KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING VOOR RUIM 50 JAAR BIJ SCOUTING Hart van Holland 11 januari 2006 pagina 14 heb in die tijd veel naar de serie 'The Tribe' gekeken. Als een soort eerbetoon wilde ik zelf ook zo'n film maken." Via de fansite van de Inge Theunissen (17) zit in 5 VWO van het Coenecoopcollege en wil graag naar de filmacademie. "Ik ben een half jaar ziek geweest en Leden van de Mallrats, Arsonists en Treehuggers: gebroederlijk samen op de foto. storven. De Mallrats proberen een betere toekomst op te bouwen, maar worden tegenwerkt door de Arsonists. Naast de anarchie die buiten heerst, moeten de Mallrats ook binnen de muren van hun huis leren om met allerlei problemen om te gaan die bij 'volwassen wor den' horen. Zo begint Kat te twijfe len over haar geloof in God, moet Boy met schuldgevoelens leren leven, heerst er rivaliteit tussen de zussen Sunny en Eeze en wordt Gaby met haar verleden gecon fronteerd. Langzaam maar zeker leert iedereen om te gaan met pro blemen en gevoelens. Voor meer filmt de scanes zelf, maar heeft zelf ook een rol in film. "De film moet ongeveer drie kwartier gaan duren. Als hij klaar is, sturen we hem op naar de makers van de echte tv-serie en misschien gebruik ik hem ook voor de toelating op de filmacademie." tv-serie riep ze jongeren op die mee wilden werken aan de film. Zestien mensen meldden zich aan, waarvan er uiteindelijk elf echt meedoen. Ze zijn allemaal tussen de 14 en 21 jaar en komen uit heel Nederland. Joyce (15) komt uit Schagen. "Ik heb me samen met een vriendin opgegeven. Mijn vriendin kreeg een rol en ik zou achter de schermen helpen, maar doordat er wat afzeggingen waren, speel ik nu de rol van Jen. Ik vind het echt onwijs tof om aan deze film mee te doen." Het verhaal In de film spelen drie tribes of stammen: De Mallrats, de Arsonists en de Treehuggers. De Mallrats staan centraal in de film. Ze gelo ven in een betere wereld en probe ren die zonder geweld te gebrui ken te bereiken. Zij proberen de stad te ontdoen van de Arsonists, die de stad willen overheersen en niet bang zijn om geweld te gebruiken. De Treehuggers wonen in het bos buiten de stad en leven in harmonie met de natuur. Zij wil len weinig met de stad te maken hebben. Een lid van deze tribe, Eeza, verlaat hen om een Mallrat te worden. Door een mysterieus virus zijn de volwassenen op de wereld uitge- Alles is zoveel mogelijk als in de echte serie. De kleding en de make up is hetzelfde en de goede tribe uit de serie, de Mallrats, doet ook mee in het verhaal. Inge heeft zelf de kleding en make-up ontworpen. "De garage van Noordegraaf stond leeg en ik heb aan de eigenaar gevraagd of we deze ruimte moch ten gebruiken. Dat was goed." Ook andere locaties buiten zijn met zorg uitgezocht. Ze heeft een homevideocamera gekocht en www.freewebs.com/tribesite Gratis af te halen: waterbed, 2 pers. (180x200) witte ombouw en/of aarderobekast, 3 deurs (schuif), (h2Ö5xb220xd60) wit met spiegel Tel. 0180-631965 Verloren in Gouda 21 -12 gouden armband bestaand uit 3 dunne gouden bandjes Tel. 0182-614236 Schrijver én producer van Waddinxveens/Boskoop Tribe: Inge Theunissen. Door Paulien de Graaf Boskoop - Tijdens de nieuwjaarsreceptie van Stichting Buitencen trum De Schouw werd de heer L.A. van der Laan door burge meester Rijsdijk koninklijk onderscheiden. Hij werd benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau voor zijn jarenlange inzet bij de scoutinggroep van Stichting Buitencentrum De Schouw. rein van De Schouw. Het waren twee stukken grasland waar een schouw lag, vandaar de naam." Van der Laan is timmerman en het bedrijf waar hij werkte bouwde de gebouwen voor De Schouw. "Later heb ik als vrijwilliger meegeholpen met de inrichting." De vereniging bestaat uit twee scoutinggroepen: St. Jan de Doper en Sta. Zita. Momenteel heeft de vereniging ongeveer 500 leden. "Ik heb drie troepen gehad", zegt Van der Laan. Dat zijn verkenners- groepen van 11 tot 18 jaar. "Toen mijn zoon ook ging meedraaien als leider, heb ik besloten te stoppen. Ik heb daarna alleen bestuurswerk gedaan." Hij is verantwoordelijk voor het onderhoud van gebou wen en terreinen. "We zijn nu bezig om de gebouwen te laten voldoen aan de nieuwe brandvei ligheidseisen." Na ongeveer 20 jaar bestuur, heeft hij aangegeven te willen stoppen: "Er is altijd veel tijd gaan zitten in de scouting, Meneer Van der Laan had echt geen vermoeden van de op handen zijnde onderscheiding. Zijn vrouw en kin deren waren wel op de hoogte. "Maar die gaan ook altijd naar de nieuwjaarsreceptie. De receptie was deze keer op een andere dag: normaal wordt het altijd gehouden op zondagmiddag, maar de burge meester reikt op zondag geen lin tjes uit. Pas toen ze begonnen over een speciaal moment en ik wel erg veel oude bekenden zag, begon ik een vermoeden te krijgen", vertelt de trotse Van der Laan. "Maar ik vind wel dat er velen zijn bij de scoutinggroep die een lintje verdie nen, niet speciaal mijn persoon." "Ik ben al sinds mijn zevende jaar lid van de St. Jan de Dopergroep", vertelt de 60-jarige Van der Laan. "We hadden toen een stukje land achter de Rozenburg. Ongeveer 35 jaar geleden hebben we een ander stuk land gezocht, het huidige ter- De heer van der Laan - mét lintje en oorkonde - "Ik doe het nu wat rustiger aan.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 14