1 OMNIWORLD KAN NESSELANDE NIET BIJHOUDEN mm mm mm BLANGÉ EN ZWERVER ZOEKEN ELKAAR OP M0ERKAPELLE ALS TWEEDE WINTERSTOP IN H HCW DAMES 2 HERFSTKAMPIOEN AGON DAMES 1 VERLIEST NIPT SIMM S GROENEWEG Dl GOED BEZIG pagina 18 VOLLEYBAL Hart van Holland 14 december 2005 SPORT HOCKEY VOETBAL VOLLEYBAL VOETBAL VOLLEYBAL Rotterdam - OrtecNesselande sloot zaterdag de topsportdub- beldag af met een wedstrijd tegen Omniworld Volleybal uit Almere. Stond deze wedstrijd jaren garant voor spektakel, dit jaar, door de grote leegloop bij Almere, verliep de strijd duide lijk anders; Nesselande was dui delijk de sterkste en won met 3- 0 (25-12, 25-19 en 25-23). Vanaf het begin hielden de Rotterdammers Omniworld onder druk met hun service en en bouwden een grote voor sprong op. Nesselande bleef sterk acteren en zorgde naast service- druk ook voor veel aanvalskracht en een hechte blokkering. Voor Omniworld en in het bijzonder voor Eduardo de Paula, sloeg het noodlot toe bij 19-8. De Almeerder verstapte zich en bleek zijn achilles pees grotendeels afgescheurd te hebben. Inmiddels is hij geope reerd en zal zeker een aantal maanden nodig hebben om terug te komen. Marko Klok kon via zijn service de set met 25-12 uitserve- ren. In de tweede set startte Nesselande goed, maar de felheid was eraf. Hierdoor kon Omniworld de afstand tot Nesselande beperken, het werd 25-19. In de derde set leek het erop dat er een echte strijd losbrandde. De scheidsrechter deed daar in ieder geval zijn best voor. Een aantal beslissingen en herroepen van beslissingen waren voor iedereen in de zaal onduidelijk en daardoor bleven de teams met de scores dichtbij elkaar in de buurt. Allan van de Loo, Kristian van der Wel en uiteindelijk Jairo Hooi zorgden voor de punten en de wedstrijd werd met een derde set van 25-23 beëindigd in een 3-0 overwinning. De heren van Nesselande wacht een vol programma. Zondag 18 december om 15.30 uur spelen de heren in het dorpshuis Swanla tegen Menzis/Lycurgus en dinsdag 20 december krijgen ze de Spaanse kampioen Unicaja Almeria op bezoek. Om 20.00 uur spelen zij in het Topsportcentrum Rotterdam hun vijfde wedstrijd in de Indesit European Champions League, (foto: Jan van Woerden) Waddinxveen - Terwijl de meeste teams hun eerste zaalwedstrijd speel den moest het tweede damesteam een inhaalwedstrijd spelen tegen de nummer twee Groen Geel uit Voorburg. De Waddinxveense dames, die deze competitie tot nu toe alle wedstrijden wonnen, begonnen ongelukkig en gunden Groen Geel het eerste doelpunt. Kort daarna kon Marlies Kolker uit een strafcornercombinatie de gelijkmaker inschuiven waarna de Waddinxveense scoringsmachine niet meer te houden was. Zelfs een gemiste strafbal mocht de pret niet drukken want de eindstand werd 8- 1. Hiermee staan de HCW Dames 10 verliespunten voor op de naaste concurrent en zijn ze officieel herfstkampioen. Volgens keepster Sanne Schenk is het volgende doel om voor Koninginnedag de kampi oenstitel binnen te halen. Ook de HCW veteranen moesten een inhaalwedstrijd spelen en wel tegen het sterke Cartouche uit Voorburg. Waddinxveen zorgde, onder leiding van interim coach Boudewijn Rip, voor een verrassing door in de eerste helft door een treffer uit een strafcorner van Pim Walraven met 1-0 voor te komen. In de tweede helft werd het 2-0 door een knappe tip-in van Paul Gutker op aangeven van Gerrit-Jan van Delft. Een tegentreffer bracht de eindstand uiteindelijk op 2-1 voor Waddinxveen. Heren 1 speel de eveneens een inhaalwedstrijd; deze werd ruim verloren: 1-5. Dames 1 speelde haar eerste twee wedstrijden in de zaal. Beide wed strijden werden gewonnen. Zevenhuizen - Na veel regen gin gen de wedstrijden bij de jeugdaf deling van Groeneweg toch door. De D1 is goed bezig met weer een overwinning en ook de C1 had en zeer zware wedstrijd maar dan wel met een terechte uitslag. Vol gend weekend nog een program ma en dan beginnen de zaaltoer- nooien en andere vriendschappe lijke wedstrijden. De uitslagen: GW A1 - Moordrecht A1: 1-1; GW B1 - Siveo 60 B1: 1-4;GWC1 - MSV 71: 3-2; GW E1 - Lekkerkerk E1: 1- 3; GW E2 - ARC E4: 1-2; GW F3 - Zestienhoven F2: 0-3; WOR B2 - GW B2: 2-0; Gouda C3 - GW C2: 0- 4; Dilletant D1 - GW D1: 0-5; Zoe- temeer D11 - GW D3: 5-0; Alphen F3 - GW F5:1-4; Soccerboys E7 GW E5: 3-1. Boskoop - Agon dames 1 speelde zaterdag een uitwedstrijd tegen Vollingo dames 3 uit Gouda. In de eerste set begonnen de teams goed. De punten gingen over en weer. Annelies Koeckhoven kon op buiten goed scoren en ook de ver dediging was goed. De eerste set was met name aan het eind span nend. Uiteindelijk was het Vollingo dat de eerste set won: 25-27. De tweede set bleef Agon goed spe len, mede dankzij een goede serv ice van Els kon een voorsprong worden opgebouwd. Vollingo knokte zich terug en het eind werd weer spannend. De dames van Agon konden het toch op tijd afmaken: 25-22. De derde set was wederom een set waarbij de pun ten over en weer gingen. Aan het einde van de set slopen er steeds meer foutjes in het spel van de Agon dames en werd er teveel fout geserveerd. Hierdoor ging de derde set naar Vollingo. De vierde set was duidelijk voor Agon. De servicedruk was weer helemaal terug en door hard wer ken ging deze set toch redelijk gemakkelijk met 25-16 naar Agon. De vijfde set moest uitmaken wie zich de winnaar mocht noemen. Vollingo kon nog éénmaal goed aanzetten en bracht met de service Agon in moeilijkheden. De voor sprong was uiteindelijk te groot, waardoor de vijfde set naar Vollin go ging. De Agon dames zijn des ondanks toch blij twee punten gehaald te hebben. Vrijdag 16 december speelt het team thuis om 21.00 uur in de Puttelaan. Rotterdam/Zevenhuizen - Peter Blangé heeft als trainer/coach van Ortec.Nesselande zijn oud teamge noot Ron Zwerver uitgenodigd om de komende maanden stage te komen lopen. Dit mede in het kader van de trainer/C-cursus die de twee Olympisch kampioenen vol gen. Als geen ander beseffen deze volleybaliconen het grote belang van de positie en het imago van het volleybal als sport in Nederland. Zij willen samen, naast de inhoude lijke clubkant, op zoek gaan naar mogelijkheden om het Volleybal in Nederland naar een hoger niveau te brengen. Ron Zwerver: "De wereld is enorm veranderd. Je kunt je niet meer afzonderen, zoals wij in de jaren 90 in het Bankras-model deden. Het is een open wereld geworden, waar in mensen betrokken willen zijn en onderhouden willen worden." Peter Blangé valt hem bij: "Onze gezamenlijke passie ligt bij het vol leybal. Wanneer je daar je toe komst ziet dan moet je ook de ver antwoording nemen om het volley bal goed te positioneren en een breder draagvlak te geven. Dat vraagt voor je gaat winnen, om bezinning op je uitgangspositie. Door een periode nauw met elkaar op te trekken gaan wij daar samen meer grip op krijgen." Moerkapelle - Het was voor het standaardteam van de w Moerka pelle zaterdag jongstleden in spor tief opzicht een prima dag. Niet alleen wonnen ze met 1-0 van Per- kouw, maar door de remise van Zwammerdam werd dit team tot op twee punten genaderd en begonnen de mannen aan de (ove rigens korte) winterstop. Zoals het zich nu laat aanzien, zullen deze beide teams samen met Schiebroek en Siveo in de resterende acht wed strijden gaan strijden om de twee rechtstreekse promotieplaatsen. De overwinning op Perkouw was op zich verdiend, hoewel het spel lang niet altijd een voldoende niveau haalde. De thuisclub had overigens wel het beste van het spel, vooral in defensief opzicht werd er heel weinig weggegeven. De terugkeer van oudgediende Danny Pols zal daar beslist mee te maken hebben, samen met de ook nu weer sterk spelende Peter Zij derhand geeft hij de zeer jonge spelers sturing. Hoewel Moerkapel le een voortdurend licht overwicht had en achterin nooit echt in de problemen kwam, leidde dat voor rust bijna niet tot echt uitgespeel de kansen. Slechts éénmaal was er de bekende uitzondering op de regel en dat betekende direct de winnende treffer. Het was een prachtige combinatie: Jurn Hoog- ma gaf een mooie pass op Stef Kui pers, deze verlengde even fraai naar Pieter Lips, die vervolgens met een mooi schot Peter Duran geen kans liet. Vlak voor rust telde ieder een de 1-1, maar keeper Michael van der Plas dacht er anders over en tikte een schot met een prachtige save uit de kruising. Direct na rust voorkwam hij met een sterk uitlopen opnieuw een dreigende tegengoal. Dat was direct de laatste keer dat Perkouw aanvallend een vuist maakte. Moerkapelle nam het heft in han den en gaf dat eigenlijk ook niet meer weg. Men creëerde nog enke le goede kansen, maar sprong daar veel te slordig mee om. Een kopba; van Jurn Hoogma op de paal ver diende echter een beter een beter lot. Tien minuten voor tijd lepelde Menno Verschoor van 9rote afstand de bal over de ver uitgeko men kepper Duran heen, maar ter gend langzaam rolde de bal naast de verkeerde kant van de paa Daarna leken beide teams moege streden en sleepte het duel zich naar het eind. De stand bovenin is als volgt: Zwammerdam 12-26, 2. Moerkape Ie 12-24, 3. Schiebroek 12-23, Siveo '60 11-18. Moerkapelle 2 gaf en prima ver volg aan het ingezette herstel en doet na de overtuigende 3-0 win* op Capelle 4 bovenin weer hele maal mee. De goals kwamen va Timme en JArno van Dorp (twee maal).

Hart van Holland | 2005 | | pagina 18