OPERATIE SCHOENENDOOS HEEFT MEER HULP NODIG CBMC BREIDT UIT DE REGIO DIER VERMIST OF GEVONDEN? JAN DIJKSHOORN VAN HIT MEKKA: "MET Z'N ALLEN DORPSSTRAAT BRUISENDER MAKEN" U Verwerking gaat door tussen Kerst en Nieuwjaar pagina 6 Hart van Holland 28 december 2005 ZEVENHUIZEN - moerkapelle www. amivedi. nl Bekroning Uitstraling Verdwijnen van Zevenhuizen P Stichting AMIVEDI, Kosteloze re gistratie vermiste en gevonden huisdieren. Hulppost 3B-Hoek- Zevenhuizen/Moerkapelle-Pij- nacker/Nootdorp. VERMIST: Kater, cypers-bruin, halflang harig, plukjes haar uit de oren. Korenstraat, Zevenhuizen; Kater, cypersgrijs/ witte voetjes voor, befje en kin, zwarte streep op rug. Staringstraat, Zevenhuizen. GEVONDEN: Kater, rood tabby, geen wit, N219 Zevenhuizen-Nieuwer- kerk a/d Ijssel. Kat, cypersgrijs/witte bef, tenen voor en achter hele poten en stipje op neus. Molenviergang, Zevenhuizen; Kat, zwart/wit, band met koperen penning met ver keerd adres en tel. nr. in Boskoop, naam van de kat is Monkey, Zijde, Boskoop. Kat is in Mijdrecht gevonden. GOED TEHUIS GEZOCHT VOOR: Cypers poesje, 4 maanden Wit-rood katertje, 6 maanden Rood katertje, 6 maanden Schildpad poesje, 6 maanden Rood poesje, 3 maanden. ledereen die vragen heeft of informatie kan geven kan bellen naar: Stichting Amivedi Hulppost: 3B-Hoek - Pijnacker/Nootdorp - Zevenhuizen-Moerkapelle, telefoon 010-5121937 of kijk op Doctorandus Arjan! Gefeliciteerd en nu echt werken als ambtenaar. Pa en Ma sleutel verloren (21 dec. Schieland- singel) met wit label en blauwe plastic munt - 06-12774465 Bart Bakker weet al jaren via zijn pen door te dringen tot iemand zijn leef- en gevoelswereld. In de wekelijkse rubriek 'Het Voetstuk' zet hij mensen uit de lokale samenleving in de schijnwerpers. et zijn drukke tijden voor Jan Dijks hoorn. De eige naar van kaas- en delicatessen- winkel Het Mekka in de Dorps straat heeft dit jaar bijna duizend pakketten samen te stellen. "Het zijn weliswaar hectische, maar ook plezierige tijden", zegt de onder nemer, die al vanaf 1976 zijn win kel in Zevenhuizen heeft. "Ik vind het altijd wel de gezelligste tijd van het jaar. Ook in de winkel is het voor de kerstdagen en tussen kerst en nieuwjaar altijd druk. Of ik een goed jaar achter de rug heb? Mede dankzij onze organisa tie Gastrovino, waarbij een 70-tal ondernemers is aangesloten, zijn we in staat om professioneel naar buiten te treden en onze klanten hoogwaardige producten aan te bieden. Mede hierdoor hebben we een goed jaar gedraaid. Men sen staan open voor kwaliteit en exclusiviteit. Als je daar op kunt inspelen, dan bouw je spelender wijs een grote klantenkring op." Naast een goede omzet was het onlangs verkregen lidmaatschap van de Kaassociteit een ander hoogtepunt voor Jan Dijkshoorn. Dit betekent dat hij voor een jaar lid mag zijn van het illustere gezelschap van ruim 120 bijzonde re kaasspeciaalzaken in Neder land. Jan Dijkhoorn ontving voor zijn lidmaatschap een certificaat. "Je kunt dit eigenlijk vergelijken met een Michellin-ster", vertelt Jan met enige trots. "De Kaassoci- tait is een ambachtelijk kwaliteits- gilde van kaasmeesters die overal de beste, lekkerste en meest exclu sieve kazen en aanverwante deli catessen selecteren en inkopen", leest Jan vervolgens voor uit het bijbehorende persbericht. "Speci aalzaken die zich lid mogen noe men van dit gilde, positioneren zich bewust als de specialist voor de lekkerste en meeste exclusieve Europese topkazen." "Prachtig toch?", lacht Jan Dijks hoorn. "Ik vind dit best een bekro ning, ook voor de tien parttimers die bij ons werken. Tijdens de inspectie waaruit de toekenning tot stand kwam, werd niet alleen naar de kwaliteit maar ook naar de exclusiviteit van de producten gekeken. Tevens werd de kennis van mij en de medewerksters getest. Voor hen was dit best moeilijk, want vergis je niet, pas als je een jaar bij ons werkt, heb je alle kennis over de producten redelijk onder de knie. Zo veelzij dig is ons assortiment." Jan Dijkshoorn heeft in de loop der jaren in Zevenhuizen veel meegemaakt. Zo zag hij de Dorps straat letterlijk onder zijn neus veranderen. "Vooral de laatste jaren is de uitstraling minder geworden", erkent hij op het gegeven dat steeds meer Zeven- huizenaren hun boodschappen in Nieuwerkerk gaan doen. "Zo'n voormalig C1000 pand ziet er natuurlijk niet uit als het lange tijd leeg staat. Ik hoop dat hier snel een oplossing voor wordt gevon den. De nieuwe burgemeester Jo Fijen is onlangs aangeschoven bij een vergadering van de midden standsvereniging. Zoiets hadden we nog niet eerder meergemaakt. Hij heeft onze ervaringen beluisterd en aangegeven dat de leegstand en de ontwikkeling van de Dorpsstraat ook een zorg van de gemeente is. We moeten met elkaar proberen om deze negatie ve spiraal te doorbreken. Met z'n allen moeten we trachten de Dorpsstraat bruisender te maken. Maar de aanwezigheid van de burgemeester en de bereidheid om ons aan te horen, is in ieder geval goed door de middenstan ders ontvangen." Tevens volgt Jan Dijkshoorn de ontwikkelingen rondom het ver dwijnen van de zelfstandigheid van de gemeente met grote inte- SvAvVWv- resse. "Fijen heeft ook uitgelegd dat er grote dingen gaan gebeu ren", vertelt Jan. "Neem alleen maar de herinrichting van een gebied als de Zuidplaspolder. Het is nog maar de vraag of het huidi ge ambtenarenapparaat in staat is om dit op te vangen. En dan doel ik met name op de kwantiteit van het aantal ambtenaren. Maar ik zou het bijzonder jammer vinden als Zevenhuizen in haar huidige vorm verdwijnt. De kans bestaat dan dat we door Rotterdam wor den opgeslokt. Dat zou ik een slechte ontwikkeling vinden. Ik zie dan meer in een verregaande samenwerking met Nieuwerkerk. Het doel moet zijn om de dorps kernen te behouden." Toekomst Desondanks ziet Jan Dijkshoorn de toekomst positief tegemoet. "Ik woon nog steeds met plezier in deze gemeente", besluit hij. "Zo'n wijk als Nesselande om de hoek vind ik een aanwinst, want hierdoor is mijn klantenbestand toegenomen. Voor de onderne mers uit de Dorpsstraat ligt hier best een uitdaging. Ik hoop daar om dat we meer klanten uit zo'n wijk naar Zevenhuizen kunnen krijgen. Maar nogmaals: dan zal de uitstraling van onze Dorps straat wel moeten verbeteren." Zevenhuizen - Operatie Schoe nendoos gaat tussen kerst en oud en nieuw door met het sor teren en controleren van schoe nendozen in Zevenhuizen. Hier voor zijn nog tientallen vrijwil ligers nodig. De afgelopen maand zijn tien duizenden dozen in Neder land ingeleverd. In Zevenhui zen staan nog 15.000 schoenendo zen opgeslagen die moeten wor den nagekeken en gesorteerd voor ze worden weggestuurd. Kapotte spullen, 'oorlogsspeelgoed' en etenswaren worden uit de dozen gehaald. In Zevenhuizen zijn sinds half november tientallen vrijwilligers bezig met dit werk. Maar om de 15.000 dozen na te kijken zijn nog meer mensen nodig. Ook tussen kerst en oud en nieuw blijft het verwerkingscentrum aan het Noor deinde 57 open. Voor dit werk zoekt Samaritan's Purse nog men sen die willen helpen. Elke werk dag wordt er van 9.00 tot 16.00 uur gewerkt. De loods staat op het Truckcentre Zevenhuizen vlak naast de A12. Bezoek de website www.samaritanspurse.nl voor een routebeschrijving of bel 079- 3203344 voor meer informatie. De verwerking gaat door tot en met 30 december Elk jaar vullen miljoenen kinderen in de wereld schoenendozen met praktische artikelen zoals school spullen en toiletartikelen, maar ook met speelgoed. De schoenen dozen worden naar kinderen in arme landen of oorlogsgebieden gestuurd. Internationaal geldt Operatie Schoenendoos al jaren als de groot ste hulpactie door kinderen. Vorig jaar werden 7,4 miljoen dozen ver zameld in Amerika, Canada, Enge land, Australia, Duitsland, Ierland en Nederland. Deze dozen werden naar 94 verschillende landen gestuurd. In deze landen is Opera tion Christmas Child, zoals de actie internationaal heet, een begrip geworden. In Nederland is Opera tie Schoenendoos een gezamen lijke actie van de organisaties Samaritan's Purse Nederland en Edukans. Zevenhuizen/Regio - Sinds november is er naast de CBMC- comit^s Gouda, Waddinxveen en Moerkapelle een comity in Zevenhuizen van start gegaan. CBMC staat voor Christian Business and Management Comit- tees. Het is een internationale, kerkelijk ongebonden organisa tie van christen zakenmensen en is in Nederland in 1956 opge richt. CBMC wil zakenmensen, managers en leidinggevenden met Christus bekend maken en hen helpen te groeien in het geloof zodat zij op hun beurt anderen bereiken met het Evan gelie. Voor meer informatie: www.cbmc.nl Landelijk worden tal van activiteiten georganiseerd zoals conferen ties, beroepsgroep- en ontbijtbijeenkomsten, cursussen en de uit gave van Business Contact. In de bijna 80 Nederlandse comités komt men regelmatig samen voor bijbelstudie, gebed en sociaal contact waarbij ook zakelijke aspecten aan de orde komen. In november werd door drie regiocomit^s een open avond in Swanla georganiseerd waar zo'n 60 belangstellenden op af kwamen. Op 23 januari gaat de Businessalpha-cursus van start te gaan. Dit biedt zaken mensen ondernemers de mogelijkheid om uit te zoeken wat het christelijk geloof inhoudt. Voor meer informatie en aanmelding: 06- 51366109 of 06-53878682.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 6