Welkom op het Oogstfeest! Programma AFSLUITINGO www.oogstfeestzevenhuizen.nl ïfPtemb Oogstfeestkrant 31 augustus 2005 P. VISSER EN ZN. ZEVENHUIZEN LET OP ONZE ADVERTENTIE OP PAGINA 25 I Ter hoogte van de Rabobank: 3 september a.s. om 10.00 uur is het weer zover, dan vindt 3e officiële opening plaats van het 15e Zevenhuizense Oogstfeest. Door de enthousiaste medewerking van heel veel vrijwilligers en de financiële bijdragen van de bedrij ven is het wederom mogelijk om u, als bezoeker, wederom een gevarieerd programma te bieden. Jaarlijks terugkeren de attracties aangevuld met nieuwe elementen zorgen er voor dat het Oogstfeest in Zevenhuizen herkenbaar, maar ook verrassend blijft. Het aantal marktkraamhouders dat een plaatsje op het Oogstfeest wi! hebben is dit jaar wederom gestegen naar het record-aantal van 180 deel nemers. Om u een beeld te geven wat het Oogstfeest u allemaal te bie den heeft verwijzen wij u naar de hartpagina's van deze krant waar een plattegrond van de Dorpsstraat staat afgebeeld met een totaal-over zicht van alles wat u op het Oogst feest kunt vinden. Ondanks het vaste thema "de land bouwer uit vroeger tijden" gaat het Oogstfeest met z'n tijd mee en be schikt over een eigen website: www. oogstfeestzevenhuizennl Hier kunt u ook het volledige pro gramma vinden aangevuld met di verse "Oogstfeestweetjes". Dorpsstraat 167-169 Zevenhuizen Als hoofdattractie heeft het Oogst feestcomité dit jaar gekozen voor de Raalter Houthakkersroadshow. Een uniek en spectaculaire show waarin de houthakkers het onmogelijke presteren met een normale motor kettingzaag. Een houtsnijwerkje ma ken is al een kunst op zich, maar met een kettingzaag.... Een show die u beslist niet mag missen. De Raalter Houthakkersroadshow is uniek in de wereld met vele optredens in binnen en buitenland. Dat de houthakkers een spectaculaire en gewilde show hebben, is reeds bekend in binnen- en buitenland. Ze hebben opgetre den in vele Europese landen waar onder Nederland. Duitsland, Oos tenrijk. Zwitserland, Belgie. Frank rijk en Denemarken. Dat de hout hakkers daarnaast ook prachtige sculpturen maken, blijkt wel uit het feit dat de Houthakkersroadshow Nederland zelfs vertegenwoordigd heeft in een Chainsaw Carving wed strijd in Amerika. De hele wereldtop van sculpturenzagers was in Ameri ka aanwezig en nu dus ook Marco en Eric uit Raalten. Van de 175 deel nemers zijn de Nederlandse hout hakkers 18e geworden. Daarom worden ze in Nederland ook wel de "masters of the chainsaw" genoemd. Het "Takkenwijf" In vroeger tijden kwamen vele men sen het "Takkenwijf" in het bos om hulp vragen. Zij beoefende de geo- mantriek: op speciale manieren plaatste zij takken in de aarde waar door zij de toekomst voor de men sen die haar bezochten, kon voor spellen. De houthakkers uit Raalten nemen zo'n "Takkenwijf" mee naar Zevenhuizen. Zij verbaast iedereen die bij haar komt met haar buitenzin tuiglijke kennis. Het "Takkenwijf". de vrouw van de houthakker, ziet er prachtig uit in haar groen/gouden kleding en met allerlei takken om haar heen. Ze loopt rond op het Oogstfeest en maakt opmerkingen zoals men van een takkenwijf verwacht. Op deze manier en met kleine takjes nodigt ze mensen uit in haar mysterieus aangeklede ruimte. Met en zonder hulp van takken, takkenkaarten, tak- kendrankjes. vuur, boomstronkjes etc. richt het takkenwijf zich op uw kansen en mogelijkheden in het he den en de toekomst. Zij zet u aan tot denken of bevestigt wat u weet of laat u bijzondere zaken ter plekke ervaren. Het "Takkenwijf" Carolien Jonk man is gediplomeerd van de vierjari ge HBO opleiding tot paranormaal therapeute. In het dagelijkse leven heeft zij een goedlopende eigen praktijk. Carolien onderscheidt zich onder andere doordat zij de informa tie die ze vanuit het diepst van haar zelf verkrijgt op discrete en tactische wijze aan personen overbrengt. Zij geeft mensen die dat nodig hebben, op verschillende manieren nazorg* U vindt het "Takkenwijf" in de nabij heid van de Raalter Houthakkers roadshow op het Dorpsplein. Wij nodigen u van harte uit op het Oogstfeest in Zevenhuizen. 10.00 uur: Opening Oogstfeest 2005 Dorpsstraat - zuidzijde - hoek Weth. Kreftlaan (locatie gebr. Heij)), de zogenaamde poort van de Dorpsstraat Oude ambachten en veel braderie-kramen in de gehele Dorpsstraat: Het stoomtreintje van Bram Hey voor de kinderen bij no. 78. Plein bij de Gereformeerde Kerk bij Dorpsstraat 102 Het boerenerf met o.a. een presentatie van bijzondere hoenderrassen en raskonijnen: een speciale kinderhoek met aaibare dieren: informatiestand over de muskusrat: een imker die alles vertelt over het leven van de bij. Plein bij de bibliotheek: Veel marktkramen, waaronder Stichting Orion. Dorpsplein - Burg. Boerstraat: 10.30-15.00: De Houthakkers-roadshow, doorlopende spetterende show met veel actie; Gezellige bar verzorgd voor VC Nesselande; Kermisattractie. Podium Dorpsplein: 12.15-13.00: le optreden "Regiokoor" uit Lekkerkerk; 13.30-14.10: 2e optreden "Regiokoor" uit Lekkerkerk; 15.00-17.00: Optreden van "The Thunderbirds"een mix van gouwe ouwe nummers uit de jaren '60 en '70. "Kinderplein" op het Kerkepadplein: Dit plein is geheel ingericht voor de kinderen met o.a. een springkussen, draaimolen, treintje, schminken. Voor en naast de Nederlands Hervormde Kerk: De gehele dag is er voor de kerk een gezellige, grote rommelmarkt. Op het grasveld naast de kerk het roofvogeldemonstratieteam "Jerkin". Te bereiken via het kinderplein of de rommelmarkt. 11.00-11.30: Demonstraties met buizerds, valken, uilen, zeearend 14.30-15.00: Tweede demonstratie Dorpsstraat-noordzijde Tentoonstelling oude motorfietsen van Willem Boode naast de winkel van Boode Bike Totaal bij huisnummer 103 Het 'Rad van Avontuur" van v.v. Groeneweg naast Outfit Mode (113) Verder veel kramen en oude ambachten in de gehele Dorpsstraat De stands van de Vereniging Molenvrienden en de Stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle; Kunst en Kitsch in de Rabobank van 11.00 tot 14.00 uur. ClOOO-plein Gezellige bar verzorgd door de jeugdafdeling van v.v. Groeneweg met van 15.00 tot 17.00 uur entertainer "Hans van Katwijk"; Countrymuziek en line-dancing met The North Hill Country Dancers. 11.00-12.00: Optreden jeugdorkest van De Kleine Trompetter Over de brug (noordzijde) en Catgesplein: Dorpsstraat: De altijd succesvolle, traditionele tentoonstelling van oude landbouwtractoren-, machines en oude legervoertuigen, aangevuld met motoren /bromfietsen uit de jaren vijftig/zestig. E.e.a. georganiseerd door de firma Visser. Uit veiligheidsoogpunt is het ABSOLUUT VERBODEN om grondplaatsen in te nemen binnen het gehele Oogstfeestgebied. Het is dus NIET toegestaan om uw kinderen met kleedjes e.d. eigen spulletjes te laten verkopen. Het Oogstfeest is géén vrijmarkt. Eventuele overtredingen hierop worden in samenwerking met de politie aangepakt. Het organisatie-comité verzoekt een ieder om vrijdag 2 september vanaf I 15.00 uur alle parkeerplaatsen in de omgeving van het Dorpsplein/1 gemeentehuis AUTOVRIJ te houden. Vanaf 18.00 uur is al het doorgaande verkeer in de Dorpsstraat I GESTREMD vanaf het Raadhuishof tot de Ned. Hervormde Kerk en de I Burg. Boerstraat vanaf de Boslaan tot de Dorpsstraat. Op zaterdag 3 september is vanaf 5.00 uur de gehele Dorpsstraat incl. I de Burg. Boerstraat vanaf de Boslaan voor alle verkeer GESTREMD. Bezoekers kunnen parkeren aan het Noordeinde (waterzijde), op de I Tweemanspolder (richting Rottemeren), op het Industrieterrein, op het I Dorpshuisplein en langs de Swanlaweg. De parkeerplaatsen worden met I borden aangegeven, dit in overleg met de politie. Speciale uitgave van de Stichting Oogstfeest Zevenhuizen, bestaande uit: Jan Dijkshoorn. Dick van der Horst, Marco Hoogendoorn, Kees Wiggers, John Ooms, Piet Smal en Johan Jttevanger t.b.v. het Oogstfeest/braderie op zaterdag 3 september. Huis-aan-huis in combinatie met het Hart van Holland te Zevenhuizen, Oud-Verlaat, Moerkapelle, Kruisweg, Nieuwerkerk a.d. IJssel. 1-gehecht. Waddinxveen. Boskoop. Rotterdam-Nesselande en Benthuizen. Redactie: John Ooms en Marco Hoogendoorn. Lay-out redactie-pagina's Oogstfeestgedeelte: Graphic Plus Zevenhuizen.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 25