3 INTERNATIONALE ERKENNING VOOR BOSKOOPSE KWEKERS V 1! GELEGENHEIDSKOOR OP NIEUWJAARSVIERING NATIONALE ZIEKENDAG SINAAS APPELACTIE GROOT SUCCES pagina 14 LOFPRIJZINGS DIENSTEN VAN START BEGINNERSCURSUS LINEDANSEN OPEN AVOND ZANG GROEP DA CAPO P0P-IN-K00R ZINGT OP NIGHT OF HARMONY KENNIS EN KUNDE BOSKOOPSE "PARA DISE BIGBAND" TE GAST OP SAIL 2005 Hart van Holland 31 augustus 2005 BOSKOOP 4 <tl J'C 'i'; V £r f *v, £rr Boskoop - Iedere eerste zondag van de maand worden in Boskoop lofprijzingsdiensten gehouden, afwisselend in de Gereformeerde en de Hervormde Kerk. Zondag 4 september wordt er gestart om 18.30 uur in de Gereformeerde Kerk aan de Zijde. Ds. Van der Giessen bijt het spits af onder het motto: "Ook zo begaafd?", leder een is welkom. Boskoop - Stichting Ontmoetings centrum Snijdelwijk begint zater dag 3 september in het Praathuis in Boskoop met een nieuwe cursus linedansen. ledereen vanaf 18 jaar is van harte welkom van 9.30 tot 10.30 uur om een les bij te wonen. Voor meer informatie: 06- 10892403 of wildeagle.onthe- web.nl. Boskoop - Zanggroep Da Capo houdt dinsdag 27 september een open avond. Belangstellenden zijn die avond vanaf 20.15 uur van harte welkom in de Gereformeer de kerk aan de Zijde. Voor meer informatie: www.zanggroepdaca- po.nl. 0172-404343 of 06- 28197313. Boskoop - Het Boskoopse Pop-ln- Koor is door De Kleine Trompet ter" uitgenodigd om vrijdag 2 september deel te nemen aan de Night of Harmony in Zevenhuizen. Aan de vooravond van het Oogst feest is deze avond inmiddels een traditie geworden. Het Pop-ln- Koor zal gezamenlijk met de har monie tussen 20.00 en 24.00 uur een aantal popsongs ten gehore brengen, maar zal ook diverse nummers zonder de harmonie over het dorpsplein laten schallen. Voor meer informatie: vwvw.pop- in-koor.nl Boskoop - In de Brug houdt het Bureau Groeps Voorlichting op donderdag 8 september een thema/discussieavond waarin gezondheid, welzijn, persoonlijke verzorging en maatschappij aan bod komen, ledereen is welkom. De toegang is voor leden gratis, niet-leden betalen €2,50. Boskoop - De Paradise Bigband uit Boskoop heeft zondag 21 augustus een twee uur durend optreden verzorgd op Amsterdam Sail 2005. Op het kopje van het Java-eiland kon het publiek genie ten van de 20-koppige bigband onder leiding van Bert Willemsen Jr. Er werden nummers gespeeld als On Broadway, Shiny stockings en Moose de Mooche. Vooral de zangnummers die werden gezon gen door Els Lunz vielen bijzonder in de smaak. Er werden ook ver schillende solo's gegeven door Dirk Hoogendoorn (altsax), Paul van de Kooij, Robbert Verwey, Henk van Erk (trompet) en Her- bert van der Meer (trombone). De Paradise Bigband had een druk weekend, want zaterdag waren zij te beluisteren tijdens het Big band festival op de Markt in Delft. De Paradise Bigband treedt gere geld op en is binnenkort ook in de buurt te beluisteren. Zo spelen zij vrijdagavond 2 september in het Stadshart van Alphen aan den Rijn tijdens Swingshopping. Door Daniel van Dam Boskoop/Hazerswoude - De 'Verbascum Rosie', een plant gekweekt door de Boskoopse kwekerij Rijnbeek is door vakbroeders verko zen tot meest vernieuwende plant van het jaar 2005. Dit gebeurde tijdens het prestigieuze Plantarium, een internationale vakbeurs voor boomkwekers en sierplanttelers, die afgelopen week gehou den werd. Ook de 'Mauelous' van collega Marcel van Leeuwen uit Boskoop viel in de prijzen. Kweker Arno Rijnbeek die met zijn bedrijf op Plantarium aanwezig is, blijft nuchter onder de lovende woorden die de jury over 'zijn' Rosie sprak: "Onze plant is eigenlijk per toeval op de kwekerij ontdekt", bekent hij, "wij hebben dus niet allerlei enge labo ratorium toestanden hoeven uitha len om deze plant te kunnen laten groeien." Rijnbeek legt uit wat er zo vernieuwend aan zijn plant is: "Rosie wordt maar dertig tot veer tig centimeter hoog, en dat is niet hoog in vergelijking tot zijn broer tjes en zusjes die soms wel een lengte van twee meter kunnen bereiken. Verder heeft deze plant weinig vocht nodig", somt hij op, "en de plant heeft een mooie roze kleur." De tuinbouwsector is over de volle breedte vertegenwoordigd op de beurs, uit binnen- en buitenland. Een Duits sprekende man stelt kriti sche vragen over de capaciteit van een potplantmachine: "Zes dui zend planten per stundel", roept hij verbaasd uit, 'Das ist nicht viel", en verontwaardigd loopt hij weg. Niet alleen kwekers en handelaren zijn op de vakbeurs afgekomen. Vader Vander Geeten uit het Belgi sche Genval is met zijn 18-jarige zoon naar Boskoop afgereisd om meer duidelijkheid te krijgen. "Mijn zoon studeert momenteel 'iets met planten' aan een van de betere universiteiten in Belgie. Door het bezoeken van deze beurs hoopt hij meer duidelijkheid te krij gen wat hij later met zijn vak wilt gaan doen", vertelt de Belgische vader die als tolk optreedt omdat zoonlief het Nederlands niet beheerst. Thema De drieëntwintigste editie van de vakbeurs had dit jaar als thema 'Op Uw Gezondheid'. De organisatie van het vierdaagse evenement koos voor dit onderwerp omdat tuinieren rustgevend en gezond is. "De helende werking die planten Beste Nieuwigheid W-rbweum i v Arno Rijnbeek toont zijn winnende plant hebben wordt vaak onderschat. Zo weten maar heel weinig mensen dat een plant als groot hoefblad helpt tegen het stotteren", vertelt Rijnbeek enthousiast. Tijdens het vierdaagse evenement gaat de handel in bomen en plan ten gewoon door en in een soort codetaal worden de deals telefo- Cezonde appels: ook op Plantarium. nisch afgehandeld. Yolanda Mager van de Israëlische kwekerij Hoen- berg: "leder jaar komen wij naar de beurs in Boskoop, dit is voor ons een uitstekende mogelijkheid om onze contacten in Nederland te onderhouden." En daar sluit Arno Rijnbeek zich bij aan: "Deze beun is zo belangrijk, hier moet je a kweker gewoon geweest zijn! Boskoop - In de Veilinghal aan de Middelburgseweg wordt op 8 janu ari voor de zevende keer de traditi onele nieuwjaarsviering gehouden. Hieraan verlenen zeven kerkelijke gemeenten hun medewerking. De interkerkelijke werkgroep die de dienst voorbereidt, heeft na over leg met de Boskoopse (kerk)koren besloten om dit keer een groot Gelegenheidskoor te formeren, waarin iedereen kan meezingen. Alle Boskoopse koren zijn uitgeno digd om hun leden te stimuleren mee te doen. Daarnaast is iedereen die zingen kan én wil, van harte welkom. Er zijn vier repetitieavon den gepland in de Gereformeerde kerk aan de Zijde: maandag 12 sep tember van 21.00 tot 22.00 uur, maandag 10 oktober van 21.00 tot 22.00 uur, maandag 7 november van 21.00 tot 22.00 uur en maan dag 28 november van 21.00 tot 22.00 uur. De generale repetitie is gepland op vrijdag 6 januari van 20.00 tot 21.00 uur en de Nieuw jaarsviering zelf is op zondag 8 januari en begint om 16.30 uur in de Veilinghal. Opgeven kan bij: Ingrid Smit, tele foon 0172-216420, e-mail i.smit@zonnet.nl of Jaap Stelling- werff, telefoon 0172-230086, e- mail stwerff@xs4all.nl. Boskoop - De Nationale Zieken dag vindt dit jaar plaats op zon dag 11 september. Doel van deze dag is om in brede kring bekendheid te geven aan het werk van de Zonnebloem en mogelijk mensen te inspireren om daar eveneens een bijdrage aan te leveren. In Boskoop is het inmiddels een traditie geworden om deze dag in oecumenisch verband te vieren met de Hervormde Gemeente, de Rooms Katholieke Kerk, de Gere formeerde Kerk en de Vrijzinnig Protestantse Gemeente. Deze dag is de Zonnebloem te gast bij de Gereformeerde Kerk en wordt de dienst geleid door ds. Nel Rijne- veld-Schep. Tevens wordt een bij drage geleverd door ds. Janny Broström, pastor Marijke Ameling, de heer Klaas Dunnink, organist Ben Kramer en het Christelijk Bos- koops Jeugdkoor onder leiding van Elise Splinter. Het thema van deze ziekendag is "Samen doen" ledereen kan op eigen wijze veel betekenen voor mensen die door ziekte, handicap of leeftijd een lichamelijke beper king hebben. Maar samen met anderen kan er dikwijls nog veel meer. De ruim 37.000 Zonnebloem vrijwilligers bewijzen dagelijks dat één plus één vaak drie is. Met dit thema wordt voortgeborduurd op het thema van het vorig jaar: "Samen een wereld van verschil maken" ledereen is van harte welkom om deze dienst, die om 9.30 uur begint, bij te wonen. Voor meer informatie:0172-230453. Boskoop - Nadat op zaterdag 20 augustus alle inwoners van b» koop gratis twee sinaasapp^ aangeboden kregen door Ha nie Excelsior, zijn de ledenvanat donderdag 25 augustus dorp rondgegaan om or verzamelen. De actie ondervorw veel sympathie en veel bestelden een halve of e kist sinaasappels. Andere den zich aan als dona Excelsior. 0r9anisat°LnH eer Tasma maakte dit weekend fantastische tussenstand op. 130 gezinnen die sinaas P^ bestelden, 20 personen vereniging een eenmal g ciële bijdrage gunden kent we donateurs! En dat jaarlijks ruim 3800 eu sinaasappel inkomsten 750 euro structureel aa teursgelden. "En dit is 9ort)erS een tussenstand, want ,d en de van zaterdag en maandag rfe aanmeldingen via in nje, telefoon zijn n tra|ende bekend",aldus een Tasma.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 14