weucoM BU Rabobank Welkom bij theater Swanla Kijk voor meer informatie en overige voorstellingen op onze website www.dorpshuis.nl Burg. Klinkhamer weg 86 - 276 l BJ Zevenhuizen - Tel. O 1 BD-63 1 9B9 - www.ddrpshuis.nl - info dorpshuis. n_ KAARTVERKOOP BIJ REISBURO DE ZWALUW, TEL. 0 1 80-6321 31 ASTRID VAN HELDEN CLAUDIA DE BREIJ - '-é. pagina 8 Hart van Holland 26 oktober 2005 DORPSHUIS SPORT CULTUREEL CENTRU i THEATER. SWANLAI Het openingsconcert van het nieuwe seizoen is achter de rug. Heeft u ook zo genoten van Margriet Eshuijs en haar fantastische muzikanten? Het was weer een heerlijke avond in theater Swanla. We hebben natuurlijk nog veel meer voor u in petto. Wat kunt u de komende weken verwachten? Eerst en vooral op 5 november treedt Astrid van Helden op met haar programma "Zingen als medicijn"". Wil u dat jachtige gevoel en al die stress kwijt raken, dan mag u deze voorstelling niet missen. Op 12 november is Claudia de Breij aan de beurt met "Hallo lieve mensen". Dat wordt dus een avondje heerlijk genieten. Op 19 november krijgen we een totaal andere avond. Dan beschikt Swanla ineens over verschillende kleine intieme "theatertjes". Het wordt een verrassende, overrompelende avond. Op 26 november tre den de heren van Droog Brood voor u op. Kaartverkoop Voor al deze voorstellingen geldt dat er nog kaarten beschikbaar zijn. Wat de verkoop van de kaarten betreft, even een praktische mededeling. De laatste tijd komen er beta lingen voor kaartjes binnen via internet, zonder dat er even gemaild wordt om welke kaarten het gaat, waar de kaartjes naar toe moeten... Wit u via internet kaarten bestel len, dan kan dat, maar vut dan even alle gegevens in. Heeft u op dit moment kaarten betaald, maar nog niet ontvangen, stuur dan even uw gegevens door. Pas dan kunnen wij er wat mee. Alvast hartelijk dank! Zaterdag 5 november 2005 Aanvang 20.15 trur Entree 10.00 In deze jachtige stressvolle tijd is er behoefte aan rust. Waar ben je nog veilig en bescherm je jezelf tegen alle narigheid om je heen? Astrid van Helden schijnt het antwoord te kun nen geven op deze vragen in haar programma "Zingen als medicijn". Astrid van Helden is op de eerste plaats con certzangeres, maar dan wel met een groot gevoel voor entertainment en humor. Jazz, opera, pop, eigen materiaal, het Nederlandse levenslied worden op een fantastische wijze gebracht. Astrid van Helden zingt, provoceert, ontroert, shockeert en amuseert. Mark Lobenstein begeleidt Astrid virtuoos aan de piano samen met Anne Jansen (zang). Zingen als medicijn 'N AVONDJE ANDERS Zaterdag 19 november 2005 Aanvang 20.15 uur Entree 12.00 Meteen al bij binnenkomst is alles anders en dat blijft ook de rest van de avond zo. U zult stee weer aangenaam verrast zijn... Op plekken in het gebouw, waar niemand normaal komt, zijn kleine intieme "theatertjes" gemaakt. In kleine publieksgroepen gaat u naar drie zeer uitee pende acts kijken. De artiesten spelen steeds tegelijkertijd en Juffrouw Annie, de directrice va Toko, laat zien waar u wezen moet. Toneel, cabaret, muziek, variété allemaal in een knusse sp tane sfeer. Zo dichtbij is theater nog nooit geweest. Heieen Suiker als liefdeskoningin betovert u met haar verschijning. Een overrompelend f Heieen heeft alles wat een artiest nodig heefttalent, charme, ironie, en toverstaf, een jurk, z- spot en een pianist. Gerard Wortel, spelend vanuit zijn zelfgebouwde theatertje met "Draai maar door", met Ne landstalige levensliederijke teksten vol scherts en dubbele bodems. Humor wordt niet gesr woordgrappen niet gemeden, de muziek ontkomt niet aan een frisse wending. Mars Teunisz, gepokt en gemazeld door cabaretprijzen, is nu verslingerd geraakt aan de tt monoloog. Hij bewerkte de prachtige obscene fabel 'de Poezemuus'van Dario Fo, een parelt;- de Europese vertelkunst Een heerlijk kolderiek verhaalgeen harde grappen, wel echte humc Zaterdag 12 november 2005 Aanvang 20.15 uur Entree 15.00 'Hallo lieve mensen' doet denken aan de gevleugelde openingszin van Mies Bouw man uit de tijden dat heel Nederland gekluisterd naar die ene televisiezender zat te kijken. Dat waren nog eens kijkcijfers. De titel 'Hallo lieve mensen' zal ClaucHa zeker inspireren tot weer een origineel program ma. Haar trouwe begeleiders van het eerste uur Sander Geboers en Rogier Wagenaar zorgen samen met bassist Thijs Lodewijk voor die ver fijnde muzikale ondersteu ning die veel te weinig te horen en te zien is op de Nederlandse podia. Uit recent onderzoek is gebleken dat mensen bang zijn voor een gebrek aan gemeenschapsgevoel, maar gelukkig heeft Claudia in haar eenlje genoeg voor iedereen! Met een super recensie van haar voorstelling in de Volkskrant kwam voor Claudia de Breij de definitieve bevestiging van haar cabaret talent. De doorbraak was gemaakt Dat een week later de televisie recensent van diezelfde krant ook haar cameratalent ging bejube len, was voor Claudia veel minder belangrijk, want haar eerste interesse is en blijft haar cabaret- programma in het theater, ook al is zij dagelijks het best beluisterde radioprogramma op 3FM, presenteert zij Vara Laat voor televisie en grote eenmalige projecten als Dance 4 Life en Kinderen voor Kinderen 25 jaar. Het theater heeft de absolute voorrang. Hallo lieve mensen DROOG BROOD Omwille van de sme Zaterdag 26 november 2005 Aanvang 20.15 uur Entree 12.50 "Om den wille van de smeer likt de kat de kandeleer" (Eigenbelang is de drijfveer van vele handelingen) Na twee theatershows te hebben gespeeld door Nededand en België bleek het onvermijdelijk dat theaterhervormingsgroep Droog Brood zich zou gaan concentreren op een derde. Commercieel waren de eerste twee programma's zeker niet teleurstellend, maar het mag duidelijk zijn dat onze komieken nog niet in het bezit zijn van een koophuis, laat staan in een van de betere wijken van onze hoofdstad. Dat kan natuurtijk niet. Na twee integere shows te hebben afgeleverd leek het de lachformatie in deze maatschappelijk hobbelige tijden niet langer verantwoord om niet voor het grote geld te gaan. Zeker in ogen schouw nemend dat de heren ook nog andere begrotelijke wensen in hun hoofd hebben zoals daar zijn een pensioenregeling, een vliegbrevet en/of haarimplantaten. 'Omwille van de sme inhoudelijk natuurlijk wederom een komische worsteltocht worden naar het antwoord op de vraag, zij het dit keer gehuld in een gtitterjasje of vergezeld van een danspas, dit teneinde ee' breder publiek aan te spreken dat dan na afloop gegarandeerd zal verzuchten :"Toch goed d - gegaan zijn". - -a Partners in business Zevenhuizen - Moerkapelle

Hart van Holland | 2005 | | pagina 8