GEZELLIGE BUURTFEESTEN ROND STRAATKERSTBOMEN Kerst in Nesselande: "Kerst brengt wensen samen" Jack Allart (17 jaar). Marlijn Vente (17 jaar) en Mariska v/d Oaag (19 jaar) Door Geertrude Verweii Nesselande - Leerlingen van basis school Passe-Partout hebben samen met kinderen van kinderdagverblijf de Kunstenmakers plantjes uitge deeld aan de seniorenbewoners van de woningen tegenover de schooi. Zij nodigden de bewoners hierbij uit voor de jaarlijkse kerstmarkt op het schoolplein. De senioren waren blij verrast met het plantje dat ter beschikking was gesteld door Opzoomer Mee Rotterdam. Joey (groep 8):" Het is leuk te zien dat de mensen zo blij zijn". "Ze reageren I4 enthousiast en hopelijk komen veel mensen dan ook naar de Kerst markt", voegt Lars (groep7) daar aan toe. Meester Mare: "De Opzoo- mercampagne 'Goeie Buren' sluit mooi aan bij het intergenerationeel werken wat de Brede School Nesse- H lande zich tot doel stelt. Het uitde len van de plantjes is een leuke manier om jongeren en ouderen met elkaar in contact te brengen." Opzoomer Mee Rotterdam plaatste voor deze gelegenheid eveneens een 12 meter hoge Kerstboom op K het schoolplein van de Brede School waar veel mankracht voor nodig was om de boom op zijn plek te krijgen. Niet alleen voor de oude ren maar ook voor de allerkleinsten zetten leerlingen van Passe-Partout zich deze week in. Momenteel Ij wordt onder andere met de engelse juf Virginia hard gerepeteerd op engelse kerstliedjes. Tijdens een Kerstvoorstelling zullen zij dit ten gehore brengen. De leerlingen van de bovenbouw zullen het kerstont- bijt op het Kinderdagverblijf gaan serveren. De peuters kunnen tijdens het eten luisteren naar Kerstverha len en Kerstliedjes die door de ove rige leerlingen van Passe-Partout worden voorgedragen. iflitoT KERKDIENSTEN, 25 - 31 DEC. Kerk in Nesselande (Brede School) 25-12 10.00 uur G vd Bos; 31-12 19.00 uur: ev. G. vd Bos. HUISARTSENPRAKTIJK Nesselande Noord in de Brede School aan de Robert van 't Hoffstraat 10, tel. 010- 8903320. SPOEDGEVALLEN en/of levensbe dreigende situaties: op werkdagen 8-17 uur: 010-8903321. Spoedgevallen tijdens avond, nacht, weekeinde of feestdagen: Huisart senpost IJsselland Ziekenhuis, tel. 010-2799262. Wijkorganisatie Nesselande: WONIO 010-2222811 ofinfo@nesseweb.nl Gezellig buurtfeest rond de boom in de Gerrit Rietveldstraat. Nesselande - Via het Rotterdamse "Opzoomer Mee" konden inwo ners van Nesselande een decemberpakket aanvragen, waar onder andere het plaatsen van een zeven meter hoge kerstboom in de straat bij hoorde. Het aantal deelnemende straten groeide van 5 in 2003 en 18 in 2004 naar 23 straten die dit jaar een dergelijk pakket aanvroegen. Lloyd (10) en Richard (9) vieren hun eigen feestje bij de boom in de Freek van Leeuwenstraat. Op dinsdag 13 december wer den de bomen geplaatst op een centrale plek in de stra ten. Rond het Herman Bielinkplein werd op donderdag 15 december gefeest. Ongeveer 25 volwassenen en 15 kinderen versierden geza menlijk de boom, waarna er nog wat hapjes en drankjes te verkrij gen waren in de partytent die door de buurtbewoners was neergezet. De Freek van Leeuwenstraat stelt het buurtfeest uit tot Oud en Nieuw, wanneer de hele straat samen de jaarwisseling viert. De boom is natuurlijk wel versierd hoewel door de harde wind in het weekend een groot deel van de ballen eruit gewaaid waren. In de buurt van de Freek van Leeuwen straat wordt meer gemeenschappe lijk versierd: de bruggen naar de eilanden worden gezamenlijk van lichtjes voorzien en bijna alle hui- E E H| Dl AHITIE lfAAD l/EDCT zen hebben dezelfde lantaarns E EII tLANIJE VvvK IVEKjI hangen. In de Gerrit Rietveldstraat werd de boom opgetuigd met door de kin deren zelf gemaakte versiering. Daarna was er voor de volwassenen glühwein en erwtensoep verkrijg baar en werd er rond de kerstboom uitvoerig geborreld. De Ceasar Domelastraat gaat ook een feest geven, al is de datum nog niet bekend. "Het is een ideale gelegenheid om elkaar eens beter te leren kennen." vinden de orga nisatoren. Ook in andere straten werden de afgelopen week bomen versierd en buurtfeesten gehouden. Opzoomeren is ook in december goed voor de onderlinge saamho righeid en het gezellige buurtge- voel. Door Geertrude Verweij Welke opleiding volg je? Jack: "Ik doe Havo 5, Economie en Maatschap pij."Martijn: "Ik leer aan de Middelbare Hotelschool voor manager horeca ondermening." Mariska: "Ik ben tweedejaars studente journalistiek." Alledrie werken ze op zaterdag bij Albert Heijn Nesselande. Wat vinden jullie van kerst? Alledrie: "Gezellig." Jack: "Het brengt mensen samen. Gewoon er met je familie een leuke tijd van maken." Martijn vult aan: "Mijn familie woont ver weg, die zie ik dan weer eens." "Mijn neefje is op eerste kerstdag jarig", vertelt Mariska. "Dat maakt het extra bijzonder." Wat doen jullie met kerst? Mariska: "Op eerste kerstdag gaan we dus naar mijn neefje. Op tweede kerstdag ga ik naar mijn schoonouders. Op kerstavond vieren we echt kerst met het gezin. Dan gaan we gourmetten en geven elkaar cadeautjes." Jack: "Ik ga gezellig eten met familie en vrienden." Martijn: "Ik ook."

Hart van Holland | 2005 | | pagina 22