Cl000 OP ZOEK NAAR HULPPIETEN FAMILIE EIST TOEGANG TOT CD-PRESENTATIE ALBERTO BEZWARENPROCEDURE N 209 NIEUWE VOGELSOORT IN ZEVENHUIZEN DROOG BROOD IN THEATER SWANLA Lezers schrijven... MOERKAPELLE BI BLIJFT WINNEN TWINTIG APPARTEMENTEN EN TWAALF EENGEZINS WONINGEN IN HET CENTRUM VAN ZEVENHUIZEN 11 VRIJWILLIGERS OP HENRY DUNANT pagina 8 Hart van Holland 23 november 2005 BURGLAND Projectontwikkeling/Stolwijk Herontwikkeling VOETBAL Verkoop en informatie www.perdijkmakeloardi BURGLAND Makeiaori www.burglandmakelaa' "Scholenlocatie Zevenhuizen" Zevenhuizen - De bezoekers van C1000 Wals kunnen op zaterdag 26 november van 9.00 tot 17.00 uur de sfeer en gezelligheid van de aanko mende feestdagen proeven. Kinde ren worden verwend door Zwarte Piet en ook ouders en opa's en oma's krijgen vast iets lekkers. De gehele winkel en een aantal markt kramen zijn met vele aanbiedingen en cadeauartikelen gevuld. Omdat het elk jaar moeilijker wordt voor Sinterklaas om zijn Pie ten-bestand op pijl te krijgen, doet hij hierbij een oproep aan de jeugd van Zevenhuizen en regio om aan staande zaterdag te proberen het originele Pieten-certificaat te krij gen. Maar daar komt nogal wat bij kijken. Op het parkeerterrein naast de C1000 staat aanstaande zater dag een klimwand en zij die het mooist verkleed zijn als een echte Zwarte Piet én tevens het Pieten- parcours op de klimwand goed afleggen, verdienen het certificaat als officiële hulp-Piet 2006. Natuur lijk geeft Sint alle kinderen die ver kleed zijn een presentje, maar alleen de besten krijgen het certifi caat en de echte Pietenzak en mogen in 2006 met Sinterklaas mee als hulp-Piet. Elf vrijwilligers van de afdeling Zevenhuizen-Moerkapelle van het Rode Kruis waren van 7 tot 12 november actief op de Henry Dunant. Ze stapten in Amsterdam op de boot en gingen vervolgens via Rotterdam, Bruinisse, Goricum en Rhenen terug naar Amsterdam. "Het was een supergezellige week met heel veel lol voor zowel de gasten als de vrijwilligers. Volgend jaar gaan we beslist weer. Wel mer ken we dat heel veel vrijwilligers best al wel op leeftijd zijn en dat jongeren zeker zeer welkom zijn. Wees niet bang datje iets niet kunt want je wordt echt wel geholpen door iemand die al langer mee gaat", aldus een van de vrijwilli- Den Haag/Regio - De Raad van State moet alsnog de bezwaren van een familie uit Zevenhuizen tegen het bestemmingsplan Nieu we Hoefweg (N 209) in behande ling nemen. De advocaat van de familie bepleitte dit donderdag tij dens een rechtszitting bij de Raad in Den Haag. De Raad schoof enke le maanden geleden hun bezwaren opzij, omdat die te laat bij de pro vincie Zuid-Holland zouden zijn ingediend. Wie buiten de daarvoor gestelde termijn met bezwaren komt, heeft volgens de Raad geen recht van spreken meer. Maar de advocaat van de familie zegt dat hun bezwaren wél op tijd zijn afge leverd bij de provincie. Het eerdere oordeel van de Raad van State is daarom onterecht, betoogde hij. Het bestemmingsplan maakt de reconstructie van de Nieuwe Hoef weg mogelijk. Dat heeft vooral bij de bewoners van Kruisweg al veel beroering gewekt. Hun leefomge ving gaat flink op de schop door de verbreding van de N 209 en de aan leg van de bedrijventerreinen Pris ma en Nieuwe Hoefweg. De komst van afvalverwerker Van Woerden naar de Nieuwe Hoefweg stuitte onlangs ook nog op veel bezwaren van de buurtschap. Ook de belangen van de familie zijn groot. Ze bezitten stukken grond aan de westzijde van de Nieuwe Hoefweg en aan de oostzij de in Kruisweg. Door de nieuwe inrichting van het gebied is de familie al gedwongen haar akker bouwbedrijf naar Zevenhuizen te verplaatsen. Over hun resterende gronden rond de Nieuwe Hoefweg willen zij met de provincie de strijd aangaan als de bezwaren tegen het bestemmingsplan over enige tijd bij de Raad van State worden behandeld. Maar of de familie bij die behande ling wordt toegelaten is nu de vraag. Volgens hun advocaat zijn de bezwaren gewoon door de pro vincie geaccepteerd. En daarbij is toen niet gezegd dat die buiten termijn zijn ingediend. "De provin cie zag toen geen enkel pro bleem", aldus de advocaat. Voorzitter R. Cleton van de Raad van State beloofde de zaak nog eens goed te bekijken. De uitspraak volgt over enkele weken. Van natuurliefhebber en Hart van Hollandlezer Marcella Hemkes kreeg de redactie het volgende bericht: "Sinds kort is Zevenhuizen een nieuwe vogelsoort rijker: de Hals bandparkiet. Sinds een paar dagen worden er hier dagelijks twee gesignaleerd, die schel roepend rondvliegen en allerlei tuinen bezoeken op zoek naar voedsel. De Halsbandparkiet is een kleine, groene papegaai met een lange, blauwgroene staart en een rode snavel. Ze komen hier natuurlijk niet van nature voor. Ze stammen af van ontsnapte of losgelaten kooivogels. Die ontsnapte exempla ren hebben zich weten aan te pas sen en hebben kunnen overleven doordat ze door mensen gevoerd werden. Inmiddels leven er grote groepen van deze soort in stadspar ken en recreatiegebieden zoals het Amsterdamse Bos en het Kralingse Bos. Of deze twee exemplaren in Zeven huizen blijvertjes zijn, weet ik niet. Ze weten de tuinen met sierappel- tjes en voederplanken inmiddels goed te vinden. En geloof me: je kijkt je ogen uit als je tussen de koolmeesjes en de spreeuwen op je voedertafel zulke exotische gasten ontdekt." Navraag leert dat meerdere lezers de bijzondere vogels gespot heb ben. Een goede foto hebben we er (nog) niet van kunnen maken. Moerkapelle - Door veel afgelastin gen bij uitduels kwamen er zater dag bij de Moerkapelse jeugdafde ling slechts vier teams in actie. Moerkapelle A1 liep na een aantal overwinningen met prima voetbal dit keer tegen een zeperd aan. Bij Alphen A1 kwam men geen moment in de wedstrijd met een zeer forse 5-1 nederlaag als gevolg. Ondanks dit verlies blijft A1 in deze tweede klasse goed meedoen. Binnen enkele weken is B1 van een kandidaat voor de onderste plaat sen tot een echte middenmoter geworden. Na de twee overwinnin gen vorige week betekende de 3-1 op CKC B1 alweer de derde winst op rij, waarmee deze stijging met stip is verklaard. Het veldoverwicht werd door treffers van Justin van den Hoven (tweemaal) en Brend Hoogma tot uiting gebracht. Na twee nederlagen kwam E2 via een 8-2 winst op WDS weer op het goede spoor. Met name in de eerste helft werd goed gespeeld en vielen de goals als rijpe appelen, 5-0 bij rust. Daarna was er meer even wicht, maar door goed keepers werk van Jesse van den Lagemaat scoorde WDS slechts twee keer. Hoewel ook nu werd verloren, gaat F1 wekelijks toch beter presteren. Door goals van Mark van der Kooy en Marnix den Ouden werd twee keer gescoord, maar Olympia F4 vond toch vaker het net, eindstand 2-5. gers. Vrijwilligers zijn welkom om te helpen bij de verzorging helpen of als facilitair medewerker. Voor meer informatie: 0795932161 of www.rodekruis.nl 29-11-2005 Sophie 2 jaar. Hartelijk gefeliciteerd van Oma en Opa Gevraagd: goede kleding: dames- en kinderkleding voor een goed doel Lange Zijde 9 - 0180-631631 Op dit moment ontwikkelt Burgland Projectontwikkeling te Stolwijk op de hoek van de Burgemeester Boerstraat en De Lente 54 appartementen en 12 drive-under woningen. 28 appartementen zullen worden verhuurd. De koopappartementen bestaan uit een zestal starterappartemen ten aan de Dorpsstraat. Deze appartementen hebben een mai- sonnette-indeling. Verder wordt er op de huidige scholenlocatie een complex bestaande uit 14 apparte menten ontwikkeld. De starterap partementen op de begane grond zijn voorzien van een ruime tuin. De overige appartementen van roy ale terrassen. Alle appartementen zijn voorzien van een berging op de begane grond. Naast de 28 appartementen die zullen worden verhuurd, worden er twaalf eenge zinswoningen (type drive-under) ontwikkeld. Deze woningen zijn voorzien van een royale achtertuin en parkeergelegenheid voor meer der auto's op eigen terrein. De sloot van de school is inmiddels in volle gang. Naar verwachting zal medio november 2006 gestart wor den met de bouw. Op 25 januari wordt in dorpshuis Swanla aan de Burgemeester Klinkhamerweg een informatiebijeenkomst gehouden. Aanvang 19.30 uur. Voor meer informatie: www.burg- landmakelaars.nl of www.perdijk- makelaardij.nl. Voorafgaand aan de informatieavond zal door de makelaars geen documentatie wor den verstrekt. (foto: Perdijk Zevenhuizen - In dorpshuis Swanla presenteert Skihut-zanger Alberto zondag 27 november zijn nieuwe CD. Aanvang 19.30 uur. ledereen is welkom. Alberto zingt sinds jaren in winter sportplaatsen in Oostenrijk, in zon nige oorden als Mallorca, Gran Canaria en Salou om de jeugd onder de vakantievierders te ver maken; ook in Nederland treedt hij op bij evenementen en feesten. Buiten zijn feestrepertoire zingt Alberto liedjes van Guus Meewis, Borsato Frans Bouwer en andere Nederlandstalige artiesten. Op zijn nieuwe CD zijn liedjes van Robbie Zevenhuizen - In theater Swanla is vrijdag de voorstelling "Omwille van de smeer likt de kat de kande- leer" van theatervormingsgroep Droog Brood te bezoeken. Aan vang 20.15 uur. Na twee theatershows te hebben gespeeld door Nederland en België bleek het onvermijdelijk dat thea- terhervormingsgroep Droog Brood zich zou gaan concentreren op een derde. "Omwille van de Smeer" zal inhoudelijk natuurlijk wederom een komische worsteltocht worden naar het antwoord op de oervraag, zij het dit keer gehuld in een glit terjasje of vergezeld van een dans pas, dit ten einde een breder publiek aan te spreken dat dan na afloop gegarandeerd zal verzuch ten: "toch goed dat we gegaan zijn". Williams, Jerry Lee Lewis, Dean Martin en Frank Sinatra te horen.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 8