POUTIEK WD WADDINXVEEN KIEST KANDIDATEN INGRIJPENDE MAATREGELEN VOORGESTELD IN VERKEERSVISIE GAT IN DE BEGROTING GEDICHT MET ZWEMBAD VERGUNNING VOOR WINDTURBINES BIJ Al2 pagina 12 Hart van Holland 16 november 2005 Waddinxveen Bak met water Dualisme of duellisme miMMB Door Paulien de Graaf Waddinxveen Door de toekomstige ontwikkelin gen in de Zuidplaspolder, maar ook door de plannen binnen Wad dinxveen, zoals het nieuwe cen trumplan, het Centrale Voetbal park en de ontwikkeling van de wijk Triangel, is het noodzakelijk een verkeersvisie te ontwikkelen voor de toekomst. Een voorstel voor de komende 15 jaar werd besproken in de raadsvergadering van 9 november. Het voorstel dat door het college werd gepresenteerd houdt in het kort de volgende punten in: - Een Westelijke Randweg moet een verbinding gaan vormen tus sen de A12 en de N455 ter hoogte van het ICT-terrein. Dit voor de doorstroming van het noord-zuid verkeer van de N11 naar de A12. Het verkeer wordt hierdoor om de kern van Waddinxveen heenge leid. De Westelijke randweg zal aantakken aan de Zuidelijke Rondweg. Ten noordwesten van de Plasweg splitst deze zich rich ting de A12 en naar het noorden toe tot aan de Onderweg. De gemeente wil deze Westelijke Randweg verder richting het noorden doortrekken, maar omdat het traject door het Ben- twoudgebied loopt, moeten hier voor studies worden verricht door de provincie, alvorens dit goedge keurd wordt. - Er komt een Zuidelijke Rondweg ten zuiden van de toekomstige wijk Triangel tot aan de Beijerinc- klaan. Deze wordt doorgetrokken naar de Westelijke Randweg en in zuidwestelijke richting naar de A12. - Naast de Zuidelijke Rondweg zul len nog twee aansluitingen wor den gemaakt op de Westelijke Randweg: De Dreef wordt door getrokken evenwijdig aan het Herbarenerf en langs de hockey velden over de bestaande water gang (Verlengde Dreef). Daar naast zal ook de Beethovenlaan worden verlengd, zodat deze zal aansluiten op de Randweg. Zon der deze aansluitingen zouden er volgens berekeningen verkeersop stoppingen ontstaan op de Esdoornlaan en de Chopinlaan. - Behalve dat de Dreef verlengd wordt, wordt deze weg ook deels verlegd: De Verlegde Dreef. Deze moet gaan lopen door de noord punt van Triangel en onder de spoorbaan een aansluiting verzor gen tussen de Kanaaldijk en de Westelijke Randweg. Het oostelijk deel van de Dreef wordt op deze manier minder druk en kan gebruikt worden als aanvoerroute naar het nieuwe centrum. - Omdat er in het centrum al een aantal knelpunten is en men in de toekomst een groeiende stroom verkeer verwacht, wil het college ook hier een aantal maatregelen nemen. Er is een aantal varianten bekeken en de meest wenselijke is: eenrichtingsverkeer op Kanaal straat tot aan de Stationsstraat, op de Kanaaldijk tussen de Schieland- straat en de Stationsstraat, op de Prinses Beatrixlaan en de Prins Bernhardlaan naar de Kerkweg- west. De Kerkweg-Oost en Juliana van Stolberglaan wordt de door gaande route. Het college denkt met dit voorstel een balans te hebben gevonden tussen de wens om doorgaand verkeer uit het centrum van Wad dinxveen te weren en de nood zaak om voor bestemmingsver keer het centrumgebied goed bereikbaar te houden. Als korte termijn maatregel wordt geadviseerd om een eenrichtings verkeer in te voeren op de Oranje laan in verband met de ver- keerstafwikkeling op de Kerkweg- oost. De raadsleden hadden de nodige bedenkingen bij deze plannen, en dan met de name de plannen voor het centrum. Ook was de raad niet tevreden over de financiële onder bouwing van de plannen en eigenlijk iedere partij benadrukte het belang van goede communica tie met de omwonenden. Dat dit nog niet goed verloopt, bleek uit de betogen van insprekende bur gers: verschillende omwonenden uitten hun zorgen over de wijzi gingen en wilden meer inspraak. Het was hen niet duidelijk dat deze verkeersvisie een ontwerp plan is dat de komende tijd ter visie gelegd wordt. Wethouder Dijksterhuis beloofde voor de verkeersvisie een informa tiefolder te laten maken voor de inwoners. Pas als deze verspreid is gaat de inspraakprocedure van vier weken in. Op 28 en 30 novem ber zijn inspraakavonden gepland, waar men met alle vra gen en ideeën terecht kan. In februari zal de verkeersvisie weer in de gemeenteraad besproken worden en zal er een definitieve versie worden vastgesteld. Door Paulien de Graaf Waddinxveen - Tijdens de alge mene beschouwingen in de raadsvergadering van 10 november werd de begroting voor 2006 besproken. Aange zien er grote tekorten zijn, zowel structureel als op korte termijn, werd de begroting niet zonder meer goedge keurd. Vooral het zwembad levert jaarlijks een grote kosten post op. Het college wil deze kosten de komende vijfjaar beta len uit de algemene reserve en daarnaast op korte termijn plan nen maken voor het vernieuwen van het zwembad. Het college wil de OZB met 2 procent verhogen. Deze plannen stuitten op veel bezwaren bij de raad. Tijdens de bespreking van de voorjaarsnota was door de raad expliciet uitge sproken dat er niet nog meer lasten op de burgers afgewenteld mochten worden omdat dat met Kiezen Kabelen al genoeg gedaan was. Daarom kon de raad niet akkoord gaan met de verho ging van de OZB. Door verschillen de partijen werd een voorstel ingediend om deze te handhaven op de inflatiestijging (1,2%) en om het benodigde bedrag uit de reserve van de Wet Werk en Bij stand te halen. De raad maakt zich zorgen over het zwembad. Buiten het feit dat men er moeite mee heeft de kosten uit de algemene reserves te betalen, belandt zwembad De Sniep op deze manier in een afbouwfase. De raad wil van het college in de voorjaarsnota van 2006 al een plan van aanpak zien voor een zwembad. Er moet vol gens hen minimaal een bak met water zijn voor zwemonderwijs en sportief zwemmen. Ook werd het college verzocht te onderzoeken wat de mogelijkheden zijn voor privatisering van het zwembad, zodat de kosten niet meer door gemeente gedragen hoeven te worden. Hiervoor werd het zwem bad van Moordrecht als voorbeeld gesteld. Tijdens deze laatste algemene beschouwingen voor deze gemeenteraad werd ook terugge blikt op de raadsperiode. Voor het eerst een duaal stelsel waar zowel de raad als het college erg aan moesten wennen. "Het leek soms meer op een duel", verwoordde de heer Neutel (CDA) het. De raad bleef erg kritisch naar burge meester en wethouders. Hoewel de communicatie wel verbeterd is, moet men hier aan blijven wer ken: zowel de informatieverstrek king naar de raad als naar de bur gers moet verbeteren. Door de partijen werden veel ter men gebezigd als 'schaatsen op dun ijs', 'een witlofachtige (bitte re) smaak' en 'Russische roulette' om de begroting te definiëren. Na stemming bleek de meerderheid van de raad toch akkoord te kun nen gaan met de begroting. De wijziging met betrekking tot de OZB werd ook met meerderheid van stemmen aangenomen en zal worden doorgevoerd. Waddinxveen - De gemeente Waddinxveen heeft na veel jaren van voorbereiding een bouwvergunning verleend voor het realiseren van drie windturbines. Het windpark wordt voor 1 juli 2006 gereali seerd langs de A12 ter hoogte van bedrijventerrein Distripark A12 /Doelwijk. De turbines leveren jaarlijks voldoende groene elektriciteit voor circa 6.280 huishoudens, wat gelijk staat aan 65 procent van de huishoudelijke elektriciteits vraag van Waddinxveen, zoals deze gemeten is in 2001. Het plaatsen van windturbin es is al geruime tijd een ambitie van de gemeente Waddinxveen. Vanaf het begin is de gemeente, hierin gesteund door het Platform Duurzaam Waddinxveen, actief betrokken bij de ontwikkeling van het Regio naal Windconvenant Midden-Hol land. Dit convenant is in het najaar van 2002 ondertekend door tien samenwerkende gemeenten in de regio Midden-Holland, de provincie Zuid-Holland en de Westelijke Land- en Tuinbouwor ganisatie (WLTO). Doel van het convenant is het realiseren van vijfenveertig megawatt windturb inevermogen in de regio Midden- Holland, waarmee een betekenis volle bijdrage wordt geleverd aan het terugdringen van het klimaat probleem. Na ondertekening van het wind- convenant heeft de gemeente Waddinxveen zich actief ingezet voor de uitwerking van de voor keurslocatie op haar grondgebied. In de samenwerkingsovereen komst met de grondeigenaar van bedrijventerrein Distripark/Doel- wijk is een inspanningsverplich ting opgenomen voor het realise ren van de windturbines op het bedrijventerrein. Nadat in het bestemmingsplan de mogelijkheid voor windenergie was opgeno men, was de weg vrij om een bouwvergunning af te geven. Hiertegen zijn geen bezwaren binnengekomen, waardoor de bouwvergunning onherroepelijk is geworden. Waddinxveen heeft hiermee de primeur in de regio Midden-Holland omdat zij de eer ste is van de betrokken gemeen ten die de doelstelling van het convenant daadwerkelijk gaat realiseren. Waddinxveen - Tijdens een bijzondere ledenvergadering op 2 november heeft de VVD afdeling Waddinxveen de lijst vastgesteld met kandidaten voor de gemeenteraads verkiezingen op 7 maart. De kandidaten zijn zorgvuldig door de kiescommissie geselecteerd op basis van erva ring, kwaliteit en motivatie. De eerste negen kandidaten zijn benoemd: Robert Visscher (lijstaanvoerderr), Ray mond Boer, Theo van der Velde, Teus den Uil, Peter Bos winkel, Frans Bruystens Marleen Kroes Rik de Bas en Piëta Ramchandani. De WD streeft openheid en duidelijkheid na door niet alleen de lijstaanvoerder maar het hele team kandidaten aan de kiezers voor te stellen. Cees Kroes is door de leden gekozen als kandidaat-wethouder. De voormalig Dijkgraaf van Wilck en Wiericke is een zeer ervaren bestuurder en was al eer der gemeenteraadslid in Waddinxveen. Het verkiezingsprogramma van de WD afdeling Waddinxveen, goedgekeurd in de algemene ledenvergadering van 12 oktober is gebaseerd op de liberale uitgangspunten Verantwoordelijk heid, Vrijheid, Verdraagzaamheid, Sociale Rechtvaardigheid en Gelijkwaardigheid. De WD stelt zich ten doel tot een samenle ving te komen waarin begrippen als fatsoen en burgerplicht weer een nieuwe lading krijgen. Bijdragen aan een veilig en leef baar Waddinxveen, waar het prettig wonen is. De WD heeft daar heldere ideeën over en de kiezers mogen de kandidaten aanspreken op deze uitgangspunten. De WD wil hiermee de invloed in de gemeenteraad vergroten en streeft naar vijf zetels. De kandidaten zullen in de komende maanden veelvuldig met de kiezers in contact treden en luiste ren naar hun ideeën en wensen. Die kunnen zij als huiswerk meenemen in de nieuwe gemeenteraad. De huidige WD- gemeenteraadsleden Maria Wientjens, Didi Smit en Rob Sneileman hebben besloten, na een zeer lange peri ode in de raad te hebben gezeten, te stoppen. De aanwezige leden spraken hun waardering uit voor hun uitstekende inzet.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 12