K moerkapelle HOCKEYINTERLAND IN WADDINXVEEN NIPTE OVERWINNING FLYERS ASPIRANTEN 2 KWIEK 2 WINT WEDSTRIJD VERDIENDE NEDERLAAG MOEIZAME WINST GROENEWEG SCHOOLHANDBALTOERNOOI GROOT SUCCES DAMES GTI-NESSELANDE BEKEREN VERDER NESSELANDE HARD ONDERUIT IN CHAMPIONS LEAGUE m SPORT Hart van Holland 26 oktober 2005 pagina 17 BASKETBAL TAFELTENNIS VOETBAL VOLLEYBAL Zaalcompetitie VOLLEYBAL Waddinxveen - Een combinatie team van HCW meisjes C1 en B3 speelde woensdag 19 oktober een wedstrijd tegen een schoolteam van Claires Court College uit Berk shire. Claires Court was samen met elf andere Engelse schoolhockey- teams voor vijf dagen in Nederland om te trainen en wedstrijden te spelen. Het eerste doelpunt werd al na drie minuten gescoord door HCW. De meiden van HCW waren net even sterker dan Claires Court, maar toch kwamen er gevaarlijke aanval len door de Waddinxveense defen sie. Halverwege de eerste helft werd via een mooie combinatie het tweede doelpunt voor HCW inge tikt. Op slag van rust maakte HCW 3-0 uit een strafcorner. Na de rust kwam Claires Court sterk uit de startblokken. Met leuk spel en veel technische backhandjes drongen de Engelsen steeds vaker door de verdediging. Hun inzet werd in de vijfde minuut van de tweede helft beloond met de 3-1. HCW en Claires Court hielden elkaar redelijk lang in evenwicht. In de slotfase wist HCW echter nog tweemaal te scoren en kon de wed strijd worden afgesloten met een 5- 1 overwinning. Waddinxveen - Zonder wisselspe lers op de bank slaagde Jongens Aspiranten 2 van Flyers er in de thuiswedstrijd tegen Zoetermeerse Zoebas winnend af te sluiten. Beide teams hadden moeite met scoren en hielden elkaar geduren de het eerste kwart keurig in even wicht: 8-8. Gedurende het tweede kwart hield Flyers de verdediging goed gesloten en stond men Zoe bas slechts 4 punten toe, terwijl Fly- ers 10 punten scoorde. Rust 18-12. Gedurende het derde kwart kwam Zoebas nog gevaarlijk dichtbij, 20- ZZ. Flyers hield het hoofd echter koel en won uiteindelijk met 31-26. Voor Flyers scoorde Erik Holierhoek 16 punten. Hoewel Heren 2 weer zo goed als compleet was, alleen de gebles seerde Rudo van Loo ontbrak nog, was men niet opgewassen tegen het geroutineerde Argon 1 uit Mijdrecht.: 82-45. Voor Flyers scoor de Dennis Brinkhorst 17 punten. Jongens Junioren 1 ontving het Delftse Das Junioren 1 en behaalde een regelmatige 69-55 overwin ning. Reinier Goddijn scoorde 20 punten. Waddinxveen - Kwiek 2 won zijn wedstrijd met 6-4 van Shot 4. Dit was de laatste wedstrijd van de eer ste helft van de najaarscompetitie, kwiek 13 is gepromoveerd naar de 5e klasse en moet daar nog erg aan wonnen, alhoewel de punten beginnen te komen. Het team, dat zijn drieën een leeftijd heeft van meer dan tweehonderd jaar, verloor met 3-7 van vriendenschaar. Woensdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur is er de gelegenheid om kennis te maken met het tafelten nissen. De middag is voor iedereen toegankelijk, kosten voor deelna me bedragen 1,- Voor meer infor matie: 0182-614399 of aan het clubgebouw aan de J.W. Frisoweg 43a. erkapelle - Het standaardteam voetbalvereniging Moerkapel- e 'iep zaterdag tegen een even 0nverwachte als verdiende 0-3 nederlaag aan. Onverwacht, omdat e9enstander Bolnes tot aan het Ue' in Moerkapelle slechts vier Punten bezat en onderin bivak- eerde. Verdiend omdat datzelfde °lnes gedurende de gehele wed- njd in voetballend opzicht Moer- aPelle de loef afstak. Het was voor e toeschouwers dan ook onbegrij- e jk dat dit team zo laag op de ®nglijst stond. Door dit resultaat °esten de Blauwwitten de kop positie afstaan aan Zwammerdam. Al heel snel in de wedstrijd wed duidelijk, dat er voor Moerkapelle deze middag weinig sportieve eer zou zijn weggelegd. Het zat de thuisclub trouwens niet mee, omdat Pieter Lips al snel in de wed strijd uitviel. Halverwege de eerste helft viel de 0-1, toen na een op volle snelheid uitgevoerde counter de defensie er werd uitgelopen en vervolgens Michael van der Plas geen verweer had op de laag inge schoten bal. Moerkapelle probeer de de bakens te verzetten en zag die inzet via een kopbal van Stek Zevenhuizen - Het verschil met de vorige competitie is voor Groene weg dat men nu als koploper een wedstrijd moet 'maken' en dat gaat de Zevenhuizenaren wat minder af dan spelen op de counter vanuit een gesloten verdediging. In de wedstrijd tegen laagvlieger Ammerstol kwam dit weer behoor lijk aan het licht. De tegenstander is zodanig zwak dat Groeneweg eigenlijk volop moet aanvallen. In de 5e minuut verraste Menno van Dam door zijn snelheid de Ammer- stolse achterhoede, omspeelde de keeper en schoot uit een moeilijke hoek, met wat geluk, raak. Een snelle voorsprong had Groeneweg wat meer rust moeten brengen maar daar was geen sprake van. Een mistastende Remco van Leeu wen bracht de linker middenvelder van Ammerstol vrij voor Reinier Gorissen en binnen het kwartier stonden de ploegen weer op gelij ke hoogte. Groeneweg was wel de beter voetballende ploeg maar fysiek kon Ammerstol wel op gelij ke hoogte blijven, al werden er door hen nauwelijks doelrijpe kan sen gecreeerd. Groeneweg kreeg deze wel, na een uitstekende solo schoot Rick van Yperen keihard op de paal en bij kansen voor van Dam en de weer meespelende Maurice Eckhardt was de keeper van de gasten een behoorlijke sta-in-de- Rotterdam - Ortec Rotterdam Nesselande is tijdens haar debuut in de Indesit European Champions League op hardhan dige wijze ontgroend. In het Topsportcentrum zagen zo'n duizend toeschouwers hoe de ploeg van trainer/coach Peter Blangé met 0-3 (18-25, 19-25 en 19-25) verloor van Iraklis Thessa loniki. De Griekse tegenstander was vorig jaar nog verliezend finalist in de Final Four. Peter Blangé zag in de eerste twee sets een zwak Nesselande. "We kenden als team bepaald niet de sterkste start. Tegen dit team win je alleen als je boven jezelf uitstijgt. Hun servicege- weld en de druk op onze passers los je alleen op door zelf nog beter te serveren. Daar waren we niet toe in staat." Ook Marko Klok hield geen goed gevoel over aan het eerste Champions League-duel van zijn team. "We hebben deze wed strijd in de eerste twee sets ver loren. Daarin lieten we niet ons beste spel zien, wat tegen deze tegenstander wel nodig was. Positief is wel dat de wissels het goed oppakten. Daardoor ble ven we in de derde set nog lang bij." Kuipers bijna beloond. Bolnes bleef de betere ploeg en 0-2 leek dan ook dichterbij dan de gelijkmaker. Vlak voor rust viel die 0-2 via een kopbal. Aan strijdlust ontbrak het de tweede helft niet, maar Bolnes bleef gewoon beter. Vlak voor tijd leidde dat betere spel zelfs nog tot 0-3. Zaterdag aanstaande wordt uit gespeeld bij Sportief, een week later is de ploeg vrij, maar wordt thuis geoefend tegen Drechtstreek. weg. Toch ging Groeneweg met een voorsprong thee drinken. Door knullig balverlies aan Ammerstolse zijde werd van Leeuwen de ruimte in gestuurd en deze legde de bal panklaar neer voor spits Marco Terpstra. Terpstra kwam goed voor de keeper en knikte de 2-1 prima binnen. Na de rust was het een gelijkopgaande wedstrijd met wat kleine kansjes over en weer. De 3-1 voorsprong voor Groeneweg zat er eerder aan te komen dan de gelijk maker van Ammerstol. Het bleef toch tot de laatste seconde oplet ten voor de koploper om niet tegen een tegentreffer aan te lopen. Door deze nuttige overwinning en het grote verlies van concurrent Donk (5-0) tegen SVS is de eerste periodetitel in zicht. Zondag speelt Groeneweg uit tegen Donk en naaste belager Stolwijk speelt thuis tegen runner-up SVS. Weet Groe neweg de wedstrijd in Gouda win nend af te sluiten en verspeelt Stol wijk punten dan is de eerste perio detitel een feit. In tegenstelling tot de goede resultaten van het eerste elftal is het tweede na de neder laag tegen Unio 2 (5-1) rode lan taarndrager geworden. In deze zware competitie is het zaak om alle neuzen dezelfde richting op te krijgen, dit is een eerste vereiste om zich in deze klasse te handha ven. Waddinxveen - Handbalvereniging Rowah/Space hield afgelopen week voor de 15e keer het schoolhand- baltoernooi. Scholen uit Waddinx veen en Boskoop streden in drie categorieën om de beker. Ook dit jaar was het toernooi goed bezet met 100 deelnemers. Bij de jongens uit groep 5/6 werd De Akker 2 uit Boskoop eerste en de Prins Willem Alexanderschool uit Waddinxveen tweede. Bij de gemengde groepen 7/8 stak de Theo Thijssenschool er met kop en schouders bovenuit. De Akker werd tweede. Bij de jongens uit groep 7/8 bleek weer De Akker de beste. De Koningin Beatrixschool werd tweede. Zondag was het de beurt aan de seniorenteams van Rowah om een eerste stap in de zaalcompetitie te zetten. Als eerste moest het twee de damesteam spelen tegen Roda '71 uit Rotterdam. Deze wedstrijd ging met 5-7 verloren. Het herente am speelde tegen Ventura uit Schiedam: verlies met 17-22. Dames 1 speelde gelijk tegen Indus uit Rozenburg en het derde dameste am peelde tegen Conventus uit Zwijndrecht; eindstand: 10-16. Zevenhuizen - De dames uit Zeven huizen stonden afgelopen zater dag voor de tweede keer deze maand tegenover Taurus uit Hou ten. Deze keer om te bepalen wie verder mocht in de bekercompeti tie. Nesselande had in de competi tie in het thuisduel overtuigend met 4-0 gewonnen. De verwachtin gen werden waar gemaakt. Binnen een uur werd Taurus met 0-3 naar de kant verwezen. De eerste set zagen de toeschou wers een geconcentreerd Nesselan de dat weinig kadootjes weggaf. Taurus kwam onvoldoende tot opbouw en zag menig aanval in het sterke blok van Nesselande ver dwijnen: 12-25. Ook de tweede set liet een sterk aanvallend Nesselan de zien, waarbij over de hele breedte de speelsters scoorden. Taurus probeerde hier wat tegeno ver te stellen door veel geplaatste ballen net achter het blok of via het blok uit te spelen. In het midden van de set kende Nesselan de een mindere periode. Enkele misverstanden in verdediging en aanval aan Nesselande-zijde wek ten de nodige strijdlust op bij Tau rus. Wuqiang Pang had bij een stand van 18-19 een time-out nodig om de dames tot de orde te roe pen. Een aantal prima services van Petra Droogh en twee killbloks van Flore Gravesteijn en Karin Vermeu len leidden daarna snel naar de setstand 20-25. In de derde set liep Nesselande uit tot 2-8, zodat Tau rus genoodzaakt was tot het nemen van een vroege time-out. Echter Nesselande denderde door en al snel was het 8-16. Soms wer den er leuke rally's gespeeld, waar bij libero Kim Hogervorst het nodi ge gooi- en smijtwerk moest laten zien om de ballen van de grond te houden. Ook hier leidde concentra tieverlies tot een korte opleving bij Taurus, echter de voorsprong van Nesselande kwam nooit in gevaar. De set eindigde met 18-25. Ook deze wedstrijd bleek dat de goede service van Nesselande een belangrijk wapen is om de tegen stander niet tot opbouw te kunnen laten komen. Enerzijds waren er de harde services van Eva Heerschap en Fanny Lafeber, anderzijds de meer geplaatste ballen van Ruth van de Wel en Petra Droogh. Zaterdag 29 oktober gaan de dames op bezoek bij DOC Stap Orion in Doetinchem. Aanvang 16.30 uur.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 17