Zevenhuizen-Moerkapelle Gemeente pagina 4 Gemeentenieuws 23 november 2005 PROGRAMMARAAD BCNZ KOMT U IN AANMERKING VOOR EEN LANGDURIGHEIDSTOESLAG? EXTRA GELDBEDRAG VOOR MENSEN MET MINIMUMINKOMEN WERKEN VOOR DE GEMEENTE ZEVENHUIZEN- MOERKAPELLE? LAGERE ZIEKTEKOSTENPREMIE VOOR MENSEN MET EEN MINIMUMINKOMEN GEMEENTE BIEDT COLLECTIEVE VERZEKERING AAN RAAD EN COMMISSIES BOUWEN EN WONEN WET MILIEUBEHEER Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl WWW.ZEVENHUIZEIM-MOFRKapci c mi Op dinsdag 29 november 2005 om 20.00 u begint de achtste openbare vergadering van de programmaraad BCNZ (Bergschen- hoek.Capelle aan den IJssel, Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen-Moerkapelle in het gemeentehuis van Capelle aan de Rivierweg. De programmaraad adviseert jaarlijks, bin nen de wettelijke mogelijkheden, de exploitant van de kabel, de firma Casema, met betrekking tot het programmapakket voor radio en televisie. Op de agenda staan o.a. de reacties op het TV-advies 2005 en de besluitvorming tot een definitief radio-advies voor 2006. Kijk dan ook eens op de gemeen telijke website: www.zevenhuizen- moerkapelle.nl/bestuurenorganisa- tie/vacatures Voor mensen die langdurig een minimum inkomen hebben en die geen vooruitzicht hebben om door werk het inkomen te ver hogen, is de langdurigheidstoeslag in het leven geroepen. De praktijk heeft namelijk uitgewezen dat het voor mensen die gedurende een lan gere periode afhankelijk zijn van een inko men op minimumniveau, moeilijk is om geld voor toekomstige uitgaven te reserve ren. Om in aanmerking te komen voor een langdurigheidstoeslag, dient u een aan vraag in te dienen bij de balie van de afde ling Sociale Zaken. Hoogte langdurigheidstoeslag De toeslag is per jaar voor: Gehuwden 466,- Alleenstaande ouders 418,- Alleenstaanden 327,- Co-ouders 372,50 Voorwaarden U bent 23 jaar of ouder, maar nog geen 65 jaar: U heeft gedurende de afgelopen 60 maanden (5 jaar) zonder onderbreking in Nederland een inkomen op bijstandsni veau. U heeft in de genoemde periode van 5 jaar geen inkomsten uit of in ver band met arbeid ontvangen. Dus geen loon, ziekengeld, WAO- of WW-uitke- ring. Gaat uw vermogen een bepaald bedrag te boven, dan wordt de aanvraag afgewezen. Per 1 januari 2005 is dit voor een echtpaar en een alleenstaande ouder een bedrag van 10.210,- en voor een alleenstaande een bedrag van 5.105,- Deze bedragen worden per half jaar aangepast. U moet gedurende de afgelopen 5 jaar voldoende hebben geprobeerd om alge meen geaccepteerde arbeid te verkrijgen en te aanvaarden. Indien er in verband met uw arbeidsplicht aan u een maatre gel is opgelegd, dan komt u niet in aan merking voor de langdurigheidstoeslag. U heeft de afgelopen 12 maanden geen langdurigheidstoeslag ontvangen. Wie komen er nog meer in aanmerking? Indien u een uitkering ingevolge de Anw (Algemene nabestaanden wet) of een uit kering ingevolge de WAO (Wet Arbeidson geschiktheid), de WAZ (Wet Arbeidsonge schiktheidsverzekering voor zelfstandigen) of de Wajong (Wet arbeidsongeschiktheids voorziening jonggehandicapten) met een arbeidsongeschiktheidspercentage van ten minste 80% heeft. Informatie Voor meer informatie kunt u terecht bij de balie van de afdeling Sociale Zaken op maandag van 10.00 tot 12.00 uur. Aan deze tekst kunnen geen rechten ont leend worden. Per 1 januari 2006 treedt het nieuwe ziek tekostenstelsel in werking. De gemeente ziet de kostenontwikkeling van dit stelsel voor haar inwoners met een minimuminko men met zorg tegemoet. Daarom wil zij voor haar cliënten Sociale Zaken die een uitkering op grond van de Wet werk en bij stand (WWB) hebben en voor overige inwoners met een inkomen dat vergelijk baar is met het inkomen van uitkeringsge rechtigden WWB, een collectieve ziektekos tenverzekering afsluiten. Deze collectieve verzekering zorgt ervoor dat mensen met een inkomen op mini mumniveau een aantrekkelijke korting krij gen en een goede dekking hebben voor eventuele ziektekosten. Aanbod gemeente in januari 2006 De huidige ziektekostenverzekeraar doet voor 16 december 2005 een aanbod voor een zorgverzekering met, indien van toe passing, een aanbod voor een aanvullende verzekering. Het totale aanbod zal zoveel mogelijk lijken op de huidige verzekering. Omdat de prijzen van de collectieve ziekte kostenverzekering bij de verschillende ver zekeraars nog niet bekend zijn, kan de gemeente nu nog geen aanbod doen. Gestreefd wordt naar het doen van een aanbod in januari. Wat te doen met het aanbod van uw hui dige verzekeraar? Behoort u tot de bovenstaande doelgroep, dan hoeft u het nieuwe aanbod van uw huidige ziektekostenverzekeraar (nog) niet te accepteren. U kunt rustig afwachten hoe het collectieve pakket van de gemeente eruit komt te zien. Als u het aanbod van uw huidige verzekeraar niet voor 1 januari 2006 verworpen hebt, wordt u automatisch op grond van de aangeboden zorgverzeke ring verzekerd, kunt deze 'automatische' zorgverzekering echter tot 1 maart 2006 opzeggen (u betaalt wel premie per 1 janu ari 2006) en dan tot 1 mei 2006 een andere zorgverzekering afsluiten. Als u niets doet, bent u dus automatisch verzekerd bij uw huidige verzekeraar en kunt u later nog overstappen op het pakket van de gemeente. Aanvaardt u het aanbod van uw huidige verzekeraar wél, dan kunt u niet meer overstappen naar de collectieve ziektekostenverzekering van de gemeente. Wij adviseren u het aanbod van uw huidige ziektekostenverzekeraar niet te accepteren totdat u weet hoe de collectieve verzeke ring via de gemeente eruit komt te zien. Vragen? Indien u vragen heeft over het boven staande, dan kunt u contact opnemen met de afdeling Sociale Zaken gedurende de maand december 2005, op dinsdag tot en met donderdag van 10.00 tot 11.00 uur. Vergaderoverzicht Commissie I 28 november 2005 Commissie II 29 november 2005 Raad 13 december 2005 Deze openbare vergaderingen vinden plaats in het gemeentehuis, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen. Aanvang om 19.30 uur In het gemeentehuis kunt u de agenda's, notulen, besluitenlijsten en voorstellen van respectievelijk raad en de commissies I en II inzien. Ook in de dorpshuizen "Op Moer" te Moerkapelle, "Swanla" te Zevenhuizen, "De Vierkap" te Oud Verlaat en in de Openbare Bibliotheek te Zevenhuizen is een plek ingericht met gemeente-informa tie. Tevens kunt u deze stukken raadplegen via de gemeentelijke website. Voorafgaand aan de vergaderingen kunt u gebruik maken van het spreekrecht. Hiervoor dient u contact op te nemen met de raadsgriffier de heer H. Sterken, 0180-637713 of via h.sterken@zevenhuizen-moerkapelle.nl. Bent u slechthorend? Onze raadszaal is voorzien van ringleiding en voldoet aan de internationaal geldende normen op dit gebied. Agenda Commissie I op 28 november a.s. Agendapunten, ondermeer: Bestemmingsplan Eendragtspolder Voor het gebied van de Eendragtspolder is een nieuw bestemmingsplan noodzake lijk. Dit in het kader van de voorgenomen transformatie van deze polder tot een gebied dat hoofdzakelijk is bestemd voor waterberging in combinatie met recre atie. Op basis van de (mede) door de raad op 14 juni 2005 vastgestelde samenwer kingsovereenkomst hebben de verbon den partijen zich verplicht tot een trans formatie van het betreffende gebied. Het college stelt de raad voor een besluit te nemen op de ingediende zienswijzen tegen het ontwerpplan en het bestem mingsplan Eendragtspolder in gewijzigde vorm vast te stellen binnen de grenzen van de MER-rapportage. Voorafgaand aan de behandeling wordt er voor uw commissie een presentatie verzorgd. Huisvestingsprogramma voorzieningen onderwijshuisvesting 2006 In het kader van de Verordening Voorzie ningen huisvesting onderwijs worden er door de schoolbesturen jaarlijks aanvra gen ingediend.Voor het jaar 2006 zijn er twee aanvragen ontvangen. Het college stelt de raad voor het Huisves tingsprogramma voorzieningen onderwijs 2006 vastte stellen. Afwikkeling pianschadeverzoek van de heer T.A.M. van Leeuwen te Zevenhuizen •Afwikkeling bezwaar tegen afwijzen pianschadeverzoek van de heer L.J. Tim- mers te Moerkapelle Partiële herziening van het bestemmings plan Landelijk Gebied 1990 Het glastuinbouwbedrijf op het perceel Noordeinde 71b te Moerkapelle zal in het kader van de ruimte-voor-ruimteregeling worden gesloopt. Conform de geldende regelgeving kunnen er 3 woningen wor den teruggebouwd. Hiervoor dient het bestemmingsplan partieel te worden her zien. Het college stelt de raad voor de 4e partiële herziening van het bestemmings plan Landelijk Gebied 1990 vast te stellen. Agenda commissie II op 29 november a.s. Agendapunten, ondermeer: Beleidsnota gebruiksvergunningen Op grond van het bepaalde in de Woningwet dient er beleid voor het afge ven van gebruiksvergunningen te worde vastgesteld. Het college stelt de raad worden voor gebruiksvergunningen de Beleidsnota vast te stellen. Verkeersmaatregel (verplaatsen 30 km/u zone) Burgemeester Boerstraat te Zeven huizen In het nieuwbouwplan op de scholenloca tie hebben enkele appartementen aan de zijde van de Burgemeester Boerstraat een hogere geluidsbelasting op de gevel dan is toegestaan. Hierdoor kan er geen medewerking aan de bouwaanvragen worden verleend. Door het verplaatsen van de 30 km/u zone kan er aan de eisen van de Wet geluidhinder worden vol daan.Het college stelt de raad voor tot het nemen van een verkeersmaatregel voor de Burgemeester Boerstraat te Zevenhuizen. Visiedocument "Samen Sterk" Door de colleges van Zevenhuizen-Moer kapelle en Nieuwerkerk aan den IJssel is het Visiedocument "Samen Sterk, samen werking voor versterking van de bestuurs kracht" opgesteld. De raad wordt - op basis van beslispunten - voorgesteld in te stemmen met de brede en intensieve ambtelijke samenwerking tussen de gemeenten Zevenhuizen-Moerkapelle en Nieuwerkerk aan den IJssel. Algemene aanpassing exploita tieb udgetten Het college van burgemeester en wet houders stelt, op basis van een analyse van de exploitatiebudgetten 2005 (tot en met oktober) en de verwachtingen voor de rest van het jaar, de raad voor de exploitatiebudgetten aan te passen. Onderzoek invoeren Toeristenbelasting Door het college is een onderzoek inge steld naar de mogelijkheid van het invoe ren van een toeristenbelasting.De raad wordt voorgesteld niet tot het invoeren van een toeristenbelasting over te gaan. Belastingverordeningen 2006 Door de raad is op 1 november 2005 de begroting voor het jaar 2006 vastge steld.Op basis hiervan zijn de belastingver ordeningen voor het jaar 2006 opgesteld. Het college stelt de raad voor de belas tingverordeningen 2006 vast te stellen. Aanvragen bouwvergunning sloopvergunning monumentenvergunning aanvraagdatum: 15 november 2005, BR/2005/0079: voor het plaatsen van kunstwerk KW 36, viaduct in omleidings- weg N219 over de spoorlijn Den Haag - Gouda nabij de Bredeweg te Zevenhuizen; •aanvraagdatum: 15 november 2005, BR/2005/0080: voor het plaatsen van kunstwerk KW 29, viaduct in omleidings- weg N219 over de A12 nabij de Bredeweg te Zevenhuizen; •aanvraagdatum: 14 november 2005, BU2005/0061: voor het vergroten van de woning op het perceel Papaverveld 45 te Moerkapelle; aanvraagdatum: 15 november 2005, B2/2005/0005: voor j het oprichten van een tuindersloods voor particulier gebruik op het perceel Knibbelweg 64 te Zevenhuizen; •aanvraagdatum: 14 november 2005, SA/2005/0020: voor j het slopen van de bouwwerken van CBS De Eendragt aan de Burgemeester Boerstraat 1B en de gymzaal aan de Dorpsstraat 77 te Zevenhuizen; •aanvraagdatum: 15 november 2005, SA/2005/0021: voor I het slopen (inclusief asbestverwijdering) van diverse schu ren en garages op het adres Zuideinde 1 te Zevenhuizen Verleende vergunningen (bouw-, sloop,-monument- gebruiksvergunning) Verzonden 15 november 2005: Wollefoppenweg 105 te Zevenhuizen: SA/2004/0010; het] slopen van de woning (de helft van de twee-onder-1-kap- woning) en de bijgebouwen. Verzonden 21 november 2005: Herenweg 23 te Moerkapelle: BL/2005/0057; het plaatsen van een serre Julianastraat 84 te Moerkapelle:BL/2005/0059; het vergro ten van een garage/berging •Van Hasseltweg 14 te Moerkapelle:BR/2005/0064; het plaatsen van een transformatorstation •Van Hasseltweg 4 te Moerkapelle: BR/2005/0056: het gedeeltelijk vergroten van een kas Bezwaar vergunningen/ontheffingen Tegen (alleen) de afgegeven/verleende vergunningen kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuurs recht bij het college van burgemeester en wethouders bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het des betreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorzie ning worden ingediend bij de President van de Arrondisse mentsrechtbank, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. In het stadium van aanvragen van vergunningen is het niet mogelijk bezwaar aan te tekenen. Beschikking Burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhui zen-Moerkapelle hebben de volgende vergunning verleend: Knibbelweg 9 (Zevenhuizen), Maatschap A. Biemond en C. Biemond-Verdoorn inzake een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een vleesvarkenshouderij. Tegen de beschikking kan tot en met donderdag 5 januari 2006 beroep worden ingesteld bij de afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag (in tweevoud). Tegelijkertijd kan een verzoek tot voorlopige voorziening worden gedaan bij de voorzitter van de afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, op hetzelfde adres. Voor beide gevallen is griffierecht verschuldigd. De tekst en de voorschriften, die deel uitmaken van de beschikking, zijn ten opzichte van de ontwerpbeschikking gewijzigd. Beroep kan worden ingesteld door: degenen, die eerder bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking; de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegen heid advies uit te brengen over de ontwerpbeschikking; degenen, die bedenkingen hebben tegen de wijzigingen ten opzichte van de ontwerpbeschikking; belanghebbenden, die redelijkerwijs niet in staat waren bedenkingen in te brengen tegen de ontwerpbeschikking. De beschikking ligt vanaf donderdag 24 november 2005 tot en met woensdag 4 januari 2006, elke werkdag van 08.30 uur tot 12.00 uur, ter inzage in het gemeentehuis van Zevenhuizen-Moerkapelle, afdeling VROM, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen. Voor inzage buiten bovengenoemde tijden kan een afspraak worden gemaakt, telefoon 0180-637725. Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Alarm Alarm 112 Burgerzaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 19.30 uur Politie 0900-8844 Brandweer 0182-550550 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Raadpleeg uw gemeentegids voor overige informatie

Hart van Holland | 2005 | | pagina 4