Ron Koldenhof mikado zoekt NESSELANDER GEEFT DICHTBUNDEL UIT HERFST- WANDELING BIJ ARBORETUM TROMPENBURG VROUWEN- BIJBELKRING PUZZELRIT PRATEN OVER V00RIICHTINGS- VIRTUEEL NESSELANDE ZANGTALENT PEUTERS SPORTMIDDAG IN NESSELANDE ZATERDAG 17 SEPTEMBER AVOND MET KRAAMMARKT VOOR ZWANGEREN NESSELANDE REGIO Hart van Holland 14 september 2005 Sportprogramma rinnr Geertrude Verweij Nesselande - De voorkant van zijn nieuwe boek vertolkt de sfeer van zijn boek. Sfeervol, persoonlijk en gebaseerd op zijn verleden. De foto op Ron Koldenhofs gedichtenbundel. Verlicht Venster, is een deel van een oude foto. De titel van het boek was al vastge steld toen de foto te voorschijn kwam. Het raam op de foto is het raam van de werkplaats waar zijn vader als kunstsmid werkte. In de bundel staan onder meer gedichten over zijn vader. Het 110 pagina's tellende boek bevat 50 gedichten die ver deeld zijn in verschillende hoofdstukken met een wisselend aantal gedichten. Zo zijn er gedich ten gevat onder het kopje 'Retro spectief', die ervaringen vastleggen van zijn verblijf op een jongensin ternaat, en bevat het kopje 'Ver weesd' teksten over oorlogsgebie den, van het bombardement van Rotterdam tot heden. Het hoofd stuk met een aantal gedichten over de huidige maatschappelijke ont wikkelingen heet toepasselijk 'Ver dwaald verstand'. Heel persoonlijk zijn de twee gedichten over Nadja. Ron: "Mijn dochter Nadja kreeg na een moeizame geboorte de aan doening Erbse Parese. Dit wordt veroorzaakt doordat zenuwbun dels in de arm beschadigd zijn. Een half jaar na haar geboorte is ze hieraan geopereerd." Ron woont met zijn gezin sinds vorig jaar in Nesselande. Hij werkt als change- en releasemanager bij een grote bank. Schrijven is zijn passie. "Ik vond het vroeger al leuk omopstelien te schrijven en schreef zo rond mijn twintigste mijn eerste gedicht. In de jaren tachtig bracht ik twee keer vijf weken in Israël door. Daar heb ik dagboeken bij gehouden. Delen uit die dagboe ken ben ik nu aan het verwerken in een roman. Pas in 1999 begon ik vaker gedich ten te schrijven. Door de scheiding van mijn ouders en het overlijden van mijn vader ben ik steeds meer gaan schrijven. Omdat ik de behoefte had mijn werk te toetsen "P kwaliteitsnormen, ben ik lid geworden van een schrijversgroep. Ik vroeg me af of het van enig niveau was wat ik schreef. Door het werken met deze groep nam mijn productiviteit en de kwaliteit van mijn gedichten toe. Ik ben toen ook begonnen met het schrijven van prozawerk, dat een novelle of roman moet worden." Toen Ron eenmaal zover was dat hij een uitgever gevonden had voor zijn gedichten, wachtte hem nog een behoorlijke taak. "Ik heb er veel tijd aan besteed om een goede selectie te maken. Ik heb steeds weer gedichten toegevoegd en er andere uitgehaald. Mijn eer ste selectie bestond uit 35 gedich ten, maar in overleg met de uitge ver zijn het er uiteindelijk 50 geworden. Een collega van mijn zus heeft alles geredigeerd en heeft ook suggesties gedaan voor de titels, zowel voor een aantal gedichten als voor de hoofdstuk ken." Nu de introductieperiode begon nen is, breekt voor Ron een drukke tijd aan. "Ik ga een presentatie geven in het oosten van het land, op 8 oktober in Dedemsvaart. Ver der ga ik op 10 november naar De Muziekdoos in Antwerpen, waar ik tijdens de landelijke gedichtendag ook al voordrachten gehouden heb. Ik ben wel van plan in Rotter dam ook nog iets te doen, maar ik moet nog even kijken waar. Mis schien zou ik iets in de Brede School kunnen doen, het lijkt me wel leuk om het te concentreren op Nesselande, waar ik woon. Dat is wel een leuk contrast. In het oosten van het land sta ik echt landelijk, Verlicht venster tussen de velden, in Antwerpen ben ik dan echt in een oude stad en hier is alles nieuwbouw." Ron komt behoorlijk in de publi citeit. "Ik heb een interview gedaan met het Rotterdams Dag blad, kom in een ochtendprogram ma op Radio Oost en er komt een artikel over mij in de Fortis Tribune, dat heeft ook best een groot bereik. Maar het moet natuurlijk wei overzichtelijk blijven." De titel van zijn bundel, Verlicht Venster, heeft een dubbele beteke nis. Ron: "Enerzijds wil ik allerlei ver schillende onderwerpen belichten, anderzijds wil ik ook een verlichte kijk op die onderwerpen bieden. En daar sluit die foto van mijn vader dan heel mooi op aan." "Verlicht venster" door Ron Kol denhof - ISBN 90-8539-213-6 Bestellen via internet: www.free- musketeers.nl/html/koldenho- fron.html Regio - Onder het motto 'Er op uit in 't Groen? ...Doen!' houdt Groen- service Zuid-Holland samen met Arboretum Trompenburg en Sport en Recreatie Rotterdam op zondag 18 september een herfstwandeling in en bij Arboretum Trompenburg. Deelnemers aan de wandeling heb ben gratis toegang tot het Arbore tum. Deelnemers kunnen tussen 11.00 en 15.00 uur starten vanaf de parkeer plaats bij Arboretum Trompenburg aan de Honingerdijk 86 in Rotter dam. Drie wandeltochten zijn uit gezet van respectievelijk 5 (met puzzelopdrachten voor kinderen) 10 en 15 kilometer. Het is ook mogelijk, onder leiding van een gids, deel te nemen aan een excur sie door het arboretum. Deze excur sie begint om 14.00 uur. Meedoen aan de wandeling en of de excur sie kost €1, - voor volwassenen en €0,50 voor kinderen t/m 12 jaar. Iedere deelnemer ontvangt een herinnering. Voor meer informatie: 010-2981010. Bergschenhoek - De eerste open koffieochtend wordt dinsdag 20 september van 9.30 tot 11.00 uur gehouden in de Nederlands Her vormde kerk aan de Kerkstraat 1. Spreker is dominee W. Markus. Er is kinderoppas. Voor meer informatie: 010-5214626. Nieuwerkerk aan den IJssel - The Bkymasters houdt vrijdag 16 sep tember de eerste puzzelrit van het seizoen. Aanmelden kan vanaf uur bij de kantine van het «embad Sportcomplex Parkzoom. "e bt start om 20.00 uur. Voor meer "formatie: www.skymasters.nl. Benthuizen - Popkoor Mikado z°ert nieuw, jong zangtalent. Geïn- teresseerden, niet ouder dan 45 Zlln welkom op één van de inloop- avonden dinsdag 27 september en Mrm ^ober. Er wordt vanaf uur gerepeteerd in Partycen- 'UrT1 de Tas aan De Dam 3. Voor ^informatie: 06-20614268. Nieuwerkerk aan den IJssel - Veel ouders hebben vragen over hun lieve, maar ook wel eens lastige peuter. Op 5 en 12 oktober organi seert Vierstroom thema-avonden met als thema's 'Druktemakers 0-4 jaar' en 'Spel en speelgoed'. De thema-avonden zijn bedoeld voor ouders/verzorgers van peuters in de leeftijd van 1,5 tot 4 jaar en worden verzorgd door twee wijkverpleeg kundigen van 20.00 tot 22.00 uur in het consultatiebureau aan het Oranjepad 2. Voor meer informatie en/of aan melden: Vierstroom-Zorglijn, tele foon 0182-594550. Gouda - In het Groene Hart Zieken huis (Bieulandlocatie) wordt woens dag 28 september een voorlich tingsavond gehouden voor zwan- geren én hun partners. De aan vangstijden zijn 19.30 uur en 20.30 uur. Aanmelden voor deze gratis voorlichtingsavond kan telefonisch tussen 9.00 - 16.30 uur: 0182- 505445. Na de presentaties kunnen aanstaande ouders de kraammarkt bezoeken. Voor meer informatie: www.ghz.nl (onder Service). Door Geertrude Verweij Nesselande - Van een moderne wijk verwacht je niet anders dan dat er gebruik gemaakt wordt van moderne communicatiemidde len. Voor Nesselanders is er dan ook een verscheidenheid aan websites op het internet te vinden. aanSj ln de Brede School Word»6 Rol:)ert van 'T Hoffstraat 10 Idnn ater^a9 ^7 september van Oen tot.17-00 uur voor volwasse- een 6n ^'nderen vanaf groep zes qr3ts')ortrT1iddag gehouden. Deze niseerH P°mdda9 wordt georga- jn. door de Kerk in Nesselande ^werking met zes sportver- Cf" uit de directe omgeving, en m t k'nderen van groep 1 tot een 5 Van basisschool is er dp anP^rt sPe'Programma en voor al|erkleinsten is er oppas. spoil '<enn'smaken met allerlei vooral 'S er vooral gelegenheid ontrr, sselanders om elkaar te Roeten. Zo is er een markt waarwijkbewoners op infor mele wijze met elkaar kunnen ken nismaken. Ook zijn er workshops kaarten maken en bloemschikken. Vanaf 17.00 uur is er een kleine maaltijd, waarvoor deelnemers zich op de dag zelf kunnen aanmelden. Het sportprogramma voor kinde ren vanaf groep 6 en volwassenen vindt plaats op het schoolplein en in de gymzalen van de Brede School. De deelnemers worden in verschillende leeftijdsgroepen ingedeeld voor de diverse sporten en spelvormen. Deze activiteiten worden begeleid door professione le sportleiders van sportverenigin gen uit de omgeving. De clubs die medewerking aan de middag verle nen zijn: hockeyvereniging OMHC, volleybalvereniging VC Nesselande, sport- en fitnesscentrum de Koorn- molen, tennisvereniging Zeven sprong, Every-one Nordic Walking uit Bergschenhoek en korfbalvere niging CKV uit Nieuwerkerk. Aan het eind van de dag is er een prijs uitreiking voor de groep met de hoogste score. Aanmelden kan tot uiterlijk 16 sep tember: 010-2730844, 010-4824521 of 010-2223611. Inschrijven op de dag zelf is ook nog mogelijk om 13.30 uur. In dat geval wordt €1,- inschrijfgeld gevraagd. Voor meer informatie: www.KerkinNesselan- de.net. Allereerst is daar www.nes- seweb.nl. "De website voor en door bewoners van Nesse- lande". Op deze site zijn alle nieuwtjes over de wijk verzameld, er worden activiteiten en evene menten aangekondigd en men kan er de nieuwsbrief "Nesselanders" vinden. De draaiende motor achter deze site is de Wijkorganisatie Nes selande i.o. (WONIO). Voor contact met bewoners is er www.nesseforum.tk. Dit forum is begin 2005 opgericht zodat buurt bewoners er ervaringen uit kunnen wisselen. Er zijn onderwerpen over de verschillende voorzieningen in de wijk, over verkeer en over erva ringen met bouw en inrichting. Verder is er per deelplan een onderdeel waar toekomstige bewoners alvast online kennis kun nen maken met hun nieuwe buren. Een speciaal forum voor de (toe komstige) bewoners van Nesser- duin is te vinden op www.nesser- duin. forumhut.com Op www.nesselande.rotter- dam.nl wordt informatie gegeven over de net gebouwde en nog te bouwen deelplannen van de wijk. Impressies van hoe de woningen zullen worden en uitgebreide pro jectinformatie. Ook vind men hier de adressen van de ontwikkelaars en de verkopende makelaars. Voor potentiële bewoners, maar ook voor andere belangstellenden een aanrader om hier eens te kijken naar de vele tekeningen en foto's van de wijk in wording. Op www.retmetro.nllnl_nesse- lande.htm is een verslag van de bouw van de Nesselandelijn te vin den, met veel foto's, van de officië le start van de bouw in 2003 tot de opening van de lijn in augustus 2005. Sinds 1 september is het digitale prikbord www. inkijk-uitruil.nll nesselande actief. Hier kunnen bewoners hun advertenties plaat sen ais zij iets te verkopen hebben of oppas zoeken of zich juist willen aanbieden als oppasouder. Voorzieningen in de wijk hebben de digitale snelweg eveneens gevonden. De Brede School heeft een eigen website, waar de doel stellingen van de school, nieuwtjes en informatie over de verschillende partners te vinden zijn: http://iviviv.brec/esc/ioo/nesse- lande.nl Ook de Kerk in Nesselande heeft een website. Op www.kerkinnes- selande.nl vindt men alle activitei ten van de kerk, data, tijden en bij zonderheden van kerkdiensten en contactadressen. Wie zoekt via www.google.com vind verder nog hypotheekaanbie ders, banken en andere bedrijven. En natuurlijk de volleybalclub op www.nesselande.nl Misschien tijd voor een Nesselande startpagina?

Hart van Holland | 2005 | | pagina 9