R0EL0FS EN HENNINK DOOR IN BEKER T0I-T0I SPEELT 'HET GEHEUGEN VAN WATER' Caroline en Ton Ververs blij met Bib Gourmand V Waddinxvener Waddinxveen leeft! PROBLEMEN BIJ BORSTVOEDING BINGO IN 'T ZUIDHONK yyAnnlNXVEEN/BOSKOO Hart van Holland 11 januari 2006 ZEVENHUIZEN - MOERKAPELLE in het nieuws... Welkom Prima ligging Gastheerschap vak apart SCHAKEN KERKDIENSTEN - 15 januari Waddinxveen Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. F. Bos. Wijkgemeente Immanuelkerk 10.00 uur ds. C. de Jong. Wijkgemeente De Rank 10.00 uur ds. M. de Boer; 19.30 uur ds. M.A. Bos. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. G. den Broeder; 16.30 uur ds. H. Hidding. Boskoop Herv. kerk 10.00 uur ds. M.D. v.d. Giessen. Geref. kerk 10.00 ds. E. Baljet; 18.30 uur ds. J.A. van Hooijdonk. De Stek 10.00 uur dr. R. de Reu ver. Chr. Geref. kerk 9.30 uur ds. C.C. den Hertog; 17.00 uur ds. J.L. de Jong. Parousia 10.00 uur H. Wulffraat. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kan tooruren (17.00-8.00 uur, wee kenden/feestdagen): HuisArt- senPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegeno ver de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050 Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afde lingen etc.: www.ghz.nl In Waddinxveen is iedere week van alles te beleven. Niet alle onderwerpen halen de krant. In deze rubriek laten we u kennismaken met een bijzondere 'Waddinxvener in het nieuws'. En ziet u wat er allemaal gebeurt in ons dorp.. Waddinxveen - De maandelijkse informatiebijeenkomst van Borst voedingsorganisatie La Leche League gaat dinsdag 17 januari over afkolven en het voorkomen en oplossen van problemen bij borstvoeding. De bijeenkomst vindt plaats aan de Prinses Beatrixlaan 98 en begint om 20.00 uur. ledereen is welkom, toegang bedraagt 3,-. Waddinxveen - leder jaar laat het Franse bedrijf Michelin veertigdui zend Europese restaurants keuren. Dat gebeurt door zo'n zeventig inspecteurs, die hun bezoek meestal niet aankondigen, maar anoniem dineren en daarna con tact leggen met de chefkok of de eigenaar van het restaurant. Hun ervaringen worden vertaald in de toekenning van een aantal ster ren. In de befaamde Michelingids, die jaarlijks in december ver schijnt, staat het aantal sterren vermeld. Tevens staan in deze gids een aantal restaurants, die welis waar geen ster hebben, maar wel een warme aanbeveling verdie nen. Bijvoorbeeld voor de uitste kende service, de entourage of de algehele uitstraling van het restaurant. Deze aanbevelingen worden in de gids gesymboliseerd door een 'bestek'. Een kroontje, een zogeheten Bib Gourmand, staat symbool voor een restaurant dat exclusieve gerechten presen teert voor een redelijke prijs. Het Waddinxveense restaurant Bibelot (Limaweg) kreeg in de afgelopen jaren al twee 'bestekjes' achter haar naam. In 2005 kreeg ze als eerste restaurant in de regio drie 'bestekjes' én een Bib Gour mand-vermelding. De prijskwa- liteit verhouding bij Bibelot is opti maal. Bibelot heeft een Franse keuken mét wat oosterse en medi terrane accenten. Sinds het restau rant de Bib Gourmandvermelding heeft, staat er op de menukaart een speciaal Bib Gourmand-menu. De eigenaars van Bibelot zijn Caro line en Ton Ververs. Zij zijn tevens gastvrouw en gastheer. Ze zijn blij met de onderscheiding van Miche lin. "De Bib Gourmand is natuur lijk goed voor het imago van het restaurant en een waardering voor het hele team. Tevens zetten we Waddinxveen daarmee op de culinaire kaart. Vooral omdat we het enige restaurant in de wijde omtrek zijn. We prijken prominent op het landkaartje in de gids van Michelin, waarop alle restaurants met een ster of een Bib Gourmand aangegeven staan. Een Bib Gour mand geeft - nog meer dan een Michelin ster - aan dat het restau rant in zijn geheel grote klasse heeft én dat de prijskwaliteit ver houding prima is. Dit trekt een breder publiek aan en dat is ook wat wij voorstaan, ledereen is bij ons welkom. Naast onze vaste klanten en de mensen die uit heel Nederland op de Bib Gourmand afkomen, willen wij graag dat meer mensen uit Waddinxveen en de regio kennis komen maken met onze gastvrijheid en keuken." Bibelot is sinds 15,5 jaar op de hui dige locatie aan de Limaweg gevestigd. Voor die tijd zwaaide vader Teus Ververs de scepter over Bibelot. Het restaurant was toen nog gevestigd op het Koningin Wilhelminaplein en later op de Passage. Ton: "Eind jaren tachtig hadden we vergevorderde plan nen om Bibelot te vestigen aan de Petteplas. De bedoeling was dat er een groot terras aan het water zou komen. Mede door de Waddinx veense centrumplanperikelen ging dat toe niet door. Wij waren erg geïnteresseerd in de huidige loca tie van Bibelot, dat toen nog een strook grond aan de Limaweg was. Oud-burgemeester Van der Linden heeft zich er destijds sterk voor gemaakt dat wij ons hier konden vestigen. En dat is een goede keuze gebleken. De ligging van Bibelot aan de rand van Waddinx veen is prima, zeker nu er door de Bib Gourmandvermelding mensen uit heel Nederland bij ons komen eten. Overigens profiteren door de grote toeloop ook andere Wad dinxveense ondernemers van ons succes. En daarmee is onze Bib Gourmand eigenlijk een opsteker 'fWI' voor heel Waddinxveen." Restaurant Bibelot is zes dagen per week geopend. Caroline en Ton zijn vrijwel iedere dag aanwe zig en stoppen veel tijd in het bedrijf. "Dat doen we graag <^n met heel ons hart. Het gastheer schap is een vak apart en het duurt jaren voordat je hebt geleerd hoe je een écht goede gastheer bent. Een goede gastheer verdiept zich in zijn gasten en let op de details. Een deur open houden en de gasten verwelkomen is wel het minste wat je kunt doen. Ik denk dat de service in de toekomst nog veel verder zal gaan. Een taxi organiseren is dan niet meer genoeg, maar wellicht bieden we aan de gast naar huis te brengen." Als Ton niet bij Bibelot te vinden is, bezoekt hij beurzen of neemt hi deel aan bijeenkomsten van het Gastvrijheidsgilde, waarvan hij vice-voorzitter is. "Het Gastvrij heidsgilde is twee jaar geleder opgericht. Het is een landelijke vereniging voor alle gastheren en gastvrouwen in Nederland en zet zich in voor een beter gastheer schap in de horeca. In totaal heb ben we 700 leden, die uit alle seg menten van de horeca komen. In 2005 organiseerden wij het jaar feest van het Gastvrijheidsgilde Alle toppers uit culinair Nederland waren hierbij aanwezig. Gelukkig is het een groot succes gewor den." Waddinxveen - In 't Zuidhonk aan de Zuidplaslaan wordt zaterdag 21 januari een bingo gehouden. Er worden tien rondes gespeeld en er wordt een loterij gehouden. Aan vang 20.00 uur. De avond is bestemd voor volwassenen. Waddinxveen - Toneelvereniging Toi-Toi zet vrijdag 20 en zaterdag 21 januari het toneelspel 'Het Geheugen van Water' van de auteur Shelagh Stephenson op de planken. De regie is in handen van Carien van Ree. Na enkele jaren afwezig te zijn geweest is het Toi-Toi geluk dit jaar een inhoudelijk goed en mooi toneelspel in een avondvullende voorstelling te brengen. Het stuk handelt over drie dochters die de dag voor de begrafenis van hun moeder, in moeders huisje op Schiermonnikoog, bij elkaar komen. De drie zussen graven in hun geheugen naar herinneringen die het beeld van hen zelf, elkaar en hun moeder scherp moeten stel len. Herinneringen, scherp, wrang, hilarisch en humorvol waar Mike en Frank deelgenoten van worden en voor onverwachte situaties komen te staan. De uitvoeringen vinden plaats in het 'Zoldertheater' van basisschool de Kameleon aan de Kanaalweg 4. Aanvang 20.00 uur Kaarten a €7,50 zijn telefonisch te bestellen (0182)614743 of 630854. Voor meer informatie: www.toitoi- toneel.nl Waddinxveen - De derde ronde van de interne beker stond donderdag op het programma van de Wad dinxveense Schaakvereniging. De beker werkt volgens een afval- systeem waarbij bij een onbesliste partij een snelschaakpartij wordt gespeeld ter beslissing. Wim van Os nam het op tegen Erik Hennink, het werd een siciliaanse partij waarbij beide spelers al na vijftien zetten remise overeenkwa men. Een snelschaak partij met ver wisselde kleuren moest uiteindelijk de kwartfinalist aanwijzen, uitein delijk was het Hennink die in het beslissende vluggertje aan het langste eind trok. Rene Roelofs voerde de witte stukken aan tegen Herman Smitskamp. Gedurende de partij leek de stelling van Smits kamp wat actiever gezien zijn ruimteoverwicht maar in het eind spel wist Roelofs toch de winst naar zich toe te trekken. Mark van Put ten nam het op tegen Nico Dannis en bereikte door sterk en agressief spel een mooi overwicht. In het ver volg wist van Putten zijn goede spel voort te zetten en plaatste zich zodoende voor de kwartfinale. Theo Goor nam het op tegen Marco de Bruijn, de reguliere partij ging gelijk op en eindigde in remi se. In de snelschaakpartij was het uiteindelijk de Bruijn die zich plaat ste voor de volgende ronde. De mooiste derde ronde partij was de gecompliceerde partij tussen Arjen Zuurmond met wit tegen Wim Hennink. Vanuit de opening werd door beide spelers messcherp gespeeld. Zuurmond bleek uitein delijk de meeste controle over de stelling te hebben en versloeg knap Hennink en plaatste zich daarmee voor de kwartfinale. Tevens stond de zeventiende ronde van de interne schaakcompetitie op het programma. Hans van Wou denberg en Teun van der Linden maakten er in een gesloten sicili- aan een goede partij van. Na dame- ruil ontstond er een min of meer gelijkstaand eindspel waarin van Woudenberg door een offer van de kleine kwaliteit op winst speelde. Van Woudenberg speelde het eind spel sterk en strafte de foutjes van van der Linden bekwaam af. Jeroen Eijgelaar speelde een goede partij tegen Wim Mulder en kwam all redelijk vroeg een kwaliteit voor.. Eijgelaar zette de partij goed voort 1 en bouwde zijn voordeel uit totj een overwinning. Ronald Dannisj kreeg met de witte stukken voor-] deel tegen Eduard Philipse in del vorm van groot ruimtelijk over wicht. Dannis offerde een stuk voorl aanval maar de aanval bleek nietI sterk genoeg om het stuk te recht-1 vaardigen. Philipse ving het offerI goed op en won uiteindelijk dej partij. Jaap Smit deed goede zaken tegen Randy Girdhari, in een partij met kansen over en weer wist uit eindelijk Smit de partij naar zich toe te trekken. Peter de Louw nam het met wit op tegen Bert van der Knaap en wist na een lange partij het volle punt binnen te slepen. Ton Kuiper zette zijn partij tegen Jaap van der Heiden met zwart agressief op en wist de partij uit eindelijk te winnen. De partij tus sen Krayenstein en Torenbeek werd een positioneel gevecht die Kray enstein uiteindelijk in zijn voordeel besliste.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 12