d£ K^rstdag^n? Wat draag jij tijdens FEEERIEKE MAAR KOUDE KERSTMARKT Dorpsstraat 6a Boskoop Hart van Holland 14 december 2005 pagina 31 Hart van Holland op bezoek bij Small World: Mariska van Vliet van "Small World" in Boskoop koos voor de 13-jarige Jessey Grootenboer een sjieke outfit met een volwassen uitstraling. Het jasje en het rokje zijn van een zwarte stof met een krijtstreepje. Achter op het jasje en op de heup van het rokje zit een stoer accent in de vorm van een glimmende print. Omdat het krijtstreepje net een tintje roze heeft, koos Mariska voor een combinatie met een roze maillot en een shirt met een roze opdruk. Jessey vind deze outfit "eigenlijk niet zo mooi", want het is niet haar stijl. Het jasje zou ze wel willen hebben, maar dan zou ze het op een spijkerbroek dragen, wat wellicht een leuk alternatief is voor andere tieners die liever wat sportiever gekleed gaan. Small World Eten en drinken te over op de kerstmarkt; na enkele uren toch uitverkocht! Door Paulien de Graaf Zevenhuizen - De kerstmarkt lag vrijdagavond onder een deken van mist. Het begon ook nog te vrie zen, wat de gevoelstemperatuur niet aangenamer maakte. De mist echter gaf de kerstmarkt een feeë rieke uitstraling en ondanks de kou werd het gezellige plein goed bezocht. Het waren geen zestig kramen, zoals in eerste instantie beloofd werd, en dat viel voor sommige mensen best tegen. "We hadden ongeveer twintig afmeldingen", vertelt Wil van Logchem, voorzitter van de middenstandsvereniging die de kerstmarkt organiseerde. "We hadden een braderieorganisatie ingeschakeld, maar die stonden voor de van Brienenoordbrug al een uur in de file en zijn daar omgedraaid. Daarbij waren ook de beloofde kinderattracties." Deson danks was de kerstmarkt groter dan vorig jaar. Het plein voor het gemeentehuis was goed gevuld en op het plein voor de hervormde kerk stond een aantal kramen. In en voor het kleine kerkje werd ook het een en ander aan koopwaar aangeboden. De Dorpsstraat was ter hoogte van de C-1000 afgeslo ten, wat tot chaotische taferelen leidde onder andere door kerende automobilisten. Blijkbaar zagen veel mensen de borden aan het begin van de Dorpsstraat over het hoofd. Kerststukjes, kerstkransen, mutsen, sleden, kaarsen, kandelaars en spel letjes waren uitgestald in de kra men. Maar ook oliebollen, glüh wein, warme chocolademelk, kof fie, thee, cake erwtensoep en broodjes zuurkool met worst waren verkrijgbaar en die vonden gretig aftrek vanwege de kou. Uiteraard was de kerstman aanwe zig. De kinderen konden met hem op de foto en mochten een rondje mee op de arrenslee. Her en der werd hout in de vuurkorven aange stoken en de kerstboom op het gemeenteplein was versierd met lichtjes. De Kleine Trompetter gaf op verschillende plaatsen minicon- certjes en het opieidingsorkest gaf een concert in de hervormde kerk. Op het plein voor de kerk werd een kerstspel opgevoerd terwijl het kerstverhaal uit de bijbel werd voorgelezen. Popkoor Mikado zong kerstnummers. Om zes uur liep de kerstmarkt snel vol met publiek en zeker tot een uur of negen was het gezellig druk op het plein. Hoewel de kramen pas om kwart over vijf afgeleverd werden, ook vanwege files en mist, was iedereen op tijd klaar met de inrichting van de kramen. Om negen uur bleken de eerste kramen uitverkocht en begonnen op te breken. "Dat is dan het gevolg van je eigen succes", zegt Wil van Log chem. "Er is goed verkocht en iedereen was enthousiast." Levende kerststal, inclusief verhaal. I Muzikanten van de Kleine Trompetter, in hun eigen kerststal.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 31