Wintersport beurzen 2005 M k II' Mega uitverkoop! SALE BACK zaterdag 12 november 2005 Verzijl Nieuwe Haven 197, tel. (0182) 55 11 67, Gouda Waddinxveen 21 22 O kt Bergambacht 4 5 Nov Gouda do Vo0 co; 12 f^etl^Éléèil a/tljiPjSseif VERZIJL Hart van Holland 26 oktober 2005 pagina 21 Scandinavië Leuke internetsites Wintersport in de regio Cfjldcl de Vee te, Kid der ven Ce te weg '300 W Ski Vereniging Midden-Holland Kom langs! Bij elke aankoop ontvangt u GRATIS 1 paar skikousen! Ontmoetingskerk Groens voorde 3 16:00 - 21:00 uur 10:00 - 16:00 uur de Schakel Schoolstraat 24 Kl 16:00 - 21:00 uur 10:00 - 16:00 uur Ridder van Catsweg 300 NOV 10:00 - 16:00 uur Ontmoetingscentr. 25 16:00 - 21:00 uur Bospolderstraat 10 26 °V 10:00 - 16:00 uur C wintersport Nieuwe Haven 197, tel. (0182) 55 11 67, Gouda Er is op de beurs de mogelijkheid met pin te betalen. blauw en slechts 7 km rood. Het Palando- kengebergte ligt in het oosten van Turkije en biedt zowel de skiër als de snowboarder veel uitdaging. Van oktober tot laat april ligt hier sneeuw. Het gebied is tussen 2100 en 3200 meter hoog en biedt een van de lang ste pistes ter wereld. Veel zware pistes en mogelijkheden om skitreks te ondernemen, (www.tu rkijegids.nl/map_ski .htm) Noorwegen, Finland en in mindere mate ook Zweden zijn landen waar veel andere wintersporten worden beoefend: er zijn wel verschillende skigebieden, maar deze zijn niet groot en beschikken nauwelijks over zwarte pistes. Ze hebben zelfs een extra gradatie in pistes: groen voor zeer eenvou dig. Iets wat in Scandinavië wel mogelijk is en bijna geen enkel skiland biedt, is nacht skiën: Omdat de dagen 's winters kort zijn, worden de pistes 's middags en 's avonds verlicht. Een sprookjesachtig gezicht. Wel zijn er prachtige hoogvlaktes waar einde loos gelanglauft kan worden. Het slederij den in allerlei varianten is hier een echte aanrader. Lapland, het meest noordelijke gedeelte van Scandinavië, biedt totaal andere uitda gingen: men gaat hier niet heen voor het langlaufen of skiën, maar om rendieren en elanden te zien of met een ijsbreker mee te varen over de Botnische Golf. Ook kan men hier tochten met sneeuwscooters en met hondensleden maken. Lapland biedt een aantal spectaculaire manieren van overnachten: het ijshotel, een hotel geheel gemaakt van ijs (www.icehotel.com) en het sneeuwkasteel (www.snowcastle.net). Sla- oen in een iglo van ijs of van glas of in een appenhut, op rendiervellen. Spectaculaire vormen van wintersport in Lapland zijn ijs- issen, sledehonden- of huskytochten, sneeuwscootertochten en sneeuwschoen- wandelen. Een echte must is het bezoeken van het huis van de kerstman op de pool cirkel. (www.santaclauslive.com) En echt onvergetelijk: het Noorderlicht. Om u op uw vakantie voor te bereiden zijn er verschillende leuke sites te bezoeken. Allereerst natuurlijk de sites van de ver schillende verkeersbureaus: Oostenrijk: www.austria.info/nl, Zwitserland: http://nl.myswitserland.com, Frankrijk: www.franceguide.com, Andorra: www.andorratoerisme.com, Tsjechie: www.tsjechie.nl, Bulgarije: www.bulgaarsverkeersbureau.nl, Noorwegen: www.visitnorway.com, Finland: www.visitfinland.com, Alvast een kijkje nemen op de wintersport bestemming? Veel verschillende plaatsen zijn te bekijken per webcam op http:// wintersport.coolbegin.com. Voor de beste routebeschrijvingen naar de wintersportbe stemmingen: www.wintersportroutes.nl en wilt u weten of er voldoende sneeuw ligt kijk dan op www.sneeuwhoogte.nl. Niets verge ten? Bezoek www.lycos.nl/travel/winter.html. Niet zo goed ter been of misschien zelfs gehandicapt en je wilt toch graag de winter sporten proberen? Kijk op www.swg-neder- land.nl. Leuke wallpapers of e-cards: www.skihoo.com Natuurlijk kunnen we hier in de regio goed schaatsen op de Rotte of de Reeuwijkse Plassen, maar dan moet het flink vriezen, en daar mankeert het nogal eens aan in ons kikkerlandje. Voor sleeën geldt hetzelfde: daarvoor moet toch een aardig pak sneeuw vallen en dat gebeurt ook niet zo vaak. De winters in Nederland bieden voor winter sport niet voldoende mogelijkheden. Toch kunt u in de regio op verschillende Wat kun je inleveren: skikleding die goed schoon en verkoopbaar is Carveskies en skischoenen waar nog veilig mee kan worden geskied Inleveren: ■vrijdagavond 11 november van 19.00 tot 20.30 uur zaterdagochtend 1 2 november van 9.00 - 10.00 uur Afrekenen verkochte en ophalen niet-verkochte artikelen: f2 november van 15.00 - 16.00 uur Artikelen die om 16.00 uur niet zijn opgehaald, worden door Ski Vereniging Midden-Holland niet bewaard Voor vermissing en kwaliteit van de ingebrachte artikelen draagt Ski Vereniging Midden-Holland geen enkele verarnvoordelijkheid. Het bestuur behoudt zich het recht voor om artikelen die niet acceptabel, schoon ot ve'lig zijn, te weigeren. locaties terecht voor echte wintersport: bij voorbeeld Snowworld in Zoetermeer. Hier kunt u overdekt ski- en snowboardlessen nemen en echte afdalingen maken, maar ook kennismaken met heel nieuwe winter sporten: Airboarden en tubegliden. Airboar- den zorgt voor een ultieme kick. Liggend op een matras met handvatten en sturend met je lichaam van de piste afsuizen. Tubegliden is afdalen met een rubberen band vanaf de pistes. Zowel voor kinderen als voor volwas senen is dit de ultieme uitdaging om op een andere manier kennis te maken met sneeuw. Ook bij de skiberg in Bergschenhoek kunt u lessen nemen of uw techniek bijhouden. Dit is weliswaar niet overdekt, maar het is heel bijzonder om in een groene omgeving een afdaling te maken. Schaatsen kan het hele jaar in het Silverdo- me in Zoetermeer. Er worden lessen gege ven in de schaatskunst, maar ook is er een mogelijkheid tot vrij schaatsen tijdens de recreatieve uren om de techniek bij te hou den. Het populaire Nordic Walking is afgeleid van het winterse wandelen. Dit is een sport die u jaarrond kunt beoefenen in de mooie recre atiegebieden in onze regio. Een troost voor de koukleumen onder ons en voor hen die niet van reizen houden: wintersporten kun nen dus het hele jaar rond beoefend wor den, het kan dichtbij en het hoeft echt niet per se koud te zijn! Nieuwe Haven C wintersport

Hart van Holland | 2005 | | pagina 21