WETHOUDER ZIJDERHAND 'OPENT' NIEUWE VLOER SPORTZAAL r DICK BAC VOELT HETE ADEM MAARTEN VROEGINDEWEIJ STREEKGENOTEN LOPEN IN EGMOND EHBO-CURSUS RODE KRUIS TUINIEREN UIT EEN ZAKJE COR BUITENDIJK VERRASSEND KAMPIOEN ZUID-HOLLAND i J De jaaw&elthg i/ah 2oi5 (2) van Holland 11 januari 2006_ ZEVENHUIZEN - MOERKAPELLE SCHAKEN HALVE MARATHON EGMOND BILJARTEN Op£]A Huis dorpshuis Op Moor zaterdag 14 januari 1 II iTÏÏ i t ii. t in Dorpsstraat, Ons Dorp Moerkapelle - Een nieuw jaar met nieuwe ronden en nieuwe kansen. Dit slaat zeker op Maarten Vroeg- indeweij, die afgelopen vrijdag in de Rapidcompetitie Dick Bac en Gerard van Ommeren in groep 1 wist te verslaan. Er was nog een verrassing in deze groep. Arie Hoogduijn wist geheel onver wachts te winnen van de veel beter spelende Maarten. Ook pakte hij met een remise op Gerard nog een paar punten extra. Door deze verrassende uitslagen klimt Maarten naar de tweede plaats op twee punten achterstand van Dick Bac. Gerard zakt naar de vierde plaats en Arie stoomt op naar plaats 5. In groep 2 ook een zeer sterke speler. De uit Zoeter- meer afkomstige Hans van der Wijk behaalde het maximale aantal pun ten door met 3 uit 3 groep 2 op zijn naam te zetten en gelijk door te stoten naar plaats 3. De maximale score werd ook behaald door Maar ten Pilgram (groep 6) en Stefan van der Zalm (groep 6). Voor de beslis sing van het Moerkapelse Rapid- kampioenschap zal iedereen nog even geduld moeten hebben; deze vindt plaats op 10 maart. Bij de jeugd werd ook geschaakt deze avond. Jonathan Pilgram won net niet van Martijn Mauritz; het werd remise. Sander Marijt is niet te stoppen en won van Raynor Krijgsman. Sander gaat nu ongesla gen aan de leiding. Vrijdag 13 janu ari is er weer een reguliere compe titieavond. Ook in het nieuwe jaar zijn nieuwe leden van harte wel kom vanaf 20.00 uur in dorpshuis Op Moer. Regio - De halve marathon van Egmond werd afgelopen zondag voor de 34ste maal gehouden. Ook enkele plaats- en streekgenoten namen deel, met de volgende resultaten: Nieuwerkerk a/d IJssel - startnummer 7337 Johan Bolomey 1:37:53, 9709 René Louwerse 1:48:03, 9191 Kees Kool 1:52:47, 10484 Chris Jansen 2:03:50, 10395 Herman de Haan 2:04:47. Moord recht - 9083 Arnout Palsgraaf 2:20:37, 9181 Peter van der Bas 2:20:37, 21644 Michaël Kruysen (kwart marathon) 1:07:41. Zeven huizen - 11802 Dini Braber 2:09:53, 13418 Arthur Schollaart 2:12:58. Waddinxveen - 7008 Jeroen Joling 1:33:01, 6053 Ton Muller 1:58:46, 12597 Hajo Houtzager 2:08:36. De halve marathon werd gewon nen door Kamiel Maase in 1.03.29. Moerkapelle - Het Rode Kruis Zevenhuizen-Moerkapelle start binnenkort een nieuwe cursus voor het EHBO-eenheidsdiploma inclu sief reanimatie. De cursus duurt vijftien avonden van twee uur. Na het behalen van het diploma is men bevoegd zelfstandig EHBO-dien- sten te draaien. Voor meer informatie: 06-22491946 of e-mail gjholstege@wxs.nl. Gouda - Tuinvereniging Groei Bloei geeft op donderdag 19 janua ri een lezing over bloem- en groen tezaden. Spreker is Ton Vreeken, eigenaar van (zaad)winkel en post order Vreeken's Zaden. De lezing vindt plaats om 20.00 uur in Kerk gebouw De Brug aan de Zwijgersin gel 1-3 en is gratis bij te wonen. Regio - Het eerste weekend van dit nieuwe jaar verliep voor de Zoeter- meerse biljarter Cor Buitendijk uiterst verrassend. In het clublokaal van Biljartvereniging 't Groene Hart in Naaldwijk werd het Regio kampioenschap Hoofdklasse Drie banden gespeeld. Namens District Gouda deed de voor Biljartvereni ging Moerkapelle uitkomende bil jarter voor de tweede keer in drie jaar, mee. Buitendijk verloor vrij dagavond zijn tweede partij en ook op zaterdag ging de tweede partij, nadat hij in de derde ronde in 28 beurten had gewonnen, verloren. Weg kans op kampioenschap, dach ten Buitendijk en zijn meegereisde supporters. In de vijfde ronde werd nog wel gewonnen van de kampi oen van de Krimpenerwaard, maar de achterstand op de koploper bleef 3 punten. De zondag echter deed de ranglijst veranderen. Allereerst wist Buiten dijk de koploper op een gevoelig Moerkapelle - Dorpshuis Op Moer aan de Raadhuisstraat 40 houdt zaterdag 14 januari open huis van 11.00 tot 15.00 uur. ledereen is welkom; de toegang is vrij. Aanleiding voor dit open huis is de nieuwe vloer van de sportzaal in het dorpshuis. Wethouder Zijderhand zal de vloer om 11.00 uur officieel in gebruik nemen. De gebruikers van het dorpshuis presenteren zich deze dag op allerlei manieren. Het programma ziet er als volgt uit: 11.15 11.15 11.15 11.15 11.15 11.15 11.15 12.15 12.45 13.15 14.00 uur: uur: uur: uur: uur: uur: uur: uur: uur: uur: uur: Peuterspeelzaal Hobbelpaard geopend tot 13.30 uur; Vrouwen van Nu met informatiekraam in de Zuidplaszaal; Jeugdwerk, informatie drugs/alcohol; Tarzan - Jazztar proefles aerobic, workshop jazzdans; TZM (tafeltennis)-demonstratie en vrije training in de sportzaal; Kegelen onder begeleiding (kegelbaan); Op Moer informatiekraam met hapjes in de Zuidplaszaal Eerste trekking verloting; V.v. Moerkapelle voetbalpartij tegen niet-leden; mogelijkheid tot spelen van sjoelvoetbal Tweede trekking verloting; Rolling '90 rolschaatsles voor jongens en meisjes tot 11 jaar; aanmelden om 13.30 uur; 14.15 uur: Derde trekking verloting; 15.00 uur: Einde programma. verlies te trakteren, 40-16, maar ook de nr. 2 van de lijst wist niet tot winst te komen. In de beslissende zevende ronde was Buitendijk weer snel klaar met zijn Haagse tegen stander, maar de spanning op het andere biljart waar de nummers 1 en 3 tegen elkaar speelden deed Buitendijk bijna de das om. Buiten de biljartzaal vernam hij een half uur later dat Ronald Goes van de koploper had gewonnen. Resultaat was dat Buitendijk, net als in 2004, kampioen werd van de regio Zuid- Holland met 10 punten en een gemiddelde van 0.815. In tegenstel ling tot twee jaar terug gaat Bui tendijk niet door naar het Neder lands Kampioenschap in verband met een reeds geplande vakantie. Ook de nummer 2, de heer lp had geen interesse zodat de kampioen van Krimpenerwaard, Ronald Goes zijn opwachting op het NK mag maken. Wwm v Het is 31 december 2015, inwo ners van de gemeenschap Zeven huizen-Moerkapelle zijn nog steeds bij elkaar in het Swanlathe- ater om hun oude afspraak verder in te vullen. De doos met herinne ringen uit 2005 staat nog steeds op tafel en de diverse groepen presenteren hun bevindingen. In de pauze worden de eerste per soonlijke bevindingen en emoties gedeeld. Weinigen hadden ver wacht dat er in tien jaar zoveel zou veranderen. Wanneer we dit allemaal hadden geweten zouden wij het dan anders hebben gedaan? Wat een aantal mensen ook opvalt, is dat er toen zo beperkt is geprobeerd om een beeld te maken van de toekomst. Men baseerde heel veel besluiten op een visie uit 1995. Nu in 2015 weet men, dat de toekomst altijd anders uitpakt dan je in het verle den kon bedenken. Het is beter om je op elk moment een voor stelling te maken van waar je naar toe wil met de kennis van vandaag. In 2005 zag men dat nog als dromen en men was opgevoed met teksten als 'dro men zijn bedrog'. Toen het besef er eenmaal kwam, dat in je dro men je visie en je levensdoelen zitten, ging men er anders naar kijken. Geen droom, geen visie. Geen visie, geen inspirerend doel. Een mooi voorbeeld van dit ande re denken was de start van 'Zevenhuizen, het culinaire hart van Nederland'. Het voorstel werd gepresenteerd door een aantal enthousiaste mensen van buiten. Veel lokale mensen hadden er op dat moment moeite mee. Men vond het wat hoogdravend, om zo iets te zeggen wanneer je het nog niet echt bent. Het eerste smaakfestival dat in 2005 werd georganiseerd, werd met enige reserve afgewacht. Het archief materiaal wat in de doos zit, toont een stralende dag met een dorpsplein vol met gezellige standjes. De standhouders waren van heinde en verre gekomen om in Zevenhuizen hun waar te tonen en te verkopen. Onder de titel 'Nederland smaakt' kwamen oude vergeten smaken weer naar boven. Bij elk gerecht of product was wel een verhaal te horen. Het verschil in kwaliteit en smaak kon niet ontkend worden. Er waren aardbeien, tomaten, mosselen, kaas en ga zo maar door, wat aan toonde dat Nederland een schat aan eigen producten heeft. Het enthousiasme van de standhou ders werkte aanstekelijk. De inwoners liepen er wat verbaasd tussendoor. Dit was wel heel leuk, dit had men niet verwacht. En het opvallende was dat Zevenhuizen voor de buitenstaanders die dag het culinaire hart van Nederland was. Een droom bleek een visie, een inspirerend doel. In de jaren daarna werd de visie gezamenlijk verder uitgebouwd. Het festival werd de drager, maar in het dorp verschenen steeds meer bedrijfjes en activiteiten rond koken en eten. Nu in 2015 is Zevenhuizen overal bekend als hQt culinaire hart met een concentratie aan culinaire activiteiten. De restau rants, winkels, versmarkt, kook school, congressen en festivals hebben Zevenhuizen op de kaart gezet als een gezellig, sfeervol en exclusief dorp. De inwoners en de middenstanders in de groepen realiseren zich nu dat het kiezen toen voor die culinaire kapstok, het verschil was tussen het wor den van een middelmatig dorp of het aansprekende en levende dorp van nu. De groep die zich met de recrea tieve invalshoek heeft bezig gehouden, haakte daar direct op in. In 2005 sprak men al wel over een recreatieve omgeving, maar die werd vooral gekoppeld aan fietsers, wandelaars en dagjes mensen. Men dacht vanuit bedrei gingen, recreatie zou toenemend verkeer, drukte en onveiligheid brengen. En dat terwijl men met de ontwikkeling van de Eendragt- spolder en de Zuidpias een gewel dige kans kreeg om een eigen droom te realiseren. Nu in 2015 kunnen we zien, dat de droom om van Zevenhuizen h£t recrea tiedorp in de Randstad te maken, een tweede drager betekende voor het realiseren van een aan sprekend en levend dorp. In tijd paste het precies, het dorp werd ontwikkeld, de polders werden ingevuld en de omleiding van de N219 zorgde voor rust en ruimte Met de vele mogelijkheden oit (op hoog niveau) te sporten en te bewegen, de aantrekkelijke ver blijfsmogelijkheden en het educa tieve centrum rond waterbeheer werd in de loop van de jaren een economische drager gecreëerd waarmee de kwaliteit van leven en omgeving in stand gehouden kan worden. Een van de conclusies van de bij zondere bijeenkomst op 31 december 2015 is, dat de stap naar het gezamenlijk durven dro men en het willen zien van kan sen, een belangrijke ombuiging is geweest. De overtuiging dat je de j toekomst een handje kunt helpen door je dromen met elkaar te delen, is tegenwoordig heel gebruikelijk. Het is verbazend dat men daar tot 2006 zoveel moeite mee had. Arno Lamot (arno@lamot.nl)

Hart van Holland | 2006 | | pagina 28