JOPIE ONEL ONDERSCHEIDEN VOOR INZET EN DICHTKUNST BRAND OP HET STRAND SPROOKJE VOOR ALLE LEEFTIJDEN KERK IN NESSELANDE START YOUTH ALPHA Hart van Holland 11 januari 2006 NESSELANDE Mia van IJperenspel Acrostichon Door Geertrude Verweii Nesselande - Tijdens de druk bezochte nieuwjaarsreceptie van de deelgemeente Rotterdam Alexander wachtte mevrouw Jopie Onel een verrassing. Zij kreeg van de voorzitter van de deelgemeente. Erwin van Duin, de Mia van IJperenspeld uitgereikt. Mevrouw Onel woont al 44 jaar aan de Wollefoppe- weg en heeft het ontstaan van de wijk Nesselande vanaf het begin meegemaakt. Vanaf de eer ste plannen tot het daadwerkelijke bouwen was zij erbij. Ze hield zich dan ook niet afzijdig, was vanaf het begin actief in allerlei belan gengroepen. Als lid van de bewo nersvereniging Wonio en het Plat form Achternesse zet zij zich nog regelmatig in voor allerlei zaken. Daarnaast is ze actief als bestuurs lid van Kinderopvang Jip en Janne- ke. De Mia van IJperenspeld is een deelgemeentelijke onderscheiding die is vernoemd naar de inmiddels overleden oud-voorzitter (1974- 1984) van de deelgemeente Prins Alexander, Mia van IJperen, die veel betekend heeft voor de deel gemeente. De onderscheiding wordt uitgereikt aan mensen die zich jarenlang verdienstelijk heb ben gemaakt voor de samenleving. In zijn nieuwjaarstoespraak refe reerde Van Duin specifiek aan Nes selande. Hij noemde de opening van de Brede School als een van de hoogtepunten van het jaar 2005: "Een vooruitstrevend concept in een prachtige wijk die zich voor spoedig ontwikkelt." Toch plaatste hij in het vervolg van zijn speech ook een voorzichtige kanttekening: "De ontwikkeling van de wijk Nesselande leidt tot een ambivalent gevoel. Enerzijds een wijk die er fantastisch uitziet De Mia van IJperenspeld voor Jopie Onel, voor haar tomeloze inzet voor allerlei zaken in Nesselade. Mevrouw Mulder was voor deze gelegenheid óók aan het dichten geslagen. en grote potenties biedt voor de deelgemeente en de gemeente Rotterdam. Anderzijds een wijk die tot financiale vraagtekens leidt. We zijn volop in overleg met het colle ge van burgemeester en wethou ders om hier een adequate oplos sing voor te bereiken." Daarna riep hij de mensen op voor al actief te blijven. "Zoals ik al zei, de deelgemeente kan niet zonder uw inbreng. Wij hebben u nodig. Mensen die zich inzetten voor hun buurt, straat of wijk. Zo iemand is hier vandaag in ons midden: Jopie Onel." Mevrouw Onel sprak hij toe in de vorm van een acrostichon, een gedicht waarvan de beginletters een zin vormen die het onderwerp aangeven. Een bekend voorbeeld hiervan is het Wilhelmus. Voor deze vorm had de voorzitter niet zomaar gekozen. Mevrouw Onel staat namelijk bekend om haar gedichten, die zij bij allerlei gele genheden voordraagt. Een bijeen komst is niet compleet zonder de gedichten van Jopie Onel, lieten verschillende betrokkenen weten. Het gedicht ging in op de activitei ten van mevrouw Onel en de beginletters vormden de zin: speld voor Jopie. Mevrouw Onel ontving dit gedicht, afgedrukt over een luchtfoto van de wijk Nesselande. Nadat de heer van Duin haar de onderscheiding had opgespeld, werd mevrouw Onel opgevangen door familie en vrienden die haar uitgebreid feliciteerden. Ook de leden van Wonio hadden iets voor bereid. Ook Lenie Mulder had de waardering die mevrouw Onel van haar medeleden van de bewoners organisatie ontvangt, verwoord in een gedicht. Dit acrostichon vorm de de zin: Jopie Onel wordt onder scheiden. Als bijzonder cadeau ontving mevrouw Onel een bundeling van haar eigen gedichten met betrek king tot Nesselande. Het boekje bevat er 24, maar waarschijnlijk ontbreken er nog een aantal, aldus mevrouw Mulder. Het eerste gedicht over Nesselande dateert van oktober 1999, toen Nesselande vooral op papier bestond. Mevrouw Onel: "Ik leg dit allemaal zeker niet naast me neer. Ik waardeer dit heel erg. Ik ga er maar gewoon mee door." Nesselande - De Kerk in Nesselande start met Youth Alpha. Youth Alpha is een kennismaking voor jongeren met het christelijk geloof. Tijdens tien avonden en een weekend zijn jongeren tussen 12 en 18 jaar bezig met vragen rondom het geloof. De eerste Youth Alpha-avond is op vrij dag 13 januari aan de Geert Ade- geeststraat 26. Het begint om 18.00 uur met samen eten en zingen, waarna een inleiding over een onderwerp tot voldoende gespreks stof moet leiden. De avond wordt rond 22.00 uur afgesloten. Voor meer informatie, kijk op www.kerk- innesselande.net of bel 010- 4253425. Rotterdam - In Cultureel Cen trum Orion treedt het Haags Sprookjes Ensemble op zondag 15 januari om 15.00 op met het verhaal "De prinses die naar het hart van de aarde ging". Dit sprookje is afkomstig uit Lapland en voor het eerst in het Nederlands ver taald en door het Ensemble bewerkt. De muziek is speciaal voor het ensemble gecompo neerd. Voor meer informatie: telefoon 010-4204480 of kijk op www.ccorion.nl. Door Paulien de Graaf Nesselande - Voor het eerst werd er in Nesselande een kerstboomverbranding gehou den. Stichting Buurtwerk Alexander organiseerde een verbranding voor zaterdag avond 7 januari op het strand bij de AH. Kinderen konden de bomen inleveren en ontvingen daarvoor een lootje. Later op de avond werd er een verloting gehouden, waarbij mooie prij zen te winnen waren. KERKDIENSTEN - 15 januari Kerk in Nesselande (Brede School) 10.00 uur ev. G. v.d. Bos. HUISARTSENPRAKTIJK Nesselande Noord, Robert van 't Hoffstraat 10, tel. 010-8903320. SPOEDGEVALLEN en/of levensbe dreigende situaties: op werkdagen 8-17 uur: 010-8903321. Spoedgevallen tijdens avond, nacht, weekeinde of feestdagen: Huisart senpost IJsselland Ziekenhuis, tel. 010-2799262. Wijkorganisatie Nesselande: WONIO 010-2222811 ofinfo@nesseweb.nl Tussen 5 en 6 uur 's avonds wer den er veel kerstbomen inge leverd. Er werd een grote sta pel van gemaakt die om even over zessen in brand gestoken werd door de politie. Ook na die tijd werden er nog kerstbomen gebracht die alsnog in het vuur gegooid werden. Om de kijkers op een afstand te houden waren dranghekken neergezet. Het vuur brandde flink en omstanders waren daarom verbaasd dat er geen brandweer aanwezig was. Later op de avond werd in de Knoop van de Brede School een verloting gehouden voor de kerst boomloten. Er waren vrijkaartjes voor een thuiswedstrijd van Feijen- oord te winnen, spellen en dvd's.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 10