1 LITI E BERICHTEN O nnP tel 1: 010 - 522 27 90 EEN NIERZIEKTE LOOPT ALS EEN «ODE DRAAD DOOR JE LEVEN d eHaij vanderWende Probleemoplossers voor het bedrijfsleven janny Jongenelen-de Zwart iet t Hart van Holland 14 september 2005 (Afspraak op locatie mogelijk) Barbizonlaan 82 - 2908 ME Capelle aan den IJssel - Tel. 010-2204400 www.haijwende.nl Door de overweldigende belangstelling zijn wij niet in staat iedereen persoonlijk te bedanken. En als ik doodga, huil maar niet. Ik ben niet echt dood moet je weten. 't Is maar een lichaam dat ik achterliet. Dood ben ik pas als jij mij bent vergeten. Het plotseling overlijden van mijn lieve vrouw, onze moeder, schoonmoeder en opia is nog moeilijk te bevatten. Uw medeleven in welke vorm dan ook ivas en is een grote steun voor ons. Rien Jongenelen Kinderen en kleinkinderen Zevenhuizen, september 2005 Wanneer de tijd voor u even stilstaat VI SBÊ nemen wij voor u alle tijd uitvaartverzorging li van den Bogerd Zorgverlening tot in het kleinste detail jioekeindseweg 50 2665 KE Bleiswijk Nationale Collecteweek Nierstichting Waddinxveen Zevenhuizen Rode draad De Nierstichting geeft toekomst 29.000 exemplaren ADVOCATEN san L UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Rouwcentrum "Zevenhuizen" Zuidplasweg 3, Zevenhuizen Rouwcentrum "Westhage" Akkerweg 84, Moerkapelle Ook thuis opbaren Met eerbied en respect Voor een persoonlijke en stijlvolle Kantoor: Dorpsstraat 43a - 2761 AB Zevenhuizen begeleiding van uitvaarten DAG EN NACHT DIRECTE HULP NA OVERLIJDEN TEL. 0180-328094 Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk No - Ruim 75.000 vrijwilligers an van 18 tot en met 24 septem- r°p pad voor de Nationale Col- ,l eweek van de Nierstichting. Het 7l0^an de collecte is: 'Een nier- don 6 Cl°'3t a'5 een rocle draad foir n'- D'e r°de draad is pPnUf-maar ook letterlijk als diai<n'er£atiënt afhankelijk is van haJSS ^'ersTichting werkt er van °m '~let aantal mensen dat d la yse afhankelijk is te vermin- n en zoekt naar structurele 'n9en om de wachttijd voor te verkorten. Dat Oplossi CT I VZI I d" donornier «UIHJ lerta^* 'd en daarom komen de col- de do Sn Van de Nierstichting aan ge Ur voor een vrijwillige bijdra- ken eer dan 40.000 mensen wer den 6 nieren slecht en bij duizen- mee nl®rPahënten helemaal niet ten2j: ,m in 'even te blijven moe- bel J a yseren; een intensieve en ende behandeling. Deze nier- Inbraak: Omstreeks 13.00 uur dins dag 6 september werd ingebroken in twee portiekwoningen aan de Willem de Rijkelaan. In beide gevallen werd de voordeur open gebroken. De buit bestond uit een digitale camera en een computer. In het portiek werd de vermoede lijke dader gezien, een man die met twee boodschappentassen wegliep. De man was ongeveer 1.85 m lang, een Noord-Afrikaan, vrijwel kaal met zwarte stekels, mager/tenger postuur, ingeval len/mager gelaat, zwarte baard, en donkere ogen. De man droeg een beige shirt. De Technische recher che heeft de zaak onderzocht en mogelijke getuigen worden ver zocht zich te melden bij de politie Waddinxveen aan het bureau over dag of via 0900-8844. Verkeerscontroles: Op de Kerkweg- oost werd op 6 september een ver keerscontrole gehouden waarbij vooral op bromfietsers en het dra gen van de autogordel werd gelet. Zeven keer werd een bekeuring uitgedeeld voor te hard rijden, één persoon kreeg een bekeuring voor het niet juist dragen van de helm en één bromfietser bleek niet ver zekerd. Zeven Automobilisten kre gen een proces-verbaal voor het niet dragen van de autogordel. Na veel klachten werd door de poli tie in de vroege ochtend van 6 sep tember een controle uitgevoerd op het rijden door rood licht door fiet sers op de kruising Brugweg-Hene- gouwerweg. Totaal werden die dag 27 fietsers bekeurd, voornamelijk jongeren onderweg naar school. De controles zullen, mede gezien het resultaat en de gevaarlijke situ aties die door die fietsers worden veroorzaakt, binnenkort worden herhaald. Inbraak: In de avond van woensdag 7 september werd ingebroken in een autobedrijf in de Coenecoop. Rond 22.30 uur werd door twee mannen de voordeur opengebro ken. Vervolgens hebben zij in het bedrijf een kassa opengebroken. De daders vertrokken in een zilver kleurige auto, vermoedelijk een Honda Civic. Beide mannen zijn tussen de 20 en 30 jaar, blank, tus sen de 1.70 en 1.90 m lang. Een van hen was gekleed in een blauwe spijkerbroek, wit shirt met lange mouwen van het merk Quicksilver, witte sportschoenen. De man had geen snor of baard en donkerblond stekelhaar. De andere man droeg een donkergrijze broek, donkere trui en donkere schoenen. Deze man droeg een grijze muts of pet. Het politieonderzoek is in volle gang, maar getuigen worden nadrukkelijk verzocht zich bij de politie te melden. Aanrijding: Op 8 september ont stond in de ochtend een aanrijding tussen een 64-jarige fietser en een 34-jarige automobiliste, beiden uit Waddinxveen, op de kruising Star inglaan-Bosboom Toussaintsingel. De automobiliste verleende geen voorrang. De fietser werd door een ambulance met blauwe plekken en een bloedneus voor onderzoek ver voerd naar zijn huisarts. Gordelcontrole: Tijdens een ver keerscontrole op de Noordkade werden 150 bestuurders gecontro leerd op het dragen van de veilig heidsgordel. Er werd voor overtre ding van dit feit 20 maal bekeurd. Inbraken: In de nacht van 7 op 8 september werd ingebroken in een automobielbedrijf aan de Oranje laan. Men kwam binnen door eerst een hek en vervolgens een raam open te breken. Daarna werden uit de garage van het bedrijf twee per sonenauto's gestolen. De auto's werden na openen van een garage deur weggereden. Het betroffen een nieuwe grijze Peugeot 307, 5- deurs, en een blauwe Peugeot 607. In een woning aan de Henegou- werweg werd in de middag van vrijdag 9 september ingebroken. Er werd op diverse plekken van de woning braakschade aangetroffen en de woning bleek doorzocht te zijn. De Technische Recherche van de politie heeft de zaak onder zocht. Het is nog onbekend of er iets weg is. Vechtpartij: Na een melding van een vechtpartij op de Zuidplaslaan in de nacht van 9 op 10 september heeft de politie drie jongemannen aangehouden, in verband met de mishandeling van een 15-jarige Waddinxvener. Het drietal betreft twee 15-jarige knapen uit Boskoop en een 16-jarige Waddinxvener. De politie heeft de zaak in onderzoek en ter beoordeling voorleggen aan justitie. Verboden afvalverbranding: Tegen een 55-jarige Waddinxvener wordt proces-verbaal opgemaakt voor het verbranden van afval. Op 11 sep tember constateerden surveilleren de agenten dat op het erf van de verdachte aan het Noordeinde een stapel hout en takken in brand was gestoken. Snelheidscontrole: Maandag 5 sep tember werd, van 7.30 tot 10.30 uur, een snelheidscontrole gehou den op de Burg. Klinkhamerweg. In totaal passeerden 2370 voertuigen. 43 Bestuurders kunnen de komen de weken een schikking voor over schrijding van de maximaal toege stane snelheid tegemoet zien. patiënten moeten drie dagen per week naar het ziekenhuis om hun bloed urenlang te laten spoelen. Of zij spoelen thuis om de paar uur of gedurende de nacht via het buik vlies. Mensen die dialyseren moe ten hun activiteiten plannen rond de dialyse. Door het strakke regime kunnen zij hun baan kwijtraken en het contact met de omgeving ver liezen. Ze zijn ook vaak moe, heb ben veel last van jeuk en mogen niet zoveel drinken als ze zouden willen. Dialyse neemt maar tien procent van de nierfunctie over en daarom gaat de conditie van nier patiënten steeds verder achteruit. Elk jaar komen er circa 1.500 nier patiënten bij die deze zware behandeling moeten ondergaan, dit aantal neemt de laatste jaren toe. Om nierpatiënten te helpen, houdt de Nierstichting jaarlijks een collec te die wordt ondersteund met een campagne. Dit jaar is het thema 'Een nierziekte loopt als een rode draad door je leven'. De poster laat nierpatiënt Tessa Schippers zien. Hoewel Tessa gebonden is door haar nierziekte, gaat zij niet bij de pakken neerzitten; zij heeft ver trouwen in de toekomst. Vanaf de foto lacht Tessa ons toe; zij voelt zich gelukkig niet beperkt door haar nierziekte. Maar Tessa heeft twee zussen met dezelfde ziekte. De oudste wacht op trans plantatie en moet tot die tijd vijf keer per week dialyseren. De wachttijd voor een donornier is gemiddeld 4,5 jaar. Tessa: "Voor mijn zus zou het wel fijn zijn als ze een donornier zou kunnen krij gen". Schaap op de weg: De politie werd maandagmiddag 5 september gewaarschuwd dat er op de Zuide lijke Dwarsweg een schaap in de berm aan het grazen was. Het schaap ging ook aan de wandel op de rijbaan. Het schaap werd terug gezet in de wei. Het kon de wei verlaten door de zeer lage water stand in de sloot. Botsing: Een 10-jarige fietser keek woensdagmiddag 7 september niet goed uit toen hij vanaf de Noorde lijke Dwarsweg de Leliestraat in wilde rijden. Gevolg een botsing met een tegemoet komende auto. Het slachtoffertje is met onbekende verwonding met de ambulance naar het ziekenhuis gebracht. De ver wondingen bleken mee te vallen. Paniek op de Middelweg: Vrijdag morgen 9 september zag een colle ga dat de grasmaaier van zijn part ner op zijn kop in de sloot lag. Van de bestuurder was niets te zien. Er werd groot alarm geslagen. Brand weer, duikteam, ambulances, een traumahelikopter en veel politie wagens kwamen ter plaatse. Van de bestuurder van de grasmaaier geen spoor. Aan de overzijde van de sloot waren sporen van natte voeten. Een passerende automobi liste vertelde dat zij op het strandje een verwarde man had zien lopen. Onderzoek wees uit dat dit de bestuurder van de grasmaaier was. Snelheidscontrole: Vrijdagochtend 9 september is tussen 9.15 en 11.30 uur een snelheidscontrole gehou den op de Zuidplasweg. Van de 1900 passerende voertuigen reden er 43 met te hoge snelheid; de hoogst gemeten snelheid was 105 km/u. Gevonden: bij cbs De Eendragt: gouden armbandje met naam Af te halen bij het kantoor van Hart van Holland, Nrd. Dwarsweg 1a De Nierstichting zet zich in voor de verbetering van de kwaliteit van leven van nierpatiënten. In 1968 werd de Nierstichting opgericht met als primair doel de dialysebe handeling te verbeteren en de capaciteit ervan te vergroten. Op dat gebied heeft de Nierstichting de afgelopen jaren veel bereikt. Hoewel dialyse een levensreddende behandeling is, legt dialyse nog steeds een enorme claim op het leven van de nierpatiënt en zijn omgeving. Daarom blijft de Nier stichting zoeken naar en werken aan structurele oplossingen gericht op het bevorderen van orgaando natie en de preventie van nierscha- de. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud Verlaat, Nesselande en Kruisweg/eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties.' Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg 1a 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 E mail redactie: redactie@hart-van-holland.nl E-mail advertenties: verkoop@hart-van-holland.nl Algemene informatie: info@hart-van-holland.nl Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar advertentiemateriaal (indien gereserveerd) dinsdag 10.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Zij behoudt zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: donderdag tussen 18.00 en 20.00 uur: 0172-217615 Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. organisatie van lokale nieuwsmedia

Hart van Holland | 2005 | | pagina 3