Sportvisser Wim de Bruin Jeugdbegeleider van het Jaar 'BLACKSPOTS' GEZAMENLIJK AANGEPAKT Waddinxvener Waddinxveen leeft! BLIKSEMACTIE VOOR PAKISTAN TAEKWONDO EIAMENS JITAE GEVAARLIJKE VERKEERSSITUATIE PUTTELAAN SAMEN VEILIG, VEILIG SAMEN: Lezers schrijven in het nieuws... ^T^TÏÏ^veen/boskoop pagina 11 Boskoop - De veiligheid aan de Puttelaan ter hoogte van huis nummer 40 in Boskoop laat erg veel te wensen over. Door mijn werkzaamheden ben ik zelf veel langs de weg met het graven langs wegen. Mijn werkzaamheden bevinden zich op het terrein van kabels en leidingen en daarom weet ik best wat veiligheid bete kent. Maar op de Puttelaan is het een doorn in het oog van iedereen die er langs komt. Levensgevaar lijk is het daar te noemen. Als je de bocht door komt, staat er ineens een hek midden op de weg. Dit omdat men bij deze huizen het dak aan het vernieuwen is. Ik heb geleerd dat, als men een gedeelte van een weg afsluit, dit wel moet worden afgezet met de juiste bor den. In deze situatie zou dat vol gens mij moeten zijn: aan weers kanten van de afzetting op zijn minst de borden J16 'werk in uit voering'. Aan de kant van de weg- afsluiting het ronde bord F05, en aan de andere kant het bord F06. En op zijn minst voor de nachten een knipperbol. Er staat al ruim een week niets bij, het is echt levens gevaarlijk. G. van Tilburg, Boskoop In Waddinxveen is iedere week van alles te beleven. Niet alle onderwerpen halen de krant. In deze rubriek laten we u kennismaken met een bijzondere 'Waddinxvener in het nieuws'. En ziet u wat er allemaal gebeurt in ons dorp... je vooral brasems, karpers, snoek baarzen, snoeken en ruis- en blank voorns. In de zuiveringspias (bij de voetbalvelden van WSE) zitten ook veel giebels. Die zijn toch wat exclu siever en het is leuk als je die vangt." Waddinxveen - Terwijl de beelden van de aardbeving in Pakistan op de achtergrond dreigen te raken, vragen de katholieke basisscholen en de Victorparochie aandacht voor de mensen die daar nog steeds dak loos zijn. De kinderen van de katho lieke basisscholen maken een hoop volle kerstgroet voor deze mensen om hun een hart onder de riem te steken. Bovendien zamelen zij geld in om hulpacties te ondersteunen. De opbrengst van deze actie wordt tijdens de kerstvieringen op de scholen aan pastor Ad van der Flelm aangeboden. De katholieke hulpor ganisatie Missio zorgt dat alles op de juiste plaats terecht komt. Op vrijdag 23 december neemt de heer Gerard Damen van Missio de kaar ten en tekeningen in ontvangst tij dens de kerstviering van de Regen- boogschool om 11.00 uur in de Ont- moetingskerk. Boskoop - De verkeersveiligheid in Boskoop is een gezamenlijke ver antwoordelijkheid van de wegge bruiker, politie en gemeente, vin den de politie en de gemeente Bos koop. Daarom overleggen de gemeente en de politie elke maand over de wegen die de gemeente gaat reconstrueren en is er daar naast geregeld contact. Burge meester Rijsdijk: "De gemeente wil wegen veilig en duurzaam inrich ten. Hierbij gaat veel aandacht uit naar de zogenaamde 'blackspots' uit de nota Samen Veilig, Veilig Samen. Dit zijn risicovolle wegen en kruispunten waar relatief veel ongevallen plaatsvinden of waar te hard wordt gereden." Samen met de politie en verkeersdeskundigen verwerkt de gemeente de gege vens van de politie en de wensen van de omwonenden in een ont werp voor de weg." Ingrid Helle man, teamchef team Waddinx- veen-Boskoop: "De resultaten mogen er zijn: de afgelopen jaren heeft de gemeente de meeste risi covolle blackspots in Boskoop, waaronder de Zijde en het Reijers- koop, gereconstrueerd." Verkeersoverleg Iedere maand overleggen de pro jectleiders van de gemeente, de politie, de wegbeheerder (een amb tenaar van de gemeente) en een verkeersdeskundige over de wegen die gereconstrueerd zullen worden. Burgemeester Rijsdijk: "De politie speelt in dit verkeersoverleg een belangrijke rol. Zij weet namelijk als geen ander waarom bepaalde wegen en kruispunten risicovol zijn." De gemeente verwerkt de gegevens van de politie en de wen sen van de omwonenden in een ontwerp voor de weg. In dit ont werp wordt onder andere aangege ven hoe breed de weg wordt, welke verkeersborden er geplaatst worden en hoe de wegmarkering wordt. Vervolgens reageren de politie en de omwonenden op het ontwerp. Teamchef Helleman: "De politie kijkt hierbij vooral naar de verkeers veiligheid van het ontwerp. Zo bekijken we bijvoorbeeld of het ontwerp van de weg de snelheids maatregelen ondersteunt. Met andere woorden, is de weg zodanig ingericht dat meer dan 85% van de bestuurders zich aan de maximum snelheid zal houden? Daarnaast zijn we geïnteresseerd in de overzichte lijkheid van de kruispunten." In Boskoop vonden vorig jaar 26 ongelukken met letsel plaats. Bij acht van deze 26 ongelukken vie len er gewonden en één ongeluk kende een dodelijke afloop. Team chef Helleman: "Het dodelijke ongeval vond plaats op de kruising tussen de A.P. van Neslaan en het Reijerskoop. Dit weggedeelte is inmiddels gereconstrueerd. Ook de Zijde en het Reijerskoop, waar twee ongevallen met gewonden plaatsvonden, zijn of worden gere construeerd." Wethouder Ten Hagen, portefeuillehouder wegen: "Bij de reconstructie van het Reijerskoop hebben we veel aan dacht besteed aan de verkeersvei ligheid. Zo hebben we een deel van het Reijerskoop als 30 km zone ingericht. Verder heeft de weg vrij- liggende fietspaden en gelijk waardige kruisingen gekregen. Deze gelijkwaardige kruisingen worden met wegmarkeringen benadrukt. Tot slot heeft de gemeente de verlichting verbe terd". Burgemeester Rijsdijk: "Al deze maatregelen zorgen voor een duidelijker wegbeeld en daarmee een verkeersveilige weg." Op dit moment werken de gemeente en de politie samen aan een categori- seringsplan. Burgemeester Rijsdijk: "In dit plan wordt voor alle Bos- koopse wegen de maximumsnel heid vastgelegd. Daarmee vormt het plan een goede basis voor de verdere samenwerking tussen de politie en de gemeente. Ook in de aanpak van de blackspots." Team chef Helleman: "Met als uiteinde lijk doel verkeersveilige wegen en kruispunten." Waddinxveen - De Waddinxveens- Goudse JITAE Taekwondo Club houdt binnenkort de eerste club- examens voor haar leden. De exa mens vinden plaats op dinsdag 13 december om 18.00 uur in de gym nastiekzaal aan de Joh. Postlaan 2 en op vrijdag 16 december om 18.00 uur in sporthal Dé Zebra in Gouda. Belangstellenden zijn van harte welkom om te komen kijken. KERKDIENSTEN - 11 december Waddinxveen Victorkerk 9.30 uur eucharistievie ring. Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. A. Admiraal; 11.15 uur eucharistieviering. Wijkgemeente Immanuelkerk 10.00 uur ds. C. de Jong. Wijkgemeente De Rank 10.00 uur ds. M.A. Bos; 18.30 uur jeugddienst. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 en 16.30 uur ds. E. Brink. Remon. Gem. 10.00 uur D. Eerland- van Vliet. medische weekenddienst Benthuizen, Boskoop en Waddinx veen: voor spoedeisende huisartsen hulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/feestdagen): Huis- ArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Groene Hart Ziekenhuis: Bleulandlo- «tie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Joze- flocatie: Jan van Beaumontstraat. «oor informatie over wachttijden, opname, afdelingen etc.: www.ghz.nl Waddinxveen - Wim de Bruin, secretaris van de Hengelsportvere niging Waddinxveen (HSV Waddinx veen), werd onlangs gekozen tot 'Jeugdbegeleider van het jaar'. Dat gebeurde in Made (Noord-Brabant) tijdens de algemene ledenvergade ring van de Nederlandse Vereniging van Sportvissersfederaties (NWS). De NWS is de landelijk overkoepe lende organisatie voor sportvissers. Bij de NWS zijn zo'n 1000 vereni gingen, zoals Hengelsportvereni ging Waddinxveen, aangesloten. In totaal telt Nederland ongeveer 370.000 enthousiaste sportvissers. Een aantal daarvan zet zich actief in bij een vereniging voor het besturen van de club, het organiseren van viswedstrijden of voor het begelei den van de jeugd. In de ogen van de NWS viel Wim op zeer positieve wijze op. "Hij is al meer dan tien jaar bestuurslid, jeugdinstructeur én begeleider van de jeugd." Wim kreeg zijn prijs uit handen van Geer tje Veenstra, bestuurslid van de NWS. Naast een oorkonde en bij behorende bloemen, ontving hij een cheque ter waarde van 500 euro die hij vrij mag besteden voor het jeugdwerk van de HSV Waddinx veen. Bij de uitreiking in Made waren Wim's vrouw, zijn dochter en schoonzoon en diverse leden van de HSV Waddinxveen aanwezig. Viscursus voor kinderen Hengelsportvereniging Waddinx veen timmert flink aan de weg. De club heeft zo'n 850 seniorleden en ruim 100 jeugdleden en voert al jaren een zeer actief jeugdbeleid. Twee of drie keer per jaar organi seert de HSV Waddinxveen - onder aanvoering van Wim de Bruin - vis- cursussen voor kinderen tussen acht en twaalf jaar. Wim is daar ruim tien jaar geleden mee gestart. Hij zag veel kinderen 'maar wat aan rommelen' aan de waterkant en besloot bij de NWS een cursus Jeugdbegeleiding te volgen om daar wat aan te veranderen. "De opleiding tot jeugdinstructeur was erg leuk om te doen. Ik heb mijn kennis binnen de vereniging overge dragen aan een aantal andere enthousiastelingen. Het jeugdwerk kost veel tijd, maar uit het plezier dat de kinderen aan het vissen bele ven haal je veel waardering." In de cursus leren de kinderen onder meer hoe ze een haakje moe ten aanzetten en een vistuigje opmaken. Ook wordt aandacht besteed aan het leren herkennen van vissen, waterdiertjes en water planten. Wim en zijn collega jeugd begeleiders Chris de Mooij, Leen de Knikker en Guus Bras hebben inmiddels zo'n 370 kinderen de grondbeginselen van het vissen bij gebracht. Ook Wim's kleinzoons van 17, 14 en 11 jaar volgden de cursus jeugdvissen. "Het werken met kinderen geeft veel voldoening. Daarnaast laten ouders van jeugdle den regelmatig weten zeer enthou siast te zijn over de viscursus en alle activiteiten die we organiseren. Die erkenning is leuk en was vermoede lijk ook wel een reden voor de NWS om mij te nomineren voor de titel van Jeugdbegeleider van dit jaar." Favoriete visplek Wim de Bruin woont zo'n 25 jaar in Waddinxveen. De oud-beroepsmili tair is in Gouda geboren en opge groeid, maar woonde daarna op veel verschillende plaatsen. Inmiddels is hij wel echt gesetteld in Waddinxveen. Wim is zo'n 30 jaar geleden begonnen met vissen. In die tijd woonde hij in Maarssen en ging hij zo nu en dan met een buur man mee die een fervent sportvis ser was. Zijn buurman werkte bij de ANWB, die regelmatig viswedstrij den organiseerde. Wim won met verve en breidde zijn visactiviteiten langzaam verder uit. Toch is hij naar eigen zeggen niet echt een 'visfa- naat'. Wim vist het liefste met mooi weer. Zijn favoriete visplekjes zijn De Oosterschelde en de Waddinx- veense Petteplas en Zuiveringspias. "In Waddinxveen en omgeving vang Boskoop Herv. kerk 9.30 uur ds. M.D. van der Giessen; 18.30 uur dr. R. de Reuver. Geref. kerk 9.30 uur ds. Baljet. De Stek 9.30 uur dr. R. de Reuver. Chr. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. C.C. den Hertog. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. Parousia 10.00 uur P. Weeber. Bethel 9.30 uur Timo van Steenis; 19.00 uur Suzanne Hetyey. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182- 698820. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood).

Hart van Holland | 2005 | | pagina 11