V EVA HEERSCHAP TERUG OP HET OUDE NEST DIER VERMIST OF GEVONDEN? COLLECTANTEN GEVRAAGD ONDERZOEK A SCHAAKSEIZOEN VAN START "GTI/NESSELANDE AAN STAND VERPIICHT OM KAMPIOEN TE WORDEN" ^■^TÏÏÏÏTTTZEN-MOERKAPELLE Hart van Holland 7 september 2005 pagina 7 Opmerkelijke overstap Faciliteiten 't Reigerbos Makkelijk seizoen? Hoog inzetten www.amivedi.nl «ij ai in» ii UJÉ NtJt «R Dorpsstraat, Ons Dorp Bart Bakker weet al jaren via zijn pen door te dringen tot iemand zijn leef- en gevoelswereld. In de wekelijkse rubriek 'Het Voetstuk' zet hij mensen uit de lokale samenleving in de schijnwerpers. In haar ouderlijk huis hangt een fraaie foto- (1 collage die de 1 volleybalcarriè- 1 re van Eva Heer schap treffend weergeeft. Er is een aantal mooie spelmomenten en juichplaten van haar aan de muur te bewonderen. Maar er breekt een nieuw hoofdstuk aan. De 25- jarige aanvalster maakt na omzwervingen bij VCC uit Vught, het Amstelveense AMVJ en HCCnet/Martinus komend seizoen deel uit van GTI/Nesselande, dat haar thuiswedstrijden op zater dagavond in dorpshuis Swanla afwerkt. "Wellicht dat het veranderen van clubs nu echt voorbij is", lacht Eva. "Ik heb er in ieder geval veel zin in. Mede door de komst van mijn zus Ruth, Petra Droog en Karen Knip, die vorig seizoen ook bij HCCnet/Martinus speelden, her bergt de selectie van Nesselande diverse speelsters met eredivisie ervaring. Sterker nog, dit team heeft nu zoveel kwaliteit dat alleen het kampioenschap in de eerste divisie de doelstelling moet zijn. En als de titel een feit is, dan zullen we via het winnen van een nacompetitie het ultieme doel (promotie naar de eredivisie) moe ten bewerkstelligen." Toch mag de overstap van Eva Heerschap naar GTI/Nesselande als opmerkelijk worden beschouwd. De speelster beschikt inmiddels over zes jaar eredivisie-ervaring. De eerste divisie is daarom een behoorlijke sportieve stap terug. "Op sportief gebied zie ik mijn overgang naar GTI/Nesselande ook als een investering", zegt de Zevenhuizense. "Ik geloof er in dat dit team op korte termijn naar de eredivisie promoveert. Dan ben ik dus weer terug op mijn oude niveau. Mijn goede gevoel over de kansen voor promotie voor GTI/Nesselande werd onlangs nog bevestigd toen we ruim de oefen duels van Rijnmond en Orion won nen. Met name Rijnmond beschouwt zichzelf ook als een titelkandidaat, dus dat was een aardige graadmeter." Een andere reden voor de terug keer naar Zevenhuizen waren de faciliteiten rondom het eerste damesteam. "De club heeft haar zaakjes uitstekend voor elkaar", vertelt Eva. "Menig eredivisieclub kan hier een voorbeeld aan nemen. Zo worden er auto's ter beschikking gesteld voor speel sters die van ver moeten komen. Voor mezelf geldt dat overigens niet, want ik woon in de Dorps straat. Daarnaast bestaat er de mogelijkheid om viermaal per week in het krachthonk te trai nen, viermaal in de zaal actief te zijn, is er een teamarts beschik baar en kunnen de speelsters drie keer in de week bij de masseur terecht. In Wuqiang Pang staat er een internationaal gelouterde trainer. Ook is de selectie sterker dan in voorgaande jaren. Op vijf posities staan speelsters met eredi visie-ervaring. Samen met het grote talent Kimberly Hoogervorst zullen zij de doorslag moeten gaan geven. Kortom, alle ingredi ënten zijn voor promotie aanwe zig." Eva Heerschap gaat haar volley- balsport combineren met een baan als lerares bij de basisschool 't Reigerbos, waar ze vier dagen in de week gaat werken. "De direc teur Elma Jense stelde mij een aantal maanden geleden voor de keuze: 'of me volledig op mijn baan concentreren of kiezen voor het volleybal'. Ze was even ver baasd dat ik meteen aangaf voor het volleybal te willen gaan. Maar door de veranderingen bij Marti- nus is er voor mezelf een nieuwe situatie ontstaan. Hoewel Marti- nus mij wel wilde behouden, koos ik toch voor een terugkeer naar Zevenhuizen. Ik zou dan in Amstelveen de hele week mee moeten trainen en dan uiteinde lijk als veertiende speelster op de tribune plaats moeten nemen. Daar had ik dus geen trek in. Ik koos daarom alsnog voor mijn maatschappelijke carrière. Voor mij is dit een perfecte combinatie van werken en topsport", aldus Eva. Getuige de sterkte van de selectie en de professionele aanpak lijkt het voor GTI/Nesselande dus een makkelijk seizoen te gaan wor den. "Vergeet het maar", reageert Eva meteen. "Veel eredivisie speelsters van vorig seizoen heb ben zich bij eerste divisieclubs aangemeld. Hierdoor is de eerste divisie misschien wel sterker dan ooit. Dit komt omdat zij de huidi ge opzet van de eredivisie - waar in Martinus het Nederlands team is geworden -, totaal niet zien zit ten. Veel speelsters en sponsors zijn bang dat Martinus makkelijk kampioen wordt en alle aandacht krijgt. Voor deze opzet is gekozen om Oranje zo goed mogelijk op de Olympische Spelen voor te berei den. Je kunt daar dus je vraagte kens bij zetten. Voor Oranje wel licht een prima plan, maar de spanning in de eredivisie lijkt bij voorbaat al weg." Naast de nieuwkomers Eva en Ruth Heerschap, Petra Droog en Karen Knip, zal GTI/Nesselande samen met de bestaande selectie, Flore Gravesteijn, Michelle Bijl, Fanny Lafeber, Olga van Zaanen, Kimberley Hogervorst, Bianco van der Helm en Karin Vermeulen, onder leiding van Wuqiang Pang hoog gaan inzetten. Ook het management heeft de nodige ver anderingen ondergaan. Ruth van der Wel, eveneens vorig seizoen uitkomend voor Martinus, neemt het technisch management voor haar rekening. Hans Meijers heeft als teammanager de plaats van de naar Capelle vertrokken Nel Legerstee overgenomen. "Al met al kan er komend seizoen iets moois in Swanla gaan ontstaan", besluit Eva. Stichting AMIVEDI, Kosteloze re gistratie vermiste en gevonden huisdieren. Hulppost 3B-Hoek- Ze ven huizen/Moer ka peil e-Pij- nacker/Nootdorp. VERMIST: Kater, cypersbruin-beige, wit plekje op kin/bef, zwarte sokken, rood bandje, chip, De Wielewaal, Zevenhuizen; Kater, wit/grijze bovenkant kopje, vlekken rug, cypers grijze staart, 1 hoektandje steekt uit, Weideplantsoen Zevenhuizen; Kater, zwart/witte staartpunt, wangen, neus, sokken, de Patrijs, Zevenhuizen; GEVONDEN: Lijkt agapornis, groene vleugels, blauw kopje, hals en borst, ringen rond ogen, Schelpenpad, Zevenhuizen; GOED TEHUIS GEZOCHT VOOR: Katten bij tuinders, maneges, boerderijen enzovoort. ledereen die vragen heeft of informatie kan geven kan bellen naar: Stichting Amivedi Hulppost: 3B-Hoek - Pijnacker/Nootdorp - Zevenhuizen-Moerkapelle, telefoon 010-5121937 of kijk op Zevenhuizen-Moerkapelle - De jaarlijkse landelijke collecte van het Prinses Beatrix Fonds wordt gehou den van 12 tot en met 17 septem ber. Het Prinses Beatrix Fonds is het Nationaal Fonds ter bestrijding van spierziekten, ziekte van Parkinson, ziekte van Huntington, Multiple Sclerose, spasticiteit en polio. De organisatie van de collecte in Zevenhuizen en Moerkapelle is dringend op zoek naar vrijwilligers die voor het Prinses Beatrix Fonds willen collecteren. Voor meer infor matie en aanmelding: Cary Stol, telefoon 079-5931879 of 0180- 638423/633070. www.zevenhuizen-dorpsstraat.nl I Begin september is voor velen de afronding van een periode van rust met vakantie en net even wat minder verplichtingen. We gaan er weer tegenaan. De boeren zijn druk met de oogst, het graan is gedorst en de aardappels kunnen eruit. Het is tijd voor een Oogst feest en zo is er rond elke eerste zaterdag in september in het dorpje Zevenhuizen een feest waar de inwoners elkaar treffen. De inwoners zijn heel gastvrij en vinden het heel plezierig wan- neer ook anderen van heinde en verre komen. De ongedwongen heid, de gastvrijheid en het ple- 2|er, zijn de kenmerken die de duitenstanders noemen wanneer je hen vraagt naar het specifieke. En feesten dat doen ze. Op de vrijdagavond is er muziek en drank en op de zaterdag is er muziek, drank, eten, shows, koopwaar, loterijen, oudheid en ga zo maar door. Zo gebeurt het al jaren en vooral als het een beetje bewolkt weer is met toch een lekkere temperatuur, dan is het dorp volledig vol. Dan wor den de auto's bijna gestapeld en staan er meer fietsen dan bij het Centraal Station in Rotterdam op een doordeweekse dag. De Wereldhavendagen halen in ver houding met de kosten en recla me veel minder publiek. Een heel groot compliment en de felicita ties aan het adres van de vele vrij willigers doet eigenlijk nog te kort aan hun inspanningen. Waar een dorp groot in kan zijn. Voor mij is het een bewijs dat een massa mensen ons dorp weet te vinden, wanneer wij iets goeds hebben te bieden. Voor mij is het hét bewijs, dat wij in staat zijn om boven onszelf uit te stijgen, want het is niet alleen van een comité. Nee, er staan honderden inwo ners hun waar en/of hun passie aan te prijzen. Het comité biedt winkeliers, verenigingen en heel veel kleine zelfstandigen een platform om hun doelen te reali seren. Het zijn starters, gevestig de ondernemers, maar ook een winkel die na vele jaren stopt. De laatste restanten worden aan de man gebracht, het tijdperk Ben- ning komt ten einde. Het is triest, maar ook een uiting van de maat schappelijke ontwikkeling, waar in het grootwinkelbedrijf en moderne winkelcentra de consu ment verleidt. Het gevolg is dat de opvolging moeilijker wordt en dat het dorp wordt ontnomen wat jarenlang een brenger van vernieuwing was. De eerste kleurentelevisie, de bandrecorder, de mixer, de eerste haardroger, de gloeilamp, de spaarlamp en ga zo maar door. Het economische hart van het dorp staat onder druk. En dat weet het dorp het best. Onlangs kreeg ik een onderzoek dat in opdracht van de Provincie was gemaakt. Het bevestigde wat wij allang weten; dorpskernen hebben het moeilijk. Momenteel treft men voorbereidingen voor een DPO onderzoek naar de koopstromen en dergelijke in en uit het dorp. Ik adviseer om dat soort dure onderzoeken achter wege te laten en gewoon thuis eens te vragen of men wel eens in Nieuwerkerk of Waddinxveen komt, waarvoor en wie men daar allemaal ontmoet. De uitkomst zal helder zijn en wie doordenkt kan niets anders concluderen dan dat de gevolgen voor ons econo mische hart als het zo doorgaat desastreus zijn. Zou het daarom niet beter zijn om te laten onder zoeken welke positieve kwalitei ten wij hebben? Waarom wij in staat zijn om tienduizenden men sen te trekken, die het een fan tastisch dorp vinden? En hoe wij die aantrekkelijkheid om kunnen zetten in een gezonde toekomst. Arno Lamot (arno@lamot.nl) Moerkapelle - Na een zomerstop van 3 maanden kon afgelopen week het nieuwe schaakseizoen beginnen. Jeugdkampioe, Sander Marijt debuteert bij de senioren en mocht aantreden tegen Pieter Per- dijk. Al snel moest Sander zijn meerdere erkennen in Pieter. Ook was er meteen een topper deze avond. Maarten Vroegindeweij speelde met wit tegen Dick Bac. Lang ging het gelijk op maar hal verwege wist Dick dat hij de buit al zo goed als binnen had; 0-1. Het tweede nieuwe lid van de avond was Ad Voerman uit Zevenhuizen. Hij speelde met zwart tegen Kevin Bakker. De kersverse zomerschaak- kampioen van Waddinxveen was niet in staat om de zeer goed spe lende Ad om de tuin te leiden. Andersom was dit ook niet het geval, dus besloten de twee tot remise. Verder liet Gerard van Ommeren zien dat je van Michiel Rensen wel heel erg snel kan win nen en was Jojanneke Weijermars niet opgewassen tegen de kracht van Wouter Vroegindeweij. Overige uitslagen: Gerrit van Mee- teren - Boudewijn Weijermars 0-1, Ron Droog - Hugo van Elteren 0-1, Freek Hofman - Matthias Freeke 0- 1, Jan Blok - André Nieuwlaat 0-1. Stand aan kop: 1. Dick Bac, 2. Hugo van Elteren, 3. André Nieuwlaat, 4. Wouter Vroegindeweij, 5. Boude wijn Weijermars.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 7