n AAD ROOS, AL 37 JAAR VOORZITTER: "GROENEWEG IS UITGEGROEID TOT EEN WAAR VOETBALBEDRIJF" WINNAARS KASSABONNENACTIE voor de thuisblijvers DIER VERMIST OF GEVONDEN? DUIVEN VLIEGEN VANUIT STR0MBEEK n m pagina 6 Hart van Holland 24 augustus 2005 ZEVENHUIZEN - MOE RkapellI] Enorme aanwas Verhuizing? Veelzijdige taken Houd niet van voetbal Bescheiden niveau Zorgen www.amivedi.nl Bart Bakker weet al jaren via zijn pen door te dringen tot iemand zijn leef- en gevoelswereld. In de wekelijkse rubriek Het Voetstuk' zet hij mensen uit de lokale samenleving in de schijnwerpers. In zijn woon huis aan de Potgietersin gel maakt Aad Roos (68) een uiterst ontspannen indruk. De voorzitter staat aan de vooravond van weer een nieuw voetbalsei zoen van zijn Groeneweg. "Ach, natuurlijk is een aantal zaken altijd voor verbetering vatbaar, maar de organisatie bij Groene weg staat als een huis", vertelt de Zevenhuizenaar, die inmiddels 37 jaar de voorzittershamer hanteert. Hoogstwaarschijnlijk is Roos de langst zittende preses van alle voetbalclubs in Nederland. Hij ont ving niet voor niets bij het 60-jarig bestaan van de vereniging een koninklijke onderscheiding en bij het 75-jarig bestaan de gouden KNVB-speld. Bovendien benoem de Groeneweg haar voorzitter alvast tot ere-voorzitter. "Ik ben nog niet van plan om te stoppen", lacht Roos. "Hierbij moet ik wel opmerken dat als er iemand komt die mijn taak wil overnemen en hier de kwaliteiten en tijd voor heeft, dan ben ik altijd bereid om in het belang van de vereniging een stap terug te doen. Maar ik zie dit nog niet zo snel gebeuren, want mensen hebben het in deze samenleving al zo druk. Neem de dertigers en veerti gers bijvoorbeeld. De meesten hebben hun gezin en werk. Zij hebben weliswaar tijd om te spor ten, maar om er dan ook nog een baan als voorzitter even bij te nemen, gaat hen logischerwijs te ver." "Want onderschat zo'n functie niet", vervolgt Aad Roos. "Groe neweg is uitgegroeid tot een waar voetbalbedrijf. We staan op het punt om het magische aantal van de vijfhonderd leden te gaan pas seren. Er is een enorme aanwas van leden. Zo is een aantal nieuwe jeugdleden afkomstig van de wijk Nesselande. Momenteel heeft Groeneweg 22 jeugd- en acht seniorenelftallen. Kortom, we pra ten niet over zomaar een clubje." Mede door de hijgende adem van Rotterdam zijn er binnen de Zevenhuizense gemeenschap diverse ontwikkelingen gaande. Er wordt steeds vaker over een samenvoeging met Nieuwerkerk of een annexatie door Rotterdam gesproken. Ook de sportclubs houden de ontwikkelingen nauw lettend in de gaten. Dit geldt ook voor v.v. Groeneweg, waar het bestuur, onder leiding van Aad Roos, bij de gemeente een beleidsplan heeft ingediend. "In dit plan wordt gesproken over een eventuele verhuizing naar een nieuwbouwcomplex met een kunstgrasveld", verklapt Aad Roos. "Op verzoek van de gemeente hebben we dit plan overigens samengesteld. Een eventuele verhuizing zou kunnen plaatsvinden naar een terrein tegenover het Texaco benzinesta tion, in de wijk Swanla of in het gebied bij de camping. In mei is dit beleidsplan door ons ingediend. Er is van de verantwoordelijke wet houder Zijderhand nog geen reac tie ontvangen. Begrijp me, Groe neweg heeft geen haast om te verkassen. Het zou ook best kun nen dat alles gewoon bij het oude blijft of dat de plannen pas over zeven, acht jaar in werking tre den. De gemeente heeft in elk geval in het sportcomplex geïn vesteerd. Zo is het tweede veld totaal gerenoveerd. We zijn daar om bijzonder content over de samenwerking en de bereidwillig heid van de gemeente." Contacten met de gemeenten, het schoonmaken van de kleedkamers en kantine een bindmiddel richting de tientallen vrijwilligers, een luisterend oor bij de diverse commissies en meedenken in het beleid. Zomaar een aantal aspec ten van de veelzijdige taken die Aad Roos als voorzitter heeft. "Ik doe het graag", erkent hij. "Groe neweg is een belangrijk deel van mijn leven geworden. Vrijwel iedere dag ben ik met de vereni ging bezig of ga ik even buurten op het complex. Wat mijn vrouw Nel hiervan vindt?" "Ik houd dus helemaal niet van voetbal", vult Nel Roos aan. "Vol gens mij is dat wel een voordeel. Ik zal me daarom zeker niet met Aad zijn grote hobby bemoeien. Ik ga vrijwel nooit kijken. Het boeit me totaal niet. In de beginjaren was het wel eens lastig als Aad weer naar de velden gingen. We zaten tenslotte wel met opgroei ende kinderen thuis. Maar op de één of andere manier hebben we het altijd goed kunnen man agen." Ook een voorzitter hoopt uiteraard dat zijn club zo hoog mogelijk speelt. Op de tweede klasse na - begin jaren zeventig - acteert Groeneweg al jaren op een bescheiden niveau. Dit sei zoen heeft de Zevenhuizense club het linkerrijtje van de vierde klas se als doelstelling. "In de jaren zeventig waren de spelersbetalin gen nog niet zo aan de orde", aldus Aad Roos. "Maar in de jaren negentig is dit fenomeen helaas enorm toegenomen. Aangezien Groeneweg niet betaalt, is de derde klasse wellicht het hoogst haalbare. Op zich is dat helemaal niet zo erg. Ik hecht veel meer belang aan de belangrijke sociale functie die onze vereniging inneemt. Daarnaast ben ik er best trots op dat iemand als Klaas Ver- weij de club al jaren sponsort. Hij deed dit al toen Groeneweg zestig jaar bestond, inmiddels is dit dus 75 jaar. We hebben overigens toch niet te klagen over de Zevenhui zense middenbestand. Waar mogelijk, proberen de onderne mers Groeneweg te steunen. Maar iemand als Klaas Verweij heeft inmiddels wel een standbeeld ver diend." "Ik ben het trouwens helemaal eens met Arie Dekker, die in jullie krant aangaf zich zorgen te maken over de toekomst van zijn kleinkinderen", zegt Aad Roos. "Nel en ik denken er wel eens hardop over na hoe het verder moet de komende jaren met de jongeren en kinderen. Ik hoop daarom echt dat de sport een belangrijke aspect in hun leven gaat worden of blijft. In de sport leer je tenslotte van alles, van win nen en verliezen tot de sociale omgang met elkaar. Het geeft me een prettig gevoel dat ik daar al jaren een steentje aan mag bijdra gen. Zeker in deze tijd." Vier weken tang maakte het winkelend publiek in Zevenhui zen kans op het winnen van een prijs in de kassabonnenac tie voor thuisblijvers van Middenstand Vereniging Zevenhuizen. Ingeleverde kas sabonnen werden bij de deel nemende winkeliers opgehaald en daaruit werden de afge lopen vier weken tien winnaars getrokken. De winkeliers stel den hiervoor prijzen beschik baar gesteld. Deze laatste week zijn de gelukkigen: Tineke de Jong: boeket (Wonderlijke Verlei ding); fam. Groeneweg: set sfeer verlichting (Benning); G. de Wit: Rusty kaarsen (Zilverberk); Pien van Dijk: tas (Outfit); fam. Mole naar: rollade (Cl000); fam. Moer man: douchepakket (Rodenburg); F. Ymker: vlaai (Gerritsen); A. van den Berg: sportvoedingspakket (Boode); Mieke van der Linden: zwembad (Toys2Play); fam. Voor winden: gourmetschaal (C1000). De winnaars hebben inmiddels bericht ontvangen. Voor meer informatie: 0180-632289 (vragen naar Niels Elgersma) Deelnemers aan de kassbonnenac- tie voor thuisblijvers waren: Apo theek Zevenhuizen, Bakkerij Ger ritsen, fa. Benning, Bike Totaal Boode, Blokker Zilverberk, cafeta ria Mainstreet, Chinees-Indisch restaurant Jade, C1000 Wals, Die renspeciaalzaak van der Hoek, Dijkshoorn brillen, drogisterij Rodenburg, Fixet Marskramer Schotte, Gall&Gall, Garage Schmidt, Goudsmidatelier Klei nood, Groente- en Fruithandel 't Karrewiel, Het Mekka wijn- en versspecialiteiten, het Snoep- en kadowinkeltje. Outfit, fa. Bac en Zn., De Parasol, Reisburo de Zwa luw, Restaurant de Strandgaper, Touringcarbedrijf Look-Tours, Toys 2 Play, Versprille, Voorbrood Meu belen, Wismeijer, Weikoop, Won derlijke Verleiding, Zadel- en Tuig- makerij J.J. van Rijs, Gebr. Heij, Drukkerij Elgersma, Fa. P. Visser en Zn. Verwarming, Rabobank Zeven huizen, Perdijk Makelaardij, Van Delft Boods Gifts, Veerman betrokken adviseurs. Stichting AMIVEDI, Kosteloze re gistratie vermiste en gevonden huisdieren. Hulppost 3B-Hoek- Zevenhuizen/Moerkapelle-Pij- nacker/Nootdorp. VERMIST: Kater, wit/grijze bovenkant kopje, vlekken rug, cypers grijze staart, 1 hoektandje steekt uit, Weideplantsoen Zevenhuizen; Kater, zwart/witte staartpunt, wangen, neus, sokken, de Patrijs, Zevenhuizen; GEVONDEN: Kat, rood-gemeleerd met wat wit onder kin, heeft geen staart, Noordeinde, Moerkapelle; Kitten, beetje beige-roze rood met wit op pootjes, 3-4 mnd, Akkerweg, Moerkapelle; lijkt Agapornis, groene vleugels, blauw kopje, hals en borst, ringen rond ogen. Schelpenpad, Zevenhuizen; GOED TEHUIS GEZOCHT VOOR: Rode kater gecastreerd, 1 jaar Witte kater gecastreerd, 2 jaar Rode kater gecastreerd, 2 jaar Schildpad poes gesteriliseerd, 2 jaar Cyperse kater gecastreerd, 3 jaar Zwart-wit poesje gesteriliseerd, 7 maanden ledereen die vragen heeft of informatie kan geven kan bellen naar: Stichting Amivedi Hulppost 3B-Hoek - Pijnacker/Nootdorp - Zevenhuizen-Moerkapelle, tele foon 010-5121937 of kijk op Zevenhuizen - Er stonden twee concoursen op het programma voor postduivenvereniging de Stormvhe- gers. De 497 duiven voor de navluchten gingen naar Strombee 124 km. Door het slechte weer kon er pas om 15.20 uur gelost worden. Om 17.08 was het een duif van N- Koppenaal die als eerste t uis kwam. Deze duif was tevens de eer ste in de regio Leiden, tegen 6 duiven. De duif had gemidde km per uur gevlogen. Een ha1 u later waren alle prijsduiven w thuis. Uitslag: 1. N. Koppeneal.^ 11-19. J.S. Heykoop, 3. M. Flier, - C. Zweere, 5. Jeffry v.d. Haak 6. Nobel, 7-23. D.C. Brem, 8. DC d Hertog, 9. B. Hertog, 1°-J3_17 jk Wiltenburg, 12-14-24. Joh. te 15. Michel en Gerrit, 16. Joh- berg, 20. Andre en Marjan Pau W. Hulzinga, 25. R. v.d. Helm. De 348 jonge duiven gingen Chantilly, maar door het weer in noord Frankrijk kon gelost worden. Zondagochten men teruggereden naar «rorn^ waar de duiven om 13.4b konden worden. De eers e Hj. thuis kwam was van D.c. arriveerde om 15.23 ULJ van hiermee een snelheid ge - ^jf 75 km per uur. De laatste^ was acht minuten later dC Uitslag1 -3-4-7-8-11 -1 2o. L Brem, 2. RuudBrands, $tof. van Wensem, 6-10-21 ti- den berg, 9. Joh. HeykooP' z eere, Hertog, 14. C. Nobel, 18J-' 23. M. Flier, 25. N. Koppe

Hart van Holland | 2005 | | pagina 6