Gemeentenieuws 28 december 2005 pagina 5 ONTWERPBESCHIKKINGEN AMBTSHALVE WIJZIGEN MILIEUVERGUNNING VASTSTELLING BELASTINGVERORDENINGEN BESLUITEN ALGEMENE PLAATSELIJKE VERORDENING POLITIE TREEDT STRENG OP TEGEN OUDEJAARSVANDALISME GLADHEIDSBESTRIJDING PEKELZOUT GRATIS BESCHIKBAAR kandidaatstelling (model H 9) - de machtigingen tot het plaatsen van de aanduiding van de politieke groepering boven een kandidatenlijst (model H 3-1) - machtiging tot het plaatsen van een aanduiding, gevormd door samenvoeging van de aanduidingen van politieke groe peringen of afkortingen daarvan, boven een kandidatenlijst, (model H 3-2) - de verklaringen van ondersteuning van een kandidatenlijst (model H 4) - de verklaringen betreffende het verbinden van de kandida tenlijsten tot een lijstencombinatie (model I 10) zijn vanaf 2 januari 2006 tot en met de dag van de kandidaatstelling in het gemeentehuis van Zevenhuizen-Moerkapelle kosteloos voor de kiezers verkrijgbaar of download de Partij-module van het Integraal Stemsysteem via www.kandidaatstelling.nl. 4. Voor de kandidaatstelling moet een waarborgsom van twee- honderdvijfentwintiq euro worden betaald door overmaking van dit bedrag op rekeningnummer 2850.33.972 ten name van gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle te Zevenhuizen, tenzij bij de laatstgehouden verkiezing van de leden van de raad van de gemeente een of meer zetels aan de politieke groepering is/zijn toegekend. Nadere inlichtingen omtrent de wettelijke voorschriften be treffende de inlevering van kandidatenlijsten worden in het ge meentehuis van Zevenhuizen-Moerkapelle verstrekt door afde ling Publiekszaken, Dorpsstraat 89, 2761 AA Zevenhuizen ZH. Het college van burgemeester en wethouders is voornemens te besluiten de volgende vergunningen ingevolge de Wet milieube heer ambtshalve te wijzigen: Nijverheidstraat 8 (Moerkapelle), vergunning d.d. 19 november 2002 verleend aan Binair Groep t.b.v. een constructiebedrijf. De wijziging houdt in dat een gedeelte van de vergunning is inge trokken en dat geactualiseerde voorschriften zijn toegevoegd. De aanpassing heeft betrekking op de opslag van rijpingsvloeistof in containers en het opladen van accu's. Deze aanpassing is noodza kelijk in het belang van de bescherming van het milieu. Bierhoogtweg 1 (Zevenhuizen), vergunning d.d. 25 juni 1997 ver leend aan P. Laaij t.b.v. een veehouderij. De wijziging houdt in dat een aantal voorschriften is ingetrokken en dat geactualiseerde voorschriften zijn toegevoegd. De aanpassing heeft betrekking op de aspecten opslag van milieugevaarlijke stoffen, opslag van dieselolie in een bovengrondse tank, energie, waterverbruik en milieuzorg. Zienswijzen Tegen deze ontwerpbeschikkingen kunnen tot en met woens dag 8 februari 2006 schriftelijk of mondeling zienswijzen naar voren worden gebracht bij de Milieudienst Midden-Holland (Postbus 45, 2800 AA Gouda). Wie niet wil dat zijn/haar per soonlijke gegevens openbaar worden gemaakt, kan een schrif telijk verzoek tot geheimhouding indienen. Dit verzoek wordt aan de hand van de Wet openbaarheid van bestuur beoor deeld. Voor inhoudelijke vragen en het mondeling naar voren brengen van zienswijzen kunt u zich wenden tot de heer H. Hoekman (Binair Groep) en mevrouw I. Dijkhuizen (P. Laaij) van de Milieudienst Midden-Holland, telefoon 0182-545700. Be langhebbenden die tijdig zienswijzen naar voren brengen tegen een ontwerpbeschikking kunnen later beroep instellen tegen de definitieve beschikking. Inzage De ontwerpbeschikkingen liggen vanaf donderdag 29 decem ber 2005 zes weken, elke werkdag van 08.30 uur tot 12.00 uur, ter inzage in het gemeentehuis van Zevenhuizen-Moerkapelle, afdeling VROM, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen. Voor inzage buiten bovengenoemde tijden kan telefonisch een afspraak worden gemaakt, telefoon 0180- 637725. Burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle maken bekend dat de raad in de vergadering van 13 december 2005 de volgende gemeentelijke belasting verordeningen met de daarbij behorende tarieventabellen heeft vastgesteld. Verordening onroerende-zaakbelastingen 2006; Verordening roerende woon- en bedrijfsruimten 2006; Verordening afvalstoffenheffing 2006; Verordening rioolrechten 2006; Verordening reinigingsrechten 2006; Verordening hondenbelasting 2006; Verordening forensenbelasting 2006; Verordening precariorechten 2006; De tarieventabel behorende bij de verordening precariorech ten 2006; Legesverordening 2006; De tarieventabel behorende bij de legesverordening 2006; Verordening brandweerrechten 2006; De tarieventabel behorende bij de verordening brandweerrech ten 2006; Verordening bruggelden 2006; De verordeningen treden in werking met ingang van de eerste dag na bekendmaking. De verordeningen en de daarbij beho rende tarieventabellen zijn opgenomen in de bundel gemeente lijke verordeningen en besluiten die tijdens kantooruren voor het publiek kosteloos ter inzage liggen in het gemeentehuis. Ook kunt u binnenkort de verordeningen en tarieventabellen 2006 vinden op www.zevenhuizen-moerkapelle.nl Het college van de gemeente Zeven huizen-Moerkapelle heeft besloten de navolgende vergunningen/ontheffin gen te verlenen aan; De gemeente Zevenhuizen-Moerka pelle voor het aanleggen van een vreugdevuur in de nacht van 31 de cember 2005 op 1 januari 2006 van 00:00 uur tot 03:00 uur op het kruis punt van de Moerkapelse Zijde, Brede- weg, Dorpsstraat en het Noordeinde te Moerkapelle. Kaasnegotie G.l. den Dekker voor het innemen van een standplaats op de vrijdagen op het Dorpsplein te Zeven huizen voor het jaar 2006. Dammers Zuivelhandel voor het inne men van een standplaats op de woens dagen op het Dorpsplein te Zevenhui zen voor het jaar 2006 V.O.F. Ten Hoven voor het innemen van een standplaats op de vrijdagen op het Raadhuisplein te Moerkapelle voor het jaar 2006. M. de Bruin Kaashandel voor het inne men van een standplaats op de maan dagen op het Raadhuisplein te Moer kapelle voor het jaar 2006. Nierstichting Nederland om in de pe riode van 17 tot en met 23 september 2006 een collecte te houden in de ge meente Zevenhuizen-Moerkapelle. Van 't Hof Makelaardij voor het plaat sen van een "straatbord" in de Dorps straat ter hoogte van nummer 154 te Zevenhuizen. Helpende Handen voor de verkoop van handdoeken van 5 januari 2006 tot en met 13 januari 2006 in de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. De burgemeester van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle heeft beslo ten de navolgende vergunningen/ont heffingen te verlenen aan: De gemeente Zevenhuizen-Moerka pelle voor de viering van oud en nieuw 2005-2006 van 00:00 uur tot 03:00 uur op het kruispunt van de Moerkapelse Zijde, Bredeweg, Dorpsstraat en het Noordeinde te Moerkapelle. Hof van Holland voor het aanwezig hebben van twee kansspeelautomaten in de inrichting aan de Dorpsstraat 105 te Zevenhuizen voor het jaar 2006. Grand Café Restaurant Moerkapelle voor het aanwezig hebben van twee kansspeelautomaten in de inrichting aan de Bredeweg 66 te Moerkapelle voor het jaar 2006. Bezwaar verleende vergunningen/ontheffingen U kunt op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij re spectievelijk de burgemeester en of het college van burgemeester en wet houders, naar gelang hun hierboven genoemde bevoegdheid, bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning/ontheffing. De bezwaar termijn bedraagt zes weken na toe zending/uitreiking van het desbe treffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voor ziening worden ingediend bij de Presi dent van de Arrondissementsrecht bank, postbus 20302, 2500 EH Den Haag. 'Bellen heeft zin' Helaas vinden er in de aanloop naar Oud op Nieuw en tijdens de jaarwisse ling veel vernielingen plaats en zorgt vroegtijdig afsteken van vuurwerk voor de nodige ergernis. De politie treedt dit jaar streng op tegen dit ou- dejaarsvandalisme. Wie betrapt wordt, wordt aangehouden en gaat mee naar het politiebureau. De gemeente roept iedereen die getuige is van vandalisme dit meteen te melden, zodat de politie in actie kan komen. Door te melden wordt de pakkans van deze vandalen een stuk groter. Het op heterdaad betrappen is belangrijk omdat de schade dan op de dader kan worden verhaald. Zo hoeft de ge meenschap er niet voor op te draaien of uzelf, als het uw eigen spullen zijn. Vandalen brengen iedereen schade toe. We zijn allemaal dupe van vernie lingen, omdat het de gemeenschap geld kost, én omdat de gemeente ver loedert. Gemeente en politie tolereren dit niet langer. De politie wil graag samen met bur gers werken aan een veilige wijk. Dat kan heel eenvoudig, een telefoontje is genoeg. De politie houdt melders op de hoogte van het verloop van de zaak. Dus, als u getuige bent van ver nielingen, brandjes of vuurwerkover- last, laat de vandalen dan niet straffe loos wegkomen. Bel 112 als u ziet dat iets moedwillig wordt gesloopt of 0900-8844 als de daders al zijn gevlo gen. De gemeente en politie hopen op ie ders medewerking om van de nieuw jaarsviering een mooi feest te maken, zonder vernielingen en geweld. In het winterseizoen kunt u te maken krijgen met gladheid als gevolg van (nacht)vorst en neerslag (regen, sneeuwval, hagel). In geval van glad heid zal de hoofdroute binnen de ge meentegrenzen de eerste prioriteit krijgen. Daarna de overige routes. Het strooien kan al dan niet bemoeilijkt worden door verkeersdrukte op onze wegen tijdens de ochtend- of avond- spits. In nauwe samenwerking met de mete orologische diensten en politie streven wij naar een optimale bestrijding van gladheid en andere winterse verkeers- ongemakken. Desondanks kunnen ge strooide wegen nog steeds glad en daardoor onveilig zijn. U bent als weggebruiker dan ook zelf verant woordelijkvoor uw veiligheid! Help mee aan een schone en veilige straat U kunt zelf ook een aandeel leveren bij de bestrijding van gladheid, bijvoor beeld door uw stoep, straat of voetpad te bestrooien en schoon te vegen. Tij dens de openingstijden van het Afval- brengstation aan de Zuidplasweg 14 kunt u een meegebrachte emmer met pekelzout gratis vullen. Daarmee houdt u de paden begaanbaar voor uw zelf en uw (minder mobiele en ou dere) medeburgers! Wij rekenen op uw begrip en danken u voor de medewerking. Afdeling Openbare Werken Op maandag 2 januari 2006 tot 12.00 uur zijn de gemeentelijke diensten voor het publiek gesloten. Let op: Wel is er op 2 januari 2006 tussen 13.00-16.30 uur gelegenheid om bij de afdeling Publiekszaken aangevraagde pas poorten af te halen! Toch aangifte doen? Voor aangiften van geboorten en over lijden, welke niet tot de volgende werkdag kunnen wachten, kunt u tussen 11.00 en 11.30 uur telefo nisch met de afde ling Publiekszaken een afspraak maken, telefoon 0180-637777.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 5