Ni VERDIJK A M Alles voor warmte en warm water vindt u bij P. Visser Zn. 1 weet het... Open Huizen Route bij Perdijk Makelaardij 0180 - 631655 éM latsuwadv |in| hetHanuanHoMaruT Interesse? Bel dan vrijblijvend 0180-632289 D£ hypotheekshop OPEN HUIZEN ROUTE - 3L pagina 24 Hart van Holland 5 oktober 2005 Gigantisch "Besteden of sparen: wat kun je doen met het vrijgekomen spaarloon?" Het kabinet heeft besloten om in september 2005 het spaarloon over de jaren 2001 tot en met 2004 vrij te geven. Normaal gesproken komt het spaarloon pas na vier jaar vrij (dit heet vrijval). Nu bestaat de mogelijkheid om in één keer over het bedrag te beschikken. Het kabinet hoopt dat het vrijgevallen spaargeld groten deels gebruikt gaat worden voor allerlei aankopen en dat zo de vastzittende economie een stimulans krijgt. Hoewel men hoopt op extra consumptie-uitgaven, besluit je uiteraard zelf hoe je dit geld besteedt. Zo kun je het bedrag bijvoorbeeld gebruiken om de hypotheek- lasten te verlagen, te beleggen of op een gewone spaarrekening vast te zetten. Hypotheekmaandlasten verlagen Wil je de maandelijkse hypotheeklasten veriagen, dan kun je met het vrijgevallen spaarloon een deel van de hypotheek aflossen. Uitgaande van een éénmalige aflossing van 5600,- en een hypotheekrente van 5% realiseer je een bruto besparing van 23,- per maand. De netto besparing zal lager zijn, omdat je de hypo theekrente voor de belasting mag aftrekken. De hypo theekadviseur kan de hoogte van de premieverlaging exact voor je uitrekenen. Beleggen of sparen De vrijval van het spaarloon kan misschien ook een mooie gelegenheid zijn om (weer) te beleggen. De aan- delenbeurs laat sinds begin dit jaar een mooi rendement zien. Daarnaast blijft het altijd mogelijk het spaarloon op een gewone spaarrekening te zetten. Voordeel is dat je veelal een hogere rente krijgt dan op een spaarloonre kening. Een bijkomend voordeel is dat je het geld mak kelijk en veelal zonder kosten op kunt nemen in moei lijke tijden. Tot slot een tip voor mensen met een vermogen boven de vrijstellingsgrens. Het kan in dat geval financieel inte ressanter zijn om je spaarloon eventueel niet te deblok keren. Over het vermogen op de spaarloonrekening hoef je namelijk geen vermogensrendementsheffing te betalen en over vrijgegeven spaarloon wel. Aart Jonker is erkend Hypotheekadviseur bij De Hypo theekshop aan de Dorpsstraat 146 in Zevenhuizen. Vragen en reacties kunt u sturen naar ajonker@hypotheekshop.nl. tyxxheck- foppen d°eiebr, ZATERDAG 8 OKTOBER 2005 VAN 11.00-13.00 UUR informeer bij ons kantoor: of kijk op: w ww. perd ijkmakelaardij. n I Perdijk Makelaardij houdt aanstaande zaterdag 8 oktober wederom een open huizen route. Op deze dag kunnen geïnte resseerden zonder het maken van een afspraak een aantal woningen uit het bestand van Perdijk Makelaardij bekijken. Waarom een "Open Huizen Route" In navolging van vele andere kantoren organiseert Perdijk Makelaardij jaarlijks een dergelijke dag. De drempel voor het bezichtigen van een woning zonder afspraak ligt wat lager, vertelt Nico Perdijk, waardoor sommige mensen toch de moeite nemen één van de woningen te gaan bekijken. In tegenstelling tot een 'echte' bezichtiging worden de kandidaten niet rondgeleid door de makelaar maar door de eigenaar van de woning. En wie kan nu beter vertellen over zijn/haar woning dan de eigenaar zelf die in vele gevallen reeds jaren in de woning heeft gewoond! Waar halen mensen de informatie vandaan De open huizen route is bekend gemaakt middels aankondigingen in diverse regionale kranten en natuurlijk ook op internet via de eigen website van Perdijk Makelaardij en Funda. Daarnaast staan in zowel Zevenhuizen als Moerkapelle borden langs de weg om het publiek te attenderen op de actie van zaterdag. Op 8 oktober zelf is het kantoor van Perdijk Makelaardij tot ca. 14.00 uur geopend zodat mensen die één van de woningen hebben bezocht op het kantoor terecht kunnen om even tuele vragen te stellen of om nadere informatie te vragen. Geïnteresseerd in welke woningen meedoen? Kijk dan even op de website van Perdijk Make laardij. Mocht één van de woningen u aanstaan, ga zaterdag dan gerust een kijkje nemen. De eige naren van de diverse woningen zullen u met veel enthousiasme ontvangen en de rondleiding vooru verzorgen. Een kwart eeuw geleden introduceerde de Nederlandse fabrikant Nefit de eerste, echte HR-ketel ter wereld. Daarmee begon de opmars van zuinig stoken. Goed voor het milieu, goed voor de portemonnee en com fortabeler bovendien! Sinds de uitvinding van de HR-ketel 25 jaar geleden, hebben de ontwikkelingen niet stilgestaan. Anno 2005 zijn HR-ketels de norm. Miljoenen Neder landers stoken al met Hoog Rendement en praktisch iedereen die zijn oude cv-ketel vervangt, kiest voor een zuinige, comforta bele HR-ketel. Jubileumjaar Toch zijn er een kwart eeuw na de intro ductie nog steeds mensen met een oude, vervuilende cv-ketel. Dit jubileumjaar is voor al die mensen een mooie aanleiding om het milieu (en zichzelf!) een goede dienst te bewijzen en nu een HR-ketel in huis te halen. Als in Nederland alle verouderde cv-ketels worden vervangen door HR-ketels, zorgt dat voor een extra besparing van honderden miljoenen kuub aardgas per jaar! Dat is moeilijk voor te stellen als je denkt aan één oude cv-ketel op zolder. Maar hier geldt de wet van de grote getallen: er zijn gigan tisch veel huishoudens, dus je krijgt een hele lange optelsom van relatief kleine besparingen met een enorm grote bespa ring als uitkomst. Als alle vervuilende ketels worden vervangen zorgt dat dus in één klap voor een gigantische reductie van de uitstoot van kooldioxide (C02) in Neder land. Dat is nog meer reden tot juichen! Heeft u nog een verouder de cv-ketel? Dan is het raadzaam niet met vervanging te wachten tot hij kapot gaat. Een nieuwe HR- ketel verdient zichzelf namelijk al snel terug doordat hij véél zuiniger stookt. Alles wat u daarna aan energie bespaart is winst. Bovendien is het warmte- en warmwater- comfort van een HR-ketel zoveel hoger dat u zich zult afvragen waarom u die oude kachel niet al veel eerder heeft weggedaan! Meer informatie op de DVD 'Alles over HR- ketels'. U kunt hem gratis ophalen bij P. Visser en Zn, Dorpsstraat 167 - Zevenhuizen. Maak desgewenst meteen een afspraak voor persoonlijk advies. De DVD gratis latei thuisbezorgen kan ook: bel 0180-631

Hart van Holland | 2005 | | pagina 24