afê Structuurplan Zuitlplas irtiële herziening van het Streekplan Zuid-Holland Oost voor de Zuidpias Hart van Holland 5 oktober 2005 pagina 5 Moordrecht WADDINXVEEN 0 Zevenhuizen-Moerkapeiie Gemeente 't-' Nieuwerkerk aan den IJssel gemeente BbL Op 27 september 2005 hebben de colleges van Burgemeester en Wethouders van Zevenhuizen-Moerkapeiie, Nieuwerkerk aan den IJssel, Moordrecht, Gouda en Waddinxveen het Ontwerp-lntergemeentelijk Structuurplan Zuidpias vastgesteld. In het Ontwerp-lntergemeentelijk Structuurplan geven de colleges hun visie op de ruim telijke ontwikkeling van de Zuidpias. De colleges van Burgemeester en Wethouders van Zevenhuizen-Moerkapeiie, Nieuwerkerk aan den IJssel, Moordrecht, Gouda en Waddinxveen maken bekend dat met ingang van 6 oktober 2005 tot en met 16 november 2005 het Ontwerp- lntergemeentelijk Structuurplan Zuidpias voor eenieder ter inzage ligt. Gedurende bovengenoemde termijn kan eenieder over het Ontwerp- lntergemeentelijk Structuurplan Zuidpias, inclusief de samenvatting van de St itegische Milieubeoordeling, schriftelijke of mondelinge zienswijzen kenbaar rn ken aan de colleges van Burgemeester en Wethouders van de bovengenoemde gemeenten. gemeente gouda provincie Zuid Op 20 september 2005 hebben Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland het ontwerp van de tweede partiële herziening van het streekplan Zuid-Holland Oost voor de Zuidpias vastgesteld. In de ontwerp streekplanherziening geeft het provinciebestuur haar visie op de ruimtelijke ontwikkeling van de Zuidpias. Het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland maakt bekend dat met ingang van 6 oktober 2005 tot en met 16 november 2005 het ontwerp van de twee de partiële herziening van het streekplan Zuid-Holland Oost voor de Zuidpias voor eenieder ter inzage ligt. Gedurende bovengenoemde termijn kan eenieder over de ontwerp streekplanherzie ning, inclusief de samenvatting van de Strategische Milieubeoordeling, schriftelijke of mondelinge zienswijzen kenbaar maken aan het college van Gedeputeerde Staten. Gecoördineerde zienswijzenprocedure De colleges van Burgemeester en Wethouders van Zevenhuizen-Moerkapeiie, Nieuwerkerk aan den IJssel, Moordrecht, Gouda en Waddinxveen en het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben besloten het ter inzage leggen en de ziens wijzenprocedure van het Ontwerp-lntergemeentelijk Structuurplan Zuidpias en het ontwerp van de tweede partiële herziening van het streekplan Zuid-Holland Oost voor de Zuidpias gecoördineerd te laten plaats vinden. Beide plannen zijn inhoudelijk op elkaar afgestemd en bevatten globaal hetzelfde plangebied. De coördi natieregeling houdt in: De zienswijzen worden zowel betrokken bij het Ontwerp-lntergemeentelijk Structuurplan Zuidpias als bij de ontwerp tweede partiële streekplanherziening; Eén centraal adres voor de toezending van de schriftelijke zienswijzen; Eén centraal adres voor de hoorzitting ten behoe ve van de mondelinge zienswijzen. Na de periode van het ter inzage leggen wordt één Nota van Beantwoording omtrent de schriftelijke en mondelinge zienswijzen opgesteld ten behoeve van de colleges van Burgemeester en Wethouders en van het college van Gedeputeerde Staten. Plangebied en opgaven Het plangebied van beide ontwerpplannen voor de Zuidpias wordt globaal begrensd door de Rotte, het Bentwoud, Ringvaart/de Hollandsche IJssel en Rotterdam. In de ontwerpplannen zijn de ruimtelijke opgaven voor het plangebied opgenomen. De opgaven voor groen en water, infrastructuur, woningbouw, bedrijfs terreinen en glastuinbouw houden samengevat in: een transformatie voor de Zuidpias van ca. 15.000- 30.000 woningen in de periode tussen 2010 en 2030, 150-300 ha netto bedrijfsterreinen, 200 ha netto nieu- We glastuinbouw binnen een robuuste groen-blauwe structuur. Terinzagelegging Reide ontwerpplannen, alsmede de Strategische Milieubeoordeling, liggen voor eenieder ter inzage met ingang van 6 oktober tot en met 16 november 2005 bij: He secretarie van de gemeente Zevenhuizen- Moerkapeiie, Dorpsstraat 89 in Zevenhuizen "«"mgstijder, maandag t/m vrijdag van 8.30-12.00 u. Het is desgevraagd mogelijk om de plan nen buiten deze openingsuren in te zien. Hiervoor kan contact opgenomen worden met de afdeling vR0M telefoon 0180-637777. 'nfohoek van het gemeentehuis van de gemeente Moordrecht, Westeinde 1 in Moordrecht openingstijden maandag t/m vrijdag van 9.00-12.00 u. dinsdagavond van 17.00-20.00 u. Beide ontwerpplannen zijn samengevat in een publieksfolder die u bij de ondergenoemde adressen gratis kunt afhalen. Daarnaast liggen de achter gronddocumenten en het milieurapport (Strategische Milieubeoordeling) ter inzage. De documenten kunt u bestellen bij het Projectbureau Zuidpias RZG: telefoon 070-4416855. De beide ontwerpplannen, het milieurapport en de publieksfolder kunt u tevens inzien op www.zuidplas.nl Naar keuze schriftelijke of mondelinge zienswijzen Gedurende de termijn van terinzagelegging kan eenieder naar keuze schriftelijk of mondeling een zienswijze kenbaar maken op het Ontwerp- lntergemeentelijk Structuurplan, de ontwerp streek planherziening en de Strategische Milieubeoordeling. U kunt uw schriftelijke zienswijze uiterlijk 16 novem ber 2005 zenden aan de colleges van Burgemeester en Wethouders van Zevenhuizen-Moerkapeiie, Nieuwerkerk aan den IJssel, Moordrecht, Gouda en Waddinxveen en/of aan het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland per adres: Projectbureau Zuidpias RZG (A552) Gb** Postbus 90602 O 2509 LP Den Haag driehoek RZG ZUIDPLAS Hoorzitting Op donderdag 10 november 2005 wordt in het Gemeentehuis van Nieuwerkerk aan den IJssel, Raadhuisplein 1, voor degenen die mondeling hun zienswijze kenbaar willen maken, een hoorzitting gehouden. De hoorzitting begint om 19.30 uur. U kunt zich voor deze hoorzitting aanmelden door contact op te nemen met het Projectbureau Zuidpias RZG, telefoon 070-4416855, tijdens werkdagen tussen 10.00 en 12.00 uur. Informatieavonden Namens de colleges van Burgemeester en Wethouders van de Zuidplasgemeenten en het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland worden informa tieavonden georganiseerd. Tijdens de informatieavonden worden beide ontwerpplannen toegelicht en vragen beantwoord. De informatieavonden zijn voor eenieder vrij toegankelijk. De informatieavonden worden gehou den op de volgende data en adressen: Dinsdag 11 oktober Raadhuis Waddinxveen, Raadhuisplein 1 start presentatie 19.30 uur. Woensdag 12 oktober Dorpshuis Swanla, Burg. Klinkhamerweg 86, Zevenhuizen start presentatie 19.30 uur. Donderdag 13 oktober Gemeentehuis Moordrecht, Westeinde 1 start presentatie 19.30 uur. Woensdag 26 oktober Raadhuis Nieuwerkerk aan den IJssel, Raadhuisplein 1 start presentatie 19.30 uur. Woensdag 26 oktober Stadhuis Gouda, Markt 1 start presentatie 19.30 uur. Het vervolg Na de periode van terinzagelegging worden de schrifte lijk en mondeling ingediende zienswijzen beantwoord door de colleges van Burgemeester en Wethouders van de vijf Zuidplasgemeenten en het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. De ingekomen zienswijzen kunnen leiden tot het al dan niet aanpassen van beide ontwerpplannen. Het Ontwerp-lntergemeentelijk Structuurplan Zuidpias wordt ter vaststelling aan geboden aan de gemeenteraden van Zevenhuizen- Moerkapeiie, Nieuwerkerk aan den IJssel, Moordrecht, Gouda en Waddinxveen en de streekplanherziening ver volgens aan Provinciale Staten van Zuid-Holland. Het Intergemeentelijk Structuurplan en de streekplan herziening bevatten geen burgerbindende besluiten; er kan derhalve geen bezwaar of beroep bij de Raad van State tegen de vastgestelde plannen worden aangete kend. De Publieksbalie van de gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1 in Waddinxveen openingstijden maandag t/m donderdag van 8.30-14.00 u. vrijdag van 8.30-12.30 u. donderdagavond van 17.00-20.00 u. Het raadhuis van de gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel, Raadhuisplein 1 in Nieuwerkerk aan den IJssel openingstijden maandag t/m donderdag van 8.00-17.30 u. vrijdag van 8.00-17.00 u. dinsdagavond van 17.30-20.00 u. Bibliotheek van de gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel, Reigerhof 32 in Nieuwerkerk aan den IJssel openingstijden maandag t/m vrijdag van 14.00-17.00 u. dinsdag en vrijdagavond van 18.30-20.30 u. zaterdag van 10.00-12.00 u. Stadswinkel Buytenerf van de gemeente Gouda, Klein Amerika 20 in Gouda openingstijden maandag van 11.00-17.00 uur dinsdag t/m vrijdag van 9.00-17.00 u. donderdagavond van 17.00-20.00 u. Stadswerken van de gemeente Gouda, Antwerpseweg 5 in Gouda openingstijden maandag t/m vrijdag van 8.30-17.00 u. Stadskantoor van de gemeente Gouda, Agnietenstraat 24 in Gouda openingstijden maandag t/m vrijdag van 8.30-17.00 u. Het Klantencentrum informatiediensten van de provincie Zuid-Holland, Provinciehuis, Zuid-Hollandplein 1 in Den Haag openingstijden maandag t/m vrijdag van 08.30-17.00 u.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 5