Nieuws Zevenhuizen - Moerkapelle Effecten Groeien met de Rabobank Rabobank De bank waar je lid van wordt 7e jaargang nummer 336 Resultaten onderzoek: tevredenheid Rabo-pagina in Hart van Holland Rabobank Groen Obligaties Koopsompolis voor overbruggings lijfrente nu nog mogelijk Weeknieuws pagina 2 Hart van Holland 9 november 2005 Jong geleerd is oud gedaan. Kinderen kunnen zelf sparen met een RaboTopKid Rekening (vanaf 5 jaar). Ze leren wat geld is; dat je het nodig hebt om iets te kopen. Elk jaar wordt de rente bijgeschreven, dat is mooi verdiend! Ook krijgt uw kind een handig mapje om de afschriften in te bewaren. Stimuleer uw kind spelenderwijs om te gaan met geld. Het is tijd voor de Rabobank, De afgelopen weken hebben wij aan 100 klanten de medewerking gevraagd voor ons onderzoek naar de tevredenheid over de Rabo-pagina in het Hart van Holland. Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle wil de klanten die meegedaan hebben aan het onderzoek bij deze bedanken. In dit artikel vindt u een kort overzicht van de belangrijkste resultaten van het onder zoek. Ongeveer 78% van de klanten is op de hoogte van het feit dat Rabobank Zeven huizen-Moerkapelle elke week een vaste pagina in het Hart van Holland vult. Daar naast geeft 52% van de klanten aan, de pagina elke weekte lezen. De lay-out van de pagina wordt beoor deeld met een 7,4. De kreten: herkenbaar, opvallend, duidelijk, overzichtelijk en leuke foto's werden bij de beantwoor ding van deze vraag genoemd. De rubrieken op de pagina werden als volgt beoordeeld: 1. Lokaal nieuws (7,4) 2.Weeknieuws (7,4) 3. Advertentie (7,2) 4. Hypotheek (7,1) 5. Effecten (6,7) Op de vraag: "Welke onderwerpen mist u op de pagina", kwamen een aantal nutti ge reacties. Zo lieten de klanten merken, dat de rubriek 'effecten' wat simpeler en betrokkener geschreven mag worden. Een andere tip van de klanten is, om op de pagina wat meer inside-information te geven over de mensen en activiteiten achter de bank. Naar aanleiding van de resultaten van het onderzoek hebben wij een beeld gekre gen van wat de klanten vinden van de Rabo-pagina. We gaan met de uitkom sten aan de slag, om zo voor de klanten een pagina te creëren die nuttige en leuke informatie geeft over onze bank en de omgeving! Rabo Beleggingsadviesteam Uw belegging kan meer doen dan alleen geld opleveren. Met Rabo Groen Obliga ties investeert u namelijk ook in een betere leefomgeving. De Rabo Groen Bank gebruikt uw belegging voor het financieren en stimuleren van milieu vriendelijke en door de overheid erken de projecten. Zo draagt u ook uw steen tje bij aan het milieu, zonder dat het u veel tijd of moeite kost. Daarnaast ont vangt u met Rabo Groen Obligaties een aantrekkelijk rendement waarbij u ook belastingvoordeel heeft én hoofdsom garantie. Rabo Groen Bank heeft veel projecten die het wil financieren. Daarom geeft de Groen Bank momenteel drie obligaties uit met een looptijd van anderhalf, drie en vijf jaar. De couponpercentages bedragen respectievelijk 1.10%, 1.35% en 1.50%. De eerste couponuitkering vindt plaats op 24 oktober, voor het eerst in 2006. Voor de serie met een looptijd van anderhalfjaar vinden twee uitkerin gen plaats, voor het eerst op 24 oktober 2006 en op afloopdatum 24 april 2007. De rentes van de Rabo Groen Obligaties zijn door het fiscale voordeel aantrekke lijk in vergelijking met gewone obligaties van de Rabobank. Omdat we verwach ten dat de rente gaat stijgen hebben we de voorkeur voor de lening met een looptijd van anderhalf jaar. Elke lening kan in portefeuillecontext worden inge past. We maken een vergelijking tussen de Rabo Groen Obligatie en een 'gewone' obligatie. Hierbij gaan we uit van het fis cale voordeel dat een belegger heeft. Groenbeleggingen kennen allereerst geen vermogensrendementsheffing. In Nederland geldt een vermogensrende mentsheffing van 1.2% vanaf EUR 19.522 (2005) per belastingplichtige. Voor groenbeleggingen is er echter geen hef fing. Als de belegger EUR 19.522 heeft benut voor beleggingen in andere ver mogensbestanddelen, kan hij vanaf dit bedrag het voordeel van maatschappe lijke beleggingen benutten. Daarnaast kennen groenbeleggingen een extra heffingkorting van 1.3% tot een bedrag van EUR 52.110 (2005, Box 3).Voor beleg gingen tot een bedrag van EUR 52.110 in Groen Obligaties heeft de belegger dus in totaal 2.5% fiscaal voordeel. rabo groen obl. rabo groen obl. rabo groen obl. serie 49 serie 50 serie 51 nominale waarde eur500 eur500 eur500 looptijd 1.5 jaar 3 jaar 5 jaar uitgiftedatum 24 okt 2005 24 okt 2005 24 okt 2005 aflossingsdatum 24 april 2007 24 okt 2008 24 okt 2010 koers 100% 100% 100% coupon 1.10% 1.35% 1.50% couponbetaaldag 24 okt 2006, 24 april 2007 jaarlijks 24 okt jaarlijks 24 okt aankoopdatum t/m 2 december t/m 2 december t/m 2 december productrisicoprofiel hoofdsomgarantie hoofdsomgarantie hoofdsomgarantie verhandelbaarheid geen actieve markt geen actieve markt Geen actieve markt brorr.rabobank Het kabinet wil dat u langer werkt. Daarom is de koopsom voor de over bruggingslijfrente vanaf 2006 niet meer fiscaal aftrekbaar. Er is één uitzondering. De koopsom die u vóór 1 april 2006 betaalt, kunt u nog in uw aangifte over 2005 in aftrek brengen. Fiscaal aftrekbaar. Met de overbruggingslijfrente over brugt u de tijd tussen het moment dat u stopt met werken en het moment dat u pensioen ontvangt. Over de uit kering van deze lijfrente betaalt u belasting, maar de koopsom (of pre mies) voor deze polis is fiscaal aftrek baar als u kunt aantonen dat u een pensioentekort heeft. Vanaf 2006 is deze premie niet meer fiscaal aftrek baar. Premies voor andere lijfrentepo lissen, zoals de oudedagslijfrente en de nabestaandenlijfrente, blijven wel aftrekbaar. Overgangsrecht overbruggingslijfrente. Om te voorkomen dat uw opgebouw de kapitaal én uw plannen voor later opeens in het water vallen, heeft de overheid overgangsrecht in het leven geroepen. Dat recht houdt in dat u in ieder geval het kapitaal dat u tot 2006 heeft opgebouwd, kunt gebruiken voor een overbruggingslijfrente op het moment dat u wilt stoppen met wer ken. Als u na 31 december 2005 nog premie betaalt en fiscaal in aftrek brengt, mag u dat geld niet meer gebruiken voor een overbruggingslijf rente. Betalen in 2006, aftrek in 2005. Er is één uitzondering. De koopsom (of premies) die u op grond van de jaar- of reserveringsruimte betaalt vóór 1 april 2006 valt ook onder het overgangs recht als u dit bedrag nog in uw aangif te over 2005 in aftrek brengt. Meer informatie Wilt u meer weten over dit onderwerp of over uw eigen situatie, neem dan contact op met uw Rabobank. Tele foonnummer 0180 - 63 73 83 Consumenten positiever Consumenten waren in oktober min der negatief over het economisch kli maat, zo blijkt uit cijfers van het Cen traal Bureau voor de Statistiek. De bereidheid om aankopen te doen blijft echter laag. Per saldo resteert een iets hoger consumentenvertrou wen. Het oordeel over het econo misch klimaat in de afgelopen twaalf maanden verbeterde flink. Ook over het komende jaar zijn consumenten minder negatief. Bovendien zijn ze positiever over de verwachte werk loosheid. Nu verwacht nog 38% dat de werkloosheid zal stijgen.Twee jaar geleden was dat 80%. iDeal Winkelplein Het iDeal Winkelplein is vernieuwd. Vastberaden kopers en zwevende shoppers vinden hier voortaan een interactief overzicht van de aangeslo ten webwinkels, ingedeeld per cate gorie. Dat is handig voor wie eerst wil kijken en dan wil kopen. Het vergelij ken van producten en prijzen is mogelijk door een link met de site KIESKEURIG.nl. Het winkelplein staat opwww.rabobank.nl/idealwinkelplein. Openingstijden: qeldwinkel Zevenhuizen Openingstijden: qeldwinkel Moerkapelle Bezoekadressen: Openingstijden: kantoor Zevenhuizen Telefoonnummer Algemeen: 0180-637383 Telefoonnummer Beleggingsadvies: Raboliin: Rabofoon: Rabo orderliin: Verzekeringen: 013-58012 34 (voor schade melding irtopoSs; 0180-637323 (vkk schade melding overige maatschappijen) Blokkeren passen/cards: Helpdesk Internetbankieren/Telebankieren: Rabobank website www.rabobank.nl maandag t/m donderdag 09.00-17.00 vrijdag (doorlopend open) 09.00-20.00 maandag t/m vrijdag 08.00-21.00

Hart van Holland | 2005 | | pagina 2