Effecten Opluchting over olieprijs Rabotip: Rabobank De bank waar je lid van wordt 7e jaargang nummer 328 Expositie werkreis Agnes den Hartogh naar Honduras 1% Weeknie Extra afschrift spaarloon Heeft u uw vakantiefoto al ingeleverd? Wij zijn beterProof ons Groeien met de Rabobank. pagina 2 Hart van Holland 14 september 2005 Bankieren kan je zélf. Je krijgt zakgeld of je hebt een bijbaantje. Met de Rabo Jongeren Rekening mag je zélf je geldzaken regelen. Je krijgt een Jongerenpas en toegang tot de Rabofoon. Vanaf 15 jaar mag je ook nog eens gratis Rabo internet bankieren; geld overmaken, saldo bekijken, rekeningaf schriften uitprinten. Stap voor stap mag je alles zelf doen en ben jij de baas over je eigen geld. Het is tijd voor de Rabobank Rabobank Zevenhuizen - Moerkapelle 30 jaar Rabobank Foundation bete kende voor Agnes den Hartogh overweldigende indrukken in Hon duras en vanaf 22 september een expositie in Rabobank Zevenhui- zen-Moerkapelle. De Nieuwerkerkse kunstenares werd eind 2004 geselecteerd om daar met eigefi ögen te vertalen wat Rabobank Foundation voor de boeren op de kof fieplantages betekent. Den Hartogh: "We zijn helemaal opgenomen in de leef- en werkomgeving van de koffie boeren en hebben hun trots en hun toèkomstperspsgetieven aan c^n lijve ervaren. Indrukwekkende erróntroe- rende momenten... Hoe groot de bete kenis van een kleine lening kan zijn!" Ter gelegenheid van haar 30-jarig jubi leum selecteerde Rabobank Founda tion eind vorig jaar een aantal kunste naars, schrijvers en fotografen om vanuit hun visie te vertalen wat Rabo bank Foundation doet in ontwikke lingslanden. Er werden werkreizen naar India, Egypte, Honduras, China en Tanzania georganiseerd en de opdracht luidde: vertaal het effect van de inspanningen van Rabobank Foun dation op het leven van de mensen. Agnes den Hartogh bezocht in Hondu ras de koffieplantages, de Centrale, de koffiefabriek, maar ook de boerenge zinnen en een school. In haar zoek tocht naar het effect liet ze zich leiden door universele thema's als vertrou wen, trots, verlangen, vooruitgang. Al haar indrukken legde ze vast in foto's, illustraties, collages en korte verhaal tjes. Een gedeelte hiervan verscheen in het boek "de wereld in eigen hand", het boek -uitgegeven door Rabobank- waarin de diverse reisimpressies zijn verwerkt. Den Hartogh werkt in het dagelijks leven als vormgeefster, foto graaf en illustrator in haar eigen bedrijf Gouden Tandem. "Uiteraard ben ik geweldig blij dat ik door de strenge selectie ben gekomen en deze wel heel bijzondere reis heb mogen maken. Het was niet j alleen een - onvergete lijke beleve nis; het feit dat ik 10 dagen lang op een heel andere manier mocht kijken en vertalen in beelden heb ik als een groot geschenk ervaren." Naast de expositie in de hal van de bankjcunnen belangstellenden de uit gebreide website met al het werk en de verhalen bekijken: www.goudentandem.nl/honduras Rabo Beleggingsadviesteam De afgelopen week sloten de meeste aandelenbeurzen licht hoger. De belangrijke Amerikaanse inkoop- managersindex daalde onverwacht, maar positief was de olieprijsdaling door hervatting van de productie door een deel van de olieplatforms en raffinaderijen in de Golf van Mexico en door de wereldwijde bereidheid om de schaarste op de Amerikaanse oliemarkt te beperken. De obligatiemarkt was vlak in Eurgpa, maar licht lager in de VS, omdat dè index, die het vertrouwen onder Ame rikaanse inkoopmanagers peilt, is in augustus onverwacht gedaald van 56.6 naar 53.6. De afname van het ver trouwen wordt vooral veroorzaakt door de hoge olieprijs. De sub-index voor betaalde prijzen steeg fors van 48.5 naar 62.5. Dit wijst op toenemen de pricing power van bedrijven, maar het is ook een signaal van oplopende inflatie. De Amerikaanse persoonlijke uitgaven zijn in juli sterker gestegen dan de inkomens, waardoor de spaar quote op een diepterecord van -0.6% is uitgekomen. De banencreatie buiten de landbouwsector kwam in augustus uit op 169.000, lager dan de consen- susverwachting van 190.000. De werk loosheid daalde wel naar 4.9%. De aan delenmarkten haalden opgelucht adem nadat bleek dat de schaarste op de Amerikaanse oliemarkt beperkt zal blijven. Een deel van de olieplatforms en raffinaderijen in de Golf van Mexico kon de productie hervatten. Het ter beschikking stellen van de Amerikaan se strategische reserves speelde ook een belangrijke rol in de daling van de olieprijs, die versterkt werd door het aanbod-van Turopar SaoedUArabië err zelfs Iran om olie ter beschikking te stellen aan de VS. Toenemende fusie- en overnameacti viteit zette de Europese nutsbedrijven hoger. Het vijandige bod van EUR 22.7 miljard op Endesa door Gas Natural en de officiële interesse van E.ON in Scot tish Power hebben beleggers wakker geschud. Veel nutsbedrijven hebben een goed gevulde oorlogskas, dus er valt nog meer vuurwerk te verwachten in deze sector. Bron: IRIS Research In verband met de vrijval van het spaar loon ontvangt u vóór eind september een extra afschrift van uw Spaarloon rekening, waarin u wordt geïnformeerd over het spaartegoed van de spaarja- ren 2001 tot en met 2004. (vakantie)foto bij ons in te leveren. De fotograaf die de leukste foto heeft gemaakt wint een digitale fotocamera! De actie loopt nog tot en met 30 sep tember. Heeft u in de periode van half mei tot eind juni bij ons een Rabobank Totaal pakket afgesloten en een fotocame raatje meegekregen? Vergeet dan niet een originele De laatste tijd komen er steeds meer "prijsvechters" in de markt die hypotheekleningen bieden tegen zeer scherpe tarieven. De Rabobank is een actie begonnen om de mensen te wij zen op de valkuilen van hypotheek offertes en met name de lage rente. Op onze site, www.rabobank.nl kunt u in 10 stappen nagaan of uw hypotheek offerte Rabo-proof is. Enkele vragen zijn: Is er gerekend met de nieuwe WOZ- waarde, welke veelal hoger is gewor den? Heeft u een gehele of gedeelte lijke aflossingsvrije hypotheek en weet u wat de risico's op lange termijn ervan kunnen zijn? Is er een overlijdensrisico verzekering gesloten? De Rabo-proof is voor een groot deel gebaseerd op onderzoeksgegevens van Vereniging Eigen Huis en ervarin gen van hun klanten. Met 1 miljoen klanten is de Rabobank marktleider in hypotheken. Wij zijn niet de goedkoop ste in rente, maar tot 1 november heb ben wij zeer scherpe en aantrekkelijke renteaanbiedingen. Ook voor bestaan de hypotheken kunnen wij u een aan trekkelijke aanbieding doen. Voorkom verrassingen. Doe de test of kom langs bij één van onze adviseurs, telefoonnummer (0180) 63 73 53. Modem bankieren op 50 Plus Beurs De Rabobank doet veel om ouderen wegwijs te maken in alle vorm.. van modern bankieren. Reden om - voor de derde maal - mee te doen aan de 50 Plus Beurs. Dit jaar wordt het evenement van 21 tot en met 25 september gehouden in de Utrechtse Jaarbeurs. Bij de ingang wordt de rijdende Rabobankgeidauto- maat gepresenteerd. Bezoekers kunnen in de stand één euro overmaken naar hun eigen rekening als kennismaking met internetbankieren. Er zijn demonstraties iDEAL, Minitix en Notabox. Het pratende Chipknip- oplaadpunt helpt bij het opladen van de Chipknip. En de virtuele animatieda me Steffie legt op www.steffie.nl gedt dig uit hoe pinnen en chipper /erkt Bezoekers worden bij alle handelingen begeleid door Rabobank seniorenvoor- lichters. Helpdesk Internetbankieren/Telebankieren: Rabofoon Openinqstijden:qeldwinkei Zevenhuizen Openingstijden: qeldwinkel Moerkapelle Bezoekadressen 0900-0909 Helpdesk Telebankieren Extra: Rabo orderliin: -mail-adres: Openingstijden: kantoor Zevenhuizen Verzekeringen: Telefoonnummer Algemeen: Telefoonnummer Beleggingsadvies: folzevenhuizen-moerkapelle.rabobank.nl Rabobank websit rabobank.nl Blokkeren passen/tards maandag t/m donderdag 09.00 -17.00 vrijdag (doorlopend open) 09.00 - 20.00 maandag t/m vrijdag 08.00-21.00

Hart van Holland | 2005 | | pagina 2