KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING VOOR DE HEER WITVLIET WERELDMARKT OP HET WILHELMINAPLEIN 50+ BINGO ONTMOETINGSDAG VOOR ZIEKEN EN OUDEREN GROOT EN KLEIN BIJ VER NIEUWD KINDERCENTRUM BELANGSTELLING VAN WADDINXVEEN Hart van Holland 14 september 2005 pagina 11 nnor Karin Heeren Waddinxveen - De Wereldwinkel Waddinxveen bestaat dit jaar 25 iaar- Dit lustrum wordt zaterdag 17 september van 10.00 tot 16.00 uur gevierd met een feestelijke wereld markt rondom de winkel op het jühelminaplein. Kinderen kunnen ze dag Afrikaanse maskers maken en onder begeleiding van een Marokkaanse vrijwilligster kan men een hennaschildering laten maken. Verder krijgt men de gele genheid om kennis te maken met veel van de foodproducten zoals de tapenades, chutneys, mosterd, noten en chocolade bij de "Proeve- rij" en zijn er een kramen van wie- rookimporteur Mira, Unicef en Rappa. Om 11.30 uur luistert Wereldmuziekkoor Piosenka de markt muzikaal op. addinxveen - In 't Zuidhonk aan de Zuidplaslaan 552 wordt vrijdag 16 september een 50+ bingo gehouden. Er worden negen rondes gespeeld en er is een verloting. Aanvang 14.00 uur. addinxveen - De zesde Waddinx- eense Ontmoetingsdag voor zie- en en ouderen werd afgelopen erdag in het Anne Frankcen- jUm door 200 mensen bezocht. De a9 werd georganiseerd door de ezamelijke kerken in samenwer- u,n3 met de Zonnebloemafdeling "addinxveen. de koffie volgde een liturgische ong, waarin de pastors Ameling, artini en Vonk voorgingen en die cfUw aa' word omlijst door het d„ ^orkoor Niet alleen wethou- (j orei"ida Gerts was gast tijdens 2e viering, burgemeester en vrouw Roijers brachten de aan- 0 2l9en eveneens een bezoek, et middagprogramma stond een optreden van de IJsselzangers uit Montfoort, een groot gezel schap met eigen muzikale begelei ding maakten de handjes los en er werd volop meegezongen. Dertig vrijwilligers zorgden er voor dat het de hele dag door niemand aan iets ontbrak. Zowel dagvoorzitter Hans den Tuinder als de voorzitter van de voorbereidingscommissie Lies Steenland keken zeer dank baar terug op een mooie dag. Den Tuinder: "Dankzij financiële steun van de Zonnebloem, de ker ken en sponsors uit het bedrijfsle ven kunnen we deze dag helemaal gratis aan onze gasten aanbieden. We kunnen deze steun heel hard gebruiken want elk jaar stijgen de kosten opnieuw." Door Paulien de Graaf Waddinxveen - Hare Majesteit de Koningin heeft de heer A.C. Witvliet benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. Burge meester Roijers heeft 'als knecht van de koningin, zo zei hij tegen de kinderen, de heer Witvliet de onderscheiding opgespeld tijdens een bijeen komst in de trouwzaal vrijdag 9 september, de dag dat de heer Witvliet zijn 10-jarig jubileum vierde bij stichting De Vlucht heuvel. Burgemeester Roijers sprak ook woorden van waardering voor mevrouw Wit vliet, zij heeft meerdere vrijwil lige functies bekleed in het maatschappelijk leven en heeft bovendien het werk van haar echtgenoot gesteund. De heer Witvliet is op 9 juni 1943 te Rotterdam geboren. In zijn werkzaam leven is de heet Witvliet vertegenwoordiger geweest, onder andere bij Wolters- Kluwer. Hier verkocht hij planbor den. Burgemeester Roijers zei dat te begrijpen, in zijn drukke leven moest alles immers ook goed gepland worden. De heer Witvliet heeft zich later omgeschoold tot marktonderzoeker. In 1974 werd de heer Witvliet als ouderling van de Gereformeerde Gemeente bevestigd en vervolgens aanvaardde hij in 1981 zijn benoe mingtot scriba. Hij is een uiterma te pastoraal bewogen mens. Men kon letterlijk bij nacht en ontij een beroep op hem doen. Hij stelde zelfs zijn woning open om in crisis- gevallen de helpende hand te bie den door onderdak te verschaffen, ook al was vooraf te voorzien dat dit een langere periode zou wor den. Hij werd regelmatig ingescha keld voor conflictbemiddeling. Eveneens met grote trouw deed hij ziekenbezoek, thuis en in verpleeg- en ziekenhuizen. Ook de jeugd had zijn warme belangstelling. Van 1995 tot en met juni 2004 was decorandus voorzitter van het bestuur van de stichting De Vlucht heuvel. Deze landelijk werkende stichting is een christelijke organi satie die ruim 25 jaar professionele ambulante psychosociale hulp biedt. De heer Witvliet was voorzit ter van het bestuur en lid van de commissie Publiciteit en Fondswer ving. Bij de uitvoering van zijn werkzaamheden kwamen zijn des kundigheid, zorgvuldigheid en integriteit naar voren. De heer Witvliet was sedert de oprichting van de stichting Onder dak in 1996 daaraan verbonden als secretaris. Stichting Onderdak was een niet-gesubsidieerde organisa tie, die opvang en begeleiding ver leende aan mensen die tussen wal en schip driegen te raken. Hij zorg- KERKDIENSTEN - 18 september Waddinxveen Victorkerk 10.30 uur eucharistievie ring. Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. P. Wilschut. Wijkgemeente Immanuelkerk 9.30 uur M.T. Reichman. Wijkgemeente De Rank 10.00 uur ds. M. de Boer; 18.30 uur ds. R. van Loon. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. E. Brink; 16.30 uur ds. H. ten Brinke. De Bruggen 11.00 uur Jan Delhaas. Remon. Gem. 10.00 uur ds. J. Schneider. Boskoop Herv. kerk 9.30 uur dr. R. de Reuver. Geref. kerk 15.00 uur ds. J.A. van Hooijdonk; 18.30 uur jeugddienst ds. M.D. v.d. Giessen. De Stek 9.30 uur ds. E. Baljet. Chr. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. C.C. den Hertog. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. Parousia 10.00 uur P. Stolk. Vrijz. Prot. Gem. 10.00 uur ds. M.E. Scheygrond-Verhulst. de onder andere voor fondsenwer ving, personeelsbeleid, intake van cliënten, aspecten van beleidsvoe ring, gaf leiding aan vrijwilligers, voerde gesprekken met instanties en geldgevers. Samen met zijn echtgenote heeft hij een aantal cli ënten in eigen huis gehad. Na het opspelden van de versierse len behorend bij de onderscheiding werd de heer Witvliet ook nog toe gesproken door de heer Gronin gen, directeur van stichting De Vluchtheuvel en de heer Masten broek van de gereformeerde gemeente. Beide sprekers schetsen een beeld van de heer Witvliet van een betrokken, sociaal bewogen mens die zich altijd afvroeg: "Hoe wordt onze naaste in nood het beste gediend?" Gedreven, daad krachtig, de grote lijnen in de gaten houdend en daarbij ook zelf invulling geven aan het beleid. De heer Groningen: "Je had het ver langen om echt Christelijke hulp te bieden en je droeg dat ook altijd zelf uit." De heer Witvliet nam tot slot zelf het woord, hij sprak woorden van dank: aan de Koningin, de burge meester voor de manier waarop hij dat heeft ingevuld, aan zijn vrouw omdat er thuis altijd de ruimte was en dank aan de sprekers. Oprecht en geëmotioneerd sprak hij daarna zijn dank uit aan de Heere omdat Hij op de meest cruciale momenten in zijn leven heeft gezorgd dat er uitkomst kwam. Na het officiële deel was er gelegenheid voor de aanwezigen om de heer Witvliet en zijn vrouw te feliciteren. MEDISCHE WEEKENDDIENST Boskoop en Waddinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182- 698820. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleulandlo- catie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Joze flocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afdelingen etc.: www.ghz.nl Waddinxveen - Het kindercentrum de Boemel is van binnen geheel in een nieuw jasje gestoken en daarom werd zaterdag 10 septem ber een open dag gehouden. Belangstellenden konden een kijkje komen nemen in het gebouw. indercentrum de Boemel is onderdeel van kinderopvang Humanitas en vindt sinds ruim twaalf jaar onderdak in het gebouw aan de Beukenhof. Voor heen heeft het gebouwtje andere bestemmingen gehad. "Alles was saai, wit en grauw", vertelt een van de leidsters. "Maar de belangrijkste reden is dat we bezig zijn met een certificering en dat voor de brandveiligheid de babygroepen bene den moeten zijn. We moesten dus het gebouw anders inde len." Beneden is een grote speelruimte, nu ingericht met gezellige hoekjes en kijkraampjes en geschilderd in vro lijke kleuren. Voor de gelegenheid is een bal- lenbad gecreëerd waar peuters zich goed ver maken. Twee babygroe pen verblijven nu in de ruimtes beneden: De blauwe groep en de oranje groep. De kamers zijn in deze zachte tin ten geschilderd. Daar naast is er ook nog een groene groep: de peu terclub, die alleen op woensdagmorgen komt. Boven zijn ook een blauwe en een oranje groep gemaakt, maar zijn de kleu ren in de ruimtes feller. Hier verblij ven de peutergroepen. Iedere groep bestaat uit maximaal tien kinderen en twee leidsters. Tijdens de open dag kwam een clown de kinderen vermaken. De kinderen konden een grote strik beplakken en ze kregen een punt muts. Buiten stond een groot springkussen, waar gretig gebruik van werd gemaakt. De brandweer was speciaal uitgerukt om jonge spuitgasten te rekruteren: de kin deren mochten proberen de brand spuit te richten op een kartonnen huisje dat in brand stond. Veel ouders kwamen met hun kinderen een kijkje nemen.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 11