STREEKGENOTEN LOPEN VOOR SPECULAASPOP VOLLEYBAL- BASKETBAL SPEKTAKEL OP 10 DECEMBER ZES JEUGDTEAMS M0ERKAPELLE IN ACTIE SCHAAKFAVORIETEN DOOR IN BEKER DAMES NESSELANDE NAAR 1 /8 FINALE BEKERCOMPETITIE OPNIEUW VERLIES K0RBIS pagina 24 Hart van Holland 7 december 2005 SPORT VOLLEYBAL KORFBAL SCHAKEN VOLLEYBAL Rotterdam - Voor de eerste maal dit seizoen gaan Rotterdam Basketbal en Ortec.Nesselande nauw samen werken. Zaterdag 10 december spelen beide eredivisieclubs respec tievelijk om 18.00 uur en 20.30 uur hun thuiswedstrijd in het Topsport centrum Rotterdam. In samenwer king met Rotterdam Topsport is, net als voorgaande seizoenen, besloten de krachten te bundelen en het publiek een dubbele top sportwedstrijd aan te bieden. Rotterdam Basketbal gaat om 18.00 uur als eerste van start met de wedstrijd tegen Demon Astro nauts. De gasten uit Amsterdam bezetten momenteel de eerste plaats in de competitie. Rotterdam Basketbal kent echter ook een zeer goede seizoensstart en bezet na een mooie zegereeks de vierde plaats. Na de basketballers zullen om 20.30 uur de volleyballers aantre den. Landskampioen Nesselande, momenteel ook uitkomend in de Champions League, neemt het dan op tegen Omniworld Volleybal. Deze tegenstander uit Almere is altijd een geduchte concurrent voor de titel, maar heeft vanwege veel spelerswisselingen dit seizoen haar draai nog niet gevonden. Voor deze wedstrijden zijn combi- kaarten te koop voor 5,-. Voor meer informatie: www.nesselande.nl Waddinxveen - Na de overwin ning van vorige week op Good Luck startte Korbis vol vertrouwen in Almkerk tegen ACKC. Gerben Wijnstra zette Korbis op voor sprong: 0-1. Meer doelpunten wist Korbis niet te maken in de eerste helft. Korbis zakte ver weg en liep achter de feiten aan. De ruststand was 8-1 in het voordeel van ACKC. Na de rust kon Korbis iets terug doen. Maar de achterstand was te groot om in te halen. Uiteindelijk stond er een uitslag van 14-8 op het scorebord. Korbis 2 speelde ook tegen ACKC. Die wedstrijd ging gelijk op, maar bij een stand van 14-14 werd er door Korbis een strafworp gemist en trok ACKC aan het langste eind en wonnen met 15-14. Moerkapelle - Doordat de beide E- pupillen teams vrij waren, kwamen er zaterdag bij de Moerkapelse voetbaljeugd slechts zes team in actie. A1 lijkt de laatste weken wat van slag, ook dit keer was er thuis tegen Nicolaas Boys geen succes weggelegd. Na 1-2 bij rust werd het tenslotte een 1-3 nederlaag. Niels de Zwart redde de eer. Na een sterke serie liep B1 bij Bode graven weer eens tegen een neder laag aan, al was deze met 5-4 erg nipt. Na 1-2 bij rust vielen hierna de goals over en weer, maar Bodegra ven was bij het scoren net iets suc cesvoller. Arco Verwey en Brend Hoogma verdeelden de goals keu rig onder elkaar. De beide C-teams kennen tot dus verre een prima seizoen en doen in hun poule beide keurig bovenin mee. C1 had het tegen Jodan Boys best lastig, maar besliste door een vroege goal van Thijmen Eindho ven het duel toch in haar voordeel. C2 won met 4-0 van ARC 6. Na een matige eerste helft en 1-0 bij rust, zette D1 met enkele E-spe- lers in de gelederen een tandje bij en walste met 5-0 over Olympia D4 heen. Door dit resultaat werd weer een plaatsje geklommen. De grootste verrassing kwam ech ter dit keer van F1Het zat er al een tijdje aan te komen, maar zaterdag jongstleden werd eindelijk gewon nen. Tegen Vep F4 werd keihard gewerkt en door een mooie goal van Joost Voskuilen werd dit alles verdiend met 0-1 beloond. Bleiswijk/Regio - Het was gezel lig druk bij de traditionele Sin terklaasloop van trim- en atle tiekvereniging de Kieviten. Sinterklaas was aanwezig met voor alle lopers een speculaas pop. Ondanks de stevige tegen wind aan de Zevenhuizense kant van de Rotte zijn er prima tijden gelopen. Uit Moerkapelle liepen mee Ad Kraal (10 km 56,24) en Paul Jongman (15 km 1.13.41). D. Toet uit Waddinxveen liep de 10 km in 58.2; 15 Waddinxveners lie pen 15 km: Auke Leen, 1.04.35; Jaco Goedhart, 10.04.59; Jeroen te Mar- velde, 1.05.39; Fer Bonsel, 1.08.44, Adrie Verbree, 1.10.40; Hoefnagel, 1.10.51; Sjaak Nobel, 1.11.13; H. Kuiper, 1.11.53; Anja Dijkhuizen, 1.14.56; Jan van der Meij, 1.15.51; Nico van Hoek, 1.15.55; Annerie de Gier, 1.24.22; Koos Slingerland, 1.24.23; Jan de Bruin, 1.26.09; Simon Bron, 1.29.09; Rietdijk, 1.39.55. Zevenhuizense deelnemers waren: Wim van Rooijen, 10 km in 52.01; de overigen liepen 15 kilo meter: Aad Krijgsman, 1.11.46; Paul Heijnen, 1.12.17; Peter De Koosten, 1.15.12; Henk Paul, 1.18.03; Rinus van Ruitenburg, 1.18.47 en Barbare Rietveld, 1.35.35. (foto: De Kieviten) Waddinxveen - In de tweede ronde van de bekercompetitie nam Ton van Nieukerke het op tegen titel verdediger Erik Hennink. In een gecompliceerd middenspel speelde Hennink sterk en wist de partij naar zich toe te trekken. Titelkandidaat Rene Roelofs nam het op tegen Ad Multem. Uiteinde lijk was het Roelofs die de beslis sende snelschaakpartij won en zich zodoende plaatste voor de volgen de ronde. Titelkandidaat Mark van Putten nam het op tegen Henk van Erk. Het was Van Putten die aan het langste einde trok en zich plaatste voor de achtste finale. Eduard Phi- lipse speelde tegen Jeroen Eijge- laar. Philipse speelde agressief en plaatste zich voor de derde ronde. Jan Muit had het moeilijk tegen Wim van Os. Van Os speelde accu raat en voerde de druk steeds meer op waardoor Muit uiteindelijk moest opgeven. Wim Hennink speelde tegen Laurens Ellers. Hen nink was in zijn element en wist de partij en een plaats bij de laatste zestien naar zich toe te trekken. Henk Stam speelde goed tegen Wim van Vuuren en leek goede winstkansen te hebben. Van Vuu ren vocht echter goed terug en wist remise te forceren. In de beslissen de snelschaakpartij was het Henk Stam die zich wist te plaatsen voor de volgende ronde. Jan Krayen- stein nam het op tegen Evert Hilde- brand. In het middenspel wist Hil- debrand door een combinatie een stuk te winnen en plaatste zich zodoende voor de laatste zestien. Zevenhuizen De dames van GTI- Nesselande moesten voor de twee de keer in 2 weken aantreden tegen Rijnmond Volleybal, nu voor de regiofinale van de nationale bekercompetitie. Gelet op de strijd in het vorige duel waren de vewachtingen hoog gespannen, immers Rijnmond had aangetoond over een degelijke ploeg te beschikken. In een sfeervol Swanla gingen beide teams goed van start. De toe schouwers werden getrakteerd op aantrekkelijk volleybal, waarbij zowel in de aanval als in de verde diging mooie acties te zien waren. Echter bij Nesselande slopen een aantal foutjes in het spel waardoor coach Pang zich genoodzaakt zag tot de eerste time-outs. Rijnmond kon uitlopen tot 16-20. Echter met Karin Vermeulen aan opslag en een prima spelende Flore Gravesteijn wist Nesselande het gat dicht te spelen. Er volgde een spannende finale, beslist het voordeel van Nes selande (26-24). In de tweede set kwam Nesselande snel op voor sprong, tot 12-8. Door prima ser- veerwerk van Manja Scheffers en aanvallen op de buitenzijde wist Rijnmond in kort tempo het gat dicht te spelen en uit te lopen naar 13-16. Coach Pang zag zich weer genoodzaakt voor een time-out, om orde op zaken te kunnen stel len. De blokkering was beter op orde en in aanvallend opzicht werd er weer gescoord. Er volgde weder om een spannende eindstrijd, met eenzelfde setwinnaar (25-22). De 2- 0 achterstand leek de dames van Rijnmond niet te ontmoedigen. Al snel kwamen ze in de derde set op voorsprong, met name door een aantal technische fouten en misver standen aan Nesselande-zijde. De machine van Rijnmond bleef goed draaien tot 4-9. Door goede aan vallen door Flore Gravesteijn en Fanny Lafeber werd het moraal bij de Schiedamse dames langzaam maar zeker gesloopt. De passing was niet meer onder controle en de aanval zag een oerdegelijk blek tegenover zich. Dit stelde Here Gravesteijn in de gelegenheid or 11 keer op rij te serveren. Met Eva Heerschap, Ruth van de Wel e Fanny Lafeber als aanvalsters aan net werd Rijnmond geen kans meer gelaten. Ontmoedigd en zonder scherpte in het spel ondergingen de dames uit Schiedam hun lot: 25- 11. Met deze 3-0 overwinning plaatst Nesselande zich voor de 1/8 fina e. Op 7 november vindt de loting plaats. Voor de competitie on - vangt Nesselande 10 december e als vierde geplaatste Summa Pee push uit Meijel. Aanvang 19 0° uur

Hart van Holland | 2005 | | pagina 24