W00NPARTNERS, SWB EN SOW GEFUSEERD Bep Vermeij: enthousiast en betrokken POSTDUIVEN- TENTOONSTELLING Waddinxvener Waddinxveen leeft! in het nieuws... 1 100%1 werken aan zelfstandigheid EXPOSITIE KUNSTKRING IN GEMEENTEHUIS WADDIN XV EEN/BOSKOOP Hart van Holland 28 december 2005 KERKDIENSTEN - 31 december, 1 januari Waddinxveen Victorkerk Geen viering. Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente Ontmoetingskerk 31-12 19.30 uur ds. C. de Jong; 1- 1 11.15 uur Eucharistieviering. Wijkgemeente Immanuelkerk 1-1 10.30 uur ds. C. de Jong. Wijkgemeente De Rank 31-12 19.30 uur ds. M.A. Bos; 1-1 10.00 uur ds. Z. de Graaf. Geref. kerk vrijgemaakt 31-12 19.30 uur ds. E. Brink; 1-1 11.00 en 16.30 uur Leesdienst. Remon. Gem. 31-12 19.00 uur prof. dr. E.H. Cossee. Boskoop Herv. kerk 1-1 10.00 uur ds. M.D. v.d. Giessen. Geref. kerk 31-12 19.00 uur dr. R. de Reuver; 1-1 10.00 uur ds. J.A. van Hooijdonk. De Stek 1-1 10.00 uur dr. R. de Reuver. Chr. Geref. kerk 31-12 19.30 uur ds. C.C. den Hertog; 1-1 10.00 ds. C.C. den Hertog; 17.00 uur ds. J.L. de Jong, Nieuw-Vennep. Geref. Gem. 31-12 19.30 uur ds. M. Golverdingen; 1-1 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. Vrijz. Prot. Gem. 31-12 17.00 uur ds. Brostrom-Bruin. Parousia 1-1 10.00 uur A. Baak. Bethel 1-1 9.30 uur Gaby Hetyey MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kan tooruren (17.00-8.00 uur, wee kenden/feestdagen): HuisArt- senPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegeno ver de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afde lingen etc.: www.ghz.nl In Waddinxveen is iedere week van alles te beleven. Niet alle onderwerpen halen de krant. In deze rubriek laten we u kennismaken met een bijzondere 'Waddinxvener in het nieuws'. En ziet u wat er allemaal gebeurt in ons dorp... Waddinxveen - Bep Vermeij is sinds drie jaar secretaris in het bestuur van de Stichting Wereld winkel Waddinxveen. Deze winkel bestaat dit jaar 25 jaar en is bezig met een heuse professionalise ringsslag. In 2006 zullen onder meer de inrichting en het assorti ment worden aangepast. De Wad- dinxveense Wereldwinkel zal dan in de kleuren en volgens de nor men van de landelijke organisatie Fair Trade worden uitgevoerd. De Wereldwinkel is aangesloten bij Fair Trade, die de productie en ver koop van 'eerlijke' producten sti muleert. Deze eerlijke producten zijn veelal afkomstig van kleine boeren of producenten over de hele wereld. De ideologie van Fair Trade bestaat al lang en werd 25 jaar geleden in Waddinxveen opgepakt en uitgewerkt. De Wereldwinkel kende jaren van suc cessen, onder meer door de ver huizing in 1998 naar de huidige locatie naast Albert Heijn. Op dit moment is de Wereldwinkel hard toe aan verandering en vernieuw ing. Bep Vermeij zette - samen met voorzitter Jack Bost en penning meester Jan van der Loo, die bei den in 2004 in het bestuur kwa men - die verandering in gang. Tij dens de Waddinxveense Vrijwilli- gersdag op zaterdag 10 december werd de Wereldwinkel uitgeroe pen tot vrijwilligersorganisatie van het jaar 2005. Bep Vermeij nam de prijs van 400,00 dankbaar in ont vangst. "Dit geld komt goed terecht. Het wordt gebruikt voor de opknapbeurt van de winkel." Ereburger Bep Vermeij zet zich volledig in voor de Wereldwinkel. Dat deed ze ook tijdens haar loopbaan als leerkracht en directeur op een school voor speciaal onderwijs en voor tal van andere organisaties. Zo was Bep Vermeij ruim twintig jaar gemeenteraadslid voor de PvdA. Bij haar afscheid van de raad kreeg ze als dank voor haar inzet het ereburgerschap van de gemeente Waddinxveen. Naast het raadswerk was ze lid - en tegenwoordig ook voorzitter - van de Vrouwenraad. "Dit is een over koepelend orgaan van 11 Wad dinxveense organisaties, waarin vrouwen actief zijn. De Vrouwen raad organiseert onder meer ieder jaar op 8 maart de Vrouwendag en overlegt regelmatig met de wet houder over tal van zaken die voor vrouwen van belang zijn. Je moet hierbij denken aan emancipatieza ken en kinderopvang e.d." Waar mogelijk benutte Bep haar kennis en ervaring uit het onderwijs. Zo was ze ££n van de vrijwilligers die de basisschool in het voormalige Waddinxveense Asielzoekerscen trum opzette. Rood nest Bep Vermeij is op vele gebieden een echte (vrijwilligers)duizend- poot. Drie jaar geleden maakte ze gebruik van de VUT regeling. Sindsdien heeft ze het bijna druk ker dan ooit. Ze werd penning meester bij de Raad voor Kunst en Cultuur, die dit jaar in Waddinx veen is opgericht en sinds 2003 is ze lid van de Vrouwenadviescom missie (VAC) voor de woningbouw. "Leden van de VAC adviseren onder andere aan woningcorpora ties en de gemeente over prakti sche zaken in en rond het huis. Bij voorbeeld over de toegankelijk heid van een woning of de hoogte van bovenlichten e.d." Als lid van de VAC nam Bep deel aan burger- panels voor de nieuwbouwwijk Triangel en was ze deelnemer aan het Burgerpanel voor het Cen trumplan. Dit jaar bleek opnieuw hoe groot Bep's betrokkenheid is bij het wel en wee in onze samenleving. De Waddinxveense afdeling van de PVDA kende wat capaciteitspro blemen in de aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen in 2006. Bep werd gekozen tot inte rim-voorzitter. Ze is al sinds haar achttiende jaar lid van de PVDA en komt uit een 'echt rood nest'. "De politiek en dan in het bijzonder de SDAP en later de PVDA is me met de paplepel ingegoten. Ik kan me nog herinneren dat ik als klein meisje op 1 mei tijdens de Dag van de Arbeid meeliep in een fakkel optocht door Schiedam. Dat was een soort protesttocht tegen de armoede." Creatieve duizendpoot Ondanks alle drukke werkzaamhe den maakt Bep zo nu en dan bewust tijd voor haar hobby. Ze is altijd al erg in kunst geïnteres seerd geweest en toen ze stopte met werken ging ze een cursus beeldhouwen volgen bij Kreater, het Waddinxveense centrum voor kunstzinnige vorming. Zoals alles pakt Bep ook dit met veel enthou siasme aan. Op zolder richtte ze een klein atelier in en inmiddels pronken er in haar huiskamer al enkele beeldhouwwerken. Waddinxveen - Een aantal leden van de Waddinxveense Kunst Kring exposeert tijdens de nieuwjaarsre ceptie in de Raadhuiszaal van het gemeentehuis. Te zien zijn schilde rijen, aquarellen, beeldhouwwerk en keramiek van de leden en twee gastdeelnemers, Ronald en Sjoerd, inwoners van "De Bruggen" (huize De Knik) in Waddinxveen. De expositie is verder tot en met 6 januari te bezoeken tijdens de ope ningstijden van het gemeentehuis. Nationaal Revalidatie Voor meer informatie www.revalidatiefonds.nl Waddinxveen - Postduivenvereni ging de Sperwer houdt haar jaar lijkse tentoonstelling op vrijdag 6 en zaterdag 7 januari. Het duiven- lokkaal aan de Mauritslaan is vrij dag vanaf 19.30 uur geopend voor publiek, zaterdag van 13.30 tot 17.00 uur. Tijdens de tentoonstel ling wordt een verloting gehouden en de bezoekers kunnen hun geluk beproeven bij het Rad van Avon tuur. De prijsuitreiking vindt zater dag plaats om 16.00 uur. ledereen is welkom. Waddinxveen/Regio - Woon- partners Midden-Holland is donderdag 22 december gefu seerd met de Stichting Wad dinxveense Bejaardenhuis vesting (SWB) en met de Stich ting Ouderencentrum Waddinx veen (SOW). Door deze fusie ontstaat een organisatie met ruim 80 medewerkers, die zorg draagt voor de huisvesting en dienstverlening voor ruim 7500 huishoudens in de gemeenten Waddinxveen, Zevenhuizen- Moerkapelle en Gouda. De nieuwe organisatie gaat verder onder de naam 'Woonpartners Midden-Holland'. De fusiepartners hebben voor afgaand aan de fusie duide lijke afspraken gemaakt over de toekomst van de nieuwe organi satie. Vastgelegd is onder meer dat het lokaal plan 'Wonen, zorg en welzijn in de gemeente Waddinx veen' een belangrijk speerpunt is in het toekomstig beleid van de gefu seerde corporatie. Er zijn bovendien duidelijke afspra ken gemaakt over de manier waar op de nieuwe corporatie met de seniorendoelgroep om zal gaan en over de dienstverlening. Zo is onder meer vastgelegd dat de aan palende activiteiten van de SWB gegarandeerd worden. Dit laatste heeft vooral betrekking op de exploitatie van het Anne Frank Centrum. Dit zal ook in de toe komst de huidige functie blijven vervullen. Volgens Gerrit van Ringelenstein, die de afgelopen tien jaar de voor zitter van de SWB is geweest, was doorgaan geen optie meer voor de stichting. "Dat bleek ook uit onder zoek van een professioneel bureau. We hebben met de gemeente afge sproken dat er de komende jaren ruim 300 nieuwe seniorenwonin gen moeten worden gebouwd. Dit is noodzakelijk in verband met de vergrijzing, maar betekent wel een verdubbeling van ons woningbe stand. Voor een kleine stichting is dat niet uitvoerbaar. Het bleek voor ons bovendien niet eenvoudig om nieuwe bestuursleden te vin den. Een fusie was dan ook de enige logische en meest verstandi ge keuze." Gerrit van Ringelenstein is ervan overtuigd dat Woonpartners een uitstekende fusiepartner is. „We hebben altijd goede contacten gehad met deze corporatie. We hebben bovendien prettige afspra ken gemaakt. Zo is vastgelegd dat het vermogen van de SWB alleen voor seniorenhuisvesting wordt ingezet. Verder hebben we vastge legd dat de dienstverlening op het zelfde niveau wordt voortgezet." Bewoners van de SWB kunnen reparaties en aanverwante zaken ook na de fusie gewoon melden bij hun huismeester, de heer Houwe- ling. Hij blijft kantoor houden in het Anne Frank Centrum, elke werkdag van 8.30 tot 17.00 uur. Voor overige zaken kunnen de bewoners terecht bij de hoofdvesti ging van Woonpartners in Wad dinxveen.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 9