Zevenhuizen-Moerkapelle Gemeente Gemeentenieuws 21 december 2005 LET OP! Alle gemeentelijke DIENSTEN ZIJN 2E KERSTDAG GESLOTEN MN DE INl^ONEZE VAN MOERKAPELLE, ZEVENHUIZEN EN OUD VERLAAT, fHaimeriS M geimeenfebeïtuur ik u hele fijne fCerïf en een voorspoedig en veilig 2oo6 foe. UIT DE RAAD VAN 13 DECEMBER J.L.: OPROEP AAN INWONERS MELD VANDALISME VLUG. KAPPEN BOOM BOUWEN EN WONEN TER INZAGE BESLUITEN ALGEMENE PLAATSELIJKE VERORDENING Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl Hef tlndt van hei jaar nadert. En dat zichtbaar: de bonden zijn na die lange warmt nazomer nu echt haal, de huizen binnen en buiten feeïfeljk verlicht en de dagen worden horter -mei vandaag de horkte dag van het jaar. Over vier dagen vieren we het heritfeeït en een week later de jaarw&etlng. Graag richt ih een perioonljk woord tot u. De f'eeitdagen vieren we in perioontjke hring en een ieder op eigen wijze. Gezellig heid Staat daarbij voorop. Rond de feestda gen en de jaarwisseling hunt u echter buiten te mahen hrjgen met vuurwerk JuiSt In deze periode - blijkt helaas uit voorgaande jaren - IS er ook Sprake van vandalisme en brandstichting, ik zou aan u willen vragen alert te zijn op de eigen woonomgeving. Mocht u activiteiten opmerken die Schade leveren aan de omgeving, dan verzoek ih u dit zo Spoedig mogelijk te melden bij de politie en gemeentel meer hierover verder op deze pagina). Ook hebben mij geruchten over de jaarwisseling in onze gemeente bereikt die zorgen baren, omdat deze geruchten haaks Staan op de betekenis van feestvie ren en gezelligheid, ik doe dan ook een beroep op een iederS verantwoordelijkheid om de gezelligheid van het oudejaarsfeest voor u zelf, uw jonge en oude dorpsgeno ten en de operationele diensten (politie, brandweer) te bewaren. Ifier feeSt op eigen wijze, maar bederf het niet voor elkaar! Heb respect voor elkaar en voor andermans eigendom. burgemeester mr.J.CG. Fjen Er is besloten tot: - het afwijzen van een verzoek om plan- schade van de heer T.A.M. van Leeu wen te Zevenhuizen. - beslissing op een door de heer LJ. Tim- mers te Moerkapelle ingediend bezwaarschrift tegen het afwijzen van een planschadeverzoek. - het vaststellen van de 4e partiële her ziening van het bestemmingsplan Lan delijk Gebied 1990, voor het perceel Noordeinde 71 b te Moerkapelle. - het vaststellen van de Beleidsnota gebruiksvergunningen. - het vaststellen van het Huisvestingspro gramma 2006 voorzieningen onderwijs huisvesting. - het nemen van een verkeersmaatregel (verplaatsen 30 km/u-zone) voor de Bur gemeester Boerstraat te Zevenhuizen. - het aanpassen van de exploitatiebud getten t/m oktober 2005. - naar aanleiding van een brief van de raad van de gemeente Renkum van 11 april jl. aan de Minister van Justitie, inzake de leges voor verblijfsvergun ningen voor vreemdelingen, wordt door de fracties van de PvdA en Chris tenunie een motie ingediend, waarin het college gevraagd wordt een brief van gelijke strekking als die van de raad van Renkum aan de Minister van Justitie te sturen en in voorkomende gevallen aanvragers met financiële pro blemen coulant te behandelen. Het col lege kan zich vinden in de motie, hij komt niet in stemming. Een brief over eenkomstig de inhoud van de brief van de gemeente Renkum zal worden ver zonden. - samenwerking met Nieuwerkerk aan den IJssel. - het afzien van het invoeren van Toeris tenbelasting. - het vaststellen van de verordeningen gemeentelijke belastingen 2006 met de daarbij behorende tarieventabellen. De fracties van de Christenunie, WD en de heer Bac (SGP) worden geacht tegen de tarieven van de belasting OZB te hebben gestemd. - het vaststellen van het bestemmings plan Eendragtspolder. Door de fracties van PvdA, CDA, SGP, en Christenunie wordt het volgende amendement ingediend: Voor het per ceel Zuideinde 9 de bestemming (B) Bedrijfsdoeleinden op te nemen. Toelichting: De grond en opstallen op het perceel Zuideinde 9 zijn al meer dan 10 jaar als bedrijf, niet zijnde een agrarisch bedrijf, in gebruik. Er zijn geen dringende rede nen het perceel een van het gebruik afwijkende bestemming te geven. Een wijziging van het bestemmingsplan is een goed moment om de bestemming van genoemd perceel in overeenstem ming te brengen met het gebruik. Het perceel Zuideinde 9 ligt in het niet-recre- atieve deel van het bestemmingsplan en levert dus geen conflicterende situatie op. Het amendement wordt met meer derheid van stemmen aangenomen. Door de fracties van PvdA, CDA, SGP en Christenunie wordt een motie inge diend, die met een meerderheid van stemmen wordt aangenomen en als strekking heeft dat de toepassing van de ruimte voor ruimte regeling voor de ver plaatsing van de tuindersbedrijven wordt verruimd tot het bouwen van woningen van maximaal 1000 m3 onge acht de grootte van het bedrijf. Door de fracties van CDA, SGP en Chris tenunie wordt een motie ingediend, die met een meerderheid van stemmen wordt aangenomen en als strekking heeft dat het college wordt verzocht om een Landbouw Effectenrapportage (LER) uit te voeren de raad te informeren over de uitkomst ervan aan de raad voor te stellen om welke wijze mogelijke schadelijke effecten voor de landbouw opgevangen kunnen worden. De burgemeester van Zevenhuizen- Moerkapelle roept inwoners op om tij dens de feestdagen en de jaarwisseling alert te zijn op vernielingen en brand stichting in de gemeente en deze met spoed te melden bij de politie en de gemeente. Op deze manier kan de schade beperkt blijven en de pakkans van daders worden vergroot. Helaas vinden rond de feestdagen en de jaarwisseling regelmatig vernielingen plaats. Zo is vorig jaar in onze gemeente veel straatmeubilair vernield en is een nood leslokaal uitgebrand. Er was in totaal voor meer dan 60.000,- aan schade exclusief de emotionele schade. "Het plegen van vernielingen voorafgaande en tijdens de jaarwisseling is niet iets wat er gewoon bij hoort. De buurt ver loedert en het kost de gemeenschap veel geld en leed", aldus burgemeester Fijen. "Laten we het met elkaar leuk en gezellig houden rondom de jaarwisse ling. Daar heeft iedereen wat aan! Respect voor elkaar en voor andermans eigendom!" Wat kunnen inwoners doen? De hulp van inwoners is nodig om brandstichting en vernielingen in de gemeente tegen te gaan en de daders te pakken. - Bel 112 bij spoed. Dus als u bijvoorbeeld ziet dat iets moedwillig wordt gesloopt, of men brand probeert te stichten. - Bel 0900-8844 als de daders al zijn gevlogen. Vernielingen, baldadigheid, het voortij dig afsteken van vuurwerk en het sto ken van vuurtjes worden niet getoler eerd. Bel 112 als u getuige bent van dergelijke activiteiten De politie komt dan direct in actie om de dader(s) op te pakken. (Semi-)openbare gebouwen Aan de beheerders van (semi-)open- bare, niet bewoonde gebouwen is tevens aandacht gevraagd om voor zorgsmaatregelen te treffen. Deze objecten lopen in deze periode van het jaar meer risico voor vandalisme. Wie betrapt wordt, wordt aangehouden en gaat mee naar het bureau. De Afdeling Openbare Werken maakt bekend de volgende boom te kappen; Schielandsingel De eik tegenover no. 37 en de iep tegenover no. 35 deze bomen worden vervangen door elzen. Frederik Henderikstraat hoek Prins Benardstraat tegenover de nummers 2 tot 8 De Metasequoia glyptostroboides welke als windscherm is geplant, ver oorzaakt te veel schade waardoor de onderbeplanting geen kans krijgt om verder te ontwikkelen. De onderbe planting is inmiddels dusdanig vol groeid dat deze de taak van wind scherm kan overnemen. De Lente Bij de bomen die voor de nieuwbouw van de scholen en appartementen moesten wijken, komen nog 2 bomen. Het gaat om de bomen tegenover de nummers 28 en 12. Deze zullen dusda nig door de bouwactiviteiten worden beschadigd worden, dat herstel onmo gelijk is. Na oplevering zullen nieuwe bomen geplant worden volgens ont werp. De Lente achterkant Het Hogeland Aan de achterkant van de woningen 10 tot 34 zullen de hoge bomen vervangen worden voor passende bomen welke geen overlast zullen veroorzaken. Nadere inlichtingen:Afdeling openbare werken, dhr H. Stegeman, tel.0180- 637777 Aanvragen bouwvergunning sloopvergunning monumentenvergunning 7 december 2005, Dorpsstraat 208 en 210 te Zevenhuizen, BL/2005/0064 voor het oprichten van 3 garageboxen en 2 bergingen 8 december 2005, Dorpsstraat 2 te Moerkapelle, BL/2005/0065 voor het plaatsen van een schutting Verleende (bouw-, sloop-, monument)vergunningen/vrijstel- lingen 15 december 2005 Bredeweg 48 te Moerkapelle, BR/2005/0060 het vergroten van een tuinbouwkas. Moerdijkstraat 41 en 43 te Moerkapelle, BL/2005/0062 het gedeeltelijk veranderen van de voorgevel Bezwaar vergunningen/ontheffingen Tegen (alleen) de afgegeven/verleende vergunningen kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij het college van burgemeester en wet houders bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning. De bezwaar termijn bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de President van de Arrondissementsrechtbank, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. In het stadium van aanvragen van vergunningen is het niet mogelijk bezwaar aan te tekenen. Vrijstelling bestemmingsplan Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkape Ie zijn voornemens met toepassing van artikel 19, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het geldende bestemmingsplan "Landelijk Gebied 1983, herziening kastuingebied" voor het oprichten van een bedrijfsruimte met laadkuil, een warmteopslagtank en hei vernieuwen van een kas op het perceel Van Hasseltweg 14 te Moerkapelle. De ontwerpbesluiten en de daarop betrek king hebbende stukken liggen vanaf 22 december 2005 gedurende 6 weken tijdens de openingstijden van het gemeentehuis voor een ieder ter inzage bij de afdeling VROM. Tijdens de ter inzage legging kan een ieder naar keuze mondeling of schriftelijk zienswijzen indienen bij burgemeester en wethouders. Mondelinge zienswijzen kun nen naar voren worden gebracht bij de afdeling VROM, tel 0180-637732. Vaststelling partiële wijziging bestemmingsplan Landelij' Gebied 1990; Noordeinde 71B, Moerkapelle Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkap; maken bekend, dat de raad van die gemeente op 13 decem ber 2005 een partiële wijziging van het bestemmingsplar Landelijk Gebied 1990 heeft vastgesteld. Deze wijziging heeft betrekking op de toepassing van de z.g. Ruimte-voor-Ruimteregeling voor het perceel Noordeinde 71B in Moerkapelle, t.w. sloop van glasopstand en bouw van 2 woningen. Het wijzigingsplan is t.o.v. het eerder ter visie gelegde ont werp ongewijzigd vastgesteld. Deze planwijziging ligt met ingang van 22 december 200: gedurende 6 weken ter visie in het gemeentehuis, de afde ling VROM, Dorpsstraat 89 in Zevenhuizen. Het gemeentehuis is geopend op werkdagen tussen 9.00 en 12.00; desgevraagd is het ook mogelijk om deze wijziging buiten de openingsuren in te zien. Gedurende deze termijn kan alleen diegene, die aantoont dat hij redelijkerwijze niet in staat is geweest om tijdig een zienswijze tegen het ontwerp-plan in te dienen bij de gemeenteraad, tegen dit raadsbesluit bedenkingen indie nen bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, Postbus 90602, 2509 LP Den Haag. Het college van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle heeft besloten de navolgende vergunningen/ontheffingen te verlenen aan: Stichting KOVAMO voor het inzamelen van kleding in het eerste kwartaal van 2006 in de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle. S.M.H.O. voor het inzamelen van kleding in het tweede kwartaal van 2006 in de gemeente Zevenhuizen-Moerka pelle. Stichting Ondersteuning Medische Research voor het inza melen van kleding in het derde kwartaal van 2006 in de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. Stichting Hulp Dorpen in Koerdistan voor het inzamelen Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Publiekezaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 19.30 uur Alarm 112 Politie 0900-8844 Brandweer 0182-550550 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Raadpleeg uw gemeentegids voor overige informatie

Hart van Holland | 2005 | | pagina 4