IN WADDINXVEEN Kom langs CALYPSO Stijlen van toen, voor interieurs van nu tviltVW kennismakings KORTING ti Tegels te kust en te kleur voor wand en vloer! Tegelhandel van Berk heeft meer dan 25 jaar ervaring op het gebied van tegels en de verwerking ervan. Kom langs in onze gloednieuwe showroom voor een goed advies op maat. A.H. van Berk Tegelhandel Openingstijden en profiteer van onze OP VLOERVERWARMING bij aanschaf van een complete vloer! Tegelhandel A.H. van berk ^ubêlstoffeEro^ 3. s Bekijken we de meubelcollecties van dit moment, dan is het allemaal retro wat de klok slaat. Natuurlijk her kennen we de knusse jaren '50, de kleurrijke sixties en de designboom uit de 70-er jaren. Gecombineerd met meubelen, stoffen, karpetten, verlichting en accessoires van nu, heeft zo'n mix-and-match inte rieur - letterlijk - een stijlvolle uitstraling. Maar retro gaat steeds verder terug in de tijd. Elke denkbare stijlperio de is momenteel een bron van inspiratie. Zo kunnen we vandaag de dag ook putten uit de roaring twenties en de zwierige Franse stijlperiodes. Klassiek met een knipoog; vertrouwd, maar toch nét even anders. Aan tafel De tafel is onbetwist het middelpunt in huis. Eten, kletsen, lezen, werken - hoe groter, hoe beter. Wonen en koken versmelten; eten wordt loungen. Aan de afmeting van tafels is nog steeds geen eind gekomen. Speciale draag constructies, verstopt in of onder het blad, maken extre me lengtes mogelijk; tot wel 4 meter lang en zelfs zónder extra poot in het midden. Een functioneel grapje voor hobbykoks is de tafel met rvs rechaud in het midden. Lekker retro zijn de hoge bartafels met 4 tot 6 barfauteu- ils er losjes omheen. Geen basic barkrukken dus meer, maar echt comfortabele zitplaatsen. Aan stijlen geen gebrek. Teakhout is nog steeds een topper, soms opge bouwd uit kleine blokjes hout voor een bamboe-achtig effect. Naturel eiken krijgt concurrentie van nieuwe, gedempte beitskleuren: olijftinten, tabacco, moeras of olie wit. Puur, eerlijk én nieuw zijn de tafels van ecologisch hout, zoals plantagehout van de latexboom. Nog steeds hip is de verwerking van ruwe planken; soms met bast en al. Zitbankjes horen er in deze stoere trend nog steeds helemaal bij. Tafels met combibladen ogen al strakker. Kies voor een combinatie van diverse houtsoorten of hout met een hardstenen inleg. In het modeme segment is eiken matzwart een nieuwe trend, naast aluminium en het chique noten. Tafelbladen worden steeds dunner. Soms alleen optisch met facetgeslepen randen. Poten en onderstellen trekken steeds meer aandacht: in glanzend chroom, asymmetrisch buiten het tafelblad geplaatst of als kubistisch vervlochten driepoot systeem. Voor liefheb bers van klassiek, maar dan nét even anders, zijn er prachtige tafels in Japans-Chinese stijl. Vaak gecombi neerd met bijbehorende eetkamerstoelen en dressoirs. De meubelen zijn gemaakt van heel donker gebeitst hout in ebben of wengé look met zilveren accenten en kast- beslag. De harmonie van Oost in West. Mooi met rood witte accessoires en dito serviesgoed!, SHOWROOM: WOENSDAG T/M ZATERDAG VAN 10.00 TOT 17.00 UUR "40% (BII DE AUTOBOULEVARD) COEN ECOOP 144A 2741 PE WADDINXVEEN TEL: 0182-63 27 66 MOB: 06-54 78 49 96 Opgeruimde kijk op kasten Bergmeubelen heb je eigenlijk nooit genoeg. Met slimme kastoplossingen bespaar je zowel ruimte als ergernis over 'rommel'. Ideaal: wél alles binnen handbereik, maar niet in het zicht. Fabrikanten van modern design proberen hun kastsystemen zo ijl mogelijk te maken. Geraffineerde sideboards op dunne pootjes, semi-transparante roomdevi- ders en smalle zwevende plankjes van gelakt glas of aluminium doen hun best zo bescheiden mogelijk te zijn. Dat geldt ook voor het traditionele wandmeubel dat is opgebouwd uit lage platte ladekastjes met opbouw modulen voor de nieuwe breed beeld TV. Kasten kunnen uiteraard ook wat nadrukkelijker in beeld staan. De bekende Chinese bruidskasten, die zijn er bijvoorbeeld sinds kort ook in trendy kleurtjes als kasteelgroen, oranje en turquiose. In natuurlijk getinte interieurs vinden we strakke, robuuste vormen in eiken, noten en het speels gestreepte zebrano. Vaak afgewerkt met bijzonder beslag: tuigleer of klampgrepen. Bij de stijlkasten zijn de grutterskasten en Engelse bibliotheekkasten nog onverminderd populair, net als de teakhouten kasten waaronder nu nieuwe varianten voor TV en com puter Nieuw dit jaar zijn de servieskasten in Franse traditie en diverse neostijlen uit de 0) co U> r- 05 -E, 05 N 32, 3 CD O cr <L CD CD O 5 i? o N Q- CD T-- CD 2 O cn Comusbaan 23 2908 KB Capelle aan den IJssel Tel. 010-4414418 Hart van Holland 28 december 2005 pagina 21 periode rond 1900. De trend om zelf een creatieve draai te geven aan je meubilair, vin den we terug in de frivole neo-barokke commodes. Door kunstenaars met de hand gepatineerd, voorzien van flitsende (bloem)dessins of afgewerkt met echte velletjes bladgoud of -zilver. Of in elk ander gewenst dessin, als het maar romantisch en opwin dend is. Dit strakke ontwerp verbergt een scala aan opbergmogelijk- heden mét ingebouwde haard stof of bekleed met lakleer in oogverblindende kleuren. Kleur is ook de kracht van de barokke minitrend waarin de fifties flirten met Louis Quinze. Neem zo'n rank roman tisch stoeltje, een bank met gecapitonneerde zitting of een klassieke orenfauteuil en stoffeer 'm in een opvallen de velours, een gedurfde printstof met Flower Power bloem of zo'n vrolijke multicolour streep. Franse chique in een speels jasje: kitsch avant la lettre. Klein maar fijn Bijzettafeltjes, sidetables, rolcontainers, kapstokken, (laden)kastjes en kamerschermen; kleinmeubelen zijn de sjeu in huis. Makkelijk hanteerbaar, flexibel en inzetbaar waar je maar wilt. Van perspex en ingekleurd glas tot cool aluminium. Opmerkelijk is de meta morfose van de salontafel. Voor designliefhebbers zijn er de superlage platforms. De vele geometrische teaktafeltjes, nu ook in geneste setjes, passen in uiteenlopende stij len. Opvallende noviteit dit jaar is de verwerking van grillig gevormde ruwe boomstron ken tot bijzettafeltjes; een stukje puur natuur dat zowel decoratief als functioneel wordt toegepast. Ruw bezaagde planken met zichtbare bast zien we terug in boekenrekken en audiokastjes; levendig als de natuur zelf. Voor het multimedia tijdperk is trouwens een keur aan oplossingen voorhanden. Van kleine verrijdbare platforms voor platte beeld schermen tot CD-schuifkastjes die moeiteloos door kunnen gaan voor wandsculptuur. En dan, last but not least, de poef. Kleinmeubilair met een meer dan grote K. Deze winter een onmis baar attribuut. Grote pluche woon- kussens, met suède of polo-motief beklede taboeretjes en superdikke nylon zitzakken: sleep je eigen geliefde zitmeubilair maar met je mee. Dé trend voor komend woonjaar: ongedwongen wonen wordt gewoon. Oomfortabel zitten i-ekker zitten is vooral een kwestie van doordacht zit comfort. Qua vormgeving is het accent verschoven van 'echt naar rond, Gebogen leuningen, bollende zittingen en afgeronde hoeken; softline zorgt voor een nieuw soort nestgevoel. Wie kent ze nog uit de zeventiger jaren, de cosy 'hondenmand' en uitnodigende strandstoel? Roya le, rondgebogen zitmeubelen, veelal van gevlochten natuurvezels. Wie houdt van puur natuur kan kiezen uit een scala aan ingrediënten: gedraaid papier, zeegras, pitriet en rotan, maar ook nieuwere materialen zoals (gebleekt) abaca, grof bananenblad en waterhyacint. Natuurlijk in naturellen, maar ook in trendkleuren als zwart, white wash en bleekgrijze pastels. Even robuust, maar veel eleganter is de revival van de art-deco. Modem-klassieke klasse die eigenlijk nooit verloren is gegaan. Er zijn weer complete ameublementen verkrijg baar: houten clubfauteuils met bijbehorende kasten en salontafels met glasinleg. Helemaal in stijl met die karak teristieke blokomamentjes en typische jaren '20 bekle ding: dikke rib of leer in expressionistische tinten als aqua (nieuw!), oranje en aubergine. Allure die zich goed laat combineren met chinoiserie voor een vleugje Oriënt. Al dat royale comfort zien we ook terug bij in het moderne design-interieur. Zitmeubelen worden breder en dieper. Denk bijvoorbeeld aan de ouderwetse rookfauteuil. De zitbank bestaat uit geschakelde zitelementen, het liefst in een rondgebogen of ovale hoekopstelling. Compleet met grote hoekers; om voeten of dienblad op te parkeren. Rugleuningen krijgen een ergonomisch extraatje met indi vidueel instelbare nekrollen en lendensteunen. De bekle ding sluit als een warme deken om je heen. Maar het interieur van nu heeft wel de nodige 'fun en swung' nodig. Fauteuiltjes op rvs sprietpootjes of draaikuipjes op ronde of vierkante voetplaten. Gemaakt van kekke kunst-

Hart van Holland | 2005 | | pagina 21