VERTREKKEND SECRETARIS LILIANE RATHÉ DIER VERMIST OF GEVONDEN? J WELFARE VERKOPING SP0RT-FIT BIJ O.S.S. DORPSHUIS SWANLA VOELT ALS EEN TWEEDE HUISKAMER" REOEREN K VOORUITZIEN iS Hart van Holland 5 oktober 2005 pagina 7 ^TTnHUIZEN - MOERKAPELLÊ Voldoening Vera nt woord i ng Subsidie Volleyballers Onderbezetting Lil I ii li B iM m www.ze Dorpsstraat, Ons Dorp www.amivedi.nl et wor- d e ri drukke tijden voor Lilia- ne Rathé. De Belgische, die sinds zes jaar de functie van secretaris van de beheerstichting van dorpshuis Swanla bekleedt, gaat verhuizen naar haar familie in Doesburg. Het vertrek van Liliane naar de nabij Doetinchem gelegen gemeente betekent dat zij na 35 jaar Zeven huizen verlaat en dat ook haar secretarisfunctie vacant komt. "Maar we hebben de tijd", rea geert de voormalig leerkracht van de Roncalli MAVO uit het Rotter damse Alexanderpolder. "De overdre :nt van mijn huis zal waar schijnlijk per 1 april plaatsvinden. Ik ga vlak in de buurt van mijn dochter wonen. Of ik Zevenhuizen en Swanla zal missen? Natuurlijk zal het best even wennen zijn, maar ik ben nuchter ingesteld. Ik ben er haast van overtuigd dat er in Doesburg weer nieuwe dingen op me afkomen." De werkzaamheden die Liliane Rathé voor de beheersstichting van dorpshuis Swanla verricht, geven aar veel voldoening. "Vooral ais je constateert dat de mensen zich bij een voorstelling vermaken", zegt Liliane Rathé. "Dan weet je dat de inspanningen van het bestuur niet voor niets zijn geweest. Zo was er onlangs een tachtigjarige mevrouw die inschreef voor kaarten. Het is toch prachtig als iemand van die leef tijd nog in onze gemeente van theatervoorstellingen geniet? Tevens doet het me plezier dat er tijdens evenementen, sportwed strijden en de theatervoorstellin gen sprake is van teamwork onder net personeel en de talrijke vrij- Bart Bakker weet al jaren vla zijn pen door te dringen tot iemand zijn leef- en gevoelswereld. In de wekelijkse rubriek 'Het Voetstuk' zet hij mensen uit de lokale samenleving in de schijnwerpers. willigers van de betrokken clubs en huurders, die gebruikmaken van Swanla. Het wordt namelijk nog wel eens onderschat wat er allemaal voor komt kijken." Het werk van de beheerstichting brengt een grote verantwoording met zich mee. Zo houdt de stich ting zich onder andere bezig met de financiën, de planning en de keuzes van de theatervoorstellin gen plus de gehele personele invulling. Ook dit laatste is een behoorlijke klus, want het mede werkersbestand van Swanla bestaat uit veertien personeelsle den. "Het werk is weliswaar veel omvattend, maar toch ook reuze interessant", vertelt Liliane. "Zo maken we in december bijvoor beeld de keuzes voor de theater voorstellingen voor het komend jaar, waarna in maart de planning hiervoor helemaal klaar moet zijn. Of we uitkomen met de begro ting? Vooralsnog verloopt dit prima. Bij een uitverkochte zaal, is de baromzet hoger. Daarnaast worden er goede prijsafspraken gemaakt met de bureau's die de artiesten boeken." "Naast het theater maken sport clubs en diverse huurders gebruik van Swanla", vervolgt Liliane. "Ook dit levert inkomsten op. Des ondanks hebben we wel de subsi die van de gemeente hard nodig. Vooral omdat er behoorlijk is ver bouwd en er zodoende sprake is van hoge kosten. Maar gelukkig realiseert de gemeente het belang van dorpshuis Swanla voor de Zevenhuizenaren. Vrijwel ieder een voelt Swanla als een tweede huiskamer. Volwassenen, ouderen, jongeren en kinderen komen er graag. Het dorpshuis is dan ook multifunctioneel." Iedere avond en op sommige dagdelen vinden er diverse activiteiten plaats. Sterker nog: "Een Zevenhuizen zonder Swanla is niet denkbaar, want het is al heel lang zo." Zo'n zes, zeven jaar geleden had Swanla, door de knappe prestaties van de volleyballers van het toen malige Rentokil/ZVH, enige lande lijke bekendheid. De sporthal zat bij de (inter)nationale wedstrijden van het eerste herenteam bomvol. Het team verhuisde vervolgens naar Rotterdam. We hopen dat Dames 1 de sfeer weer zal laten herleven, nu zij ste vig op weg zijn naar een plaats in hoogste divisie." Het waren schit terende tijden", herinnert Liliane zich nog goed. "De wedstrijden waren echt een enorme happe ning. Ik vond de overstap van het herenteam naar de topsporthal in Rotterdam daarom best jammer. Maar goed, sponsor - en financië le belangen lagen aan dit besluit ten grondslag. Zoiets moet je nu eenmaal accepteren." Naast Liliane Rathé maken ook voorzitter Victor Roorda van Eijs- inga en Harry Eiting (gebouw/personeel) deel uit van het stichtingsbestuur. "We kunnen versterking gebruiken. Door een stukje onderbezetting hebben we heel wat werk", zegt Liliane. "Je bent er toch gauw een aantal uren per week mee kwijt. Maar we hopen binnenkort weer mensen bereid te vinden om het één en ander voor de beheerstichting te gaan doen. Vooral ook omdat ik per 1 april Zevenhuizen ga verla ten. Ik heb overigens veel respect voor mijn mede-bestuursleden. Met elkaar zijn we er in geslaagd om een goede organisatie neer te zetten. Ik heb tevens veel waarde ring voor het personeel. Want er wordt in Swanla écht hard gewerkt. Als ik straks in Doesburg mijn draai heb gevonden, zal ik nog zeker eens aan mijn tijd in Zevenhuizen terugdenken, waarin Swanla een belangrijke rol heeft gespeeld." Ons dorp is bij velen bekend om 2lin charme en uitstraling. Wan- neer je 's avonds het dorp nadert wit direct de sfeervolle straatver- ichting op. Voor ons is het een bekend beeld, maar vreemden wijzen er vaak op hoe charmant ll 's- Zij trekken vergelijkingen ™e1 Parijs en andere hoofdste- en. De combinatie in de Dorps traat tussen de leilinden en de W'tte bollen is echter oer-Hol- ands en niet in grote steden Ieru9 te vinden. Het is karakte- bstiek, dorps en rustgevend. Ik wei eens een vooraanstaand eerskundige horen vertellen, at zo n uitstraling veel beter erkt dan welk verkeersbord dan °°k^ Het nodigt uit tot ingeto- Qenheid. Nu zou je dat bij ons let altijd zeggen, maar hij toon- e het aan met diverse situaties. ®n ding is zeker, wanneer je de uatie zou wijzigen, dan kan het 'sschien alleen maar erger wor- ,.en' Er is in het verleden duide- "J* over nagedacht. lantaarnpalen hebben echter n|et het r eeuwige leven. Ze esten door en er komen steeds betere en spaarzamere lampen. In dat kader stond er onlangs een berichtje op de gemeentepagina waarin werd aangegeven, dat de bollantaarns op diverse plekken vervangen zullen worden door high-tech lantaarnpalen. Rond het Dorpshuis heeft de vervan ging al plaatsgevonden. Het eige ne van ons dorp is daar inmiddels vervangen. De nieuwe lantaarns zijn spaarzamer, geven meer licht en verhogen de veiligheid. Of ze mooi zijn, vraag ik mij echter af. Je komt dan bij de discussie of iets mooi moet zijn of functio neel. Ik ga dat debat niet aan, maar ik constateer dat wij alweer een beetje nostalgie hebben ingeleverd ten faveure van de vooruitgang. Op zo'n moment probeer ik altijd vooruit te den ken en acht ik het zeer wel moge lijk, dat de lantaarns in de Dorps straat er ook aan moeten gelo ven. Dat zal misschien nog niet direct zijn en ik zeg ook niet dat het besluit al is genomen, maar een ding is zeker, regeren is in een dergelijk geval vooruitzien. Om te voorkomen dat wij straks wellicht overvallen gaan worden door voortvarendheid, wil ik u nu al oproepen om mee te denken over een alternatieve verlichting voor de Dorpsstraat. Wanneer wij met ons allen op zoek gaan, dan zullen wij ruim op tijd een alter natief kunnen aanreiken. De voorwaarden lijken mij duidelijk. Het moet spaarzaam zijn, veilig heid bevorderend én nostalgisch. De oude gaslamp kan, zeker met deze olieprijzen, natuurlijk niet meer terugkomen. Toch zullen er vele fantastische alternatieven zijn. Zoek op Internet of maak een foto in een andere plaats of vraag een brochure op. Stuur het naar mijn onderstaand e-mail adres of stop het in mijn brieven bus op de Dorpsstraat 188. De inzending staat open tot eind november 2005 en de inzender van het beste alternatief krijgt van mij een grote taart. Nu ik toch met taarten bezig ben, wil ik graag nog een taart in het vooruitzicht stellen en wel aan die persoon die het parkeerpro bleem in ons dorp vóór 31 december aanstaande daadwer kelijk oplost. Van diverse kanten ben ik al meerdere keren op dit probleem gewezen. De midden stand wordt ernstig gedupeerd door de vele langparkeerders in de kern. Enkele bedrijven hebben er afspraken over met hun perso neel, maar het steekt velen dat bijvoorbeeld de Gemeente niet meewerkt. Ook ikzelf laat mij verleiden om op het meest ideale plekje te gaan staan. In Nieuwer- kerk was het in een klap opgelost door het instellen van een blau we zone. De politiek voelt er hier echter niet voor, omdat er toch niet kan worden gehandhaafd. Wanneer je er zo over denkt dan kan je alle verkeersborden wel weghalen. Wij moeten het dorp, gezien de moeilijke positie van de middenstand, per direct aan trekkelijker maken. Bij een der gelijke noodzaak passen geen drogredenen, dit vraagt om daadkracht! Ook wanneer je in je eigen vlees snijdt! In de plannen voor de vernieuwde dorpsstraat staat het parkeren hoog op de prioriteitenlijst. Het is niet gemakkelijk, maar we doen er echt alles aan. Regeren is immers vooruitzien. Stichting AMIVEDI, Kosteloze re gistratie vermiste en gevonden huisdieren. Hulppost 3B-Hoek- Ze ven huize n/M oer ka peil e-Pij- nacker/Nootdorp. VERMIST: Kater, zwart met heel klein wit vlekje kin, iel diertje, Bredeweg, Moerkapelle; Kater, grijs, hapjhe uit een oor, Boslaan, Zevenhuizen; Kater, zwart/witte voetjes, bef en wat op buik, blind aan 1 oog, Noordelijke Dwarsweg, Zevenhuizen; Kater, rood/witte bef, borst. Leliestraat, Zevenhuizen. GEVONDEN: Kater, cypers-grijs/ witte kin nek, hals, borst, poten, Twee manspolder. Zevenhuizen; GOED TEHUIS GEZOCHT VOOR Cypers-witte poes gesteriliseerd, 1 jaar Zwart-witte poes gesteriliseerd, 2 jaar Rode kater, gecastreerd voor bij tuinder ZwartA/vitte poes voor bij tuinder ledereen die vragen heeft of informatie kan geven kan bellen naar: Stichting Amivedi Hulppost: 3B-Hoek - Pijnacker/Nootdorp - Zevenhuizen-Moerkapelle, telefoon 010-5121937 of kijk op Arno Lamot (arno@lamot.nl) Zevenhuizen - Het Welfare afdeling van het Rode Kruis houdt woensdag 19 okto ber de jaarlijkse verkoop middag. Er is van alles te koop voor het goede doel en bij 'het Rad' zijn mooie prijzen te winnen, ledereen is welkom in zorgcentrum De Zevenster aan de Lelie straat vanaf 14.00 uur. Zevenhuizen - Gymnastiekvereni ging O.S.S. geeft vanaf oktober een uur Sport-fit voor dames op don derdag van 11.00 tot 12.00 uur in dorpshuis Swanla. Tijdens dit uur wordt aandacht besteed aan buik rug- en beenspieren. Door middel van grondoefeningen worden deze spieren getraind. Naast de regelma tig terugkerende grondoefeningen, worden deze ook afgewisseld met het gebruik van dynabands, gewichten, grote fitballen en kleine ballen. Soms wordt er een conditie- trainingsbaan uitgezet, waarna ontspanningsoefeningen worden gedaan. Dit alles onder deskundige leiding. Er is al een Sport-Fit damesgroep op maandag van 19.30 tot 20.30 uur in de gymzaal aan de Dorpsstraat. Geïnteresseerden zijn welkom eens een kijke te komen nemen of mee te doen. Voor meer informatie en aanmelding: 633002 of www.ossbe- fit.nl

Hart van Holland | 2005 | | pagina 7