WERELDWINKEL RUIMT OP DIER VERMIST OF GEVONDEN? VOORZITTER VICTOR ROORDA VAN EIJSINGA: ALPHA CURSUS EXPOSITIE PIET K0UWENH0VEN 'HET VOORTBESTAAN VAN DORPSHUIS SWANLA IN GEVAAR?' ^TTnTÜÏÏTeN - MOERKAPELLE Hart van Holland 4 januari 2006 pagina 7 www.amivedi.nl vervolg van pagina 3 Nieuwbouw Begroting Bedrijf Subsidieovereenkomst Tijdelijke overeenkomst Toekomst Zevenhuizen- Het nieuwe jaar begint voordelig: hef iS opruiming bj de Wereld- Winkel. De hele ingaandjanuari zijn diverge artikelen aantrekkelijk geprijsd, zoals pofjeS zeezout in een metalen Standaardje, Sjaals, picknickn^andjeS, Sieraden, Serviesgoed, placen^ats, gaStendoekjeS en loSSe andere restanten. De producenten worden door de opruiming niet benadeeld, want zij hebben at een eerlijke prijs gekregen voor hun producten. wereldwinkel Z-SA Staat elke vrijdag en zaterdag van lo.oo tot ló.oo uur op het C-looo parkeerterrein. Stichting AMIVEDI, Kosteloze re gistratie vermiste en gevonden huisdieren. Hulppost 3B-Hoek- Zevenhuizen/Moerkapelle-Pij- nacker/Nootdorp. VERMIST: Border Collie, teef, zwart/wit ree. Rottemeren/De Bonk, Zevenhuizen; Kater, cypers-bruin, halflang harig, plukjes haar uit de oren, Korenstraat, Zevenhuizen; Kater, cypersgrijs/witte voetjes voor, befje en kin, zwarte streep op rug, Staringstraat, Zevenhuizen; Kater, cypers-bruin, klein wit vlekje onder kin, droeg bandje, Alpherwetering, Waddinxveen; Poes, rood-wit gevlekt, Otweg, Boskoop. GEVONDEN: Kater, rood tabby, geen wit, N219 Zevenhuizen- Nieuwerkerk a/d IJssel. Kat, cypersgrijs/witte bef, tenen voor en achter hele poten en stipje op neus, Molenviergang, Zevenhuizen; Kat, cypers-grijs, zwarte streep van kop naar staart, wit befje, loopt er al een aantal weken, Julianastraat, Moerkapelle. GOED TEHUIS GEZOCHT VOOR: Cypers poesje, 4 maanden Wit-rood katertje,6 maanden Rood katertje, 6 maanden Schildpad poesje, 6 maanden Rood poesje van 3 maanden ledereen die vragen heeft of informatie kan geven kan bellen naar: Stichting Amivedi Hulppost: 3B-Hoek - Pijnacker/Nootdorp - Zevenhuizen-Moerkapelle, telefoon 010-5121937 of kijk op Bedreiging: Een 29-jarige tweeling heeft op de Bredeweg een ruit van een caravan ingeslagen en daarna de bewoners bedreigd. De oorzaak van deze twist het nog niet terug betalen van een lening. De twee ling was voor de komst van de poli tie al verdwenen. Een tweede poli tievoertuig zag een auto (zonder verlichting) rijden met daarin het tweetal. In de auto zaten drie inzit tenden (de tweeling en een vrien din) die allen onder invloed van alcohol waren. De bestuurder had een promillage van 505 ug/l (toe gestaan 220 ug/l). Allen zijn aange houden en overgebracht naar het politiebureau voor verder onder zoek. Jaarwisseling: De jaarwisseling is rustig verlopen. Een ieder heeft zich aan de gemaakte afspraken gehouden. Alleen in het eerste uur was er veel zwaar vuurwerk. Auto's bekrast: In de ochtend van 1 januari is door diverse bewoners van de Jonkheer van der Weistraat aangifte gedaan van het aanbren gen van krassen op hun auto. Ten minste tien auto zijn bekrast en aan de eigenaren is verzocht via inter net aangifte te doen. Zevenhuizen - Piet Kouwenhoven exposeert tot 28 februari in biblio theek Zevenhuizen. Na zijn oplei ding aan de Koninklijke Academie Den Haag heeft Piet zich bezig gehouden met thema's zoals sport, dans en muziek. De schilderijen zijn te bezichtigen tijdens de openings uren van de bibliotheek. Bart Bakker weet al jaren via zijn pen door te dringen tot iemand zijn leef- en gevoelswereld. In de wekelijkse rubriek 'Het Voetstuk' zet hij mensen uit de lokale samenleving in de schijnwerpers. t dorps huis in het Hart van Holland. Sport en cultureel centrum "Dorpshuis Swanla" is in de eerste plaats een verenigingsgebouw dat tot doel heeft zoveel mogelijk het verenigingsleven in Zevenhuizen een onderdak te verschaffen voor hun activiteiten. Deze accommo datie met een uitstekende cate ring waar het goed toeven is voor bedrijfspresentaties, congressen, personeels-, en themafeesten, recepties theatervoorstellingen en tal van sportieve activiteiten. Een betere omschrijving kan de websi te van het plaatselijke dorpshuis aan de Burgemeester Klinkhamer- weg niet geven. Al dertig jaar houdt Zevenhuizen deze traditie in ere. Maar er is zwaar weer op komst, of beter gezegd: het onweer is al in volle gang, waardoor het behoud van deze traditie op de tocht staat. In een exclusief en openhartig interview geeft stichtingvoorzitter Victor Roorda van Eijsinga ope ning van zaken. Maar eerst legt hij de structuur van de relatie tussen Swanla en gemeente uit. "De stichting Dorpshuis Swanla huurt de accommodatie van de gemeen te Zevenhuizen-Moerkapelle, die formeel de eigenaar is. Deze stich ting bestaat uit vrijwillige bestuur sleden", aldus Victor, die inmiddels acht jaar bestuurslid is, waarvan vier jaar voorzitter. "De bestuursleden steken dus op geheel vrijwillige basis veel tijd en energie in het reilen van het zei len van het Dorpshuis en dragen de eindverantwoording voor alles wat Swanla aangaat. Van perso neel, begroting tot aan alle ver eiste vergunningen. Het spreekt voor zich dat deze stichting nauw samen moet werken met de gemeente." Victor: "Maar de nieuwbouw, die in 2001 gereed kwam, is eigenlijk eigendom van de stichting en niet van de gemeente. In het overleg met de gemeente over de nieuw bouw is afgesproken dat de stich ting opdracht zou geven tot ver bouwing en nieuwbouw, met geleend geld van de gemeente. Dit was met name in fiscaal opzicht een aantrekkelijke con structie." De oude toneelzaal, die niet meer aan de milieu-eisen (geluidsover last) voldeed, werd gesloopt, waarvoor een moderne theater zaal in de plaats kwam. Tevens is er een kinderdagverblijf bijgeko men en de fitnessruimte heeft een modern jasje én een eigen ruimte gekregen. De begroting van deze Zevenhuizen - De Hervormde Gemeente start donderdag 26 janu ari met een Alpha cursus. De Alpha cursus gaat over de basisbeginselen van het christelijke geloof. In een open sfeer kunnen deelnemers gedurende tien avonden zelf ont dekken wat het betekend om christen te zijn. Voor meer informa tie: op donderdag 19 januari om 20.00 uur vindt er in het Hervormd Centrum een informatieavond plaats of bel 06-47018526. nieuwbouw was oorspronkelijk 1,2 miljoen euro, "Nadat de nieuwbouw was vol tooid, kregen we de begroting niet meer sluitend", zegt Victor. "Door met name hoger uitgeval len kosten ontstond er de afge lopen jaren een structureel tekort. De redenen zijn overigens ver klaarbaar. Door bijvoorbeeld de terughoudende economie en het vertrek van heren-1 van Nesselan- de naar Rotterdam wordt er min der geconsumeerd. Ook is de toe loop naar de theatervoorstellin gen niet altijd goed te voorspellen en blijft de kaartverkoop in som mige voorstellingen achter bij de prognose." Victor: "Het waren én zijn moei lijke tijden voor het stichtingbe- stuur. Het runnen van een organi satie als Swanla vereist een dusda nige zakelijke aanpak dat dit eigenlijk botst met het karakter van het Dorpshuis: het voor een zo laag mogelijke prijs de verenigin gen onderdak bieden. De praktijk leert dat de vrijwillige basis van zo'n bestuursfunctie in een stich ting, met zoveel zakelijke belan gen, meer van een vrijwilliger vergt dan menigeen wenselijk vindt. Er moeten zakelijke beslis singen worden genomen die niet altijd stroken met het begrip van vrijwilligerswerk." Dit laatste is begrijpelijk, maar het stichtingsbestuur heeft de gemeente toch als steun in de rug? "In principe klopt dit hele maal, want er is tussen de stich ting Dorpshuis Swanla en de gemeente een zogenaamde subsi dieovereenkomst", vertelt Victor. "Maar eind december 2003 heeft de gemeente de bestaande subsi dieovereenkomst stopgezet per einde 2004 om gezamenlijk tot een nieuwe overeenkomst te komen. De voortgang hiervan ver liep in 2004 dusdanig stroef dat er eind 2004 bijna een geschil ont stond." Eind 2004 werd toch nog een tij delijke overeenkomst gesloten met de gemeente. "Op basis van de toen bekende financiële gege vens in 2004, kwam er vervolgens een tijdelijke subsidieovereen komst voor 2005 en 2006", ver volgt Victor. "Op dat moment dachten we aan een tekort van 20.000 euro, maar dit jaar bleek dat dit tekort hoger lag. Ik wil overigens niet aan een discussie of het allemaal wel zo verstandig was geweest om de nieuwbouw te laten plaatsvinden. Er diende bij voorbeeld vanwege de geluids overlast een zodanige verbouwing aan de oude toneelzaal plaats te vinden dat hoe dan ook moest worden geïnvesteerd. Bovendien kon op de wijze zoals die nu is gekozen de nieuwbouw voor een kinderdagverblijf binnen de gemeente plaatsvinden, hetgeen gezien de maatschappelijke ont wikkelingen ook door de gemeen te zeer gewenst werd. Hier was en is in de gemeenschap een enorme behoefte aan, getuige het grote succes van dit kinderdagverblijf." "De bal ligt nu weer bij de gemeente", vervolgt Victor. "De huidige overeenkomst loopt eind 2006 af. Dit betekent dat er drin gend aan een nieuwe subsidie overeenkomst gewerkt moet gaan worden. Zonder zekerheid over de financiële rugdekking zal het bestuur haar taken niet kunnen vervullen. Want je kunt als bestuur, dat louter uit vrijwilligers bestaat, deze risico's niet gaan dragen. Ik hoop daarom uit de grond van m'n hart dat er meteen vanaf januari op constructieve wijze aan een nieuwe overeen komst tussen het stichtingbestuur en de gemeente wordt gewerkt. Gezien de huidige rode cijfers zou je kunnen concluderen dat de toe komst van Swanla in gevaar is. Het zou toch doodzonde zijn als we hier niet uit kunnen komen. Swan la heeft in de loop der jaren bewe zen een enorme sociale functie te hebben."

Hart van Holland | 2006 | | pagina 7