65 JAAR GETROUWD: UIT ETEN MET DE FAMILIE EN 0UDSH00RH/UAN BURGEMEESTER OP BEZOEK DER MEER WINT JEU DE BOULES 4 TEGEN 4 KIMBERLY DIJKSMAN BRENGT ZELF ST. VICTORPAROCHIE SCHAFT DE EURO AF SPONSORGELD WEG START BRIDGESEIZOEN 'HONKVAST' ZOMERBRIDGE BIJBELSTUDIE CURSISTEN EXPOSE REN IN KREATER WADDINXVEEN pagina 24 Hart van Holland 31 augustus 2005 Jan de Aardbei Door Karin Jongkind (Tekstueel) Waddinxveen - Voor het echtpaar De Pater-van de Braak is 23 augustus altijd een speciale en gezellige dag. Op die dag zijn ze in 1940 in het huwelijk getreden. Dit jaar was het wel een heel bijzonde re dag: omdat ze hun 65-jarig huwelijksfeest vierden besloot het echtpaar De Pater met de hele familie uit eten te gaan. Bovendien kwam de burgemeester op bezoek om de felicitaties namens het gemeentebestuur over te brengen. In het weekend volgde nog een receptie voor alle vrienden en bekenden. Door alle belangstelling werd hun 65-jarig huwelijksfeest een échte mijlpaal in hun leven. De heer en mevrouw de Pater ont moetten elkaar aan het eind van de jaren dertig in Waddinxveen. Bei den woonden op dat moment nog niet zo lang in het Gouwedorp. Mevrouw De Pater is geboren in Kootwijkerbroek en de heer De Pater in Eerbeek. Bij een toevallige ontmoeting tussen de twee Gelder landers in het huis van een vriend van de heer De Pater in Waddinx veen raakten ze aan de praat. Ze kwamen erachter dat ze beiden op 12 maart geboren zijn, kregen ste vige verkering en trouwden op 23 augustus 1940 in Kootwijkerbroek. Uit hun huwelijk werden zes kinde ren, vijftien kleinkinderen en inmiddels zelfs vier achterkleinkin deren geboren. Drie van de kinde ren wonen ook in Waddinxveen, de rest woont in de regio. Mevrouw de Pater heeft altijd voor de kinde ren gezorgd, terwijl de heer De Pater de kost verdiende. Hij werkte 26 jaar bij een tuinbouwbedrijf, voordat hij besloot om voor zich zelf te beginnen als spruitenhande- laar. In de laatste jaren van zijn arbeidzame leven werkte hij als kraanmachinist. Zijn vrije tijd besteedde de heer De Pater vrijwel geheel aan zijn twee hobby's: zijn bijen en de volkstuin, waar hij voornamelijk aardbeien teelde. De bijen waren zijn lust en zijn leven en de rijke oogst aardbeien deelde hij ieder jaar vrijelijk uit aan ieder een om hem heen. Dat leverde hem de bijnaam Jan de Aardbei op. Hoewel ze beiden inmiddels een zeer respectabele leeftijd hebben bereikt, is het echtpaar nog altijd in goede gezondheid en genieten ze dagelijks volop van het leven. Hun geheim: een positieve kijk op het leven. Waddinxveen - De zomerbridge- competitie werd afgelopen don derdag afgesloten en werd dit jaar gewonnen door de heer Oudshoorn en mevrouw Van der Meer. Op deze laatste avond waren met 62,5% het echtpaar Kersbergen (A-lijn) en het echt paar Mathot (B-lijn) met hetzelfde percentage de sterkste. Donderdag begint de wintercom petitie en er zijn nog enkele plaat sen vrij. Gespeeld wordt op de maandag- en donderdagavond om 19.30 uur in het Anne Frank Centrum. Waddinxveen - In de Morgenster- kerk aan de Sterrenlaan 1 wordt woensdag 5 oktober van 9.30 tot 11.15 uur een Open Vrouwen Bij- belstudieochtend gehouden. Edith Schouten spreekt over 'Bid den'. Er is een crèche aanwezig. Voor meer informatie: 0182- 613819 of 0182-630070. Waddinxveen - Cursisten van fotografiedocent Judith Ivensstel len een aantal van hun foto's ten toon tijdens een expositie in Krea- ter. De expositie loopt van 2 tot 20 september en is van maandag tot en met vrijdag voor iedereen te bezichtigen. Voor meer informa tie: 0182-614422. Waddinxveen - De draad van het wedstrijdprogramma voor het club kampioenschap Jeu de Boules is weer opgepakt. Gestart is met de al lopende competitie voor het kam pioenschap 4 tegen 4. Deze compe titie is nu halverwege en geeft de volgende stand te zien: 1. Wout Versluis/Elly Nieuwland/Leen en Andries Roos 5-10-138+; 2. Ton en Jopy Hulskamp/Jan Kooistra/Hans van Woudenberg 5-7-44+; 3. Imka Matla/Peter Rubeling/Arnold Jans- sen/Harm Maillé 4-6-50+; 4. Henry van Wageningen/Bert en Anneke Grootjen/Agnes Keizer 4-5-37+; 5. Nel Oudijk/Wim van Bockom Maas/Norbert Schifferling/Fred van Dijken 4-5-23+; 6. Toon v.d. Velde/Herman en Sabina Ver- waalA/Villem Hendriks 4-4-22-; 7. Barend en Coory Monster/Ron van Dijken/Alex Ofwegen 4-2-21-; 8. Cees Voskuilen/Gerard Verschoor/Jan Lapaer/Wim Rater- man 5-1 -124-; 9. Jan van Luiken/Wil Vons/Piet en Riek de Jong 5-1-167-, Waddinxveen - Het nieuwe bridgeseizoen start bij Bridgeclub Honkvast op donderdag 1 september om 19.30 uur in Het Zuidhonk aan de Zuidplas- laan Elke donderdagavond worden daar in een A- en een B-lijn zes ron den van vier spellen gespeeld, met promotie/degradatie na elke vijf wed strijdavonden. De bridgeclub kan nog nieuwe leden gebruiken. Voor meer informatie en aanmelding: 0182-610909, 0182-617668, 0182-640649 of bc.honkvast@xs4all.nl. Waddinxveen - Het is groot feest zaterdag 3 september bij de jarige St. Victorparochie. In het kader van het 125-jarig bestaan wordt een groots Oudhollandsch Pleinfeest gehouden. Van 10.00 tot 15.00 uur is er op het plein voor de kerk een enorm aanbod aan activiteiten uit grootmoeders tijd. Echt voor ieder een is er iets te doen! De omroeper zal om 10.00 uur aan kondigen dat het feest begint. Zoals vroeger gebruikelijk zullen de notabelen van het dorp na de ope ning hun entree maken. Pastor Van der Helm arriveert om 10.30 geheel in stijl op het feest, in gezelschap van wethouder Gerts. Op het plein is van alles te doen en te zien: een ouderwetse Winkel van Sinkel, een imker, vlecht bijenkor ven, er is een kantklosser, zeisklop per, er zijn allerlei lappen te koop in een echte fourniturenkraam, er is iemand die hout en marmer bewerkt en ter plekke maakt een schilder aquarellen. Bovendien zijn er bijzondere boeken te koop: niet alleen van vroeger, maar ook óver vroeger: het Historisch genoot schap heeft ter gelegenheid van het jubileumjaar een boek gemaakt over de geschiedenis van de kerk. Dat boekje is zaterdag voor het eerst (gedeeltelijk) te zien en bij voorintekening aan te schaf fen. Ook voor kinderen wordt de tijd teruggezet, met een stempelkaart op zak kunnen zij zaklopen, hoepe len of andere oudhollandsche spel len doen, ze kunnen een ijsje eten of een eindje met de ponywagen rijden. En om de teruggang in de tijd helemaal compleet te maken: Zaterdag zal de Victorparochie alleen rekenen in pieken en cen ten.. en zullen de euro's tijdelijk worden afgeschaft. Het feest is niet alleen bedoeld voor parochianen, iedereen is welkom! Door Karin Heeren Waddinxveen - Voor het vijfde achtereenvolgende jaar heeft Kimberly Dijksman meegedaan met de zwemvierdaagse in Waddinxveen. Jaren achtereen bracht zij het meeste sponsor geld binnen. Tot vorig jaar liet Kimberly de opbrengst trots in de daarvoor bestemde bus val len in het zwembad. Dit jaar echter niet. Zij ging geheel per soonlijk haar sponsorgeld weg brengen bij het kantoor van het Ronald McDonald Kinderfonds in De Bilt. Mevrouw Linda Landman nam het sponsorgeld in ontvangst en was erg enthousiast over de inzet van Kim berly. Met vijf jaren inzet en een totale opbrengst van ongeveer 5140 euro over de jaren heen vindt Kimberly het genoeg: "Volgend jaar ga ik naar de middelbare school en dan heb ik een week lan ger vakantie. Ik denk dat ik dan niet thuis ben met de zwemvier daagse en het is mooi geweest." Zij is erg gemotiveerd om te zwem men voor dit doel: een vriendje van de familie heeft ernstig ziek in het ziekenhuis geleden een aantal jaren geleden en zijn ouders heb ben zelf ondervonden hoe prettig het is dat het Ronald McDonaldhuis er is. De toen 7-jarige Kimberly heeft die boodschap goed begre pen. Met groot enthousiasme heeft ze jaren achtereen sponsoren gezocht en ging er in het zwembad ook flink tegenaan. Samen met haar moeder heeft ze een aantal prachtige fotoboeken gemaakt met leuke herinneringen aan haar acties. De opbrengst steeg ook bijna ieder jaar. Kimberly was reuze gemotiveerd om haar eigen resul taat te verbeteren. Dit jaar was haar opbrengst 1700 euro, een waardige afsluiting. In de zomervakantie gaat Kimberly ai aan de slag. Zomermarkten, de camping waar het gezin Dijksman al jaren komt, bedrijven in Wad dinxveen en zelfs burgemeester Roijers heeft uit eigen portemon nee een bijdrage geleverd. Kimber ly vindt het allemaal even bijzon der: het meisje van twee jaar met twintig cent zegt haar evenveel als honderd euro van een bedrijf Nadat Kimberly vorige week has' inspanning heeft geleverd in ne> zwembad ging zij vol trots naar Bilt. Daar was mevrouw Landiro ook erg onder de indruk van ha» inzet. Kimberly heeft naast bezoek al eerder een bezoe* gebracht aan een huis van ne. Ronald McDonald Kinderfonds. r

Hart van Holland | 2005 | | pagina 24