mindere dag voor jeugd afdeling MOERKAPELLE Boeken TERUGBLIK OP HET OUDE IRAN WSV 3 START SEIZOEN OVERTUIGEND UITSLAGEN DE SPERWER WEIFAREVERKOOP PERSONEN GEZOCHT VOOR CLIËNTENRAAD KWADRAAD JUBILEUM CONCERT PIOSENKA PAHLAV REGIO Hart van Holland 5 oktober 2005 pagina 27 SCHAKEN DUIVENSPORT VOETBAL recensie Farah Diba Pahlawi: Memoires van een keizerin Ub::hr Gezocht Waddinxveen - WSV 3 speelde afgelopen donderdagavond tegen de De IJssel 3 uit Moordrecht voor de externe competitie. Het leek een lastige wedstrijd te worden; welis waar opende WSV 3 de score, maar De IJssel boog dit om in een 2-1 voorsprong. Maar na de 2-1 ging alles goed voor WSV en won zodoende de eerste wedstrijd met 5-3. Voor WSV speelde op bord 1 Albert Prins. Prins kwam in een eindspel met een pion minder terecht, waar in hij zich uiteindelijk gewonnen moest geven. Op bord twee kreeg Ton van Nieukerke het lastig en moest uiteindelijk in de nederlaag berusten. Bert van der Knaap speel de sterk op bord 3 en won zijn par tij. Op bord 4 maakte Henk Stam er een rustige partij van, waarin beide spelers tot remise besloten. Op bord 5 won Arjen Zuurmond. Teun van der Linden bouwde op bord 6 zijn partij rustig op en bereikte een mooie stelling die hij uiteindelijk in winst wist om te zetten. Op bord 7 speelde Wim van der Hoek. Van der Hoek kwam wat bedrukt te staan, maar wist uiteindelijk het volle punt binnen te halen. Jan Muit speelde remise op bord 8. Ook werd er gespeel in de interne competitie. Lijstaanvoerder Hans van Woudenberg nam het op tegen Rene Roelofs. Roelofs wist zijn tegenstander mat te zetten en de leiding in de interne competitie over te nemen. Bart van Putten speelde tegen Erik Hennink in een aangenomen damegambiet. Hen nink speelde sterk en won de partij. Eduard Philipse speelde tegen Her man Smitskamp. Smitskamp leek een goede stelling te hebben, maar Philipse vocht zich sterk terug naar een gelijkwaardige stand die remi se gegeven werd. Waddinxveen - De uitslagen van de diverse kampioenschappen zijn als volgt: Vitesse 106 tot 263 km - Onaangewezen: 1. Joh. L. Bol, 2. W. Breedljk, 3. A. v.d. Made, 4. D. Hee- ren, 5. C.A. Bode. Aangewezen: 1. Joh. L Bol, 2. D. Heeren, 3. A. v.d. Made, 4. C.A. Bode, 5. W. Breedijk. Midfond 263 tot 352 km - Onaan gewezen: 1. A. v.d. Made, 2. Joh. L. Bol, 3. W. Breedijk, 4. D. Breedijk, 5. C.A. Bode. Aangewezen: 1. Joh. L. Bol, 2. A. v.d. Made, 3. C.A. Bode, 4. C.G. Hofman, 5. D. Breedijk. Fond 352 tot 850 km - Onaangewe zen: 1. W. Breedijk, 2. A. v.d. Made, 3. D. Breedijk, 4. C.A. Bode, 5. Joh. L. Bol. Aangewezen: 1. W. Breedijk, 2. A. v.d. Made, 3. D. Breedijk, 4. Joh. L. Bol, 5. C.A. Bode. Jonge duiven 106 tot 450 km - Onaangewezen: 1. A. v.d. Made, 2. D. Breedijk, 3. Joh. L. Bol, 4. K. Hof man, 5. W. Breedijk. Aangewezen: 1. A. v.d. Made, 2. D. Breedijk, 3. K. Hofman, 4. W. Breedijk, 5. Joh. L. Bol. Nalijn 106 tot 260 km - Onaange wezen: 1. Joh. L. Bol, 2. A. v.d. Made, 3. C.A. Bode, 4. K. Hofman, 5. W. Breedijk. Aangewezen: 1Joh. L. Bol, 2. A. v.d. Made, 3. W. Bree dijk, 4. K. Hofman, 5. C.A. Bode. Totaal oud - Onaangewezen: 1. A. v.d. Made, 2. W. Breedijk, 3. Joh. L. Bol, 4. D. Breedijk, 5. C.A. Bode. Aangewezen: 1. Joh. L. Bol, 2. A. v.d. Made, 3. W. Breedijk, 4. C.A. Bode, 5. K. Hofman. Waddinxveen - De Welfare-afdeling van het Rode Kruis houdt woensdag 19 oktber de jaarlijkse verkoop in de recreatiezaal van het Anne Frankcentrum van 9.30 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. De mooiste handwerken zijn te koop, gemaakt door de medewer kers van de Welfare-afdeling, ledereen is welkom. Moerkapelle - Met een score van iets onder de vijftig procent was "et voor de Moerkapelse voetbal- jeugd zaterdag jongstleden in spor- t'ef opzicht een iets mindere dag. A1 leed thuis tegen Sportlust A2 met 0-4 haar eerste nederlaag en Puntenverlies. Sportlust was duide lijk de betere ploeg en op de 0-4 e|ndstand viel dan ook weinig af te dingen. Ui speelde bij Groeneweg B1 een uitstekende eerste helft, hetgeen door treffers van Arco Verwey leid de tot een dik verdiende 0-2 bij rus* Daarna kwam Groeneweg terug tot 2-2, al gebeurde dit niet zonder hulp van de scheidsrechter. terst zag hij als één van de weini gen een van de lat terugkomende bal over de doellijn en vlak voor tijd wenste hij een duidelijke handsbal van Groeneweg in de zestien niet te zien. t-1 speelde bij Cabauw C1 een 9oede en vooral heel productieve wedstrijd. Pas bij 2-8 hield C1 het v°or gezien, waardoor naar de ovenste middenmoot werd 9eklommen. Door Paulien de Graaf Farah Diba, de echtgenote van de verbannen sjah van Iran, heeft na het overlijden van haar man haar herinneringen opgeschreven over haar vaderland. Het verhaal over hoe ze haar man heeft leren ken nen tot hoe ze het land moesten verlaten en nergens meer welkom waren. De strijd die in Iran werd gevoerd, maar ook de strijd die daarna in de buitenlandse politiek verder ging en uiteindelijk tot de dood van haar man leidde, omdat hij te laat een noodzakelijke medi sche behandeling kreeg. Ze is een ontwikkelde vrouw: Groeide op in een familie met aanzien en studeerde architectuur in Parijs. Later, als ze keizerin is, zet ze zich in voor de ontwikke ling van het volk: voor alfabetise ring en medische zorg, maar heeft ook oog voor kleine zorgen, die de Iraniërs haar melden. Boeiend om te lezen hoe ze probeert voor zichzelf een doel te creëren, waar mee ze haar land kan dienen als keizerin. De onmacht die ze voelt op het moment dat blijkt dat het in haar ogen met Iran de verkeerde kant op gaat is bijna voelbaar in het boek. Aan de andere kant ver baasde ik me steeds weer hoeveel vertrouwen ze bleef houden in de realiteitszin van het volk. Bijna surrealistisch, maar het zijn natuurlijk herinneringen en die kunnen vertekend worden in de loop van de tijd. Het verhaal over de verbanning en al het politiek gekonkel zijn ver bijsterend; geen enkel land wil ze opnemen, ondanks eerdere toe zeggingen. Als de sjah ernstig ziek wordt, mogen ze ineens wel in Amerika komen en begint daar vervolgens een getouwtrek over wie hem mag opereren en wan neer. Farah Diba beschrijft medi sche fout op fout, die sjah uitein delijk fataal worden. Ook hier voel je met de onmacht en de boosheid van de keizerin mee. Het verhaal is erg persoonlijk gekleurd, maar het zijn tenslotte memoires. Het is verbijsterend om te zien dat een volk een regime verkiest dat hen terugbrengt naar de onderontwikkeling in plaats van een vorst die hen de ontwik keling van een westers land pro beert bij te brengen. Haar verhaal proberen te verklaren lukt niet echt omdat ze het zelf niet begrijpt. Ontluisterend is ook de werking van de internationale politiek. De vraag waar eigenlijk geen antwoord op komt is: hoe het nu zit met de enorme rijkdom men van de sjah. Waren die er of is dat een gerucht dat is verspreid door het Islamitische regime? rKWBBiS «4 C2 herstelde zich sterk van de vori ge week geleden nederlaag, al stel de de tegenstand van CKC C4 erg weinig voor. Maar liefst vijf spelers waren betrokken bij de 14-0 eind stand, vooral de goal van Erik Yu was een hele mooie. D1 moest met 5-2 duidelijk haar meerdere erkennen in Esto D2. Na een 3-0 achterstand bij rust werd het tenslotte een 5-2 nederlaag. Thijs van Nieuwkoop en Tim Koore- vaar redden de eer. E1 en Alphense Boys E3 vochten een heel leuk duel uit, waarbij de goals bijna om en om vielen. Pas bij 5-5 kwam er een einde aan deze leuke pot voetbal. E2 pakte met de 5-0 tegen Be Fair E4 de draad van het winnen weer op. Raoul Koorevaar (driemaal), Micky Mulders en Mark Büdgen bepaalden de eindstand, waardoor E2 koploper blijft. F1 tenslotte was duidelijk een maate te klein voor Jodan Boys F3. De jongens werkten keihard, maar Jodan Boys was veel sterker en won tenslotte met 0-10. Wereldmuziekkoor Piosenka bestaat 10 jaar; dat is een concert waard. Regio - Kwadraad is een organisa tie voor maatschappelijk dienstver lening in een groot gedeelte van Zuid-Holland. Kwadraad biedt algemeen maatschappelijk werk, schuldhulpverlening, sociaal raads- liedenwerk, sociale activering, schoolmaatschappelijk werk, bedrijfsmaatschappelijk werk, zorgmaatschappelijk werk en de bereikbare dienst buiten kantooru ren. In het kader van de Wet Maat schappelijke Ondersteuning is uit breiding van hulpverleningssoorten denkbaar. Kwadraad richt een cliëntenraad op en zoekt daarvoor mensen. Kwadraad vindt cliëntenparticipa tie van belang om haar organisatie en diensten zo goed mogelijk af te stemmen op de vraag. Doel van de cliëntenraad is het behartigen van de gemeenschappelijke belangen van mensen die aangewezen zijn op psychosociale hulp en dienstver lening in het werkgebied van Kwa draad. Bent u bekend met de sector maat schappelijk werk/maatschappelijke dienstverlening, heeft u het vermo gen om kritisch mee te denken en bent u in staat om gemeenschappe lijke belangen van cliënten te behartigen? Dan zoeken wij u! Onkosten worden vergoed. Wij nodigen u graag uit voor 17 oktober a.s. contact op te nemen met Ineke van Weezei, adviseur Kwadraad. Telefoon: (0182) 59 47 10 of per mail: i.vanweezel@stich- tingkwadraad.nl Voor meer informatie: www.stich- tingkwadraad.nl Aarlanderveen/Regio - Wereldmu ziekkoor Piosenka viert op 9 okto ber haar 10-jarig bestaan. Momen teel bestaat het koor uit 16 zange ressen uit Alphen aan de Rijn en omgeving en gezamenlijk delen zij de liefde voor de volksmuziek. De algehele muzikale leiding is in han den van dirigent Michel van de Mark. Ter gelegenheid van het 10- jarig bestaan geeft het koor een jubileumconcert op zondagmiddag 9 oktober. Het orkest "De Heren Vijf" uit Gouda en het duo Helga en Rudy Ephraim met viool en accorde on uit Groningen werken aan het concert mee. Het concert wordt gehouden in Studio Oosterman aan het Noordeinde 62 in Aarlander- veen, aanvang 14.30 uur. Kaarten a €5,- zijn te bestellen via telefoon 0172-212902, 06-48309357 of e-mail w.verroen-genang@planet.nl.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 27