WeekNieuws Rabobank Sparen voor extra vrije tijd. Open huis. 1 Wilt u sneller geholpen worden? pagina 2 Hart van Holland 11 januari 2006 jaargang 8 nummer 345 1 voor u, van en door uw bank Het is tijd voor de Nr O in hypotheken De levensloopregeling is de laatste tijd veel in het nieuws. Het is een van de vele wijzigingen van het sociale stelsel van het kabinet Balkenende. Maar wat houdt deze regeling precies in? Wat zijn de gevolgen7 En welke oplossing biedt Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle? Met de wettelijke levenslooprege ling kan iedere werknemer sparen voor inkomen tijdens verlof. Hij kan kiezen voor bijvoorbeeld een sabbatical, voor ouderschaps- of voor zorgverlof. Maar hij kan de regeling ook gebruiken om eerder te stoppen met werken, of gewoon om een tijdje niets te doen. Toestemming vragen aan de werkgever om aan de levens loopregeling deel te nemen is niet nodig. Maar als de werkne mer verlof wil opnemen, moet dit wel in overleg met de werkgever gebeuren. Door de levensloopregeling kan de werknemer op een fiscaal aantrekkelijke manier sparen voor vrije tijd. Over de ingelegde spaarbedragen houdt de over heid geen loonbelasting in. Pas wanneer de werknemer het geld opneemt, draagt de werkgever de verschuldigde loonbelasting af. Een ander voordeel is dat de werknemer voor ieder jaar dat hij spaart recht heeft op een extra verlofkorting van 183, waardoor hij nog minder belasting betaalt. Ouders die gebruik maken van onbetaald ouderschapsverlof kunnen met de levenslooprege ling profiteren van een extra voordeel. Dit kan oplopen tot de helft van het minimumloon. Elke werknemer mag maximaal 12% van het bruto jaarloon sparen. In totaal mag hij 210% van het laatstverdiende bruto jaarloon bij eikaarsparen. Voor diegenen die geboren zijn tussen 31 december 1949 en 1 januari 1955 geldt een speciale overgangsregeling. Zij mogen meer sparen dan 12% per jaar. Ze hebben dus minder tijd nodig om het maximale tegoed van 210% op te bouwen. Bent u ouder dan 55 jaar, dan blijft de oude VUT- en prépensioenregeling gelden. De levensloopregeling kan dan wor den gebruikt voor extra inkomen tijdens het (pré)pensioen. Als werknemer kunt u deelnemen aan de spaarloonregeling. Met de komst van de levensloop regeling dient de werknemer te kiezen tussen deelname aan spaarloonregeling of deelname aan levensloopregeling. U mag namelijk geen gebruikmaken van beide regelingen tegelijkertijd. Als u jaarlijks meer dan 614 wilt inleggen (de maximale inleg van de spaarloonregeling), dan biedt de levensloopregeling veel meer mogelijkheden, leder jaar op nieuw kan een werknemer kiezen, spaarloon of levensloop. Het inmiddels opgebouwde spaarte goed van de spaarloonregeling blijft uiteraard gewoon staan. Voor deelname aan de levens loopregeling hoeft u enkel maar naar Rabobank Zevenhuizen- Moerkapelle te gaan, om daar een rekening Rabo LevensloopSparen te openen. Afhankelijk van uw wensen kan u met deze rekening sparen en/of beleggen. U ont vangt een aantrekkelijke rente op de rekening Rabo LevensloopSpa ren, namelijk 4% per 1 januari 2006. Deze 4% rente bestaat uit 3,5% variabele rente (wijzigingen voorbehouden) en een actie bonus van 0,5% in 2006. Als uw werkgever een collectief contract heeft afgesloten bij de Rabobank, kunt u als werknemer daar beter gebruik van maken. De Rabobank biedt namelijk 0,2% meer rente aan op een collectieve regeling. U ontvangt dus 4,2% rente. Storten doet u door aan uw werkgever te vragen een deel van het bruto salaris op deze rekening over te boeken. In de informatiebalk onderaan deze pagina staan met ingang van deze week de telefoonnum mers van de afdelingen genoemd. Rabobank Zevenhuizen-Moerka pelle adviseert u om voortaan het telefoonnummer van de afdeling die u nodig heeft te gebruiken. Heeft u bijvoorbeeld een vraag Bezoekadressen over uw hypotheek, bel dan het nummer van de afdeling huis hypotheek. Bent u een agrarische klant, bel dan direct naar het Agrarische Adviesteam. Op deze manier zijn wij in staat om u sneller te helpen met uw vragen! Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle Zevenhuizen Dorpsstraat 190,2761 AJ Moerkapelle Kerkstraat 2,2751 EC Telefoon (0180) 63 73 83 E-mail info@zevenhuizen-moerkapelle.rabobank.nl Website www.zevenhuizen-moerkapelle.rabobank.ni Even praten over de levensloop regeling? Maak een afspraak bij Rabobank Zevenhuizen-Moerka pelle en ben verzekerd van een deskundig advies. U kunt natuur lijk ook zelf makkelijk informatie achterhalen. Met de handige rekenmodule op www.rabobank.nl kunt u direct berekenen hoelang en hoeveel u voor uw verlofdoel moet sparen. In theorie kunt u elke twee jaar drie maanden verlof opnemen tegen 100% van uw salaris. Meer informatie Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle, telefoon (0180) 63 73 83. Veel mensen letten bij het afsluiten van een hypotheek alleen op de lage rente en niet op de voorwaarden. Hierdoor kan het gebeuren dat u achteraf voor verrassingen komt te staan. Om dat te voorkomen doet u er verstandig aan langs te gaan bij de Rabobank. Want als meest partijdige hypotheekadviseur kiest de Rabobank altijd partij voor haar klanten. Niet voor niets is de Rabobank de grootste hypotheekverstrekker van Nederland. Maak dus vandaag nog een afspraak bij de Rabobank bij u in de buurt of ga naar rabobank.nl Het is tijd voor de Rabobank. Rabobank Zaterdag 14 januari 2006 is er in het Dorpshuis Op Moer, Raadhuisstraat 40 te Moerkapelle reden voor een klein feestje. Om 11.00 uur zal door wethouder Zijderhand een handeling worden verricht, waardoor de nieuwe vloer in de sportzaal officieel in gebruik wordt genomen. De sportzaal wordt dagelijks door verenigingen en scholen intensief gebruikt en was al lange tijd aan vervanging toe. Een nieuwe vloer is erg duur en het benodigde geld liet lang op zich wachten. Na de grote vakantie ging het licht op groen en kon het werk worden uitbesteed. In de herfstvakantie werd door vrijwilligers de sportzaal leeggehaald en voor een week elders opgeslagen en kon de vloer worden gelegd. Het resultaat mag er zijn, er ligt nu een schitterende zwevende houten vloer waar, tot tevredenheid van de gebruikers, weer veilig op gesport kan worden. Ook werd er een vaste tribune gebouwd. Reden genoeg om zaterdag 14januari van 11.00 -15.00 uur eens te gaan kijken in het Dorpshuis. De aanwezige verenigingen zullen u graag ontvangen en vertellen over hun activiteiten. Afdelingen Verzekeringen (0180) 63 73 23 Agrarisch Adviesteam (0180) 63 73 30 Bedrijfsadvies (0180) 63 73 33 Particulieren (0180) 63 73 56 Huis Hypotheek (0180) 63 73 53 Beleggingsadvies (010) 498 18 35 Speciale telefoonummers Blokkeren passen/cards (0499) 499 112 Schademelding Interpolis (013) 580 12 34 Schademeldingen overig (0180) 63 73 23 Rabolijn (0900) 0907 Rabofoon (0900) 0909 Rabo Orderlijn (0800) 0705 Internetbankieren/Telebankieren (0900) 0905 Telebankieren Extra (0900) 9270 Kantoor ma t/m do 09.00 -17.00 uur, vr 09.00 - 20.00 uur Advies ma t/m vr 08.00 t/m 21.00 uur

Hart van Holland | 2006 | | pagina 2