ONDERZOEK NAAR TOERISTENBEALSTING INGETROKKEN 18 POLITIEK WD BOSKOOP STELT KANDIDATENLIJST GEMEENTE RAADSVERKIEZINGEN VAST CDA VERWENT ZONNEBLOEM PVDA: VERJONGING EN VERNIEUWING NAAST ERVARING PCW BESPREEKT SPEERPUNTEN VERKIEZINGS PROGRAMMA MET LEDEN pagina 12 Hart van Holland 14 december 2005 Waddinxveen Boskoop Pleidooi voor afschaffing Verkiezingsthema: "Veilig leven in het groen" Zevenhuizen-Moerkapelle Zevenhuizen - Het invoeren van toeristenbelasting is een veelbe sproken onderwerp binnen de gemeenteraad van Zevenhuizen- Moerkapelle. De raad heeft het college gevraagd onderzoek te doen naar de mogelijkheden van invoering van deze belasting. Onderzoek heeft uitgewezen dat de nadelige gevolgen voor met name het zwembad in Zevenhui zen te groot zijn. De wethouder heeft dan ook besloten de raad voor te stellen af te zien van invoering van toeristenbelasting binnen de gemeente. De verwach te tegoeden voor de gemeente, geraamd op 40.000 euro, worden geschrapt uit de begroting van 2006. Uit onderzoek is gebleken dat alleen het bungalowpark en cam ping De Koornmolen in aanmer king komen voor het heffen van toeristenbelasting. Deze voorzie ning maakt deel uit van een lan delijk consortium, waarbij binnen alle parken een bijdrage wordt geind voor mogelijke toeristenbe lasting en andere heffingen. Van uit deze opbrengsten is in het afgelopen jaar een bedrag van 60.000 euro afgedragen aan De Koornmolen. Dit bedrag is gebruikt om de exploitatie van het zwembad enigszins in de hand te houden. De directie van het park heeft dan ook laten weten dat bij daadwerkelijke inning en heffing van toeristenbelasting, de exploi tatie van het zwembad niet meer sluitend te maken is. Het gevolg hiervan zou dan zijn dat de inwo ners van de gemeente Zevenhui zen-Moerkapelle het zwembad niet meer zouden kunnen gebrui ken. Omdat inning van toeristenbe lasting alleen maar mogelijk is bij dit ene park - bij andere recreatie ve voorzieningen wordt al foren senbelasting geind en dat maakt het onmogelijk ook nog toeristen belasting te innen - en de gevol gen voor de gemeenschap groot zijn heeft het college besloten dat het niet zinvol is om over te gaan tot het invoeren van toeristenbe lasting. Daarbij komt het argu ment dat er landelijk steeds meer weerstand komt tegen het innen van toeristenbelasting en dat het daarom mogelijk is dat bij invoe ring van deze regeling de inkom sten weer vervallen, terwijl intus sen de zwembadvoorziening voor de inwoners verloren is gegaan. Onduidelijk is nu nog wel hoe het zwembad de exploitatie van het zwembad rond zal krijgen als ook het consortium geen toeristenbe lasting meer mag heffen. (Bij het ter perse gaan van deze krant was nog niet duidelijk hoe de discussie in de raad verlopen is - red.) De Kamer van Koophandel houdt, samen rnet Koninklijke Horeca Nederland en Recron, inmiddels ook een pleidooi voor het afschaf fen van de toeristenbelasting omdat het de sector schaadt. Tij dens de raadsvergaderingen in Nieuwerkerk aan den IJssel en Waddinxveen heeft de toeristische sector een dringend beroep gedaan op de raadsleden om deze belasting af te schaffen. De drie organisaties stellen dat toeristen belasting een willekeurige, markt verstorende en inefficiënte belasting is, die vooral gezinnen met lage inkomens treft. Met name kamperen in eigen land wordt onevenredig zwaar belast, aldus de drie organisaties. De WD Boskoop heeft in een bui tengewone ledenvergadering de kandidatenlijst voor de gemeente raadsverkiezingen van 7 maart 2006 vastgesteld. Lijsttrekker voor de WD is Gert Dazler. Dazler geeft al enige jaren met succes leiding aan de fractie van de WD in de gemeenteraad. De plaatsen twee tot en met tien worden bezet door Marcel Ceulen (raadslid). Robbert Prins, Ronald Boer (raadslid), Erik Camman (raadslid) Remco van Benten, Mar- tijn van der Sluis, Ivo ten Hagen (wethouder), Loes Koster en Gert Koetsier. Als lijstduwer op plaats 30 van de kandidatenlijst staat Wim Sanders, een bekende ver schijning als belangenbehartiger van de Boskoopse kwekers. De WD gaat de verkiezingen in met thema "Veilig leven in het groen". Hiermee geeft de partij uitdrukking aan de speerpunten van haar beleid in de komende jaren: Veiligheid zowel in het ver keer als in de eigen woon- en leef omgeving. Een groene omgeving en waar dus een duurzame plaats is voor een van de belangrijke motoren van de Boskoopse econo mie: de boomkwekerijsector. "Daarnaast wil de WD zich inzet ten voor behoud of zelfs uitbrei ding van het voorzieningenni veau", aldus lijsttrekker Gert Daz- ler."Of het nu gaat om het onder wijsaanbod, sportfaciliteiten of het winkelbestand, wij vinden dat er in ons dorp een ruim aanbod moet zijn en dat de Boskoper in zijn eigen dorp terecht moet kun nen. Ook al zien wij natuurlijk de noodzaak en de voordelen van samenwerking met andere gemeenten." "De WD heeft in de afgelopen jaren veel bereikt", vervolgt Daz ler. "Met deze thema's willen wij duidelijk maken waar wij in de komende jaren voor staan en hoe wij deze positieve trend, binnen de mogelijkheden van ons dorp, willen vervolgen." Zevenhuizen - Tijdens de lande lijke dag voor de vrijwilliger, zater dag 10 december, heeft het CDA Zevenhuizen-Moerkapelle de plaatselijke afdeling van de Zon nebloem in het zonnetje gezet. Het CDA heeft de vrijwilliger hoog in het vaandel staan en heeft deze dag aangegrepen om niet alleen de vrijwilligers van de Zonne bloem te verwennen, maar ook de gasten van de Zonnebloem. Het CDA heeft voor de vrijwilligers en hun gasten in de Gereformeer de Kerk een feestelijke maaltijd verzorgd. Als dank voor de vaak jarenlange inzet van de vrijwilli gers kregen zij daarnaast een orchidee aangeboden. Ook de gasten van de Zonnebloem ontvin gen deze attentie. CDA lijsttrekker Jan Boersma: "Vrijwilligers zijn het cement van onze samenleving, maar lijken steeds schaarser te worden. De vrijwilligers van de Zonnebloem proberen ervoor te zorgen dat mensen niet in een sociaal isolement raken en vereen zamen. Dit sluit goed aan bij de boodschap van het CDA over naastenliefde, solidariteit en omzien naar elkaar." Jan Boersma bood de plaatselijke voorzitter van de Zonnebloem een cadeau aan en hoopt dat de Zonnebloem vol doende nieuwe vrijwilligers zal aantrekken om deze taak te kun nen blijven vervullen. Zevenhuizen-Moerkapelle - De kandidatenlijst van de Partij van de Arbeid voor de komende gemeenteraadsverkiezingen is een mix van verjonging en vernieuw ing naast ervaring. Er staan vier nieuwe kandidaten bij de eerste tien op de lijst waaronder drie jon geren. Met deze kandidaten is het mogelijk om ook lokaal te werken aan het motto 'Sterk en Sociaal'. Lijsttrekker is wederom Baradina Spekman. Op de tweede plaats staat de 21-jarige Elwin Hagens. Hij stelt zich ten doel om, vanuit de sociaal-democratische princi pes, ook de jongeren een gezicht te geven in de plaatselijke politiek. Op de derde plaats staat Jaap Staal. Een ervaren bestuurder; al jaren actief, onder andere als bestuurder van Woningbouwvere niging Beter Wonen. Nu lid van de raad van toezicht van Woonpart- ners Midden-Holland en als pen ningmeester bij de Stichting Bejaardenhuisvesting 'Zevenster'. Op vier staat Henk Doornhein; een man met jarenlange raadserva- ring. Tot zijn verdriet heeft hij begin 2004 afscheid moeten nemen als raadslid. Omdat de wet geving gaat veranderen is het voor hem waarschijnlijk weer mogelijk raadslid te worden. Rob Fermont heeft, na acht jaar energiek raads lidmaatschap, aangegeven dat hij zijn lange werkdagen als chauf feur van een tankauto, niet langer kan combineren met het raadslid maatschap. Hij staat op vijf en heeft aangegeven dat de PvdA op hem kan blijven rekenen. Ook Piet Pols heeft besloten een stapje terug te doen. Zijn werk brengt hem de komende jaren, een aantal keren per jaar, voor langere tijd in het verre Oman. Hij staat op der tien. Op zes staat Gerard Zweere. Een jonge zelfstandig ondernemer. Na het beëindigen van zijn landelijke bestuursfunctie wil hij zich plaat selijk actief opstellen. Op zeven is Mariska Arron- de Jong te vinden. Werkzaam bij een Woningbouw- verenging in Gouda. Naast Elwin hebben wij ook in Margreet Ver waal, student economie (22 jaar) een actieve jongere gevonden. Naast haar studie is zij actief bij de Volleybalvereniging VC Nesselan- de. Niet alleen als speelster maar ook als trainer en begeleider. Zij bereidt zich, op nummer acht, voor op een toekomstig raadslid maatschap. Tevens zal zij een belangrijke rol spelen tijdens de komende verkiezingen als cam pagnecoördinator. Plaats negen is voor Hans Roos. Hij kiest er voor om zijn activiteiten voor voetbalvereniging Groene- weg goed te blijven doen en nog niet hoog op de lijst te willen staan. Op tien staat Maarten Over- weel. Econoom, onderzoeker en vrijwilliger bij onder andere de Polderromance. Evenals vier jaar terug zal Huib Schouten de taak van lijstduwer op zich nemen op plaats negentien. Waddinxveen - Het bestuur en de fractie van de Protestantse Combi natie Waddinxveen (PCW) spraken donderdag 1 december met de aanwezige leden over de speerpunten van het verkiezingsprogram ma. Over de kwaliteit van de openbare ruimte, het sociaal beleid en het behoud van het groene en dorpse karakter van Waddinxveen is uitgebreid van gedachten gewisseld. De leden waren van mening dat de fractie moet gaan voor een groen, veilig en vriendelijk Waddinxveen. Dit moet tot uiting komen in het karakter van de bebouwing en voor de openbare ruimte. Voet en fietspaden moeten volgens de PCW-achterban beter worden onderhouden. Nieuwe woningbouw moet voldoen aan hoge milieu- eisen. Dat geldt ook voor nieuwe bedrijven en kassen. Lichtuitstoot van kassen is wat de PCW betreft uit den boze. Doorgaand verkeer moet zoveel mogelijk uit Waddinxveen worden geweerd. Daarvoor zijn ingrijpende maatregelen nodig. Dit is voor de PCW belangrijk om het snel groeiende verkeer in Waddinxveen beheersbaar te houden. De leden zijn van mening dat in Waddinxveen géén armoede mag voorkomen. Voorstellen van de gemeente die de inkomenspositie van de inwoners raakt moeten vooraf worden beoordeeld op mogelijke nadelige effecten. Eventuele nadelige effecten voor de 'minima moeten worden gecompenseerd. De speerpunten van het programma worden eind december geplaatst op de website van de PCW (www.kiespcw.nl). De definitie ve versie van het verkiezingsprogramma is, na vaststelling door het bestuur, in januari te downloaden van de website. Op deze pagina politieke onderwerpen in de samenleving. Deze pagina wordt samengesteld onder redactie en verantwoordelijkheid van medewerkers van het Hart van Holland

Hart van Holland | 2005 | | pagina 12