KAARTENPROJECT ROTARY CLUB VOOR IJSSELTHUIS DIER VERMIST OF GEVONDEN? VOORZITTER HARRY EITING "SHANTYKOOR RAAKT NOOIT AAN LAGER WAL OPBRENGST COLLECTE NIERSTICHTING pagina 6 Hart van Holland 26 oktober 2005 www.amivedi.nl ZEVENHUIZEN - MOERKApTmT] 35 leden Door het hele land Bus Donateurs Stichting AMIVEDI, Kosteloze re gistratie vermiste en gevonden huisdieren. Hulppost 3B-Hoek- Zevenhuizen/Moerkapelle-Pij- nacker/Nootdorp. VERMIST: Kater, zwart/witte bef, buik en voetjes, blind aan een oog, Noordelijke Dwarsweg, Zevenhuizen; Kater, ongecastr. rood/witte bef, borst, 1 1/2 jr. Leliestraat, Zevenhuizen; Poes, wit/cypers op rug, bij ogen, hele staart, Bredeweg, Zevenhuizen; GEVONDEN: Poes, cypers/witte onderkant en bij neus en bekje, Zuidplasweg, Zevenhuizen; Krab, De Kievit, Zevenhuizen; GOED TEHUIS GEZOCHT VOOR: Wit/cyperse gesteriliseerde poes van 1 1/2 jaar. ledereen die vragen heeft of informatie kan geven kan bellen naar: Stichting Amivedi Hulppost: 3B-Hoek - Pijnacker/Nootdorp - Zevenhuizen-Moerkapelle, telefoon 010-5121937 of kijk op Moerkapelle - De jaarlijkse collecte van de Nierstichting Nederland heeft in Moerkapelle €1513,81 opgebracht. De organisatie bedankt collectanten en gevers voor hun bijdrage. Wie de collec tant gemist heeft, kan een gift overmaken op giro 88000 (Nierstichting Bussum). Verloren: wandelroute Schelpenpad/ Pekhuisbrug: Axa fietssleutel Graag bezorgen bij kantoor Hart van Holland Gevonden: MP3 speler Bel: 0180-632486 Bart Bakker weet al jaren via zijn pen door te dringen tot iemand zijn leef- en gevoelswereld. In de wekelijkse rubriek 'Het Voetstuk' zet hij mensen uit de lokale samenleving in de schijnwerpers. ste "Shantykoor 't Kraaiennest wordt begeleid door een aantal muzikanten. Was onze lam penist (Wim van Oostrom) in eer instantie de artistieke kracht achter vele num mers en arrangementen, helaas is Wim afgemonsterd en bevindt hij zich (wellicht voorlopig) aan de wal. Derhalve blijven de snaarpar tijen voorbehouden aan de Pro voost (Ed Nigg) en de Scheepsom- roeper (Aad Wijtman)." De inleiding op de website www.shantykoor.nl spreekt voor zich. De enigszins komisch maar wel pakkende tekst is ook illustra tief voor de sfeer die er in het Zevenhuizense koor hangt. Voorzitter Harry Eiting wordt als 'Breeuwer' als volgt aangekon digd: "Een vaste kracht met een fraaie stem. Met hem aan de rie men krijg je de zaal gemakkelijk plat of op zijn kop." "Deze conclusie maakt meteen mijn zangtalenten duidelijk", lacht Harry Eiting, die sinds twee jaar de voorzittershamer hanteert. Aangezien het 10-jarig bestaan op 30 oktober voor de deur staat, is het de hoogste tijd om eens met de voormalig politieagent van gedachte te wisselen over het wel en wee van het Shantykoor dat in die tien jaar binnen én buiten Zevenhuizen tot een begrip is uit gegroeid. "Ik ben inmiddels zes jaar bij het koor actief", vertelt Harry Eiting. "Hoewel het bestuur uit zeven leden bestaat, is er toch een tijdje sprake van een kleine leegloop geweest. Ik was mede daarom twee jaar geleden bereid voorzit ter te worden. Ik heb vooralsnog geen spijt van deze beslissing. De goede sfeer in het bestuur is ook kenmerkend voor die bij het Shan tykoor. Voor alle 35 leden die bij het koor zijn betrokken is het zin gen en acteren een belangrijke vorm van ontspanning, waarbij de gezelligheid voorop staat. We kunnen overigens maximaal 36 leden herbergen, dus er is nog één plekje over. Naast mijn voorzitter schap houd ik me vooral bezig met de boekingen van het koor." Het Shantykoor treedt door het hele land op. Op ene moment klinkt het gezang in de Dorps straat in Zevenhuizen, een week later rijdt de eigen bus bijvoor beeld voor een optreden naar Maastricht. "Gemiddeld hebben we zo'n 25 tot 30 optredens per jaar", aldus Harry. "Dit is toch al gauw om de twee, drie weken. Het is daarom belangrijk dat we van de leden weinig afzeggingen hebben. Eigenlijk komt het lid maatschap er op neer, dat je jezelf realiseert dat deze hobby welis waar bijzonder aangenaam is, maar er kan van enige vrijblijvend heid eigenlijk geen sprake zijn. Gelukkig gaat dit over het alge meen best goed. Toch is dit wel iets om in de gaten te houden. Desondanks ben ik er van over tuigd dat het Shantykoor de komende jaren niet aan lager wal zal geraken. Hiervoor hebben we momenteel een te sterk funda ment. Er is een enthousiast bestuur en de leden doen hun uiterste best." De charme van het Kraaijennest is dat het koor al enige jaren een eigen beschilderde bus heeft, waarmee naar de optredens wordt gereden. De beschildering bestaat uit een oude boot. De bus is overigens door de leden omge doopt tot 'De Halluf Vier'. "Het is toch geweldig dat we ons in zo'n bus kunnen verplaatsen?", zegt Harry Eiting. "Het voelt als een stel topsporters, dat op weg is om een goede prestatie te leve ren. Er zitten zelfs drie verschillen de zithoeken in. De 'diesel' heeft inmiddels al heel wat kilometers gemaakt. Ondanks dat de bus aardig op leeftijd is, rijdt het voer tuig prima. Ik hoop uiteraard dat de bus nog lang mee zal gaan, want om een nieuwe te bekostï gen is vrijwel onmogelijk. Hier voor hebben we doodeenvoudig de financiën niet." Naast de optredens en de contri butie krijgt het Shantykoor :;ar inkomsten binnen via een aantal donateurs. "We koesteren uiteraard al jaren onze (kleine) sponsors", vertelt Harry. "Zo hou den we jaarlijks een zogenaamde donateursdag, die dus dit jaa: op 30 oktober in Swanla in het teken van ons tienjarig bestaan staat. Vanaf 13.00 uur start een Jbi- leumprogramma waarvoor we, naast ons koor, ook viswijvenkoor Sootjevisch hebben uitgenc. gd. Afwisselend treden tot 16.00 i.ur de beide koren op waarna we een verrassing op het programma t eb ben staan. Tot 18.00 uur za een professionele band de stemming nog een extra impuls geven net hun aanstekelijke en vroi ike muziek. We hopen dat iedemen komt kijken." Nieuwerkerk aan den IJssel/Zevenhuizen - Rotary Club Nieuwerkerk aan den IJssel- Zevenhuizen is, in samenwer king met drie Nieuwerkerkse kunstenaars, een uniek project gestart. De kunstenaars Rineke Peek, Mimi Schouten en Agnes den Hartogh ontwierpen ieder vanuit hun eigen artistieke visie een kunstwerk met als motto 'omarming'. Dik Bier, lid Rotary Club Nieuw erkerk en één van de initia tors van dit kaartenproject: "We hebben dit jaar voor een thema gekozen om de kaartenactie een inhoudelijk karakter te geven. Het begrip 'omarming' kan op meerdere manieren geïnterpre teerd worden en heeft een hele sterke link naar de activiteiten van het Hospice IJsselthuis. De eerste initiatieven voor het IJsselthuis zijn destijds door onze club genomen. Met hulp van vele sponsors uit het bedrijfsleven werd voldoende geld bijeengebracht om dit initiatief verder gestalte te geven. We zijn dan als club ook heel trots dat we middels deze kaartenactie vervolg kunnen geven aan de activiteiten van het hospice." Behalve dat het thema 'omarming' in de context van IJsselthuis een symbolische meerwaarde heeft, is het ook een onderwerp dat zich bij uitstek leent voor diverse gelegen heden. Dik Bier: "Uiteraard starten we deze actie in deze maand, omdat we hopen dat mensen de kaarten kopen om met de feestda gen te versturen. De december maand staat in het teken van gelukwensen en het delen van emoties. Maar ook het geven van warmte, een arm om iemands schouder die het verdient... Met onze kaarten krijgen deze wensen zeker iets extra's. Maar ook buiten de feestdagen kunnen de kaarten worden gebruikt: er zijn altijd momenten waarin je iemand een warm hart toedraagt of een steun tje in de rug wilt geven. Ook voor het bedrijfsleven zijn er verschillen de mogelijkheden denkbaar. Zo kunnen de kaarten gebruikt wor den bij een jubileum of opening, een personeelsfeest of een afscheid van iemand." De drie kunstenaars hebben ieder vanuit hun eigen professie een invulling aan het begrip 'omar ming' gegeven. Dit levert een heel gevarieerde serie op. Mimi Schou ten tekent en schildert: "Mijn keuze voor twee poezen die elkaar omhelzen, kan ik het best motive ren met het begeleidende gedicht: Omhelzen; als spiegelend even beeld. Uit de zelfde materie ont sproten, met kerstmis verzinne beeld. Omhelzen, zelfs met vier poten. In sober grijs niet afgeleid door glitters bellen of holle klan ken. Is omarmen een kleinigheid,of om eeuwig voor te danken? Rineke Peek interpreteerde het begrip omarming breed: niet in de hoedanigheid van mensen die elkaar omarmen, maar middels een beeld dat de wereld omarmt. Rine ke werkt als beeldhouwer voorna melijk in serpentijn en albast en heeft een driedimensionaal beeld gemaakt. Agnes den Hartogh cre ëerde een fotomontage en gebruikte verschillende panorama's van Nieuwerkerk aan den IJssel, die ze om een model drapeerde. "Ik Kunstwerken met als motto 'omarming wil symboliseren dat je als persoon letterlijk door je omgeving wordt omarmd. Het je thuis voelen in een omgeving is een universele gedachte en een van de basisvoor waarden om je gelukkig te voe len". De kunstenaars stellen de ori ginele kunstwerken belangeloos ter beschikking aan dit initiatief. De kaarten kunnen worden besteld via de diverse formulieren die deze week op verschillende adressen zijn bezorgd, ledereen kan de kaarten bekijken en kopen: daarvoor is een aantal winkeliers in de gemeente bereid gevonden: Primera-de Film freak (Dorrestein 12), Ever Fit Kwa liteitsschoeisel (Dorpsstraat Hubo Teun Boele (Kerklaan 3) sn Groen Schoenen (winkelceri urn Reigerhof) verlenen hun medewer king als verkooppunt. Voorts kan iedereen via het formulier op de website een bes er ling doorgeven. Hier is oo achtergrondinformatie van de kunstwerken te lezen. De kaa zijn zowel in setjes van "e kaarten als apart per kaart ver J baar en de prijs is €1,00 per stu €3,00 voor een setje, ie'e tpn loppen. De opbrengst kom goede aan Hospice IJsselthuis.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 6