V SAMENWERKEN EN VOORUITZIEN NAAR DE TOEKOMST ACHTER DE SCHERMEN n •Burgemeester Fijen geïnstalleerd m TfuTnTuJIZEN-MOERKAPELLE Hart van Holland 14 september 2005 pagina 19 Dnnr Karin Heeren Zevenhuizen - Tijdens een buitengewone raadsvergadering is dins dag 6 september waarnemend burgemeester Fijen geïnstalleerd. Waarnemend voorzitter van de raad De Gooijer overhandigde de nieuwe burgemeester de voorzittershamer. Loco-burgemeester Zijderhand hing Fijen de ambtsketen om. De voorgaande week, op woensdag 31 augustus, is de heer Fijen officieel benoemd door de Commissaris van de Koningin; met de buitengewone raadsverga dering is dit nu bekrachtigd door de raad. De heer de Gooijer hield een bevlogen betoog met veel beeldspraak. Hij keek terug op de samenvoeging van Zevenhui zen en Oud-Verlaat met Moerka- pelle als een nieuw schip met twee masten en de toenmalige kapitein bps. In de relatief korte tijd dat de gemeente bestaat is er al menig keer een nieuwe kapitein aange steld. De heer de Gooijer stelt vast dat er inmiddels ook een piraat gesignaleerd is, een Frans(s)e(n) piraat, hiermee doelend op de Commissaris van de Koningin en de discussie rondom samenwerken of derindeling. De heer de Gooijer: We moeten pompen want we wil- en niet verzuipen. Er moeten Wel kajuiten worden bijgebouwd want we hebben extra passagiers n°dig." Hij sprak daarbij het ver trouwen uit dat burgemeester Fijen capabel genoeg is om dit proces in goede banen te leiden. toco-burgemeester Zijderhand stond even stil bij de snelheid waar- We de nieuwe burgemeester is enoemd en keek terug op de pret- '9e gesprekken die tot nu toe zijn geweest. Hij vermoedt dat het wel Men wennen zal zijn: "Naar een einere gemeente is even terug- - akelen, minder middelen en finder menskracht." Semper Fijen zei in zijn toe- ra^ a's vsoonzitte1' van de a zal opkomen voor de belan dt1 van de gemeente. Hij heeft geen moeite met het tijdelijk karakter van de benoeming: "We zijn allemaal van voorbijgaande aard en de tijd zal leren hoe lang tijdelijk is." Ook hij ging in op de opgave waarvoor de gemeente in de komende tijd gesteld staat. Binnen de kaders die de raad heeft geschetst zal hij als procesbegelei der alle belangen in ogenschouw nemen en het gemeenschapsbe lang bewaken binnen de bevoegd heden en mogelijkheden die hij heeft. Burgemeester Fijen: "Zeven- huizen-Moerkapelle, u kunt op mij rekenen, ik reken op u." Burgemeester Waayer van Zoeter- meer sprak na het officiële deel de raadsvergadering zijn nieuwe ambtsgenoot met gemengde gevoelens toe: enerzijds de spijt dat het college in samenstelling van het begin de eindstreep niet haalt en anderzijds wordt de nieuwe uit daging van harte gegund. Hij noemde de heer Fijen een bekwaam, gedreven, scherpformu- lerend en warme bestuurder. De heer Waayer:"Fijen in dit mooie oord, hij is dan ook fan van Feyen- oord. Als voetballer is hij tweebe nig, een echte CDA-er, en hij heeft een dodelijk schot in beide benen, zeker als hij terugspeelt op de eigen keeper." Burgemeester Bonthuis van Nieuw- erkerk aan den IJssel sprak de nieu we burgemeester toe vanuit zijn functie van voorzitter van de bur gemeesterskring. Hij sprak over vertrouwen in elkaar om een geza menlijke opgave tot een goed einde te brengen. "We moeten weten wat we aan elkaar hebben, dan kunnen we samen de uitda ging aan." De heer Bonthuis heeft ook signalen vanuit Moordrecht ontvangen dat ook zij mogelijkhe den willen onderzoeken voor samenwerking. Hij zei ook dat er binnen de burgemeesterskring niet gediscrimeerd werd: er wordt geen verschil gemaakt tussen Kroonbe- noemde burgemeester en burge meester benoemd door de Commis saris van de Koningin. Hierop rea geerde burgemeester Fijen gevat: "Als in de kring het aantal waarne mers de kroonbenoemden gaat overstijgen dat je zegt dat we daar niet moeilijk over doen." Na de raadsvergadering was er voor alle aanwezigen en andere belangstellenden gelegenheid de nieuwe burgemeester en zijn fami lie te feliciteren. Kent u ze nog, de letterbakken? Fragmentarisch ingedeelde platte laden voor aan de muur. Handig als je miniatuur biggetjes spaarde of de melk tandjes van je kinderen. Stofnesten ook. De typo graaf had ze niet meer nodig. De bakken dus. Want de typograaf was ook niet meer nodig. Het een op de rommelmarkt en de ander rommelen op de arbeidsmarkt. Er speelt zich wat af achter de schermen. Inmiddels zo'n beetje alles, maar dan ervoor. Beeldschermen. Wij noteerden voor u een treffend voorbeeld. Zoals het een echte vrouw betaamt weet Silvia Markus alles over opmaken. Zichzelf, het bed, het huishoudgeld maar bovenal ons Hart van Holland. Ooit in Zevenhuizen opgericht als de Dorpskrant. In haar eentje haalt ze iedere week weer de dead line in dienst van uw midwekelijkse leesgenot. Zij laat u geen 60-jarige bruiloft of kapvergunning missen. En hoe zou u zonder "gratis kleintje" van uw miniatuur biggetjes of oude letterbak afko men? Die tandjes moet u maar bewaren. Reacties?: gerardbaaij@hotmail.com (tekst) of ernstw@mail.com (illustratie)

Hart van Holland | 2005 | | pagina 19