ZAK MET GELD MEENEMEN VOOR ARME MENSEN" GEZIN VAN OIST VOOR ZENDINGSWERK NAAR ECUADOR EEN DAG OM NIET TE VERGETEN... ENERGIEBESPARINGSACTIE VOOR HUIZENBEZITTERS DIPLOMAZWEMMEN INFORMATIEAVOND BORSTVOEDING WINTERMARKT KWEKERSRECHT EN LICENTIE pagina 12 Hart van Holland 7 december 2005 WADDINVEEN/BOS Door Paulien de Graaf Waddinxveen - Peter en Sofieke van Olst en hun kinderen Theo (6), Thomas (4) en Thijs (8 maanden) vertrekken op 13 december naar Ecuador. Daar zullen zij, na een taalstudie van een half jaar, zendingswerk gaan doen in een sloppenwijk van de stad Portoviejo. Peter (politiek redacteur bij het Reformatorisch Dagblad) en Sofieke (maatschappelijk werkster) hadden al enige tijd het gevoel iets in dienst van God te wil len doen. "Hoe of wat was ons niet duidelijk." Haar man startte met een theologische cursus. "Toen wij een aantal advertenties voor zen dingswerkers bij de ZGG, de zen ding van de Gereformeerde Gemeente. Zagen, kwamen wij bij- bellezend en biddend tot de over tuiging dat we daarop moesten sol liciteren." Na een lange sollicitatie periode kregen zij in mei te horen dat zij uitgezonden zullen worden. Peter van Olst is aangenomen als kerkenwerker/evangelist. "We gaan een ander gezin aflossen, dat al een deel van het opbouwwerk van de kerk heeft opgezet. Er is momenteel een groepje van onge veer 20 personen dat wekelijks de samenkomsten bezoekt. Verder moet het vrouwenwerk, het kin derwerk en alfabetisering verder opgebouwd worden", vertelt Van Olst. "Er heerst grote armoede in de sloppenwijk. De bekende pro blemen: alcoholverslaving, analfa betisme, veel eenoudergezinnen en kinderen die lijm snuiven. Het gevolg is grote criminaliteit. We hopen dat de blijde boodschap van Jezus Christus de mensen nieuwe hoop zal geven; een nieuw doel in hun leven." In een speciale kerkdienst in de Gereformeerde Gemeente in Moer- kapelle is het gezin uitgezonden. geld mee moesten nemen voor die arme mensen. En Thomas kan niet wachten tot hij een bananenboom gezien heeft", vertelt hun vader. De kinderen zullen naar een parti culiere school gaan en krijgen Nederlandse les van hun moeder. Inmiddels is een groot deel van de Er is een thuisfrontcomité gevormd dat hun werk in Ecuador onder de aandacht zal blijven brengen. De kinderen kijken er naar uit om te verhuizen naar het warme land. Ze zijn al een klein beetje Spaans aan het oefenen. "Toen Theo hoorde wat we in Ecuador gaan doen, vond hij wel dat we een zak met Het gezin van Olst: nu nog aan de Kleikade, straks in Portoviejo. spullen verscheept richting Ecua dor. Het huis aan de Kleikade 'op het mooiste plekje van Waddinx veen' zal voorlopig gemeubileerd verhuurd worden. De verwachting is dat het gezin ongeveer 5 jaar in Ecuador zal blijven. "Dan is de oud ste toe aan de middelbare school en dan zien we wel weer." Nu gaan ze afscheid nemen. "Vooral de familie vindt het erg dubbel ze staan wel achter het werk wat we gaan doen, maar we gaan ver weg en ze missen een heel stuk van het opgroeien van de kinderen." Waddinxveen - De gemeenten Waddinxveen, Vlist en Gouda lanceren de actie Energie en Comfort. De gemeente Wad dinxveen benadert ruim zesdui zend huiseigenaren met een aantrekkelijk aanbod om ener giebesparende maatregelen aan hun woning te laten uit voeren. In totaal schrijft het drietal gemeenten ruim 23.000 duizend woningbezitters aan. De eenmalige actie stelt huise igenaren in de gelegenheid om tegen een tarief van 45 euro onderzoek te laten doen naar energie bespa ring mogelijkheden van hun woning. Als zij vervolgens besluiten de energiebesparende maatregelen uit te laten voeren, dan gebeurt dat samen met de andere deelnemers uit buurt. Op die manier worden, door de collec tieve inkoop van materialen en de gezamenlijke uitvoering, de kosten sterk gedrukt. Wie deelneemt aan de actie kan gebruik maken van een aantrekkelijk financiering. De maandelijkse kosten hiervan zijn lager dan de baten uit energiebe sparing. De actie richt zich met name op eigenaren van woningen die vóór 1985 gebouwd zijn. Doel is het energiezuiniger en comfortabeler maken van de woning, terwijl de woonlasten gelijk blijven of zelfs dalen. Voorbeelden van maatrege len zijn de isolatie van dak, vloer of spouw en plaatsing van hoogren dementglas, een nieuwe ketel of een zonneboiler. De actie van de gemeenten, die graag hun bijdrage leveren aan de verlaging van C02-uitstoot, richt zich tegelijk op de collectieve inkoop van groene stroom. Bij vol doende belangstelling wordt bij energieleveranciers een offerte aangevraagd. Ook deze gezamen lijke aanpak kan deelnemers geld en een hoop rompslomp schelen. Eerder dit jaar voerde de gemeente Waddinxveen een proefproject uit in de Oranjewijk. Door de hoge res pons - ruim tien procent van de woningbezitters deed mee aan de actie - zijn nu ook andere gemeen ten voor het project geïnteresseerd geraakt. Naast de gemeenschappelijke maatregelen stimuleert de actie ook kleinere energiebesparende ingrepen die huiseigenaren zelf kunnen uitvoeren. Deelnemers aan het onderzoek ontvangen daarom een kortingsbon waarmee ze bij bouwmarkten in de regio materia len kunnen aanschaffen. Eventueel kan een klusbus voorrijden om de gekochte materialen in het huis aan te brengen. Boskoop - Het is zaterdag 10 december de Internationale dag van de Mensenrechten. Zoals ieder jaar staat Amnesty International daarom op 10 decem ber met een kraam op de Konin ginneweg voor de verkoop van kaarsen en kaarten. De basis van het werk van Amnesty International is opkomen voor gewetensgevangenen: mensen die Boskoop - In verenigingsgebouw "De Schakel" aan de Nieuwstraat 77 wordt vrijdag 16 december een kerst-wintermarkt gehou den. Naast de verkoop van aller lei producten is er tijdens de markt ook de gelegenheid om zelf kerstversieringen te maken. Men is welkom van 14.00 tot 21.30 uur. Voor meer informatie: 0182-615579. Boskoop - Kwekersrecht en alles wat hiermee te maken heeft is het onderwerp op de Studieclubavond van de Studieclub Regio Boskoop op dinsdagavond 13 december in de Rozenburcht. De avond begint om 20.00 uur. Voor meer informatie over de Studieclub Regio Boskoop: 06-28454955. niets fout hebben gedaan, maar gevangen zijn genomen omdat zij voor hun mening wilden uitkomen. Dit jaar wordt de aandacht gevraagd voor twee gewetensge vangenen: Hada uit China zit negen jaar gevangen omdat hij lid was van een organisatie die werkt voor mensenrechten in China. Hij wordt gemarteld en mishandeld. Aster werd gearresteerd omdat zij een brief aan de regering heeft Waddinxveen - De maandelijkse informatiebijeenkomst van Borst voedingsorganisatie LLL staat don derdag 15 december in het teken van de geboorte van de baby en het geven van borstvoeding in de Waddinxveen - In Gouwebad de Sniep zijn onlangs 55 kandidaatjes geslaagd voor hun A-dipoma: Max Nonkes, Lara Keesmaat, Bart van Ravesteijn, Daphne Spruytenburg, Elvira de Bruin, Tijana van Tol, Jor dan Tofield, Eline Hamming, Ruben van Lindt, Colin Menke, Renske Zant, Nikita Mantjes, Bo Lindhout, Benth de Graaf, Celilne van Nieuw koop, Patrick van Nieuwkoop, Julia Lammers, Roos Scheffel, Frederique Wortman, Basten Kraan, Timo Graaf, Naomi den Dekker, Sarah Hoogendoorn, Yanita Vollebregt, Martin Roest, Maarten Huisman, ondertekend, waarin gevraagd werd om democratische hervormin gen. Sindsdien is er geen contact met haar geweest en weet nie mand waar ze verblijft. Op de kraam van Amnesty Interna tional is het mogelijk een handte kening te zetten voor hun vrijla ting. eerste weken. De bijeenkomst vindt plaats aan de Prinses Beatrix- laan 98 en begint om 20.00 uur. Voor meer informatie: 0182- 619964. Kim Beelen, Lisa Konijn, Hannah de Kruiff, Rhonda van der Stoep, Ronald de Jong, Marieke Koetsier, Renske Kaaijk, Gwen Droog, Mandy de Waal, Nora Korfker, Ste fan van der Vlist, Nicolien Kofman, Wesley den Hertog, Mels Verweij, Robin Smith, Annelot van der Spek, Ivana van Wijk, Coen van Doorn, Vincent van Lier, Yentl Verheui, Timothy Geurts, Arnoud de Mik, Daan Slappendel, Roy van Pompe, Adeline Pujagic, Rkk Koerts, Michael van de Vendel en Emily Kors.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 12