K MINI-KINDERCLUB VAN START T GLASVEZELCOMMISSIE ZORGT VOOR GOEDE VERBINDINGEN MUZIEK OP SCHOOT IN BREDE SCHOOL WORKSHOP MASSAGE IN BREDE SCHOOL NESSELANDE Hart van Holland oktober 2005 pagina 19 Bewonersorganisatie Gesprekspartner Onpartijdige vergelijking «J» fP^S^SE?t V - '~7£"X- '-UfffWlf Door Geertrude Verweij Nesselande - In de Brede School werd vrijdag 30 september gestart met de mini-kinderclub. Deze club wordt georganiseerd door de Kerk In Nesselande en geleid door Eveline van Dijk en Mary Reijm. De kinderen hebben het prima naar hun zin. Het verhaal over Jozef willen ze eigenlijk nog verder horen, want het is "zo spannend" en de liedjes worden enthousiast mee gezongen, met de bijbehorende gebaren. Daarna slaan ze ijverig aan het knutselen. Met naald en draad ver sieren ze een stuk jute, dat een boekenlegger moet worden. In het keukentje wordt ondertussen limo nade ingeschonken. Eveline: "Vorig jaar hebben we het ook gedaan, toen liep het prima. We hadden gemiddeld 10 kinde ren, met af en toe een uitschieter naar 14 kinderen. Vorig jaar had den we wel wat opstartproblemen, ook omdat we het een keer per twee weken deden. Dat werkte niet echt. Nu is de club er gewoon iedere week, behalve in de school vakanties." De club is bedoeld voor kinderen van groep 1,2 en 3. Voor de oudere Er wordt enthousiast meegezongen, met bijbehorende gebaren. kinderen start er na de herfstvak- iets sportiefs doen, want die groten De minikinderdub wordt iedere antie een 'maxiclub'. krijg je niet meer rond een tafel om vrijdagmiddag gehouden van 16.30 "Waarschijnlijk gaan we met hen te knutselen." tot 17.45 uur. Sanquin Bloedbank Voor jou maar even Voo r mii ppn *1 PVPT1 Bloed geven. Minder kun je niet doen. Bel 0800 - BLOEDBANK of kijk op www.sanquin.nl Bloed is leven Nesselande - In de Brede School Nesselande aan de Robert van 't Hoffstraat 14 gaat binnenkort een cursus muziek op schoot van start. De cursus is bedoeld voor kinderen vanaf 9 maanden tot en met 4 jaar. In de cursus worden de kleintjes (samen met de ouder of verzorger) met liedjes als 'De Zevensprong' en 'Jan Huijgen in de ton' op speelse wijze met muziek in aanraking gebracht. Er wordt gebruik gemaakt van eenvoudige 'echte' muziekinstrumentjes zoals tamboe- rijntjes, trommels, panfluit en castagnetten en de konijnenram mel. Er zijn drie leeftijdsgroepen: van 9 maanden tot 1,5 jaar, van 1,5 tot 2,5 jaar en van 2,5 tot 4 jaar. Voor meer informatie en aanmel ding: maandag, dinsdag en vrijdag tussen 9.00-11.00 uur bij de balie van Brede school Nesselande, tele foon 010 8903302. ZONDAG 9 OKTOBER Kerk in Nesselande (Brede School) Nesselande 10.00 uur ev. G. v.d. Bos. Nesselande - In de Brede School Nesselande wordt donderdag 13 oktober een informatiebij eenkomst gehouden over de workshops massage. Aanvang 19.30 uur. Door massage worden spieren en huid niet alleen aangeraakt, maar wordt de doorbloeding van het lichaam gestimuleerd. Hierdoor gaat de energie in het lichaam beter of zelfs opnieuw stromen, wordt het zelfgenezend vermogen in werking gezet en worden afval stoffen afgevoerd. Klachten zullen verminderen of verdwijnen. De workshops zijn speciaal ontwikkeld voor mensen die weinig of geen ervaring met massage hebben. Bij alle workshops ontvangt men een uitgebreide cursusmap. Er worden drie workshops gehouden. 'Verkwikkende nek- en schouder massage' is gericht op het gebied van de nek en schouders. Deze workshop van één les vindt plaats op donderdag 3 november van 19.30 tot 21.30 uur. 'Handreflex- massage' is ontspannend en door stimulatie van drukpunten kun je klachten zoals buikpijn, hoofdpijn, oorontsteking, menstruatiepijn enzovoort voorkomen of verlich ten. Deze workshop van één les vindt plaats op donderdag 10 november van 19.30 tot 22.30 uur. De workshop 'Voetreflexmassage': door massage van de voeten wor den de reflexzones positief beïn vloed en wordt het natuurlijk even wicht van het lichaam hersteld. Deze workshop van drie lessen vindt plaats op donderdag van 17 november tot en met 1 december van 19.30 tot 22.30 uur. De informatiebijeenkomst is vrijblij vend en gratis. Voor meer informa tie/aanmelding kan men terecht aan de balie in de Brede school aan de Robert van 't Hoffstraat 14 op maandag, dinsdag en vrijdag van 9.00 tot 11.00 uur. Telefoon 010 8903302. Door Geertrude Verweij Nesselande - Wie in Nesselande woont, weet ongetwijfeld dat glasvezel een onderwerp van veel discussie in de wijk is. "Wat is glasvezel nou eigenlijk precies?" zullen ook ongetwij feld veel inwoners van Nesse lande zich afvragen. Marcel de Bakker van de Glasvezelcommissie: "Glas vezel is eigenlijk niets meer dan een heel dun draadje waar ontelbaar veel dingen doorheen kunnen. Via dit draadje kun je onder andere telefoon, internet en televisie binnen krijgen. Op een normale telefoonlijn, kabel, adsl of jsdn heb je te kampen met een beperkte capaciteit, maar door een glasvezelkabel kan het verkeer echt razendsnel. Bovendien is symme- tnsch verkeer geen probleem. Dat 's dus ook de belangrijkste meer waarde van glasvezel: het upstre am gedeelte is net zo snel als het downstream gedeelte. Downstream is het 'normale' inter netverkeer: informatie bekijken, ms en muziek downloaden, upstream betekent dat je informa- le ook de andere kant op kunt stu- ren Denk bijvoorbeeld aan web- carns, die gebruikt kunnen worden ais beveilingscamera's of voor een oppascentrale. Ook voor veel edrijven is upstream handig. Om 9°ed vanuit huis te kunnen werken ls den goede verbinding nodig. Met den snelle upstream zou je een °kaal netwerk kunnen bouwen, waar je heel leuke dingen mee unt doen. Je kunt elkaar zien via webcams en je kunt foto- en video materialen delen. Maar nog belangrijker is dat iedereen zijn eigen ding doet. Op die manier zul len er diverse nieuwe bedrijfjes ontstaan, dankzij de glasvezel." Veel huizen in Nesselande zijn ver kocht op basis van de belofte dat er in de wijk glasvezel zou worden aangelegd. Onder de bewoners is de hoeveelheid mensen die in de ICT zit in vergelijking met andere wijken erg hoog. "De gemeente wilde van Nesselande een soort digitale speeltuin maken", zegt Marcel. "Mensen zijn hier bewust gaan wonen vanwege de snelle verbindingen die ze aangeboden kregen. Er is ooit gezegd dat we 100 Mb up- en downstream, zou den krijgen, en televisie en tele foon voor een standaardbedrag van 50 euro per maand. Dat bleek niet haalbaar. De wijkorganisatie heeft toen een avond georgani seerd waarin het OBR (Ontwikke- lingsBedrijf Rotterdam) en de pro viders hun aanbod neer konden leggen. Dat werd een veel hoger bedrag waarvoor we veel minder diensten kregen. Die informatie avond werd heel druk bezocht en heel veel mensen waren boos. Bovendien was er veel onduidelijk heid. Toen zijn er mensen opge staan om te kijken wat er gedaan kon worden. Dat resulteerde in de oprichting van de glasvezelcommis sie in december 2004. De commissie bestaat uit bewoners van de wijk. Ons doel was te zorgen dat alles aangesloten werd tegen een laag bedrag." Inmiddels is de glasvezelcommissie een actieve schakel tussen alle par tijen die met de glasvezel in Nesse lande te maken hebben. Na een onrustige start bleef er een hecht team over. Vanuit WONIO (wijkor ganisatie Nesselande) zitten Jan Lemmers en Marcel de Bakker in de commissie. Daarnaast voeren Lionel Amstelveen en Joop de Hoog over het algemeen de gesprekken met de verschillende partners. Erwin de Kreuk is de technisch specialist. Ver der bestaat de commissie uit Erik Herle, Guido Verhagen, Piet Eike lenboom en Maartje Letzel. Daar achter staat een losse groep men sen die eventueel kan bijdragen als dat nodig is. Lionel Amstelveen: "Al met al gaat er veel tijd in zitten. Glasvezel is redelijk nieuw en de marke tingstrategieën van de aanbieders zijn nogal achterhaald. Er wordt onvoldoende uitgelegd wat de voordelen van glasvezel ten opzich te van ADSL zijn. Het hele gebeu ren staat nog in de kinderschoe nen. We zijn er van overtuigd dat het voor iedereen het beste is, als alle partijen zouden kiezen voor een lange termijn visie: een laag instaptarief en vervolgens steeds meer diensten gaan lanceren. Dan gaat glasvezel echt voor de mensen werken. Niet door wat de aanbie der zegt, maar door wat glasvezel allemaal kan." Er zijn op dit moment ongeveer 1400 passieve aansluitingen in Nes selande en Lloydkwartier samen. Het Lloydkwartier is een andere Rotterdamse wijk, met hoofdzake lijk bedrijfsmatige aansluitingen, waar glasvezel beschikbaar is. Het is niet duidelijk hoeveel actieve aansluitingen er zijn, maar het is duidelijk dat de doelstelling van de gemeente, namelijk 50 tot 60% actieve aansluitingen voor het eind van het jaar niet gehaald gaat wor den. Marcel: "Daar zijn we nu mee bezig: we proberen inzichtelijk te maken welke popruimtes (ruimtes waar de glasvezels met elkaar ver bonden zijn) actief zijn en welke postcodes aangesloten kunnen worden. Op www.nesseweb.nl heb ben we een onpartijdige vergelij king tussen de drie beschikbare providers gemaakt. Dat is geen commercieel project. We zijn zelf klant, en wilden zien waar we het hoogste klantvoordeel uit konden halen." "Het werk van de commissie is zeker niet zinloos. Wat erg prettig is, is dat er wel degelijk geluisterd wordt naar de commissie. We zijn best een belangrijke schakel voor Nesselande. Het OBR ziet ons gelukkig als goede partner. De gesprekken met het OBR gaan ook nog steeds door. Lionel: "Het mag ook wel gezegd worden dat het OBR goed naar ons luistert en actief zoekt naar moge lijkheden om de succeskans te ver snellen." Marcel noemt een voorbeeld: "Dankzij onze gesprekken met het OBR bereikten we dat het vastrecht voor het eerste jaar is komen té vervallen, waardoor de maandlast een behoorlijk stuk naar beneden ging. Dit bewijst de kracht van onze commissie. Een van de dingen die ik ook erg belangrijk vond, was dat de Brede School Nesselande en de wijkorga nisatie aangesloten worden op glasvezel. We hebben dit voorge legd aan het OBR en deze heeft het samen met Ravenstein de uitvoer der, Bbned de digitale verkeersre gelaar en Unet de provider dit echt heel snel geregeld." "Voor de school zie je ook weer het voordeel van die upstream ver binding. Zo zouden kinderen vanaf huis in kunnen loggen zodat ze het werk dat ze op school begonnen: zijn thuis af kunnen maken en zou een kind dat bijvoorbeeld met een gebroken been thuis moet blijven, via een webcam gewoon de lessen kunnen volgen." De doelstelling van de glasvezel commissie is inmiddels veranderd. Er wordt niet alleen meer geknokt voor de eigen aansluiting, maar er is een veel bredere visie. Lionel: "Onze doelstelling is het realiseren van een succesvolle invoering van glasvezel in heel Nes selande. We hopen dat er op die manier communityvorming optreedt en mensen in Nesselande wellicht allemaal hun eigen kleine communities of bedrijfjes gaan opstarten." Voor vragen of informatie is de glasvezelcommissie te bereiken via glasvezel@nesseweb.nl

Hart van Holland | 2005 | | pagina 19