3 OVERSTROMINGEN TREFFEN OOK ONS HULPGEBIED! ITO NOORD, ZLTO EN LLTB BUNDELEN LANDELIJKE BELANGENBEHARTIGING Stichting Kinderhulp Roemenië: - MütRKAPtLLt Land- en tuinbouworganisaties geven invulling aan nieuwe samenwerking Hart van Holland 31 augustus 2005 pagina 13 Regio - De drie regionale land- en tuinbouworganisaties in Neder landgeven invulling aan een nieuwe samenwerking. Die heeft tot doel om de belangenbehartiging voor de leden op landelijk niveau te versterken. Daarbij staan de sociaal economische positie van de agrarisch ondernemers en internationale vraagstukken centraal. De nieuwe samenwerking borgt een krachtige en gebundelde belangenbehartiging op alle nive aus: plaatselijk, provinciaal, lande- lijken internationaal en dicht bij de leden. Sectorale zaken en sectoro verstijgende zaken worden inte graal opgepakt. Met de vaktechni sche organisaties wordt verdere samenwerking nagestreefd, die ruimte biedt voor volledige inte gratie, De belangenbehartiging zal worden georganiseerd in het ver lengde van marktontwikkelingen en in afstemming met de agribusin ess, Er komt meer nadruk op de sociaal economische positie van boer en tuinder. Daarbij zal het zelfstandigenbeleid een belangrijk speerpunt zijn. Ook de internatio nale belangenbehartiging krijgt meer accent, onder andere door een eigen vestiging in Brussel. Voorde leden betekent deze nieu we samenwerking een efficiënte en effectieve belangenbehartiging. De nieuwe aanpak levert besparingen op, onder andere als gevolg van eenvoudiger besluitvorming. Daar mee kan de belangenbehartiging budgetneutraal op een kwalitatief hoger niveau worden gebracht. kernpunten van de nieuwe bestuurlijke structuur zijn: de aansturing en ondersteuning van alle landelijke activiteiten vindt plaats vanuit de regio's, waarbij de samenhang van horizontale en sec torale belangenbehartiging is gewaarborgd; voor alle sectoren worden lande- !ike vakgroepen samengesteld op basis van de vakgroepen binnen de 'ogionale organisaties, waarbij een van de regionale vakgroepvoorzit ters tevens landelijk vakgroepvoor zitter is; ■afstemming met de agribusiness bij de invulling van de belangenbe hartiging. De nieuwe landelijke samenwer king van de drie regionale organi saties zal plaatsvinden onder de naam LTO Nederland. Hiertoe vor men de drie leden (LTO Noord, ZLTO en LLTB) een federatieve ver eniging. De hoofdlijnen van de belangenbehartiging worden besproken in de beleidsraad. Daar in zitten naast de drie voorzitters van de regionale land- en tuin bouworganisaties, alle vakgroep en commissievoorzitters, alsmede de in de samenwerking deelne mende vaktechnische organisaties. De landelijke belangenbehartiging wordt gecoördineerd in een afstemmingscollege, waarin naast de drie regionale voorzitters ook vier voorzitters van vakgroepen zit ting hebben en de portefeuillehou der sociaal-economisch beleid. Het bestuur van de federatie wordt gevormd door de drie voorzitters van de regionale land- en tuin bouworganisaties; het voorzitter schap rouleert tussen hen. Beheer staken van de federatie worden gedelegeerd aan de directeuren van de drie organisaties. Intensieve discussies in de afge lopen maanden hebben geleid tot deze nieuwe aanpak om de belan gen van boeren en tuinders ook op landelijk en internationaal niveau goed te kunnen blijven behartigen. De drie organisaties leggen hier mee een nieuw fundament voor representatieve vertegenwoordi ging van de land- en tuinbouw op basis van een breed draagvlak. De leden kunnen rekenen op een ster ke belangenbehartiging op alle niveaus, dus ook landelijk en inter nationaal. TRAPPEN w or lectieve aanschaf van de boeken door de scholen? Oh, wordt het dan pas echt goedkoper! Het fietsenpark van deze opgroeiers liegt er trouwens ook niet om. Met zo'n kleine 5 dui zend kilometer, hoofdzakelijk tegenwind en regelmatig regen het komende jaar voor de wielen is goed materiaal toch niet teveel gevraagd? Het Groene Hart en melkkoetjes zullen we maar denken. Met trappen kun je hogerop komen. Dus zijn ze ook dit jaar maar weer op de fiets gestapt. Boeketjes van de toekomst. In bont gekleurde, modern geklede eenheden voorzien van de nieuwste ringtones. Want ze zijn niet alleen mobiel. Reken er maar op dat ze allemaal een mobiel hébben. Hoe kunnen ze anders te weten komen waar die ander nu is en doorgeven waar zij nu zelf zijn? De providers vin den het best. Op de rug een bult met boeken. Nog steeds niet goedkoper geworden, ondanks de vrije marktwerking. Horen we nu van uit Den Haag weer een kikker pissen die iets kwaakt over col- Reacties?: gerardbaaij@hotmail.com (tekst) of ernstw@mail.com (illustratie.) Moerkapelle - Dagelijks wor- en we bericht over de enor- regenval in onder andere °°stenrijk, Duitsland en Zwit- serland. In Roemenie is de S|tuatie vele malen erger, Taar belaas wordt daar door e media weinig of geen aan- acht aan besteed. De enorme agenval daar heeft ook onze nu|pgebieden getroffen. Honderden huisjes in de val- 'e'en hebben te kampen met enorme wateroverlast, overvloed aan water stroomt v J1 e heuvels de vallei in en ver- _ii^ans 'n de huisjes die niet meer 'n an een paar lemen wanden edat bestaat uit plastic ander bouwafval en een vloer ingestampte aarde omgeving rondom de huisjes is veranderd in een modderpoel. De bewoners weten niet wat te doen. Behalve een laag water in hun woonruimte kunnen ze hun groentetuintje en aardappelen als volledig verloren beschouwen. En dat geldt voor een heel groot deel van Roemenië. Om u een indruk te geven wat er allemaal in Roe menie is gebeurd leest u hieron der het laatste nieuws (bron; Tim- puri Noi): 18 augustus 2005: Al weer is Roe menië getroffen door overstro mingen. Ditmaal is de situatie het ergst in de provincies Dolj, Olt en Teleorman. Hier kwamen zeven personen door het hoge water en door blikseminslagen om het leven. Drie anderen worden nog vermist nadat hun auto van de weg raakte en in een rivier terecht kwam. Zeker 2500 woningen staan blank en op een groot aan tal plaatsen in de getroffen gebie den is de stroom uitgevallen. In totaal 300 mensen zijn op last van de autoriteiten geëvacueerd uit de getroffen gebieden. Een aantal rivieren dreigt door de zware regenval buiten haar oevers te treden. Weerkundigen waar schuwden woensdag wederom voor zware regenbuien in grote delen van het land. Ook voor de komende dagen wordt er nog meer regen verwacht. 19 augustus 2005. Zware regen buien hebben donderdagavond voor overlast gezorgd in de stad Suceava. Een aantal straten kwam onder water te staan. Inwoners van de stad verplaatsten zich met rubberboten. Het aantal dodelijke slachtoffers van de recente over stromingen is gestegen tot acht. Het meest recente slachtoffer is een 70-jarige vrouw uit de plaats Geaca in Cluj. Ook wordt nog steeds een aantal personen ver mist. 20 en 21 augustus 2005. Sibiu. Sal- vamont waarschuwt toeristen voor noodweer. Zij moeten op de paden en in de buurt van berg hutten blijven. Vooral tijdens onweer is het erg gevaarlijk in de bergen. 22 augustus 2005. In de provincie Vrancea, die al eerder door zware overstromingen werd getroffen, zijn tenminste 21 dorpen van de buitenwereld afgesloten. Het aan tal dodelijke slachtoffers van de recente overstromingen is geste gen tot 18. In de provincie Sucea va is een nieuw slachtoffer van de overstromingen te betreuren. In de plaats Marginea kwam een kind van 1 jaar en 9 maanden om toen het in een beek viel en ver dronk. Volgens de meest recente balans van het Ministerie van Binnenlandse Zaken staan ten minste 5500 woningen onder water en zijn 9000 bronnen en putten voorlopig niet bruikbaar omdat zij ondergelopen zijn. Minister van Binnenlandse Zaken Blaga heeft zondag samen met zijn collega's van Landbouw en Verkeer een aantal van de getrof fen gebieden bezocht. Ruim 1100 boerderijen staan onder water en meer dan 10.000 bronnen en waterputten zijn voorlopig onbruikbaar. 47.000 Hectare lan derijen staan naar schatting van de autoriteiten onder water. Natuurlijk probeert de Roemeen se overheid er alles aan te doen om de hulpeloze situatie te verbe teren. Maar met de beperkte infrastructuur hoeven onze hulp projecten voorlopig niet op hulp te rekenen. De SKR wil in elk geval zo spoedig mogelijk noodhulp verlenen om te zorgen dat de leefbaarheid in de huisjes wat menselijker wordt door o.a. het leveren van dakbedekking en andere bouwmaterialen. Tijdens ons hulptransport in november a.s. zullen we in een grote hoe veelheid groenteconserven een aardappelen meenemen om de nood te lenigen. Om dit alles te kunnen realise ren is uw financiële steun meer dan ooit dringend nodig. Help die vele duizenden men sen in Roemenië en maak uw gift over naar: Postbank 88113 of Rabobank 3750.74.600 t.n.v. SKR-Moerkapelle onder ver melding van: "watersnood". Wij en de kinderen in Roeme nie hopen op uw steun! ji

Hart van Holland | 2005 | | pagina 13