MJHTPflm UNItW NtDttWNMt TMDITIÉ mmmMM: MARCEL DROST ONGESLAGEN KAMPIOEN DICK BAC KOPLOPER RAPIDSCHAAK TOP 3 m IKBT VMOITÉ mTP«ÏTCN £U HIT mM pagina 6 Hart van Holland 14 december 2005 Kerstpakkettenshow Geschiedenis vervolg van pagina 3 Zevenhuizen Moerkapelle BILJARTEN [zevenhuizen - moerkapelle] SCHAKEN 1. Een pakket mét een blik met spelkaarten en levensmiddelen 2. Een sneeuwpakket, compleet met sneeuwschep en ijskrabber 3. Een kist met wereldplaatsnamen gevuld met levensmiddelen 1Goede doelen: De werknemer kiest naar welk doel een bedrag overgemaakt wordt 2. Kies je eigen pakket: niet meer alleen spulletjes of voedselproducten, maar ook een dagje uit of een abonnement 3. Multiculti: pakketten over andere culturen 4. Themapakket 5. Gezond: thema rondom gezondheid, sport en ontspanning moment. Er gaan bijvoorbeeld buiten landse kazen, bonbons, kerstbroden of gourmetvlees in de pakketten." De kerstpakkettenshow is op de eerste verdieping van de winkel. De pakketten staan per thema opgesteld. Alle produc ten die bij het pakket gekozen kunnen worden staan overzichtelijk uitgestald. Het Mekka probeert zich te onderschei den in de branche door echte geschenk pakketten aan te bieden: ook de verpak king ziet er feestelijk uit, waardoor het een echt cadeau wordt. De trend die Jan Dijkshoorn signaleert is dat er meer vraag is naar non-foodartikelen. "Er is de laatste tijd ook veel vraag naar abonne menten en cadeaubonnen, die naar eigen wens besteed kunnen worden", vertelt hij. De landelijke trend dat er minder alcoholische dranken worden weggegeven, zet bij het Mekka niet door: "Het wijntje gaat er toch altijd bij." verschijnen: alle producten in dezelfde kleur of samengesteld rondom een bepaald onderwerp. Ook verschijnen er andere artikelen in het pakket: non- foodartikelen zoals schalen en kaarsen, maar bijvoorbeeld ook een koekenpan in een pannenkoekenpakket of een sneeuwschep in sneeuwpakket. Jan en Ans Dijkshoorn van Het Mekka in Zevenhuizen verzorgen sinds 1976 kerst pakketten. Eerst op kleine schaal, met producten uit hun winkel, later met een echte kerstpakkettenshow, waar een keuze gemaakt kan worden uit kant en klare pakketten. "De pakketten worden door onze inkooporganisatie samenge steld, daar heb ik zelf geen werk meer aan. Natuurlijk kan er altijd iets gewij zigd worden aan de samenstelling, als de klant speciale wensen heeft", vertelt Jan. "Vanaf september kan er besteld wor den. Dit jaar zijn de bestellingen pas laat op gang gekomen. Waarschijnlijk ligt dat aan de mooie nazomer." De bestelde pakketten worden klaargemaakt en opgeslagen. Ans werkt samen met een speciale ploeg werknemers om de pak ketten op tijd in orde te hebben. "Veel kan er van tevoren klaargemaakt wor den, maar als er verse producten in moe ten, kan dat pas op het allerlaatste Jan Dijkshoorn van Het Mekka: specialist in kerstpakketten. De gewoonte om personeel een kerst pakket te geven stamt uit de tijd dat het moeilijker was om voedsel langere tijd te bewaren. Vooral tijdens de lange winter maanden leverde dit problemen op. In sommige streken hadden boeren de gewoonte om mensen die langs de deur kwamen om hen een zalig kerstfeest te wensen, eten en drinken aan te bieden. Het personeel dat op de boerderij werk te, kreeg tweede kerstdag vrij en de boer gaf hen dan een mand met lekkere en nuttige dingen mee naar huis als dank voor de gedane arbeid. Andere bedrijfstakken namen deze gewoonte over in de loop van de tijd. Inmiddels is het geven van kerstpakketten een ware traditie geworden. Een unieke traditie overigens, nergens ter wereld wordt met kerst zoveel weggegeven. Een kerstbo nus in de vorm van een financieel extra atje kent men wel, maar niet in de vorm van een pakket. Het pakket bestond vroeger uit een mand met zelfgebakken brood, vlees, agrarische producten en drank. Lang zaam maar zeker is de inhoud gewijzigd: steeds meer luxe producten gingen er in. De mand werd een kartonnen doos en ook die doos werd steeds mooier. De laatste jaren zien we themapakketten 'n de komende week zullen veel kerstpakketten uitgedeeld worden, leder jaar gaan er naar schatting zo'n 4,25 miljoen kerstpakketten over de toonbank. Ruim 55 procent van de werknemers krijgt een pakket mee naar huis. Niet alleen de bedrijven geven hun personeel een pakket, ook vrijwilligersorga nisaties en verenigingen delen steeds vaker pre sentjes uit aan hun vrijwilligers als dank voor hun inzet. Waar komt die gewoonte vandaan? En wat wordt er dit jaar gegeven? Inbraak bouwkeet: In de nacht van 5 op 6 december is ingebroken in een bouwkeet aan de Lange Zijde. Uit wat er is gestolen (pakje kaas, petje) vermoedt de politie dat het kwajongenswerk is. Inbraak auto's: In de nacht van 5 op 6 december is in een aantal auto's, geparkeerd in de wijk Swanla, ingebroken. Diverse spullen waar onder een bankpasje zijn gestolen. Verkeerscontroles: Donderdagmid dag 8 december is een snelheids controle en een roodlichtcontrole gehouden op het Zuideinde en de Zuidplasweg. Bij beide controles zijn twee bekeuringen uitgereikt. Vernieling kerstboom: Boos en ver drietig moest een inwoner van Zevenhuizen zaterdagmorgen 10 december constateren dat de kerst boom voor het gemeentehuis zwaar was beschadigd door vanda len. Een buurtonderzoek heeft niets opgeleverd. Inmiddels is de boom hersteld en wordt gehoopt dat de boom tot de Kerst het Dorpsplein mag opvrolijken. Inbraak benzine station: Zondag- morgenl 1 december om ongeveer 3 uur is ingebroken in een benzinesta tion op de Swanlaweg. De dader(s) heeft voornamelijk rookwaren mee genomen. Wellicht is het één en ander op de bewakingscamera vast gelegd. Nader onderzoek volgt. Snelheidscontrole: Zondagavond 11 december is een snelheidscon trole gehouden met laserappara- tuur op de Zuidplasweg. Aan 11 passanten is een bekeuring aange zegd. Eén van de bestuurders kon ter plaatse zijn rijbewijs inleveren. Zijn snelheid bedroeg 152 km/u, terwijl 80 km/u de toegestane snel heid was. Onwel geworden: Een 66-jarige Waddinxveen is zaterdagmiddag 3 december onwel geworden in de Raadhuisstraat. Door de politie is begonnen met reanimatie. Het slachtoffer is met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht en later voor verdere behandeling naar een ziekenhuis in Utrecht. Snelheidscontrole: Op de Bredeweg werd maandagmiddag 5 december een snelheidscontrole gehouden. Van 7.00 tot 14.00 uur zijn 1830 voertuigen de radarwagen gepas seerd. Van 167 passanten is een foto gemaakt en de 'surprise' (vari ërend van 30 tot 205 euro) zal nog deze maand op de deurmat vallen. Poging inbraakL In een aantal bedrijfspanden is, in de nacht van 5 december, aan de Bredeweg een poging gedaan in te breken. De dader(s) is niet binnen gekomen maar de aangebrachte schade is aanzienlijk. Auto inbraakL In de nacht van 5 december zijn twee auto's, die geparkeerd stonden in de van Swaanswijckstraat, open gebroken. Uit de ene auto is de carkit mee genomen en zijn vernielingen in de auto aangebracht. Uit de tweede auto is een discman en de kenteken papieren meegenomen. Snelheidscontrole: Woensdagmid dag 7 december is met een radar auto een snelheidscontrole gehou den op het Noordeinde. De toege stane snelheid is ter plaatse 60 km/u. In deze periode passeerden 586 voertuigen, waarvan 76 te hard. De hoogst gemeten snelheid was 101 km/u. Alle hardrijders krij gen een schikking (30 tot ruim 200 euro) toegezonden. Rotterdam/Moerkapelle- In Biljart sociëteit Kralingen werd afgelopen weekeinde het kampioenschap 3e klasse Libre van de regio West- Nederland Zuid gespeeld. Namens District Gouda deed Marcel Drost (BV Moerkapelle) mee. Als eerste op de plaatsingslijst moest hij vrij dag starten tegen de enige vrou welijke deelnemer van het 8-koppi- ge gezelschap. Na 25 beurten waren de eerste 2 punten binnen. De volgende tegenstander was de nr. 2 van de plaatsingslijst, die zijn eerste partij had verloren. Ook deze partij leverde winst op voor Marcel. Met nog drie anderen op 4 punten werd op zaterdag vol goede moed begonnen. Qua moyenne stond Marcel als derde op de ranglijst. De nummers 1 en 2 wisten in de derde ronde niet tot winst te komen. De num mer 4 verloor in de vierde ronde, zodat de zaterdag werd afgesloten met minimaal 2 punten voorsprong op de achtervolgers. Op zondag werd J. van Wijk uit het Haagse ver slagen in 15 beurten. Gevolg was dat er nog één concurrent over bleef. De finalepartij mocht weliswaar verloren worden als Marcel maar niet al teveel caramboles tekort zou komen. Echter ook René Molier uit Maassluis ging ten onder aan de overwinningsdrang van Marcel. Met 14 punten en een alge meen moyenne van 3.11 werd hij gehuldigd als terechte winnaar. De kortste partij van dit finalewee kend was voor J. van Wijk en J. Slet- tenhaar (12 beurten) en de hoogste serie werd gescoord door P. van Rumpt (3e), die tot 41 caramboles kwam in één beurt, hetgeen pre cies de helft 1 is van het te maken aantal caramboles. Marcel mag in februari een gooi doen naar het Nederlands Kampioenschap in het Zeeuwse Sas van Gent. Moerkapelle - Wanneer er bij schaakvereniging Moerkapelle rapidschaak plaatsvindt en Dick Bac kan volledig meedoen, is er één topfavoriet en dat is hij. Vrijdag 9 december vond de tweede ronde plaats van deze schaakvorm met 25 minuten per persoon per partij. Dick stond na één ronde bovenaan, (gedeeld eerste), hij kwam in groep 1 en behaalde opnieuw de volledi ge score. Het was niet een extreem sterke groep en Marcel de Haan had kansen tegen hem, maar zoals zo vaak staat Dick aan het eind gewoon weer bovenaan de rang lijst. Een prestatie op zich. De strijd is echter nog niet gestre den. Andere favorieten scoorden in lagere groepen ook goed. Zo won Gerard van Ommeren ook met een 100% score - in een op het oog zwaardere groep - de tweede groep. Maarten Vroegindeweij deed hetzelfde een groep lager, waardoor zij de top 3 vormen. Nor maal gesproken zitten zij op 6 januari (ronde 3) bij elkaar. Daar wordt nog een vierde persoon bij geplaatst en die zal komen uit de groep van nummers 4: Hugo van Elteren, Marcel de Haan en Arie Hoogduijn. Wouter Vroegindeweij klom verder sterk met een 100% score, na in ronde één 6 punten te hebben gekregen voor een afmelding. Ron Droog deed het ook heel goed met 13 van de 15 punten. De mooiste vooruitgang boekte Henk Doorn hein. Na de eerste ronde had hij slechts 3 punten, maar nu won hij z'n groep keurig en kon 12 punten aan z'n totaal toevoegen. Het leuke van deze interne rapid- competitie van vier avonden is dat er ook niet-leden en jeugdleden aan mee kunnen doen. Van deze groep valt de prestatie van Hans van Wijk uit Zoetermeer (lid van schaakvereniging Promotie) het meest op. Een paar jaar geleden deed hij ook al eens mee en nu staat hij met twee maal 11 punten op een prima zevende plaats. Stand aan kop: 1. Dick Bac 30 pun ten; 2. Gerard van Ommeren 28 punten; 3. Maarten Vroegindeweij 26 punten; 4-6 Hugo van Elteren, Marcel de Haan en Arie Hoogduijn 24 punten. Uitslagen bij de jeugd (vriend schappelijk): Martijn Mauritz - Elle Uittenbogaard 0,5-0,5; Jonathan Pilgram - Arie Ymker 0,5-0,5.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 6