i KERSTMARKT IN SINT VICTORKERK MATIGE VANGST VOOR HSW Waddinxvener Landelijke karakter van 'de oksel mag niet verdwijnen ZIN EN ONZIN VINCI CODE VAN DA CADEAUMARKT GOUWEBLOEM OECUMENISCHE ADVENTS- VESPERS IN VICTORKERK BOEKENMARKT Waddinxveen leeft! Wim Timmer van Vereniging tot behoud van Landelijk Waddinxveen: in het nieuws... WA DDIN XV EEN/BOSKOOP Hart van Holland 23 november 2005 pagina 11 Waddinxveen - In de Adventstijd organiseren de Remonstrantse Gemeente, de Sint Victorparochie, de Wijkgemeente Immanuëlkerk en de Wijkgemeente Ontmoetingskerk drie oecumenische adventsvespers in de Sint Victorkerk. Het thema is dit jaar "Ontvangen en uit handen geven". De vespers worden gehou den op zondag 27 november, 4 december en 11 december om 17.00 uur. Op zondag 27 november gaat pastoor van der Helm voor, voorganger op 4 december is ds. J.P Koning en op 11 december gaat ds C. de Jong voor. Waddinxveen - In de Ontmoetings kerk wordt zaterdag 26 november een grote tweedehands boeken markt gehouden. Van 10.00 tot 16.00 uur kan men in de kerk terecht voor boeken, platen en handwerkcadeau's zoals zelfge maakte kaarten. Verder is er een grote sortering tweedehands kerst artikelen. Ook dit jaar wordt de opbrengst van de markt aange wend voor het steunen van een aantal goede doelen. Zondag 27 november Waddinxveen Victorkerk 9.30 uur Communievie ring. Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. J.P. Koning; 11.15 uur Gezinsviering. Wijkgemeente Immanuelkerk 10.00 uur ds. C. de Jong. Wijkgemeente De Rank 10.00 uur ds. M.A. Bos; 18.30 uur ds. J. van Wal- sum. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. C. Bijl; 16.30 uur ds. H. Hidding. Remon. Gem. 10.00 uur ds. D.L.H. lunenburg-Moret. Boskoop Herv. kerk 9.30 uur ds. R. de Reuver. Geref. kerk 9.30 uur N. Rijneveld- Schep; 18.30 uur ds. M.D. van der Giessen. De Stek 9.30 uur ds. M.D. van der Giessen. Chr. Geref. kerk 9.30 uur ds. K. Boer- sma; 18.30 uur ds. J. Brons. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. Bethel 9.30 uur Ed Hoogendam. medische weekenddienst Benthuizen, Boskoop en Waddinx veen: voor spoedeisende huisartsen hulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/feestdagen): Huis- ArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het Groene hart Ziekenhuis), Gouda, 0182- 698820. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleulandlo- catie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Joze flocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afdelingen etc.: wvwv.ghz.nl Waddinxveen - Bibliotheek Wad dinxveen organiseert voor donder dagavond 24 november een lezing over de Da Vinci Code van Dan Brown. Neerlandicus/historicus Lau- rieke de Koning benadert de Da Vinci Code vanuit verschillende invalshoeken. Hierbij richt zij zich niet alleen op de schrijver en zijn Waddinxveen - Na een succesvolle try-out in 2004, houdt de Victor Activiteiten Commissie op zaterdag 26 november van 10.00 tot 16.00 uur weer een kerstmarkt. De markt, in "Dickens-stijl", vindt plaats in de Sint Victorkerk aan de Zuidkade 176. Op de markt worden allerlei zaken personages, ook worden de bron nen belicht waarop Dan Brown zijn theorieën baseert. Aanvang 20.00 uur, de toegang bedraagt 5,-. Kaartverkoop tijdens de ope ningstijden van de bibliotheek. Voor meer informatie: www.biblio- theekwaddinxveen.nl of 0182- 640572. te koop aangeboden die met het kerstfeest te maken hebben. Ter verhoging van de sfeer brengt een koor Christmas Carols ten gehore en op het orgel worden kerstliede ren gespeeld. De opbrengst komt geheel ten goede aan het restaura tiefonds van de Sint Victorkerk. Waddinxveen - Stichting De Gou- webloem houdt zaterdag 26 november van 10.00 tot 14.30 uur een cadeau- en hobbymarkt in het gebouw aan de Tollenslaan 161. De Gouwebloem is een stichting die Waddinxveen - De vierde wedstrijd voor de wintercompetitie van de Hengelsportvereniging Waddinx veen werd gevist in de Oude Rijn bij het fort in Bodegraven. Hoewel de 14 deelnemers een matige vangst hadden, bij elkaar 13.590 gram, werd toch beduidend meer gevan gen dan de drie voorgaande wed strijden. De uitslag was als volgt: 1. Jan Verhoef, 2.070 gr; 2. Martin van Leeuwen, 1.780 gr; 3. Rob Jenner, 1.550 gr; 4. Rob Poldervaart, 1.430 gr; 5. Rinus Reichard, 1.420 gr. zich inzet voor de chronische zie ken en gehandicapten in Waddinx veen. De opbrengst van de markt komt geheel ten goede aan het werk van de stichting. Voor meer informatie: 0182-616203. Martin van Leeuwen en Rinus Rei chard zijn beide koploper met 17 punten. Herman Kraan en Wim Houtman zijn gedeeld derde en vierde met 23 punten, gevolgd door Rob Jenner op vijf met 27 punten. Zaterdag 3 december wordt de tra ditionele St. Nicolaaswedstrijd gehouden. Alle leden van de HSW kunnen inschrijven op de wedstrijd dag zelf. Vertrek vanaf het station NS om 7.30 uur. In Waddinxveen is iedere week van alles te beleven. Niet alle onderwerpen halen de krant. In deze rubriek laten we u kennismaken met een bijzondere 'Waddinxvener in het nieuws'. En ziet u wat er allemaal gebeurt in ons dorp... Waddinxveen. Beide clubs zijn hierover inmiddels in overleg. Het Centraal Voetbal park zal acht voetbalvelden krijgen, waar van vijf gras- en drie kunstgrasvelden. Ver der komen er twee clubaccommodaties en voldoende parkeermogelijkheden. De gemeente heeft overigens laten weten dat ze verder wil met het Centrale Voetbalpark, ook als WSE en v.v. Waddinxveen niet fuse ren. Het Voetbalpark zal dan door drie vere nigingen gebruikt moeten gaan worden. Natuur en historie Volgens Timmer en zijn medestanders René Brunklaus en Huub Dubbeldam heeft het gebied tussen de Plasweg, de Zevende Tochtweg en de Onderweg een hoge land schappelijke en historische waarde. Het gebied vervult een belangrijke recreatieve functie, niet alleen voor omwonenden, maar ook voor veel fietsers en wandelaars. Timmer: "Het gebied is niet los te zien van de Achterofse polder en in de toekomst het Bentwoud. Voor Waddinxveen is het één van de laatste stukjes 'Groene Hart'. Als er een Voetbalpark komt is van ecologische verbinding tussen deze natuurgebieden in mijn ogen beslist geen sprake". Maar ook uit historisch oogpunt heeft Timmer grote bezwaren. Timmer: "De Plasweg is één van de oudste wegen in de Zuidplaspolder, stammend uit de tijd direct na de droogleg ging van de polder. De Onderweg is ook zo'n oude weg met woningen uit de perio de van na de Eerste wereldoorlog. Deze zijn karakteristiek voor de woningbouw uit die tijd en in combinatie met het open gebied zijn ze beeldbepalend voor Waddinxveen." Luchtkwaliteit en verkeer Verder ziet Timmer problemen vanwege de milieu- en luchtkwaliteit. Luchtkwaliteit is momenteel bijzonder in het nieuws, onder meer doordat een aantal bouwprojecten door de luchtkwaliteit niet door kan gaan. "Het is onzeker of we in Nederland wel aan wettelijke luchtkwaliteitsnormen gaan vol- Waddinxveen - De gemeente heeft plannen om in het gebied tussen de Plasweg en de Onderweg (ook wel bekend als 'de oksel') een voetbalpark te vestigen. "Een onaan vaardbaar plan," vinden de omwonenden. Onder aanvoering van Wim Timmer, René Brunklaus en Huub Dubbeldam hebben zij inmiddels de 'Vereniging tot behoud van landelijk Waddinxveen' opgericht. Timmer: "Tot nu toe heeft de gemeente weinig aan dacht besteed aan de omwonenden. Daar om besloten we ons te organiseren in een belangenvereniging. Onze bezwaren heb ben met name betrekking op de geluids- en verkeersoverlast. Daarnaast verdwijnt het landelijke karakter volledig. En dan te bedenken dat dat karakter nog vrijwel gelijk is als een eeuw geleden." Van sportpark naar voetbalpark Timmer: "Vorig jaar zomer kwamen de eer ste signalen dat de gemeente een Centraal Sportpark op de oksel wilde vestigen. Ik had daar bezwaar tegen en meldde dat aan de burgemeester tijdens zijn allereerste burgerspreekuur. Vervolgens werden omwonenden en belangstellenden uitgeno digd voor een informatieavond. Tijdens die avond hebben zo'n twintig omwonenden emailadressen uitgewisseld en afgespro ken elkaar op de hoogte te houden van ver dere ontwikkelingen. In april van dit jaar lag er een concreet plan van de gemeente. Een Centraal Sportpark bleek financieel niet haalbaar te zijn, maar gelijk met het afbla zen van dit sportpark besloot de gemeente de mogelijkheden voor een Centraal Voet balpark op de oksel te onderzoeken." De directe aanleiding voor deze plannen lag in de noodzakelijke verplaatsing van voet balvereniging Be Fair. Op de huidige locatie van Be Fair gaat de gemeente een winkel centrum realiseren. De ontwikkeling van het Voetbalpark past ook goed bij de moge lijke fusie tussen de twee andere Waddinx- veense voetbalverenigingen, WSE en v.v. doen. Daarom kan mijns inziens zo'n groot plan niet worden uitgevoerd als daar niet eerst duidelijkheid over komt." Tenslotte vindt Timmer de aanleg van het Voetbalpark geheel in tegenspraak met de plannen van de gemeente Waddinxveen om de Plasweg verkeersluw te maken. Het Voetbalpark zal juist verkeer aantrekken en de Plasweg en de Onderweg zijn daar niet op berekend. Dat leidt volgens Timmer alleen maar tot onveilige situaties. Onlangs heeft Wim Timmer zijn bezwaren in een pittige brief voorgelegd aan het col lege van Gedeputeerde Staten van Zuid Holland. Daarin maakt hij namens zijn ver eniging formeel bezwaar tegen de recente plannen tot herziening van het Streekplan Zuid Holland Oost en het Intergemeentelijk Structuurplan Zuidpias, waardoor het Voet balpark planologisch mogelijk wordt. Hij hoopt met zijn brief te bereiken dat Gede puteerde Staten de voorgenomen planwij zingen afwijzen. In ieder geval is met de 'Vereniging tot behoud van landelijk Wad dinxveen' een aanspreekpunt voor de gemeente ontstaan om overleg te voeren namens de omwonenden over de toekom stige ontwikkeling van de oksel.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 11