ISP BESPROKEN IN DE COMMISSIE ARMOEDEBESTRIJDING GEEN KERNTAAK VAN DE GEMEENTE POLITIEK PRIJSWINNAARS DE ZWALUW PARKEERPLAATS VOOR INVALIDEN IN MEXICAANSE SFEREN IN GEBRUIK GENOMEN pagina 16 Hart van Holland 14 september 2005 'een Zevenhuizen-Moerkapelle Zevenhuizen - Tijdens de raadsvergadering van 7 september is het beleidsplan Sociale Zaken vastgesteld. Met het aannemen van de nieuwe Wet Werk en Bijstand (WWB) is de gemeente niet meer verplicht om jaar lijks een beleidsplan in te dienen bij de raad, echter de gemeente wil, samen met de gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel, de raad laten weten welke beleidsvoorne mens er zijn. In de commissievergadering voorafgaand aan de raadsvergadering ont spon zich al een discussie over het tegen gaan van niet-gebruik van bestaande rege lingen. De fractie van de Partij van de Arbeid diende een motie in om hun argu menten kracht bij te zetten. De motie vroeg de wethouder er voor te zorgen dat rechthebbenden op ondersteu ning of bijstand ook daadwerkelijk gebruik maken van dat recht, door het een van de basistaken te maken van de afdeling socia le zaken. Wethouder Zijderhand was van mening dat hier binnen het beleidsplan wel degelijk in was voorzien, dat het echter niet als apart hoofdstuk is genoemd. Hij heeft toegezegd dat hij een apart kopje zal maken en burgemeester Fijen concludeerde daarmee dat dit deel van de motie jwordt overgenomen door het college. Het t\Hede deel van de motie, wat feitelijk een amen dement bleek te zijn, waarin de Partij van de Arbeid vroeg om armoedebestrijding op te nemen als vierde kerntaak in het beleids plan van Sociale Zaken werd niet overgeno men en haalde het bij stemming ook niet. Op deze pagina politieke onderwerpen in de samenleving. Deze pagina wordt samengesteld onder redactie en verantwoordelijkheid van medewerkers van het Hart van Holland Zevenhuizen - De winnaars van de Mexico-prijsvraag van Reisburo de Zwaluw werden in de bloemetjes gezet door de reisbureaumedewerksters. Tijdens het Oogstfeest hadden zij de vragen over Mexico juist beantwoord. Mexico was het thema tijdens het Oogstfeest bij De Zwaluw. De voorbijgangers konden een aantal vragen beantwoorden over Mexico en maakten daarmee kans op Mexicaanse prij zen. Velen hebben het vragenformulier ingevuld en de meeste antwoorden waren goed. De moeilijkste vraag was welke bevolkingsgroep de eerste bewoners waren op het schiereiland Yucatan. Op veel antwoordformulieren was Inca's ingevuld, maar dit moest Maya's zijn. De eerste prijs, een reischeque van 50,-, is gewonnen door Ineke Sleeuwenhoek uit Zeven huizen. Mevrouw Proper uit Moerkapelle kreeg een fles Tequilla met een Mexicaans kook boek en mevrouw Duarte uit Capelle aan den IJssel mocht het Mexicaanse boodschappen- pakket meenemen. Voor de kinderen/jongeren was er een aparte prijs: een bodyboard. Deze is gewonnen door Bas Pieper, (foto: De Zwaluw) Moerkapelle - Tijdens de eerste bijeenkomst voor inwoners van Zevenhuizen - Moerkape Ie februari 2005 door het cliëntenplatform Wvg (Wet voorzieningen gehandicapten) be o° de wethouder een parkeerplaats voor invaliden in de dorpskern Moerkapelle. In de a*9e ~"e. periode is deze parkeerplaats gerealiseerd en wel op bij de drogist in de Dorpsstraat. Voor cliëntenplatform het eerste toonbare succesje. De leden van het platform zijn op dit moment druk bezig met de aankomende nieuwbi de dorpskernen. Ook worden cursussen gevolgd om de materie en de kennis te vergaren het platform naar behoren te laten werken. Voor meer informatie over het platform: www wvg.nl Op de foto leden van het platform en cursusleiders van Tympaan; foto: platform Wvg) Zevenhuizen - In een extra commissievergadering op maandag 12 september stond het concept van het Interregionale Structuur Plan (ISP) ter discussie. De commissie was kritisch. De heer Hordijk, directeur van het projectbureau 'Driehoek RZG Zuidpias' en wethouder mevrouw Te Meij kregen indringende vragen te beantwoorden. Uiteindelijk ging de commissie akkoord met ter visie legging van het plan vanaf 6 oktober, behalve de fractie van de Partij van de Arbeid. De commissie was wel unaniem van mening dat er meer met de burgers gecommuniceerd moet worden. De heer Bac (SGP) pleitte daar bij voor een brief van de gemeente naar alle inwoners. van dien. Vragen over de financiële zekerheid voor de gemeente: welke zekerheden kan de wethouder voor de gemeente Zevenhui zen-Moerkapelle garanderen? Wethouder Te Meij lichtte toe dat het een harde voor waarde is van de stuurgroep dat er financi ële garanties worden gegeven door de rijks overheid en dat bovendien alle gemeenten een motie hebben ingediend dat de invul ling van de Zuidplaspolder budgettair neu traal voor de gemeenten dient te zijn. Op dit moment kan de wethouder niet meer zekerheden inbouwen dan dit. Ook de glastuinbouw en de verhouding bruto glas - netto glas was onderwerp van gesprek. Waar in de structuurvisie nog sprake was van 200 hectare glastuinbouw is er nu spra ke 280 hectare. Bovendien viel het mevrouw Hoogma (GemeenteBelangen) op dat er een stukje grond ingekleurd is, op Waddinxveens grondgebied, waarover door alle Zuidplasgemeenten een motie is ingediend dat bepaalt dat daar, ten noor den van de Zesde Tochtweg, geen glastuin bouw meer mag komen. De heer Hordijk lichtte toe dat dit mogelijk toch zal moeten om aan de opgelegde opgave te voldoen. De heer Boersma (CDA) was van mening dat gezien de grondstructuur het onzinnig lijkt om aan de westkant van Gouda te bouwen: "Zouden we Gouda geen enorme dienst bewijzen als we Westergouwe nog kunnen verplaatsen?" Zo vroeg hij zich af. Hij reali seerde zich dat Gouda hem dit niet in dank zal afnemen. De heer Boersma vond het ISP verder van voldoende kwaliteit om mee verder te gaan, hij hield daarbij wel een pleidooi voor zorgvuldigheid bij het invul len van natuurgebieden. De fractie van de Partij van de Arbeid was het meest kritisch. Mevrouw Spekman (PvdA) was van mening dat er nog te veel onduidelijkheden zitten in het plan en ver zocht om uitstel van de procedure. De heer Hordijk vond dat de fractie er te scherp op in schoot, hij lichtte toe dat het ISP nog geen juridische doorwerking kent, met andere woorden: burgers kunnen er nog geen rechten aan ontlenen. Het ISP is een afspraak tussen de verschillende gemeente raden, deze committeren zich eraan. Ondanks deze beantwoording bleef de fractie van de Partij van de Arbeid van mening dat het ISP nog niet ter visie gelegd kan worden, onder andere omdat er onvol doende aandacht is besteed aan demografi sche ontwikkelingen in dit gebied. Deze fractie stemde dan ook als enige tegen het ter visie leggen van het ISP. Na een toelichting op de plannen voor de invulling van de Zuidplaspolder door de betrokken ambtenaar, de heer Hennip, (voor de inhoudelijke invul ling wordt verwezen naar de serie artikelen in het Hart van Holland van 31 augustus, 7 september, vandaag en volgende week - red.) waren de commissieleden in de gele genheid hun commentaar te geven op het concept zoals het er nu ligt. In de toelich ting kwam een aantal discussiepunten naar voren zoals bijvoorbeeld het revitaliseren van bedrijfsterreinen, zowel in de kern Moerkapelle als Zevenhuizen. Wethouder Te Meij liet weten al in gesprek te zijn met de ondernemers en dat serieus gekeken wordt naar de mogelijkheden van verplaat sing om op die manier nieuwbouw aan de kernen ook mogelijk te maken, zonder dat oudere en nieuwe woonwijken gescheiden worden door bedrijven, met alle gevolgen

Hart van Holland | 2005 | | pagina 16