11r ONZEKERHEID NA KWART EEUW TENNIS IN WARNAARPLANTSOEN VEELZIJDIGE KUNST BIJ OPEN ATELIER ROUTE kaboutervoetbai kaartavond gouwe rijders DIPLOMAZWEMMEN HCC ORGANISEERT COMPUTERDAG NOBBYBEURS FORUMAVOND SENIORENRAAD WADDINXVEEN Hart van Holland 28 september 2005 pagina 13 Door Daniel van Dam Waddinxveen - Tennisvereniging Gouwe Smash viert dit jaar dat de vereniging een kwart eeuw bestaat. Dit feestje werd zaterdag middag uitgebreid gevierd in het clubhuis van Gouwe Smash. Maar de festiviteiten worden overscha duwd door de plannen van de gemeente Waddinxveen om de tennisbanen van de vereniging te verhuizen naar een andere locatie. De banen van Gouwe Smash liggen in het gebied waar de gemeente het nieuwe winkelcentrum wil bou wen. Binnenkort start de Gouwe Smash gesprekken met de gemeen te om overeenstemming te berei ken over de nieuwe plek. De alter natieve locatie die de gemeente op het oog heeft is het gebied achter scholengemeenschap Coenecoop College in de buurt van 't Gemaal. "Het is toch feest", probeert wet houder Gerts nog, als voorzitter Rozema in zijn toespraak herinnert aan de onzekere situatie waarin de Gouwe Smash op dit moment ver keert. Rozema: "Ik heb gezegd dat wij best willen verhuizen, maar als vereniging moeten we er wel beter van worden, dus hetzelfde aantal tennisbanen plus twee extra winterbanen, maar of wij die extra krijgen is afhankelijk van de hoe veelheid geld die de projectontwik kelaar beschikbaar stelt." In 2002 vernieuwde de vereniging al ondermeer het clubgebouw. Nu drie jaar later is het vrijwel zeker dat de Gouwe Smash het Warnaar- plantsoen zal moeten verlaten, iets waar voorzitter Rozema zich ont zettend boos over maakt. "Het gedrag van de gemeente is wissel vallig en wispelturig maar ik moet wel zeggen", nuanceert de voorzit ter, "ik heb wel het idee dat de intenties van de gemeente oprecht en integer zijn." Thema van het lustrumjaar was "voor elkaar, met elkaar". Daarom zijn zo'n 100 vrijwilligers (junioren en senioren) in touw geweest om 250 mensen heerlijke culinaire gerechten voor te zetten,tijdens "Gouwe Smash a la carte". Óm zowel de ouders als de kinderen te laten genieten van dit festijn, was er een speciaal animatieteam van Gouwe Smashjeugd in de weer om de kleinste kinderen te vermaken, (foto's Gouwe Smash) Waddinxveen - In Gouwebad de Sniep is zaterdag 24 september gezwommen voor het A-diploma. Er waren 31 kandidaatjes, die alle maal zijn geslaagd: Thijs Brouwer, Merle Hogenelst, Julia Tuinman, Jordy van den Akerboom, Phoebe van Lingen, Wilfred Smit, Yasmina Ifrandi, Roy de Jong, Niels van Silf- hout, Dave Maljaars, Milène Oude nes, Kevin Mulders, Renate Oudijk, Max Kaandorp, Gaby de Jong, Daphne de Jong, Yannick Sinnema, Bas Boogerman, Caitlin Kruit, Niels Biemond, Lukas de Koning, Rens Blok, Jia Heng The, Tjarda van Westing, Timothy de Vroedt, Suzan ne Borst, Jochem Hendriksen, Robin Tepe, Azeddine Bantal, Jia Kang The en Hanneke Uitbeyerse. Waddinxveen - De afdeling Gouda van de Hobby Computer Club orga niseert jaarlijks een computerdag in he regio. Zaterdag 1 oktober vindt he computerdag van 11.00 tot J6.00 uur plaats in zalencentrum het Trefpunt" in Waddinxveen. De toegang is gratis. Voor meer infor matie: www.hccouda.nl. Waddinxveen - In het Anne Frank Centrum wordt zaterdag 1 oktober he jaarlijkse hobbybeurs gehouden. 1 zo'n 25 stands laten deelnemers, elk met hun eigen specialiteit, het Resultaat zien van allerlei hobby's. e beurs is geopend van 10.00 tot 16.00 uur. Waddinxveen - Voetbalvereniging e Fair organiseert voor zaterdag 1 jj tober, aanvang 10.00 uur, weer et Kaboutervoetbal. Kinderen in J leeftijd van 4 en 5 jaar kunnen Waddinxveen - De in de maand maart van het volgende jaar te houden gemeenteraadsverkiezin gen zijn voor de Seniorenraad aanleiding om voor maandag avond 3 oktober een raadslieden- overleg te organiseren, met betrekking tot het gevoerde beleid over de afgelopen jaren en het te voeren seniorenbeleid in de komende jaren. Deze forumavond wordt gehouden in de raadzaal van het gemeentehuis en wordt geleid door mevrouw Wiima Borgman. Aanvang om 20.00 uur. KERKDIENSTEN - 2 oktober Waddinxveen Victorkerk 10.30 uur Eucharistievie ring. Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente Ontmoetingskerk 9.30 uur pastor G.J. Martini. Wijkgemeente Immanuelkerk 10.00 uur ds. E.H. Kalkman. Wijkgemeente De Rank 10.00 uur ds. Z. de Graaf; 18.30 uur M.A. Bos. Remon. Gem. 10.00 uur prof. dr. C.M.G. Berkvens-Stevelink. Boskoop Herv. kerk 9.30 uur ds. M.D. v.d. Gies- sen; 18.30 uur ds. J.A. van Hooijdonk. De Stek 9.30 uur ds. J.A. van Hooij donk. Chr. Geref. kerk 9.30 uur ds. C.C. den Hertog; 17.00 uur ds. H. van Eeken. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantooru ren (17.00-8.00 uur, weekenden/feestdagen): HuisArt- senPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182- 698820. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleulandlo- catie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Joze flocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afdelingen etc.: www.ghz.nl Door Karin Heeren Waddinxveen - De ateliers van een groot aantal Waddinxveense kunstenaars zijn vrijdag 7 en zaterdag 8 oktober geopend voor publiek. Op een bijna verscholen en onverwachte plaats is het ate lier van kunstenaarspaar Ben Wekking en Ans Heerkens. In en rondom het huis staat en hangt het vol met schilderijen, beelden en keramiek. "Op deze afgelegen plaats kunnen we naar hartelust lawaai maken, we zijn niemand tot last." Tijdens de Open Atelier route kan iedere geïnteresseerde kennis maken met de kunst van het kunstzinnige paar. Ben Wekking is een veelzijdig man en altijd op zoek naar een nieuwe uitdaging. Vor men, mensen en dieren worden bestudeerd en daarna onderwerp voor zijn kunstuiting. Ben heeft eerbied voor oude ambachten: de oude gildes, daar werd het vak werk gemaakt, de ambachtslieden beheersten hun werk tot in de pun tjes. Daar neemt Ben graag een voorbeeld aan. In allerlei materia len ziet hij mogelijkheden: hij vindt een stuk hout en ziet daar iets in. Het bewerken van kiezel en hier sieraden van maken is een nieuwe uitdaging. Ben Wekking heeft gewerkt bij de Goudsche Machinefabriek, het echtpaar woont daar nu nog naast. Deze ongewone plaats aan de rand van een industrieterrein maar met prachtig uitzicht op het oude deel van Waddinxveen Zuid, komt Ben erg gelegen. Hij maakt graag lawaai op zijn werkbank en daar naast ook muziek, hij speelt saxo foon. Ans Heerkens is jaren geleden begonnen met schilderen. Zij heeft een grote voorliefde voor werken met acrylverf, dit geeft veel vrijheid en ze wil dat ook blijven doen. Naast het schilderwerk is ze begon nen met het maken van prachtig keramiek. Deels werd dit geïnspi reerd door Ben omdat hij veel met vormen bezig is, anderzijds is dit toch ook een hele andere manier van bezig zijn met kunst, echt haar manier. Ans is nu sinds een jaar of drie bezig met potten maken op een draaischijf. Het lag daarbij al snel voor de hand dat de potten beschilderd zouden worden. Een belangrijke inspiratiebron voor Ans zijn foto's, de indrukken die opgedaan worden tijdens vakanties en daarbij ook teksten en gedich ten. De schilderijen van Ans zijn abstract met herkenbare vormen en een heel bijzonder kleurge bruik. Zij heeft jarenlang les gehad op de vrije academie, waarbij een specifieke docente erg belangrijk is geweest voor haar ontwikkeling. Nog steeds praten zij samen over kunst. Ben en Ans inspireren elkaar, zij komen beiden tijd tekort en heb ben daarbij de wil om zich steeds weer creatief te ontwikkelen. Hun kunst is te koop, hoewel dat eigen lijk ook moeilijk is: "Je moet het echt loslaten daarna." In Waddinx veen zijn er twaalf bezoekadressen en 19 deelnemers tijdens de Open Atelierroute, vrijdagavond van 19.00 tot 22.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Bij Ans en Ben zijn afwijkende bezoektijden tijdens de Open Atelierroute: vrij dag en zaterdag 7 en 8 oktober van 10.00 tot 17.00 uur zijn de ateliers van beide kunstenaars geopend. °P een speelse en creatieve ar"er vrijblijvend kennismaken et de voetbalsport. Voor meer nt°rmatie of opgave: 06-29314883. 'Waddinxveen - Autoclub De ouwe Rijders houdt donderdag 29 ptember een klaverjasavond in I e Unie" aan de Kerkweg Oost 26. Hschrijven kan vanaf 19.45 uur, het ^rjassen begint om 20.15 uur. Er klav gorden vier rondes gespeeld. Het is e verplicht lid te zijn van de ver- '9'ng, iedereen is welkom. I

Hart van Holland | 2005 | | pagina 13