1 SINTERKLAASDIERVOERACTIE klaverjassen EXOTISCH TREFPUNT KAARTAVOND GOUWE RIJDERS FILMS IN KREATER BIJ DE PADDESTOEL KINDERDISCO 30+ AVOND TEKENCURSUS JAN NEVEN INLOOP VOOR FIBROMYALGIEPATIENTEN Hart van Holland 7 december 2005 pagina 23 In het Hart van Holland schrijven we over opvallende dingen die gebeuren in Zeven- huizen-Moerkapelle, Waddinxveen, Boskoop en Rotterdam-Nesselande. Artikelen in de krant worden geschreven door journalisten. Soms sturen mensen zelf een artikel of verhaal op naar de redactie. Wij zijn eigenlijk benieuwd hoe goed de kinderen uit onze regio kunnen schrijven. Daarom vragen we aan alle kinderen - tot en met 12 jaar - of ze een goed vervolg en een einde voor het volgende verhaal willen verzinnen. Het was december in Nederland, maar daar kon je niet veel van merken. De zou scheen overdag en de blaadjes zaten nog steeds aan de bomen. Niels en Maaike maakten zich zorgen over dit bijzondere weer. Het was veel te u/arm voor de tijd van bet jaar en als bet zo zon b/jjven, liep alles in bet honderd. Bij kerstsfeer boort sneeaw, jjs en kon. Bovendien zonden de die ren helemaal in de war raken. Als ze dachten dat bet voorjaar was, zonden ze kleintjes krggen, die bet niet zonden overleven als er nog échte kon kwam. En boe zonden de rendieren die de slee van de Kerstman trekken reageren op de warmteZonden ze wel naar Nederland willen komen? Alle maal vragen waar Niels en Maaike geen antwoord op hadden. De kinderen piekerden zich snf waarom bet weer zo van s/ag was en boe ze bet zonden kunnen veranderen. Ze riepen alle kinderen nit de bnnrt bjj elkaar om naar een oplossing te zoeken Maak een mooi, spannend of leuk vervolg op het begin van het verhaal. Ook kun je zelf een titel verzinnen. Jouw verhaal mag maximaal 300 woorden groot zijn. Je kunt het op de computer maken of eventueel met de hand schrijven. Stuur het vervolgens per e-mail naar redactie@hart-van- holland.nl. of naar Hart van Hol land, t.a.v. de redactie, Noorde lijke Dwarsweg 1a, 2761 GA Zevenhuizen. Vermeld je naam, woonplaats en leef tijd. Je verhaal moet uiterlijk 16 december bij ons binnen zijn. Een jury zal alle verhalen lezen en uiteindelijk een winnaar aan wijzen. Deze win naar krijgt van ons een mooie prijs. Wat dat is, verklappen we nu nog niet. <o a Waddinxveen - De werkgroep Waddinxveen van de Dierenbe scherming Gouda heeft zaterdag 3 december met een stand in de Albert Heijn een Sinterklaasdier- voeractie gehouden. Het winkelend publiek werd gevraagd honden en kattenvoer en -snacks te doneren voor de zwerf- en asieldieren in Gouda en omstre ken. Dankzij vele donaties was deze actie zeer succesvol. Met het resultaat van maar liefst vijf win kelwagens vol diervoer en snacks, kunnen de dieren in de diverse opvangcentra lekker worden ver wend. De vrijwilligers bedanken het publiek voor hun enthousiaste reacties en Albert Heijn voor het gastvrije onthaal. Waddinxveen - Bij wijk- en speel tuinvereniging de Paddestoel Wordt vrijdag 9 december een kla- "erjasavond gehouden. Als afslui- ting wordt een verloting gehouden. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 jwr. De entree bedraagt 1,25 voor 'eden, niet-leden betalen 2,-. Waddinxveen - In het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan 552 wordt zaterdag 10 december een kinderdisco gehouden. De aanvang is om 18.30 uur en de disco eindigt rond 20.00 uur. Toegang bedraagt 1,50. Hiep hiep hoera, Felicity 5 jaar. Gefeliciteerd van Oma Kerstinloop 9 en 10 december pand B enning Dorpsstraat 11 Zvh Waddinxveen - Het Trefpunt aan Stationsstraat wordt zaterdag '0 december omgetoverd tot een gotische culturele bazaar. r zijn optredens van muzikanten uit de Balkan en Turkije, een buik danseres en men kan proeven van eer> grandioos Turks buffet. Naar 9°ed Marokkaans gebruik kan het Publiek de handen laten beschilde ren met henna. Daarnaast zijn er stands met sieraden, vilten acces soires, schilderijen en air brush kunstwerken. De raad voor kunst en cultuur wil in deze Oosterse setting laten zien, horen en proeven dat de Waddinx- veense cultuur een mengeling is van het beste van verschillende nationaliteiten. De toegang is vrij. Waddinxveen - In het Zuidhonk vindt zaterdag 10 december vanaf 21.00 uur een 30+ disco plaats. De toegang bedraagt 5,- en de avond duurt tot 1.00 uur. ledereen is welkom. Waddinxveen - Wie wil leren teke nen, kan een tekencursus volgen bij kunstschilder Jan Neven. Naast de cursisten die hij nu les geeft, start hij in januari 2006 met nieuwe groepjes cursisten. De lessen vinden plaats op zijn atelier aan de Starin glaan. Voor meer informatie, kijk op www.janneven.nl of bei 06- 40195244 of 0182-610198. Waddinxveen - Autoclub De Gouwe Rijders houdt donderdag 8 december een klaverjasavond in "De Unie" aan de Kerkweg Oost 26. Inschrijven kan vanaf 19.45 uur, het klaverjassen begint om 20.15 uur. Er worden vier rondes gespeeld. Het is niet verplicht lid te zijn van de vereniging, iedereen is welkom. Waddinxveen - De Nationale Vereniging voor Fibromyalgiepatiënten F.E.S. houdt vrijdagochtend 9 december een inioopochtend in 'Kreater' aan de Kerkstraat 13. Men kan van 10.00 tot 12.00 uur vrijblijvend terecht met vragen bij één van de contactpersonen van de vereniging. Waddinxveen - In Kreater draait woensdagmiddag 14 december om 13.30 uur de kinderfilm Finding Neverland. Het is 1904. De schrijver James Berrie ontmoet in een park in Londen Sylvia Davies en haar vier kinderen. De kinderen zijn een inspiratiebron voor Barrie, die zich niet door de Engelse etiquette aan banden wil laten leggen. Zo ont staat het verhaal over de jongen die niet wilde opgroeien en die woont op een plek die Neverland heet. Toegangsprijs 2,50. Vrijdagavond 16 december om 20.00 uur draait de film The Man- churian Candidate. Tijdens de eer ste Golfoorlog kwamen de Ameri kaanse majoor Ben Marco en zijn mannen hevig onder vuur te lig gen. Ze werden gered door serge ant Raymond Shaw. Wat er daarna met Marco en zijn mannen is gebeurd, kunnen zij zich niet meer herinneren. Marco zoekt uiteinde lijk contact met Shaw, omdat hij wil weten wat er in Koeweit voor mysterieuse dingen zijn gebeurd. Toegangsprijs €5,- of met Pas 65+/CJP €4,-. Reserveringen bij Kreater, Kerk straat 13, telefoon 0182-614422.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 23