1 Oogstfeest zaterdag 13 september ETEC, al vijftien jaar een sterk staaltje graaftechniek Maak kennis met Stichting Orion GERRITSEN OOGSTFEEST 6 Kwarkbolletjes 1,95 In de kraam bij uw Ambachtelijke Bakker Gerritsen De lekkerste oliebollen Heerlijke appelbeignets Oogstbrood Diverse soorten snacks Versgebakken appelrondjes en gevulde koeken Het is tijd voor de Rabobank. i DE AMBACHTELIJKE BAKKER TOT ZIENS OP HET OOGSTFEEST! Het team Gerritsen www.ambachtelijkebakker-gerritsen.nl Rabobank pagina 10 Oogstfeestkrant 31 augustus 2005 Tussen Kunst Kitsch r 10.30-14.00 uur Happy Holiday Uitreiking prijzen om 12.00 uur Tot 1990 was P. van Vliet, gevestigd aan het Noordeinde te Zevenhuizen, - samen met Gebr. De Vor in Achterveld - importeur voor de Eder graafmachines in Nederland. Van Vliet importeerde ook Argenterio aanhan gergraafmachines en verkocht o.a. dump karren. Maar Eder staakte de productie en Van Vliet stond vijftien jaar geleden voor een moeilijke keuze. Weer in zee gaan met een fabrikant en dealer worden van een merk of het juist allemaal heel anders doen? Met in hun achterhoofd ervaringen met fabrikanten in het verleden kozen vader Piet en zoon Henk van Vliet voor de tweede optie. De Van Vlietjes kenden bovendien de wensen van hun klantenkring en ze wisten ook heel goed wat de sterke en zwakke punten van hun onderneming waren. Dat alles overwegend werden besluiten ge nomen. Piet en Henk sloten met het toen malige Benati in Italië een raamcontract tot levering van 100 mobiele graafmachines en ze besloten die onder eigen naam te ver markten. De heren Van Vliet wisten zich in hun plannen gesteund door Duitse Eder dealers. Uit de woorden Eder-techniek werd Etec gevormd, de nieuwe naam voor ver trouwde techniek. Er ontstond een range mobiele machines die in Zevenhuizen desge wenst op klantspecificatie werden omge bouwd tot maatkostuums. Na de introductie van Etec besloot Piet van Vliet om zijn bedrijf over te doen aan Henk en wijzigde de naam in H.J. van Vliet. En dat was eigenlijk alles wat veranderde want Piet is sindsdien nog bijna alle werkdagen op de zaak aanwezig na de verhuizing van het Noordeinde naar de Bredeweg. In de afgelopen jaren is Daewoo een belang rijk toeleverancier voor Etec machines en vanaf dat moment is bij Van Vliet ook het aantal verkochte rupsgraafmachines veel groter geworden. In de beginjaren van Etec waren het vooral mobiele graafmachines, te genwoordig staat 60% van de Etec's op rup sen. We moeten écht over Etec's spreken bij de graafmachines van 1,5 tot 50 ton. Niet alleen omdat ze een andere huidskleur heb ben maar ook omdat Van Vliet kiest voor andere pompaf stellingen, andere schijven in de ventielenblokken en andere joysticks. En dan over maatwerk: maar liefst 70% van alle verkochte machines wordt aangepast aan klantwensen. En daar gaan ze in Waddinx- veen nogal ver in. Zo werd er al eens een rupsgraafmachine omgebouwd tot rupshijs kraan met vakwerkgiek en ook railrijdende Etec mobiele graafmachines, Etec .funde ringsmachines, Etec sloopmachines met lan ge gieken, Etec overslagmachines en Etec machines voor het maaien van bermen en opschonen van sloten zien we her en der in gezet. Sinds kort is het bedrijf verhuisd van de ene naar de andere locatie aan de Bredeweg. Het nieuwe pand staat op een terrein van 11.000 m2 langs de A-12 bij Waddinxveen. Op deze grond staat een pand van 6.500 m2 en de grootste oppervlakten daarvan zijn in- A1 heel wat jaren vindt u, tijdens het Oogstfeest, voor de bibliotheek in de Dorpsstraat van Zevenhuizen, de stand van Stichting Orion. Er worden handgemaakte producten verkocht die in de ambachtelijke werkplaatsen van Orion zijn gemaakt en" het is Oogstfeest, dus hopen ze veel mensen de versgeperste biologische appelsap te laten proeven. Ook produc ten van de tuinwerkplaats zoals zaden, kruidenthee, jam en bessensap zijn te koop, maar ook producten als handgeschept papier, kaarsen, keramiek, batik werkstukken en spullen van wol en zijde. Voor wie Orion nog niet kent: Orion is een werk- en woongemeenschap voor mensen met een zorgvraag op antroposofische basis. De werkplaatsen liggen grotendeels aan de Wollefoppenweg te Zevenhuizen; de blauwe gebouwen en de achthoekige met rieten da ken. Daarnaast staan de administratieve ge bouwen en de woonhuizen. Verder woont een deel van de mensen in de Rotterdamse wijk Zevenkamp. Er is ook nog een Cultureel Centrum waar exposities te bezichtigen zijn en concerten worden gegeven. Bij de werk plaatsen is ook "De Pleiaden" gevestigd, een winkeltje dat geopend is van 9.00 tot 16.00 uur. U vindt Orion aan de Wollefoppenweg 79a, tel. 010-4205509, e-mail: orionwerkkring@zonnet.nl. Dorpsstraat 73 - Zevenhuizen (ZH) - Tel. 0180-6314,2 lep aan 89 - Waddinxveen - Tel. 0182-633680 a/d IJssel - Tel. 0,80-3,88,, Piet en Henk uan Vliet uoor de door Ernst de Vogel gemaakte muurschil dering in het nieuwe bedrijfspand gericht als werkplaats (1.400 m2) met zeven werkplekken en vier stelplekken, een opslag ruimte voor nieuwe en gebruikte machines en transportmaterieel (2.500 m2) en een werkplaats van 700 m2 waar metaalbewer kingsmachines staan en waar constructies worden ontwikkeld en gebouwd. Het enor me bedrijfspand was in eerste instantie be doeld om een gereedschappengroothandel in te vestigen maar dat ging niet door omdat de groothandel in de problemen raakte. Een regelmatig langsfietsende Henk van Vliet vroeg zich af waarom de bouw gestaakt was, informeerde bij de gemeente, kocht - zoals hij zelf zegt - 't spulletje' en de rest is eigenlijk al historie. In het afgelopen jaar zijn de man nen erg druk geweest met voorbereidingen, bouw en verhuizing van het bedrijf. Voor Van Vliet zijn diverse aanpassingen gedaan op de bestaande plannen. Zo zijn de vloeren extra verzwaard en gewapend zodat in de werkplaats moeiteloos twee 60-tonners naast elkaar kunnen staan. En de hoogte van de werkplaats is 7,4 m geworden. In het pand is een apart magazijn (500 m2), een showroom (500 m2) en een overdekte op slag voor bakken en uitrustingsstukken (600 m2). De relatief kleine organisatie van het bedrijf heeft voldoende aan 250 m2 kan toor- en verkoopruimte. Bij H.J. van Vliet werken 12 mensen waarvan vijf monteurs in de werkplaats, drie servicemonteurs, een magazijnman en mensen op kantoor voor inkoop en administratie. Voor de verkoop van machines tekenen Henk en Piet van Vliet en hun dealers Anema in Arum en Ma chineservice Midden Nederland in Odijk. Voor informatie: H.J. van Vliet/Etec, Brede weg 19-A, 2742 KZ Waddinxveen, tel.: (0180) 33 11 88, fax: (0180) 33 11 80, www.etec.nl,etec@etec.nl

Hart van Holland | 2005 | | pagina 34