BV voor het innemen van een standplaats op net plein bij de bibliotheek te Zevenhuizen voor het graveren van kentekens en het repareren van ruiten op 6 april 2006 van 09:00 uur tot 17:30 uur. Het Reumafonds voor het houden van een collecte van 12 tot en met 18 maart 2006 in de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle. Hoffman Buitenreclame voor het plaatsen van in totaal driehoeksreclameborden in de kernen Zevenhuizen en Moerkapelle in de periode van 31 oktober 2005 tot en met 13 november 2005, om aankondiging te doen van de kos- tuumactie" van Van der Kam Mode. De burgemeester van de gemeente Zevenhuizen-Moerka pelle heeft besloten de navolgende vergunningen/onthemn gen te verlenen aan: Stichting Oogstfeest Zevenhuizen voor de organisatie v het oogstfeest en de hiermee gepaard gaande activitei op 2 en 3 september 2005 op en rond het Dorpsplein - Zevenhuizen. j. Stichting Oogstfeest Zevenhuizen om de Hervorm Gemeente Zevenhuizen gebruik te laten maken van podium op het Dorpsplein te Zevenhuizen voor een p umdienst van 15:00 uur tot 17:00 uur. Stichting Woord en Daad voor de organisatie van - "stepactie" op 16 en 17 september 2005. De step start op 16 september om 16:00 uur en eindigt op tember om 13:00 uur. an Het Wapen van Moerkapelle voor het verstrelo<e zwak-alcoholhoudende drank tijdens de braderie te kapelle op 13 augustus 2005 van 11:00 uur tot 18.U Moerkapelle. .„,„153- Wereldwinkel Zevenhuizen-Moerkapelle voor de 0 g tie van een "kramendag" op 5 november 2005 va uur tot 16:00 uur op het Dorpsplein te Zevenhuizen. •Wereldwinkel Zevenhuizen-Moerkapelle voor gehore brengen van muziek op het Dorpsplein huizen op 5 november 2005 van 10:00 uur tot lo.iw dens de "kramendag". ,n eer •Comité Stichting Ontmoeting voor de or9a"^' ^OO "kinderactiviteitenmarkt" op 10 september 20U5 i|e uur tot 15:00 uur aan de Van Hasseltweg 8 te Mo pwee •Tennisvereniging Zevenhuizen voor het plaatsen vuurkorven tijdens het kampeerweekend op augustus 2005. Bezwaar verleende vergunningen/ontheffingen Wef U kunt op grond van het bepaalde in de Aig Bestuursrecht bij respectievelijk de burgemeest ^un college van burgemeester en wethouders, naar y e^ene0 hierboven genoemde bevoegdheid, bezwaar ver, indien u direct belang heeft bij de 9ev0'3en ugdraatf leende vergunning/ontheffing. De bezwaartewi/ zes weken na toezending/uitreiking van het a ae(jjend, besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschr wgr. dan kan ook een verzoek om voorlopige vo ntsrecht- den ingediend bij de President van de Arrondi bank, postbus 20302, 2500 EH Den Haag. Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Burgerzaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 19.30 uur Alarm 1 1 2 Politie 0900-8844 Brandweer 0182-550550 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747

Hart van Holland | 2005 | | pagina 4