Waddinxvener John Verver binnenkort op televisie JP RAPPORT OVER VEILIGHEIDSBELEVING WADDINXVENERS - 'OPKOMSTEN VOOR GEÏNTERESSEER DEN IN SCOUTING CURSUS BABYMASSAGE Waddinxvener Waddinxveen leeft! in het nieuws... WA DDIN XV EEN/BOSKOOP Hart van Holland 5 oktober 2005 Boskoop - Scoutinggroep Mr. Van daal heeft in de maand oktober elke zaterdag de deuren openstaan voor een ieder die interesse heeft om eens een opkomst mee te draai en met de verschillende speltakken. Zo tonen op zaterdag 8 oktober de ochtendspeltakken hun kookkun stenopeen kampvuur. De middag- speltakken zullen onder begelei ding hakken en zagen. Zaterdag 15 oktober is een speciale dag, name lijk jota. Op deze dag proberen scouts van over de hele wereld met elkaar in contact te komen. Op 22 oktober wordt een meegaspel gespeeld en op 29 oktober kan iedereen zijn bouwkunsten laten zien. Alle opkomsten starten in het clubhuis aan het Zwarte Pad. Voor meer informatie: www.scouting- boskoop.nl of 0172-404513. Waddinxveen - Vierstroom geeft een cursus babymassage in Wad dinxveen. Er zijn vier wekelijkse bij eenkomsten van anderhalf uur en deze zijn bedoeld voor ouders van baby's van ongeveer twee tot negen maanden oud. De cursus start 4 november om 9.30 uur. Voor meer informatie en aanmelding (vóór 17 oktober): 0182-594550. KERKDIENSTEN - 9 oktober Waddinxveen Victorkerk 9.30 uur Eucharistievie ring. Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente Ontmoetingskerk uur T Prins; 11.15 uur Commu- !l'e.v'erin9; 16.30 uurTrektochtdienst. WlJkgemeente Immanuelkerk 10.00 uur ds. F. Bos. Wijkgemeente De Rank 10.00 uur ds. MA Bos; 18.30 uur dr. R. de Reuver, Jeugddienst. toef. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. WV. Bouwsma; 16.30 uur ds. E. Brink. Boskoop Jerv kerk 9.30 uur dr. R. de Reuver; s M.D. van der Giessen. e Stek 9.30 uur ds. M.D. van der Giessen. ?„r'Geref' kerk 9.30 en 18.30 uur ds. van der Meulen. wref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. 6o'verdingen. r1^!SCHE WEEKENDDIENST "enthuizen, Boskoop en Wad- i,„i*veeri: voor spoedeisende artsenhulp buiten kantooru- w. (17.00-8.00 uur, jenden/feestdagen): HuisArt- p°st Midden-Holland (HAP MH), 01S,V?" Beaumontstraat 4, Gouda, "182-322488. Apotheek Midden-Holland de ui i onssewe9 188 (tegenover Hart 7and-l°catie van het Groene 6ta»flekenhuis)' Gouda, 0182- (033) 463 05 66, ^beteTo!; V°°r a"e Vragen over alleen uur per cJa9' 's riachts allee" m geval van nood). Ï^Hart Ziekenhuis: Bleulandlo- Go,,w ,ulandweg 10, 2803 HH Posth9' 505050. Postadres: locat 98, 2808 88 Gouda. Joze- Voor 'e <Jan van Bea"-imontstraat. onna lntormatie over wachttijden, etc.: In Waddinxveen is iedere week van alles te beleven. Niet alle onderwerpen halen de krant. In deze rubriek laten we u kennismaken met een bijzondere 'Waddinxvener in het nieuws'. En ziet u wat er allemaal gebeurt in ons dorp... Eind deze week beginnen de opnames van het Veronica televisieprogramma 'Het beste idee van Nederland'. Eén van de deelnemers is John Verver, geboren en getogen in Waddinxveen. Afge lopen zomer zag hij een oproep om deel te nemen aan het populaire tv- programma. Een jaar eerder had John een prototype gemaakt van een nieuw product en hij besloot dit product aan te melden. Daarna ver gat John zijn aanmelding eigenlijk. Tot hij begin september bericht kreeg van Veronica. John Verver's idee was geselecteerd uit 7000 inzendingen. Dit betekende dat hij mee mocht doen aan de voorrond es van 'Het beste idee van Neder land'. Zelfstandig ondernemer John was blij verrast met zijn uitver kiezing. Hij houdt er naar eigen zeg gen best van om in de belangstel ling te staan en was daarom ook niet echt nerveus bij de presentatie van 'zijn' product. In het dagelijks leven werkt hij als zelfstandig 'Stra tegie Business Consultant' en het idee voor zijn 'nieuwe product' kwam voort uit zijn werk. Zijn bedrijf 'Verver Interim Management' bege leidt en adviseert bedrijven die organisatorische problemen heb ben of die geïnteresseerd zijn in het behalen van een beter bedrijfsresul taat. Zijn oplossing ligt in het zoge heten vernieuwingsmanagement. Dit gaat er van uit dat je alleen de nodige bedrijfsprocessen in stand houdt en al het overige 'als ballast' overboord gooit. John Verver leert iedere medewerker, van postkamer medewerker tot directielid, om mee te denken over zijn rol in het bedrijf. Hij studeerde bedrijfskunde, logistiek management en ketenlo- gistiek en paste van deze drie stu dies de beste elementen toe in zijn nieuwe managementfilosofie. Nieuw product John Verver kreeg zijn idee voor het nieuwe product tijdens een opdracht die hij uitvoerde voor een Japanse multinational. Eén van de manieren om het Japanse bedrijf rendabeler te maken was om naast de corebusiness ook aanverwante producten te gaan verkopen, zoals etiketten, bonnen of plastic zakjes. Het bleek dat winkeliers grote behoefte hadden aan deze produc ten, maar dat ze ook leidden tot hoge meerkosten en rommel. John Verver bedacht hiervoor een oplos sing. In verband met de op handen zijnde televisie-uitzendingen mag hij nog niets zeggen over het product. Wel wil hij kwijt dat het "een recla meobject is voor de hele detailhan del en dat het product ook in en om het huis te gebruiken is. Bovendien is het leverbaar in verschillende maten." Idee in productie Bij de presentatie van zijn prototype op 16 september jongstleden bij de Technische Universiteit van Delft kreeg John, samen met 200 ande ren, ruim de tijd om zijn product voor een jury toe te lichten. De jury, bestaande uit Bernd Schneider (uit vinder/ondernemer), Professor Dr. Ir. Han Brezet (hoogleraar aan de faculteit Industrieel Ontwerpen bij de TU Delft), Eriand Bakkers (indus trieel ontwerper en directeur van Fabrique) en Manon Navarro (desin- ger en afstuderend aan de Design Academy Eindhoven) was meteen enthousiast en al na zeven minuten stond John weer buiten. Kort daar na kreeg hij een uitnodiging voor de televisieopnames, die later deze week plaatsvinden. Verdeeld over drie dagen krijgen zo'n 100 deelne mers ieder twee minuten presenta tietijd. Deze presentaties worden tussen 15 oktober en half november bij Veronica uitgezonden op zater dagavond (vanaf 20.30 uur). De beste ideeën gaan door naar de halve finales, die in november life op televisie te zien zijn. In december volgt de finale, waarin de kijker van het programma zijn of haar voorkeur per telefoon of sms kan doorgeven. De uiteindelijke winnaar krijgt tien duizend euro én de zekerheid dat zijn idee in productie wordt gebracht. Televisiedebuut John Verver is sceptisch over zijn kansen om 'Het beste idee van Nederland' te winnen. Hij is druk met zijn bedrijf en heeft niet echt de ambitie om iets met zijn product te doen. "Het plezier om mee te doen aan een televisieprogramma stond voorop. Wat me wel opviel was dat het vooral studenten zijn die met afstudeeropdrachten meedoen aan het programma. Ik voelde me wel een beetje vreemde eend in de bijt, maar daar zat ik totaal niet mee. De jury leek onder de indruk, maar het wordt toch afwachten. Het product is nu al wel octrooi beschermd. Dat heeft Veronica verzorgd. Als ik niet win zal het idee wel op zolder eindi gen. In ieder geval heb ik dan een televisieoptreden om op terug te kij ken." Waddinxveen - Urmila Ghirrao overhandigde donderdag 22 september oaan wethouder Dirk Lont het rapport 'Subjectieve onveiligheid in Waddinxveen'. Urmila is studente Sociale Wetenschappen aan de univer siteit van Utrecht en deed van maart tot en met juni onderzoek naar onveiligheidsgevoelens in Waddinxveen. Het rapport gaat onderdeel uit maken van het nieuw te ontwikkelen integraal veiligheidsbeleid. Uit het rapport blijkt dat het moeilijk is vast te stellen of een gemeente veilig is, want hoe veilig is veilig? Mag een gemeente zich veilig noemen als er weinig criminaliteit heerst (objec tieve veiligheid) terwijl haar inwo ners zich juist onveilig voelen (sub jectieve veiligheid)? Om de mate van onveiligheidsgevoel onder de Waddinxveners te onderzoeken zijn er per wijk tien bewoners tele fonisch benaderd. Dit resulteerde in 120 geënquêteerden. De respon denten zijn onder andere bevraagd op hun (on)veiligheidsgevoel en de mate van angst om 's avonds de deur te openen of de woning te verlaten. Ook werd de responden ten gevraagd naar de oorzaak van hun onveiligheidsgevoel en de maatregelen die zij hebben onder nomen om het onveiligheidsgevoel te verminderen. Tenslotte is er gevraagd naar de mate van tevre denheid over de woonomgeving. Uitkomsten De onderzoeksresultaten hebben uitgewezen dat inwoners over het algemeen tevreden zijn over hun wijk. in het kader van 'onveilig heidsgevoel' gaf 70% van de res pondenten aan zich 's avonds min der veilig te voelen op straat dan overdag. Vooral in de wijken Groenswaard I, de Bomenwijk en de Zuidpias voelen mensen zich vaak onveilig. Er kon echter niet geconstateerd worden dat mensen zich onveiliger voelen in wijken waar relatief veel criminaliteit plaatsvindt. Opmerkelijk is dat ook jongeren aangaven zich 's avonds vaak onveilig te voelen, dit komt vooral doordat ouders hun kinde ren aangeven bepaalde plekken te vermijden. Ook vermijden vrouwen en oudere mensen 's avonds bepaalde plekken in de wijk. Balda dige jeugd werd door de meeste respondenten als voornaamste oor zaak van het onveiligheidsgevoel aangegeven. De respondenten vin den dat de gemeente meer acti viteiten voor de jeugd moet orga niseren om de problematiek met betrekking tot hangjongeren in wijken op te lossen. Daarnaast heerst de mening dat de politie meer bevoegdheden moet krijgen zodat criminaliteit beter aangepakt kan worden. Respondenten heb ben aangegeven dat de politie dui delijker aanwezig moet zijn in het openbaar, ook moet deze gemak kelijker aanspreekbaar zijn op straat. Meer blauw op straat zou volgens de respondenten het sub jectieve onveiligheidsgevoel in Waddinxveen verminderen. .«qg» jy - aaMMBh. Hoe veilig is veilig? Urmila Ghirrao deed er onderzoek naar.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 13